FILTREERPAPIER, Goed en goedkoop DRUKWERK. IN nette uitvoering. Het kost U niets WASCH DIE I JËUK WEG! Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. Sr s. Texelstroom naar Purmerend. Boekhandel Fa. Langeveld de Itooij. FEUILLETON. 6. SMIDT. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Eandelsinformatiën. Weder ontvangen voor het drogen van bloemen, 3 vel a 10 cents. Drukkerij Texelsche Courant. Firma Langeveld de Rooij. Zespersoons auto te huur. vaart Maandag 27 .A"ug. "Vertrekt 1 uur, C. METS Zoon. is van veel belang bij de bestelling van "Wii staan voor beide en garandeeren TT f-. vi T-S sïïfflK "■v-T - EEN ZONDERLINGE HISTORIE, floor A. MüTZELBURG. 13) Nadruk verboden. „En waarom gelooft ze dat dan, mijn jon gen vroeg Festenrath. „Omdat u daarvan zooveel weeten om dat u er ook zoo als een soldaat uitziet," antwoordde George. „Nu, dat kan wel zoo zijn," zeide de ka pitein glimlachend. „Er was ook veel oor log in de laatste jaren." „Zijn de dragonders, die nu hier liggen, ook in den oorlog geweest?" vroeg George. „Enkelen van hen zeer zeker," antwoordde de kapitein. „Bijvoorbeeld de oude overste." Hij hield plotseling op, want het schoot hem te binnen, dat tusschen hem en Bokel- mann was afgesproken, dat Festenrath zrjin kennissen van de wacht niet mocht her kennen. De officieren hadden dezelfde aan wijzing ontvangen, ook de dragonders An ders zou het al heel gauw bekend zijn ge worden, dat men op de verzamelplaats van de bokruiters een vreemdeling had aange troffen, die gegevens omtrent de vergader den had verstrekt en Festenrath's incognito zou hopeloos verloren zijn geweest. Op hetzelfde oogenblik, dat Festenrath de laatste woorden had geuit, werd er ta melijk hard aan de deur geklopt, die zoo als hij thans ontdekte, de knaap op een klein kiertje had laten staan. Op het luidde „binnen" van den kapitein opende Kirchhoff de deur Hij zag er werkelijk eenigszins lijdend uit en hield een stok in de hand, dien hij van tijd tot tijd als steun gebruikte. Overi gens was hij keurig netjes gekleed en scheen betrekkelijk welvarend. „Ik zou wel dadelijk weer rechtsomkeert kunnen maken," zei hij. na een beleefde buiging te hebben gemaakt, „want uw krach tig stemgeluid bewijst mij, dat mijn bezoek volkomen overbodig is. Als ik desondanks toch blijf „Dan zult u mij heel welkom zijn vulde de kapitein aan, die was opgestaan en den chirurg tegemoet trad. „Ik ben u ten zeer ste verplicht voor de bereidwilligheid." „Waarde mijnheer Meisne, alstublieft geen complimenten tusschen mannen, zoo als wij zijn!" sprak Kirchhoff op den toon van een echten man van de wereld. „De wond was geheel ongevaarlijk ik kon de genezing gerust aan uw krachtig gestel overlaten." Intusschen ging hij zitten in een zetel, die Festenrath hem aanbood. „Als het erger was geweest, wel, dan zou de verk oudheid, waardoor ik mijn ka mer moest Iiouden, mij stellig niet hebben weerhouden, u eerder een bezoek te bren gen. Ah, George, jij ook hier Je hebt dus al vriendschap gesloten met den vreemden mijnheer Rij stak hem daarbij vertrouwelijk zijn hand tee, die George hartelijk drukte. „Niet waar, die kan iemand al zjjn zor gen doen vergetenzei Kirchhoff glim lachend. „In dien jongen zit een levendig heid, zooals men dat maar zelden aantreft. Men zou er afgunstig op kunnen worden Maar om op de hoofdzaak terug te ko men! D'us u gevoelt zich best Wilt u mij ■de wond. eens laten zien?" Fester crath maakte het lichte verband los, dat hij wag droeg. Kirchhoff onderzocht de wondbetastte haar zacht met den vin ger en z ,ei toen Worn derLijk goed genezenU moet voor treffelijk e m iddeltjes hebben. Maar klaar blijkelijk: ben t u niet voor den eersten maal in den strijd geweest daar hebt u b.v. nog een ande. re wond „Ja, al sindi langen tijd, een historie uit mijn jeugd!" a ntwoordde Festenrath, toen Kirchhoff hem glimlachend aankeek. „Ik was een half ja; tr lang soldaat, dat werd ik echter gauw moe en door een list wist ik mij aan den militairen dienst te ont- tiekken. „Dan is die korte diensttijd onder de sol daten toch van zeer veel invloed op u ge weest," zeide Kirchhoff. „want u maakt nog altijd den indruk van een echt militair - - uw houding is zoo straf, zoo kaarsrecht. Maar, heeft men den dief ontdekt Ik ben in 't geheel nog niet buitenshuis ge weest, mijn eerste visite was voor u." Festenrath boog beleefd en vertelde toen, dat de laatste mededeeling, die hjj van Bo- kelmann had ontvangen, nog niets met zekerheid omtrent den vermoedeljjken dader had gemeld. „Wij leven hier in een voortdurende angst," zei Kirchhoff daarop." Van den oorlog hebben wij zoo goed als geen last gehad, maar de naweeën, het roo versgespuis, schijnen ons echter des te meer parten te spelen. U hebt stellig al van de zoogenaamde bokruiters gehoord, die de gansch omgeving onveilig maken. Ook de diefstal by den rentmeester schjjnt met deze bende in ver band te staan. Want zij hebben er een voorliefde voor, ergens binnen te sluipen en zoo geheimzinnig te stelen, dat de men- schen aan tooverij gaan gelooven. Een zon derling, voor u ongelukkig toeval, dat u juist voorbij Riedenburg's huis kwam, toen de dief het huis verliet." „Ja, mijn vriend Bokelmarm, bij wien ik me juist bevond, had er de lucht van ge kregen, dat er ergens een inbraak beproefd zou worden, en ik beging de lichtzinnigheid, hem mijn hulp aan te bieden," zeide Festen rath overeenkomstig de afspraak, die hij met den rechter had gemaakt. „Op weg naar het bewuste, ons aangeduide huis, passeerden wij het huis van den rentmee ster." „Het moet een sterke kerel zijn geweest, die vier van zulke mannen weerstand wist te bieden," zeide Kirchhoff „Dat was hijbevestigde Festenrath „Maar wij waren zonder wapens, of wilden of konden die tenminste op het beslis send oogenblik niet gebruiken. Bokelmann is de meest ontroostbare van ons allen. Hij heeft een goede vangst misschien zelfs even catalogus en prijs te vragen teneinde te weten, dat onze aanbieding beneden alle concurrentie is. Waarom zou U niet profiteeren van de buitengewone aanbieding Wij kunnen thans leveren Grammophoon's met hoorn voor f20.—, zonder hoorn met gebogen kap f22.Viool, kist en strijk stok, compleet f25.Mandolines vanaf f8.—, Prachtige Zithers 5 accoorden f 8.50, 6 accoorden f9.75 en f 11.50. Verder piano-krukken, piano-loopers, toetsenloopers en weer die prachtige beel den, die wij zooeven weer ontvingen van Wagner, Beethoven en Mozart. Beleefd aanbevelend, Muziek- en Instrumentenhandel Parkstraat. o dHÉEprè Voor Huidaandoeningen Tarieven: Oudeschild f2,25, Den Burg f 2,50, Koog f 2,75. lederen Maandag te 9 uur vertrek naar Den Burg tegen 75 cents retour per persoon. JOH. v. d. SLIKKE, Oosterend. twee verzuimd en zjjn eergevoel is diep gekwetst." Kirchhoff keek recht voor zich uit en speelde met de knop van zjjn stok. „Wonderbaarlijke geschiedenissenzei hij toen hoofdschuddend. „Wat men al niet in zoo'n klein stadje als Hertogenrade kan beleven U komt uit Westfalen en bent linnenhandelaar,mijnheer Meisner voegde hjj er toen by, terwijl hij den kapitein rustig en scherp aankeek. „Oorspronkelijk is dat mijn vak niet," antwoordde deze. „Ik heb de weverijen van mijn overleden broeder overgenomen. Maar met een beetje lust en toewijding, of ook wel met eenigen dwang, kan men zich al gauw aan die nieuwe omstandigheden aanpassen „Bij gelegenheid laat u mij misschien uw monsters wel eens zien," zei de chi rurg. „Met veel genoegen," antwoordde Festen rath. „Maar ook daarmee heb ik pech ge had. De baal, die mijn sorteering bevat en mij nagezonden zou worden, is nog niet aangekomen, 't Is mogelijk, dat de bok ruiters mijn stalen eens van meer nabij heb ben bekeken." „Ja, dat zou kunnen zijn riep Kirch hoff lachend. „Nu, als uw sorteering ge arriveerd is, dan laat u mij uw werk wel eens zien. Ik heb misschien een flinke bestelling vooru. Mijn linnenkastis welis waar tamelijk goed gevuld, maar als men op het punt is zich in 't huwelijk te be geven „Ah, u wilt gaan trouwen Ik feliciteer uzeide Festenrath, terwijl hij trachtte zijn innerlijke ontroering, die deze mede deeling van den chirurg veroorzaakte, onder deze snel uitgesproken woorden te verber gen. (Wordt vervolgd) Er bestaat inderdaad geen enkele lydcr aan Eczeem of jeukende Huiduitslag, die eenmaal het eenvoudige D.D.D. Wasciï- middel gebruikt heeft en niet onmiddeily k dat wonderlyke, heilzame, verkwikkende en verzachtende gevoel heeft bespeurd, dat ontstaat wanneer jeuk verdreven wordt. Dit verkwikkend en genezend waschzniddel dringt door de porieën en brengt onmid- dellyk verlichting voor de onaangenaamste huidaandoeningen. Huidlyders, koopt het neg heden I F. 0.75 en f. 2:50 per fl. Gen eeskrachtige D. D. D. Zeep A f. 1,-. Verkrygbaar by alle apothekers en drog isten. Hoofdagent: B. MeinderSMA, Den Haag, van wien Brochure op aanvraag.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4