postzegel-album voor f 4,75. 100.000 Yerbeterde Droogvoederbakken Motordienst Texel-Rotterdam. naar Rotterdam, Fa. Langeveld de Rooij. Motorschip Maria DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. Luse-zakpotlooden Briefopeners, s, s. Texelstroom naar Purmerend. geven wij Cadeau, 60 K.G. CLEVELAND'S EGGSMEAL Meer eieren. - Minder moeite. - Geen voedervermorsing. N. V. BERTELS' OLIEFABRIEKEN - AMSTERDAM. FEUILLETON. vertrekt Dinsdag as. K. AC KEMA houdt Woensdag 3 Octobera.s. spreekuur met ARTS te Texel Maandag twee uur naar Purmerend en Woensdag nam, vijf uur naar Leiden. JAC. DE BOER FOTOGRAAF HET BESTE MIDDEL GRATIS vaart Maandag 10 Sept. Vertrekt 1 uur, C. METS Zoon. De mooie, groote Swanenberger losbladige Union-uitgave. 402 bladzijden, in sterke schroef band, Fa. Lange veld de Rooij Keizerstraat 75 HELDER. om den eetlust op te wekken is de SANGUINOSE. Zij bevordert een geregelde spijs vertering; zuivert uw bloed van alle onreine bestanddeelen, geeft een diepen gezonden verkwikkenden slaap. Een frissche kleur, een heldere oogopslag, krachtige spieren, uitmuntende zenuwen, een vroolijk humeur vergezellen de goede gezondheid. Hon derden en duizenden in ons vaderland hebben zulk een goede gezondheid aan de Sanguinose te danken. Gij kunt geen beter middel vinden, zelfs voor veel geld. Een zes flacons Sanguinose doen wonderen aan uw geheele gestel. Neemt er de proef van I SANGUINOSE kost per flesch f 2,—, 6 £1. f 11,—, 12 fl. f 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. M!M WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en Joh. Dros, Oudeschild. Octrooi aangevraagd. ter gelegenheid van het REGEER1NGS-JUB1LEUM van H. M. KONINGIN WILHELMINA Bij bestelling van (Het beste en goedkoopste Ochtendvoeder met hoogste Eiwit en Vetgehalte) geven wij een keurig OraDje gelakte metalen droogvoederbak voor 6-25 kippen Cadeau. Zend postwissel van f 9,-- en wij leveren U franco Spoorstation of franco wal over één Veer een zak van 50 K.G. Cleveland's Eggsmeal met gratis droog voederbak. Cleveland's Eggsmeal bevat 25 Liebig's Vleeschmeel en heeft een gegarandeerd gehalte van 34 Eiwit en 8 Vet, waardoor men veel eieren verkrijgt ook in den ruitijd en in den winter. Cleveland's Eggsmeal blijft maanden lang goed, zoodat ook de klein-kippenhouder van deze aanbieding kan profiteeren en daardoor circa de helft der voederkosten kan besparen bij grooter eieropbrengst. Het voederen met Cleveland's v Eggsmeal in droogvoederbak en des namiddags graan of mais, is niet duurder dan met enkel graan ofmais, omdat Q rjV de kippen er minder van noodig hebben en men verkrijgt het dubbel aantal eieren en vooral veel meer eieren in den ruitijd en winter, wanneer deze duur zijn. ^OOGVOEDERB#* EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 18) Nadruk verboden. Daarna richtte hij zich echter plotse ling hoog op, vouwde zijn handen- en riep met akelig klinkende, zonderling vermoeide stem, den blik naar boven geheven„In den naam van den drieëenigen, almachtigen God, die gebiedt over goeden en kwaden, bezweer ik u, Uriel, te verschijnen, u naar ons toe te buigen, ons een teeken te geven en uw getrouwe dienaren ter wille te zijn, die u in geknielde houding wachten zooals ik Hy viel weer terug en nog slechts een hevig gerochel klonk uit zijn mond. „Nu hoort u zelf wat hij zegtl riep de sidderende, doodsbleeke vrouw. „Dat is nu de vierde maal, dat hij diezelfde woorden uitspreekt 1" „Ik hoor het, ik hoor het!" antwoordde Festenrath, wiens ernstige, bedroefde blik onafgebroken op den knaap gericht bleef. „Ik ga dadelijk naar den chirurg." „O, mijnheer Meisner, als u dat zou wil len doen God zeegne u Festenrath liet de vrouw niet uitspreken. Hij snelde naar zijn kamer. Zonderling genoeg, nam hij, behalve een wandelstok, ook nu weer zijn beide pistolen mee. Toen begaf hij zich op weg naar den chirurg. Toen hy voorbij Tils huis kwam, hoorde hij daar zachtjes een kinderstem kermen. Natuurlijk liet hij zich daardoor niet op houden. In enkele minuten was hij voor het huis van den chirurg. Deluiken waren gesloten, maar tusschen de reten zag de kapitein licht schemeren. Dooreen plotse linge ingeving gedreven, klom hij op den rand van den steenen trap voor de huisdeur en keek door een reet van het vensterluik in het vertrek. Kirch hoff, die nog geheel gekleed was, zat voor een groote kastop een uittreklap daarvan lagen een massa voorwerpen, die Festenrath niet- goed kon onderscheiden. Hot schenen gouden en zilveren sieraden. Kirchhof hield er een van tegen het licht. Het was een armband. Zijn gezicht had daarbij een merkwaardige, niet alleen op merkzame, doch bijna een begeerigeuitdruk king. Festenrath werd door dezen aanblik her innerd aan een ouden vrek of aan een dief die de gestolen schatten monstert. In de verschillende vakken der kast stonden eenige buidels, waarschijnlijk met geld gevuld. Festenrath klopte nu met zijn stok krach tig tegen het raam, doch hield ondertusschen den chirurg in het oog. Deze sprong ver schrikt overeind en richtte een ontstel den blik naar het venster, hij herstelde zich echter direct, schoof de sieraden in de kast, hief de klap omhoog en sloot de kast. zon der zich aanvankelijk verder om het klop pen te bekommeren. Toen trok hij zijn jas uit, trok een slaaprok aan, opende de deur van zijn slaapkamer en riep vandaar uit: „Ja, ja, ik kom al? Wie is daar?" Festenrath daalde van den steenen trap, af, ging onder het raam staan en begon opnieuw te hameren. „Heb toch geduldklonk het van bin nen. Toen gingen raam en luiken open en het hoofd van den chirurg vertoonde zich. Kirchhoff scheen den kapitein niet dadelijk te herkennen. „Ik ben het, koopman Meisner," sprak Festenrath „Ik kom in opdracht van de weduwe Mertens, om u direct bij den knaap te halen, die plotseling ziek is geworden." „Wat, bent u het En onze George isziek Ik kom onmiddellijk 1" Inderdaad ging er nauwelijks een minuut voorbij, of Kirchhoff verscheen reeds geheel gekleed aan de deur. „Laten we snel gaan zeide hij. „Maar ik vergeet heelemaal uw wond ondanks dat u nog niet geheel hersteld bent, snelt u naar mij toe Dreigt er zooveel gevaar „Ik vrees van ja," antwoordde Festen rath. „Zoover ik het kan beoordeelen. is het een zeer hevige koorts." Ze gingen ondertusschen tamelijk snel naast elkander voort. „IJlt hij vroeg Kirchhoff haastig. Jawel. „Hij spreekt over geesten, demo nen „Dat heb nu al zoo vaak gezegdriep de chirurg heftig uit. „Daar vertellen die domme lui den levendigen knaap allerlei spook- en geestengeschiedenissen, die hij zoo graag hoort, en brengen hem daarmee het hoofd op hol. Het is onverantwoorde lijk. Ik zal het niet meer dulden. Maar daarvan kan hij toch niet zoo ziek gewor den zijn Hij kwam mij vandaag wel wat opgewonden voor, ik herinner 'mij Op dit oogenblik werd hij door een man in de rede gevallen, die al vanuit de verte riep „Bent u het, mijnheer Kirchhoff? „Dat schijnt warempel Tils stem te zijn," zeide de chirurg. „Wat voert hem nu weer naar mij toe? Zou het ook bij hem thuis niet in den haak wezen Hij ging haastiger voorwaarts. Het was inderdaad Til, die eveneens naar den chi rurg wilde, omdat zijn vrouw, de meid en de beide kinderen zich ongesteld voelden. „Nu, vooruit dan riep de chirurg. „Dat is me nu toch een eigenaardige geschiedenis Vrouw, meid, kinderen, en hier deze heer roept mij bij George Mertens, die ook heel ziek moet zijn - - wat is er vanavond fei telijk bij jelui op tafel geweest, Til?" „Witvisch, dokter, met peterselie-saus." „Lieve hemel, dan zal de meid of je vrouw toch geen scheerling hebben genomen?" riep de chirurg verschrikt uit. Zij stonden thans bij het huis van Til. „Ik moet hier een oogenblikje binnen," sprak Kirchhoff. „Gaat u maar mee, mijn heer Meisner, het zal toch op een minuut meer of minder niet aankomen. Heb jij dan niet van tafel meegegeten, Til „Neen. Ik hou niet van witvisch," ant woordde de man, dien Festenrath, nu zij de kamer waren binnengaan, thans nauw keuriger beschouwde en in wien hij een krachtigen man van middelbare leeftijd met PLAATSMAN. in groote verscheidenheid voorhanden, in prijzen vanaf f 0,40 tot f 5,50. Lakcachets en Penhouders, Brief wegers, Vloeidrukkers, Postzegel- bevochtigers, Postzegeldoosjes, Presse-papiers, Inktpotten, enz. enz. Tandtechniker, 8—P/a uur. Adres: Mej. D. SCHUMAKER Weverstraat 419, BurgTexel. vaart H. KEESOM. een schrander, ja zelfs sluw gezicht ont dekte. Kirchhoff trad dadelyk het slaapvertrek binnen, dat zich naast de huiskamer bevond, en waarvan de deur openbleef. Hij hoorde, hoe de chirurg zijn vragen aan de vrouw en de kinderen stelde. Kirchhoff kwam al spoedig terug. „God zij dank!" zei hy. „Het is niets ernstigs. In ieder geval is het scheerling geweest, die een kleine vergiftiging ten ge- volge heeft gehad. Maar de hoeveelheid was toch te gering. Laat je vrouw en de meid zwarte koffie drinken, Til die heb je toch wel in huis Mooi en geef ook de kinderen er wat van of frisch, zuiver, koud bronwater daartusschen door wat water met azijn dat zal meer dan vol doende zijn. De eerste teekenen van ver giftiging zijn al voorbij. Dat is me een pak van het hart. Dan zal het met onze George ook wel niet zoo slim gesteld zijn. Gaat u mee, mijnheer Meisner 1 Goeden nacht, Til, ik kom op den terugweg nog wel even aan. Maar dan zal het leed wel geleden zijn." Beiden verlieten Tils huis en spoedden zich in den donkeren nacht naar het huisje van de weduwe Mertens. Kirchhoff gaf nogmaals als zijn meening te kennen, dat George's ongesteldheid vermoedelijk even eens door het gebruik van scheerling was •ontstaan en dat de kwaal wel gauw genezen zou zijn. Dat was echter geënzins het geval. Toen zij beiden het vertrek der weduwe binnen traden, zagen zij de vrouw over het bed gebogen staan. De knaap lag daar nog steeds zwaar rochelend, met halfgebroken oogen, van tijd tot tijd hevig schokkend. Kirchhoff greep dadelijk zijn hand en riep luid den naam van den knaap. Geen antwoord. Het rochelen eindigde in een zonderlinge, hart verscheurende doffe kreet of zucht het kleine hoofd met de nu zoo wild verwarde lokken zonk weg in de kussens. Kirchhoff Jiet de hand van den knaap los en bedekte zijn gelaat met de handen. Toen ging hij, als vernietigd op een stoel zitten. Moeder Mertens staarde nog maar steeds naar het gezicht van haar jongen, dat steeds blee- ker en valer werd. Zij boog zich dieper over hem heen, scheen naar zijn ademha ling te willen luisteren en hoorde niets! (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4