FILTREERPAPIER, Goed en goedkoop DRUKWERK. IN nette uitvoering. INKTGUMMI. Boterpotten. Inmaakflesscben DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. Sr s. Texelstroom naar PurmerencL Boekhandel Fa. Langeveld de Rooij. FEUILLETON. De echte Chondrit-gummi Fa. S. J. PBIHS Co., Kruisweg 175-6 Helder Weder ontvangen voor het drogen van bloemen, 3 vel a 10 cents. Drukkerij Texelsche Courant. Firma Langeveld de Rooij. vaart Maandag 20 A ng. "Vertrekt 1 uur, C. MJITS Zoon. is van veel belang bij de bestelling van "W"ij staan voor beide en garandeeren TI EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. Nadruk verboden. „Stellig!" zei mevrouwRiedenburgzuch tend. „Wy hebben niet zooveel eigen ver mogen. Als u bet ons tenminste zoudt kun nen voorschieten „Daarover geen woord riep Bokelman.: o. „Ik zal mij van mijn schuld kwijten. ï;D begeef u nu maar weer ter rusteen prs.lt u er niet verder over. Ik ben toevallig voor bij gekomen, vergeet u dat vöorai mieti Zou mijnheer Meisner wel in staatz ,ijn om mij te vergezellen „Och, laat u he- t bjer j ye^^t mevrouw Ried verhaal w- -^nburg, die weer w at op haar iQ Z01 .is gekomen. Hij hee.ft immers .eren zin zijn leven voor ons in de aagschaal gesteld 1" Annette wilde met dit verzoelc haar in stemming betuigen, doch de woorden be stierven haar op de lippen. „Hij moet zelf maar beslissen zeide Bo- kelmann en begaf zich al naar de logeer kamer. Daar trof hij Festenrath reeds zittend op zijn bed aan. De kapitein, die veel krach tiger sprak dan een half uurtje geleden, verklaarde, dat hij direct met den rechter wilde vertrekken. In zijn eigen woning kon hij zich meer rust gunnen dan hier, waar slechts vrouwen in huis waren, wie den zorg over hem toch in zekeren zin last moest veroorzaken. Bokelmann stemde hiermee in en de smeekbeden van «le eveneens binnengetre den mevrouw Riedenburg bleven vruchte loos. Festenrath drukte haar hartelijk de hand en dankte haar voor haar goedheid. „Zoodra ik weer beter ben, kom ik nog eens terug om u nogmaals mijn dank te .betuig' n," zeide hij. Toen v-erliet hij het vertrek, gesteund op Bokelmann's arm. Op de gang zag hjj Annette in een deur staan. Zij leunde te gen den deurpost en zag zeer bleek. „Goed.en nacht, tot weerziens," zeide Festenrath bijna vroolijk en lachte het jonge meisje toe. „Ik hoop, dat u nog een van 'mijn beste klanten zult worden. „Wat een flink gebouwde, knappe man zei mevrouw Riedenburg, toen de deur zich achter de drie mannen had gesloten. „Voor een linnenhandelaar heeft hij wel een heel voornaam uiterlijk Annette antwoordde niet. Zij liet zich zoodra zij alleen was, op haar bed neer vallen en weende, tevreden, dat zij tenmin ste de onrust van haar hart onder het masker van schrik over de nachtelijke ge beurtenissen kon verbergen. 1 Hij was gekomen maar onder een vreemden naam, in het geheim, en hij had den politierechter vergezeld, om haar fami lie voor een diefstal te behoeden Wat moest dat beteekencn En kwam hij niet te laat Vreugde. en zware zorgen drukten op haar overvoel gemoed. III. Eenige dagen later zat Festenrath op zijn kamer bij de weduwe Mertens. Het was een van die behaaglijke, niet al te groote kamers met oude, maar kunstig ge sneden meubelen, zooals men ze tegenwoor dig nergens meer vindt, of het moest in den een of anderen uithoek van het land zijn, waar onze moderne cultuur met haar modern huisraad nog niet is doorgedrongen. Een zwaar gordijn scheidde een klein slaap vertrek van de woonkamer. Zindelijkheid ja zelfs wn zekere welgesteldheid sprak uit iedere bijzonderheid van het vertrek, want de weduwe Mertens was de echtge- noote van ien bemiddeld koopman geweest, die plotseling buiten zijn schuld verarmd, eu van verdriet gestorven was. De weduwe woonde met haar kind een knaap, in een armoedig vertrekje. Hier echter, in de an- -f '.Vï.v\>' dere helft van haar woning, die zij, iDdien mogelijk, aan den een of anderen ongehuw- den ambtenaar of officier verhuurde, had zij de laatste overblijfselen van betere da gen bewaard en slechts zelden verliet de gene, die dat gedeelte een tijdlang bewoond had, zonder leedwezen het vertrek. Ook het uitzicht was aardig. De weduwe woonde bijna op het einde der stad. Het buisje lag op een helling en men kon zijn blikken vrij rond laten gaan over een uit gestrekte vlakte, die het oog thans welis waar nog niet veel aangenaams bood. In- tusschen was dit vrije uitzicht altijd nog verre te verkiezen boven het beperkte uit zicht in de nauwe, hoekige straten, en Festenrath zat daarom bijna den geheelen dag in den gemakkelijken, ouden leunstoel voor het raam en keek naar buiten naar de ontwakende natuur. Niet ver verwijderd lag het klooster met eenige gebouwen in een daarvan woonde Kirchhoff. De chirurg had zijn beloofde visite bij den heer „Meisner" nog niet afgelegdhij had zich echter door Bokelmann laten ver ontschuldigen, die zijn nieuwen vriend mee deelde, dat de chirurg zelf wat ongesteld was en zijn kamer moest houden. Overigens was dit bezoek ook in 't geheel niet meer noodig. Festenrath gevoelde zich heel goed Na een lichte wondkoorts begon de wond snel te genezen de kapitein kende boven dien van zijn krijgstochten de beste mid deltjes tegen dergelijke kleine verwondin gen en wachtte nu alleen nog maar op het dichtgaan der wond, om te kunnen uitgaan. Hij had Bokelmann gezegd, dat hij enkele woorden met Annette Riedenburg had ge wisseld en de rechter ried hem daarom aan, thans geen veidere stappen te onder nemen, maar eerst af te Wachten, totdat de onrust, waarin de familie door den dief stal verkeerde, wat bedaard was. Gevaar lag er in zulk een uitstel niet, daar zooals gezegd, de chirurg zelf ongesteld was en de rentmeester, zooals hij had ge schreven, door zaken langer dan oorspron kelijk zijn plan was, daarginds werd vast-. a 10 cents per stukje. FIRMA LANGEVELD DE ROOIJ, VerKrijqb. bij Apoth, en Drogisten.'] Extra aanbieding blauwe- en bruin Boterpotten, prima bruine Inmaak- potten. in alle maten. Spotgoedkoop. Extra aanbieding voor wederverkooper gehouden en pas overeen dag of acht zou terugkeeren. Bokelmann, die dagelijks meer dan eens bij mevrouw Riedenburg een bezoek bracht, beloofde bovendien zijn nieu wen vriend, hem van alles, wat daar met betrekking tot de voorgenomen verloving zou geschieden in kennis te stellen. De dief was overigens, zooals vooruit wel viel te denken, onbekend gebleven. In heel Hertogenrade geloofde men algemeen dat de politierechter toevallig voorbij woning van den rentmeester was gekomen, De werkzaamheden van Bokelmann moes ten zich voorloopig ertoe beperken, om in 't geheim op diegenen een wakend oog te houden, die veel geld en vooral goud uitgaven of inwisselden. Maar ook dit had tot nu toe bitter weinig resultaat opgele verd. De gestolen som was reeds door den rechter bijeengebracht en aan de familie Riedenburg overhandigd weliswaar had Festenrath duizend gulden moeten bi passen, aangezien het den rechter in zoo' korten tijd en in zulk een klein stadje niet mogelijk was geweest de heele som contant geld bijeen te brengen. Festenrath had toevallig meer dan duizend gulden in goud bij zich, aangezien hij een reeds lan aan zijn gestorven broeder vervallen schuld in Luik, op weg naar Hertogenrade, had geïnd. Hoe zij dit onder elkander en met den rentmeester zouden verrekenen, zou later nauwkeuriger worden bepaald. Voor het oogenblik ging het er alleen maar om den rentmeester uit iedere ongelegenheid te redden. Het was op een namiddag en Festenrath zat voor het raam, dat gedeeltelijk open stond en liet zijn oogen gaan over de uit' gestrekte vlakte voor hem, die gehuld was in die eigenaardige lentedampen zijn gelaat vertoonde een ernstige en peinzende uitdruk king. Het was een buitengewone gedachte, die hem als hij niet aan Annette dacht voortdurend bezighield en hem in volste beteekenis van het woord zeer pijn lijk aandeed. Maar hij kon, hij mocht daar met niemand over spreken. Men zou ht m hebben uitgelachen, of nog erger, voor een boosaardig, lasterlijk iemand hebben gehou den. (Wordt vervolgd de ,<U- jv ><- 'f bij wielrijders. Schrijnende en smet tende plekken. Verbrande of ver schroeide huid door de zon. Gebruik

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4