Honig's Puddingen Gem* nsr<l ieis ws Moeders Predikbeurten. Marktberichten. stellenden, toegejuicht door velen bij de rondrit door het dorp. Het uitstapje is schitterend geslaagd. Een woord van dank aan allen, die zich voor het feest der kleinen zoo hebben beijverd. De vreugde aan de kleintjes bereid, zal ook nu weer de dankbaarheid der ouders gewekt heb ben. De kleine Hongaarschen, die mede van de partij waren, zullen ongetwijfeld van dit uitstapje een aangename herin nering behouden. Sportvereeniging. Met onwillige honden is het slecht hazen vangen. We kunnen niet nalaten ons verslag aan te vangen met een woord van hulde aan het bestuur voor zijn lankmoedigheid en lof voor de leiding. De jongeren schijnen zich maar niet te kunnen aanpassen aan het „één voor allen, allen voor één". Ze zijn er nog niet van doordrongen dat ze een onderdeel zyn van het geheel, dat het gaat om het belang van de ver- eeniging. Het bestuur heeft daardoor een moeitevolle taak. Dat was ook Donder dagavond het geva', toen de Sportver eeniging huishoudelijk vergaderde in hotel Texel. Een gewichtig punt op de agenda bleek punt 1, betrrffendo deel name aan de competitie. Het bestuursvoorstel was, om met één elftal aan de Competitie deel te nemen. Daarmede gingen echter de leden van het tweede elftal, die goed vertegen woordigd waren, niet accoord. Na heel wat onvruchtbare discussies is ten slotte besloten ook dit jaar weer met twee elftallen uit te komen. Vooraf echter heeft het bestuur, op groDd van eerder opgedane ervaringen, de loden van het tweede elftal hoofd voor hoofd laten verklaren, bereid te zijn, wanneer •het noodig is, in het eerste elftal op te treden. Bovendien werd het bestuur ge machtigd, zoodra de leden van het tweede elftal in deze bun belofte niet houden, het tweede elftal uit de com petitie terug te trekken. Het bestuur heeft een ondankbare taak, heeft dikwijls een te zware taak. In verband daarmede werd Donderdag een terreincemraissie ingesteld, die de taak heeft het bestuur op allerlei wijze op het veld te asststeeren of te ver vangen. De leden S. Langeveld, G. Witvliet, C. Bruin, J. Kiljan, Joh. Gielis, K. Gielis en P. Koopman verklaarden zich bereid van die commissie deel uit te maken en werden benoemd. Geen geld, geen zwitsers. Het finan cieels vraagstuk speelt in iedere ver- eeniging een groote rol.Om de zaken loopende te houden, werd een beroep gedaan op de medewerking van de leden om de contributie over de beide kwar talen thans te willen betalen, zoodra de kwitanties worden aangeboden, in alle geval binnen 14 dagen. Waar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorz. met een kort woord, waarbij de leden vooral op het harfwerd gedrukt, zich in elk opzicht aan de uitspraken van bestuurders, scheidsrech ters en commissies te onderwerpen, in het belang van de vereeniging, in het belang van allen. Onze vroegere plaatsgenoot, pastoor M. A. Pieper te Edam, viert 15 dezer zijn zilveren priesterfeest. O udeschild. Van 30 Juli tot 2 Augustus werden van hier verzonden 803 lammeren, 146 schapen, 10 kalveren en 5 varkens. De Cocksclorp, 3 Augustus. Tijdens het ruwe weer van 27 Juli, is op het Noorderstiand alhier aange dreven een reddinggordel, gemerkt San Sebastian Gonan 5. Ingez. Van een luchtballonnetje. Een bewoner van da Leuvehaven te Rotterdam had gisteren met 'n negen jarig zoontje ickoopen gedaan in één dier winkels, waar men aan de kinderen luchtballonnetjes in de meest verschillen de kleuren cadeau doet. Na afloop wan delde hij rustig over den Scbiedamscbe- dijk, op weg naar huis en trok eens extra stevig aan z'n sigaar, die het ding in brand stak. Het brandende gas drong precies in den door den schrik geopei den mond van den vader, die zoodanig brandwonden aan het geheme te en slijmvliezen bekwam, dat bij in het ziekenhuis aan den Coo!singel moest behandeld worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zitten wel eens ver legen met wat ze zullen opdisschen. Voor hetnagerecht behoeven ze nooit verlegen te zijn, want een pakje Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena, schaft altijd afdoende raad. Kippenkuren. Op huize „Kweeklust" te Naarden heeft een kip de gewoonte haar ei dagelijks te deponeeren in de oven van een oud fornuis Is da deur van het achterhuis gesloten, dan komt zij voor het ïaam van de woonkamer, springt in de vensterbank en begint zoo luid te kakelen, dat men geen oogenblik wacht het dier zijn zin te geven. De katholieken en de vlootwet. •In verband mot het reeds vermelde bericht, dat de R K. Kiesvereeniging in den Rijkskieskring den Haag een ver gadering zou beleggen, om door twee sprekers de Vlootkwestie te doen be handelen, verneemt „de Rsb thans, dat deze bijeenkomst 28 Augustus zal worden gehouden. De Vlootwet zal worden verdedigd door kapitein Lambooy. Als inleider contra zal optreden prof. Veraart. Het R.-K. weekblad „De Voorhoede" begint een reeks van artikeltjes met den titel: „Weg met de Vlootwet!" Het eerste artikeltje besluit met den volgen den zin „Onze overtuiging is dat wij in deze omstandigheden de Vlootwet niet mogen aannemen". Door bet op hol slaan van het paard is de landbouwer W. Klip uit Dongen van zijn kar gevallen. Ernstig gewond werd hij ougenomen en een uur Da het ongeluk is hij overledeD. De bedriegers bedrogen. De chauffeur W.v.D., stal dezer dagen te Heeijansdam, waar bij woont, het rijwiel van W. Raldaar. Hij kwam er mede raar Rotterdam. Gisteren liet hij het voor een café op den Schiedam- sche dijk even onbeheerd staan. Toen hij weer buiten kwam, was het rijwiel verdwenen De man deed geen aangifte bij de politio, maar deze kwam er toch achter, met het resultaat, dat de chauf feur, die men eerst voor den eigenaar aanzag, als een der dieven weid ge arresteerd. Bijna verdronken Zaterdagmiddag raakte te Zuid Schar- woude het jongste zoentje van den heer Kr. bij do zuurko Jfabrlek te water, zonder dat iemand het opmerkte. De meid voed, toen zij giDg kijkeD, waar hij was, zijn klompji s drijvende. Spoedig was het ventje toen op het droge. Vreesde men aanvanxelijk het ergste, gelukkig slaagde men er in, door de eerste hulp middelen bij drenkelirgen toe te passen, de levensgeesten weer op te wekkeo. Belangrijke bezuiniging De Burgemeester van 's Graveubage heeft io den Raad meegodeeid, dat ten gevolge vau da reorganisatie van de po litie-brandwoer de jaarlijk>cbe uitgaven voor deze diensten kunnen worden ver minderd met f l.ulO 000. De raming was f 500 (100. Dezer dagen had een vrouw uit WolphaartsdijK, die op de fiets, met een tweejarig meisje in een mandje achterop, in Go<s boodschappen kwam doen, het ongriuk onier een auto te raken. Het kindje werd^enig* meters weggrslingerd, kreeg oen schedelbieuk en moest Daar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd worden. De vrouw kreeg, hoewel ze ODder de auto kwam, geen letsel. De eens zoo beroemde stierenmarkt te Beemster is geheel verloopen. Vro°ger werden aan deze jaarmarkt wel lOou stieren aaDgevoerd, doch in de laatste jaren was de aanvoer zeer ge ring. En Maandag zou weer de stierenmarkt plaats bebbeD, doch er kwam geen enkele stier meer aan de markt. Het weer in Juli Het Eorinkl. Metereo'ogisch Instituut, te De Bildt. deelt het volgende mede Gemiddeld over de geheele maand was de dagelijksche maximumtemperatuur 2 graden en het minimum 1 graad C. boven Dormaalvan 20 tot 30 Juli was het maximum 2 graden er beneden, daar entegen van den 2den tot den löden gemiddeld 9 graden er boven. De hoeveel heid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg ongeveer 48 tegen 71 m M normale maandsom in Groningen was de regenval iets boven normaal. In de eerste 2 weken was het nage noeg steeds droog weer. De Bildt had ruim 210 uren met zonneschijn, waar van 151 uren van den len tot den 15eD, tegen ruim 195 ureD normaal in Juli. Te Oosterhesselen had Zondagmid dag een ernstig motorongeluk plaats. De heef Ten Cate, arts aldaar, viel tengevolge van een defect van de duozitting af. Na overbrenging naar het ziekenhuis te Asseu is hij kort Da aan komst overleden. Het ongeluk op de Maas. Maandagmorgen is voor Wilton's haven onder Schiedam door een visscher een der lijken van de verleden week op de Maas bij VlaardiDgen verdronken jonge dames gevoDdeD, n. 1. dat van mejuffrouw v. d. Windt. Een driejarig jongetje te Nij verdal, kreeg een stukje wortel in de luchtpijp. Hoewel terstond geneeskundigen hulp werd ingeroepen, was het kind bij de komst van den dokter reeds overleden. Oplichting. Iemand uit Dieren nam een persoon, die zich uitgaf voor reiziger, iu pension, daartoe bewogen door de mooie verbalen die hij deed. Nadat de man een tiental dagen bjj hem in pension was geweest, verdween bij spoorloos zonder betalen, na ook nog eeDig geld en goederen te hebben opgelicht. De politie stelde een onderzoek in. De Wijnhuistoren. Er is eenigen tijd onoenigheid tus schen aannemers en werknemers van het voltooiingswerk aan den Wijnhuis- toren te Zutphen. Toen het werk bijna klaar was, staak ten de werklieden. Geen nood, dachten de aannemers dan doen wij bet zelf Nu voltooien de aannemers het herstelwerk aan den Zutphenschen Wijnhuistoren, welke weldra van het steigerwerk zal worden bevrijd. Een inbreker geknipt. Dank zij de scherpzinnigheid van den hoofdinspecteur van politie te Alkmaar, den heer J. H. v. d. Berg, is dezer dagen in Westfalen, een Duitscher gearresteerd die behalve tal vau inbraken in zijn eigen land, ook in ons land zijn slag heelt ge slagen. Hij heeft thans o ra. bekend, de inbraak gepleegd te hebb9n bij den goud en zilversmid H Schoonhoven te Bergen (N Hwaar hij ongeveer een waarde van f5000 aan goud en zilverstal Een groot gedeelte van het gestolene is bij dan Duitscher in beslag genomen. op Zaterdag 1 December ]9.'3, met zons ondergang c. de jacht op reekalven niet zal worden geopend d. de jacht op klein wild, met uitzon dering van die op hazeD, fazanten en kwartels zal worden geopend op Zaterdag 1 September 1923, met zonsopgang e. de jacht op bazen en fazanten zal worden geopend op Maandag 1 October 1923, met zonsopgang f. de jacht op kwartels niet zal wor den geopend; g. de korte jacht dagelijks, met uit zondering van den Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag en Zaterdag zal mogen worden uitgeoefend En zal deze in het Provinciaal blad worden geplaatst en voorts in elke ge meento van Noordbolland worden aange plakt. Haarlem, 1 Augustus 1923. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, A. FöELL. Texel, 3 Augustus 1923. De Burgemeester voornoemd, BÜYSING DAMSTE. JACHT. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat de volgende bekend- makii g is aangeplakt Do Commissaris der KoniDgin in de provincie Noordholland, Gelezen het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie, dd. 25 Juli 1923 No 180, Gelet op artikel 11 dor Jachtwet; BreDgt ter kennis van belanghebben den I. dat in Nooidholland a. de jacht op reebokken zal worden geopend op Maandag 1 October 1923, met zonsopgang, en zal woiden gesloten op Zaterdag 1 December 19 3, met zons ondergang b. de jacht op reegeit«n zal werden geopend op Donderdag !5 November 1923 met zonsopgang, en zal worden gesloten Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 27 Juli tot en met 3 Aug. 1923. GEBORENPetronella Marie d.v. Johan Pieter Bremer en Afina Nelly Eelman. Geertje, d.v. Dirk de Haas en Frouwtje Former. Tine Martha, d.v. Jacobus Cornelis Rab en Guurtje Dros. GETROUWDAlbert Wepko Reinier van de Wint en Margaretha Louisa van der Poll. OVERLEDENHendrika de Jonge, oud 8 weken, d.v. Daniel de Jonge en Maria Bas. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd t9n raadhuize). 1 Jumper, 1 kinderhoed. Zondag 5 Augustus 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Maandcollecte. Koog, n.m. half 3 ds. van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Brümmer. Oudeschild, n.m. half 3 ds. Schellenberg. Oosterend, v.m. 10 uur ds. van't Hooft. Doop. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. L. Bos Em. Predikant van Apeldoorn n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. half elf ds. Koster. Schagen, 2 Augustus. Uit de Schager Crt. 72 Vette koeien f 300 a f 550 54 Gelde koeien 280 a f 420 25 Kalfkoeien 360 a f 525 164 Lammeren 24,a f 35, 43 Vette varkens 0,70 a f 0,76 103 Biggen 18,— a f 20,— Boter 1,60 a f 1,80 Kipeieren per 100 6,50 a f 7,50 DE WERKELIJKE OORZAAK 119 VAN PIJNLIJKE GEWRICHTEN. Rheumatiek is de bekende naam voor pijn in de gewrichten, den rug. de ledematen en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werkelijkheid te wijten aau overtollig uri nezuur in het bloed, door zwakte der nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen hadkunnen worden door bijtijds Foster's Rugpijn Nie ren Pillen te gebruiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spieren, gewrichten en zenuwen, en langs de wan den der aderen. Bij beweging van een spier of zenuw, waarin zich urinezuur- kristallen hebben afgezet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontstoken zwellingen. Rheujnatische pijnen in de dijstreek noemt men ischias, in de rug spieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijnen bespeurt - een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug - of gij last krijgt van urinekwalen is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheu matiek, ischias, zenuwpijnen, waterzuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis, enz. veroor zaken. Reeds meer dan 50 jaren warden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per doos. 36

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2