Circus Westphalia Sportvereniging Texel. Tandarts Ansingh prima droge zaaitarwe, flinke dienstbode. ia. Lanpelti S deEooij Texel - Leiden. PRIJSVERLAGING. Winkelleien f 0,90. Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENTIES. BELASTINGEN. Kostelooze waarschuwing. Groote Sportvoorstelling Nam 4 nor Groote Kinder en Familievoorstelling. 8.15 nor. Groote Gala-Afscheidsvoorstelling. Hij, die met veel succes, Zijn saken wil vermecren. Die moet van tijd tot tijd Ook eens flink adverteeren. Texel Ill-Rood Wit Texel ll-Zeemacht I in „Hotel de Lindeboom" een In uitstekende staat zijnde 6-pcrsoons breack, Gymnastiekvereniging. In plaats van Donderdag vertrekt de veeboot Bur gemeester van Alkmaar in liet vervolg Woensdags naar Leiden en tusschengelegen plaatsen. Afvaart 's morgens 8 uur. De mooie werken van de be kende Holland-Bibliotheek kos ten thans gebonden f 2,50. Alle nummers in Boekhandel Lange- vi ld de Boo ij voorhanden. boois te worden Maar zij dachten er het hunne van. Niet, minder kon hèt de opmerk zaamheid dezer eenvoudige lieden ont snappen dat,"; slaagde e6n outsider er in om den begunstigde uit zijne machtige positie te verdringen en zich het, werk gegund te zien. hij toch altijd aan het kortste eind trok. Niets dat er van zijn werk deugde. Nu eens dit, dan weer dat. Maar altijd wat. Aanmerkingen geen gebrek. Steeds en waar men kans zag moest de man murw worden gemaakt door zijn werk af te keuren. Geen won derkat hem met dien eenen keer voor altijd de lust werd benomen om nogmaals in te schrijven. Met het gevolg dat het monopolie een volgend maal weer op zijn plaats kwam en het oude leventje weer als voorheen begon. Was er geen werk aan den winkel, dan werd er werk gemaakt. Hec eene jaar trokken de ververs zoo'n gebouw binnen om er al het muurwerk te verven. Maar het volgend jaar werd dit voor een groot deel ongedaan gemaakt. Men bikte het er weer af en bezette de muren met tegeltjes. Zoo wierp men elkaar den bal toe. Maar heusch niet uitsluitend voor de goede bedoeling alleen. Natuurlijk bleef een en ander door den tijd niet geheel verborgen en werd de be trokken Minister ingelicht. Nimmer ech ter met zooveel resultaat, dat er aan dergelijke ingekankerde toestanden een einde kon komen. Waarover men zich niet zoo heel bijzonder heeft te verba zen. Om de eenvoudige reden dat der gelijke brieven het op den weg naar het Ministerieel Kabinet een heel eind kon den brengen, doch slechts bij uitzondering zoover, dat de Minister zelf ze in handen kreeg. Moest er op deze corresponden tie worden geantwoord, dan werd het schrijven als regel in handen gesteld van den schuldige zelf. Men kan nagaan hoe dat antwoord er dan uitzag. Onnoodig te zeggen hoe 's Rijks financieel belang daarbij in 't gedrang kwam. Want met de fooien dio hier en daar moesten val len werd de aannemingssom bezwaard. En waar het belangrijke gevallen van huur of koop betreft, kon men steeds wel een vorm vinden om er voor een der partijen een voordeeltje aan te ver binden. Waardoor het begrijpelijk wordt dat het Rijk altijd duur uit was." Nu kun je feestvieren 1 In de 4 aan elkaar grenzende, aan één straat gelegen Langeodijker gemeenten (Noord-Holland) wordt van 25 Augustus tot 25 September niet minder dan 14 dagen feest gevierd. In 3 gemeenten ker mis en in 4 jubileumfeesten. Hieraan zou men waarljjk nog niet zeggen, dat de tijden voor den LaDgendijk fioaccieel zoo slecht zijn. Te Overvelde te Utrecht viel het kind van den veehandelaar De S ineen zeis en verwondde zich zoo ernstig, dat bet aan de gevolgen overleed. Werk nooit met ringen aan I Te Middelburg was een werkman bezig met het opruimen van ovenafbraak van de gasfabriek. Hij wierp daarbij diverse stukken ijzer van een hoogte van 6 meter naar beneden. Een der platen had een haakvormigen uitlooper. Deze bleef hij ongeluk achter zijn trouwring haken en sleurde hieraan dea man mede naar be neden. Met een gebroken en verwonden vinger, met een ontwrichte hand, een gebroken voorarm, diverse groote hoofd wonden en een nierbloeding werd de man opgenomen en naar het gasthuis ver voerd. Dit ongeluk toont weer overduidelijk aan, hoe gevaarlijk het is, bijzijn arbeid ringen te dragen. Jaarlijks worden vin gers verloren tengevolge van het dragen van ringen. De machine. De 25-jarige J. v. Wezel, wonende in deZomersteeg.te Vlaardmgen, werkzaam in de stoomkuiperij van den heer C. v. Toor, in de Bleekstraat, was Vrijdagmid dag bezig met het zagen van hout. Op een gegeven oogetblik kwam een gezaagd plankje terecht op de zaag, waardoor dit hout meegenomen werd en v. W. bier mede een klap tegen de kin en den bals kreeg, waardoor hij ernstig inwendig werd gekwetst. Per brancard werd hij naar het Ziekenhuis gebracht, waarbij Zon dagmiddag aan de bekomen verwonding is overleden. Boe een buitenlander ons ziet. Een paar Engelschen hebben ons land per rijwiel dooikruLt en vertellen daar van op onderhoudende wijze in de „Dai'y News." Het artikel eindigt aldus Op een gegeven oogenblik was het rijwielpad tegenover ons hotel stamp en stampvol. Eén lange, onafzienbare rijfiet sers kwam aanghideo en daartusschen marcheerde zoo waar een troep straat muzikanten. In Yorkshire of Lancashire zou men de arme drommels stijf gevloekt hebben, in Apeldoorn had het publiek schik in het geval. Achter de muziek wielrijders, wielrij ders en nog eens wielrijders Eukelen lie pen naast hun vehikel, maar de meesten bleven zitten en altijd raakte het voor wiel van den één op een haar na, het achterwiel van den ander. Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat ieder hier hetzelfde type fiets berijdt 82 inch wielen, bagagedrager achter het zadel, gebi gen stuur en een leeren ketting- kast, van onder dicht geregen. Op een dergelijk rijwiel schijnen de Ho'landsche jongens en meisjes geboren te worden en zij komen er hun leven lang niet af, 't z(j dan, dat ze bij een botsing omver worden gegooid. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 1 tot en met 7 Sept. 1923. GEBOREN Marijtje Jannetje, d.v. Yetze Alkema en Jannette MaatMaria Petronella, d.v. Johannes Smit en Elisabeth van Heerwaarden. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een fluweéien tasch, I tascbje met inhoud, 1 ceintuur. Zondag 9 September 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur ds. Raabe. Waal, vm. half elf ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Brümmer. Oudeschild, v.m. -10 uur ds. Raabe. Oosterend, n.m. 3 uur ds. v. 't Hooft. Cocksdorp, v.m. half 11 de hr. Mallekote van Rekken. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de hr. J. J. Buskes theol. cand. Utrecht. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. D. Haars N. Niedorp. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Avondmaal. Zondag 16 September. Burg, v.m. half 12 Zondagschool. Purmerend, 3 September. 690 Runderen waaronder 390 vette koeien f 0,90 a f 1,25 p. K.G. Gelde koeien 175 a f 450 Melkkoeien 175 a f 450 68 Stieren. 79 Vette kalveren per Kg. 1,10 a f 1,45 160 Nuchtere kalveren 10,a f 44, 507 Schapen 35,a f 48,— 690 Lammeren 20,— a f 32, 368 Vette varkens per K.G. 0,78 a f 0,83 81 Magere varkens 20,- a f 45,- Kipeieren 7,— a f 7,50 Schagen, 6 September. Uit de Scjiager Crt. 98 Vette koeien f 300 a f 560 42 Gelde koeien 275 a f 350 40 Kalfkoeien 320 a f 440 199 Lammeren 24,a f 38, 49 Vette varkens 0,76 a f 0,84 110 Biggen 16,— a f 25,— Boter 1,90 a f 2,10 Kipeieren per 100 6,50 af 7, - HOEDT U BIJTIJDS. 112 Kou, tocht, griep, koorts, enz. veroor zaken tal van nieraandoeningen. De nieren moeten dan den bijstand missen van de an dere bloedreinigende organen: de huidpo- riëp, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak verwaarloosd, is het geen wonder, dat de nieren het afleggen. Dan is het tijd om een niergeneesmiddel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking, nierzand, nierwaterzucht, niersteen voor komen. Doe wat gij kunt om uw'levenskracht op peil te houden, oefen uw ledematen en spieren en zorg voor een goede bloedsom loop. Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per doos. 25 GETROUWD BIJ VOLMACHT NICO STEIJGERWALT en ANNIE EELMAN. Medan (Deli.) Zand voort, Kostverlorenstr. 31,4 Sept.'23. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij de ziekte, het overlijden en de teraardebestelling van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader D. Jz. WITTE betuigen we onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. A. WITTE-de Vries. Den Hoorn, Texel, Sept. '23. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Behuwdzoon, Broe der en Behuwdbroeder PIET GRAAF. Namens de Familie, C. GRAAF—Diepenbroek. De waarn. Ontvanger der directe belas tingen enz., te Texel maakt bekend, dat betaald moet worden de eerste helft der Grond- en Personeele Belasting 1923. Belastingschuldigen, die zich voor een niet kostelooze waarschuwing willen vrij waren, worden verzocht, alsnog de vol gende week te komen betalen. De Ontvanger voornoemd, G. J. H. TER WEEL. Standplaats den Burg. Zaterdag 8 September aanvang 8;15 uur n.m. met gedeeltelijk nieuw programma, waarin o.a. zal medewerken het paard van den hr. G. Coevert, slager alhier. Zondag 9 September Gedurende deze voorstelling zal o.a. medewerken het paard van Gebr. Bruin alhier. Deze paarden worden gedresseerd in den tijd van hoogstens één uur. Zondagavond zal de August zijn paard verloten dat dit zich de dressuur niet toeëigend. Ieder bezoeker mag een naam raden. De naam van het paard wordt onder politietoezicht opgeschreven en verzegeld. Prijzen der plaatsenle rang f 1,—2e rang f 0,753e rang f 0.50. Kinderen half geld. Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. N" oderlaap-YV edstrij den. Zondag 9 September v.m. half twaalf n.m. 2,15 Dagkaarten 25 ct. Kinderkaarten 15 ct. Zitplaatsen 10 ct. (dagkaarten.) Het Bestuur. Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 13 September van 's morgens 11 uur tot 's middags half 2 te spreken TE KOOP: k.o.d.k., licht loopend, op collingspatent- assen. C. STOEPKER, Eierland. Nu de vacanties en feestelijkheden weer voorbij zijn, verwachten wij alle leden weer terug. Dinsdag 6 uur grootere jongens bepeden 14 jaar half 9 heeren boven 18 jaar, afd. B. Woensdag 6 uur meisjes beneden 14 jaar Vrijdag half 7 jongens van 14—18 jaar 8 uur dames boven 18 jaar Zaterdag 2 uur kleinere jongens 7 uur meisjes van 14—18 jaar half 9 heeren boven 18 jaar afd. A. Gedurende de maand September stellen wij de gelegenheid open, dat nieuwe leden toetreden zonder inleggeid te betalen. Over de weken dat men niet geweest is, behoeft geen contributie betaald te worden. Het Bestuur. TE KOOP zonder schot. J. ROEPER, de Vrijheid, Eierland. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Adres: PH. VLESSING, den Burg. 27 X 37 cM. Verkrijgbaar bij CommissarissenH. HAAKMAN. M. BAKKER, Haven.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 3