N°. 3747, Zaterdag 29 September 1923.' 37*" Jaargang, Nieuws- en Advertentieblad. gpoor- en Bootdieast. Nieuws, Bjj zij Jen stoften iiel waier uitknijpen; nooit wringen •sr-»- Ou s;*a verschtynt Woensdag en 2isterd«;morireii Advertenttön daags voor de uitgave vóór 4 uur uara. POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. ABONNEMENTEN m ASVIRTENTIES wordea aaaganoatei bfl d» üitg. Tmxk LAN8SVSL9 A EK ROOI!, Parkstraat, BumorTirn Goed afgeloopen De 23-jarige zoon van den schipper H. Kuipers, uit Lemmer, sloeg over boord in zee. Hoewel het schip over den dren keling heenging, behield deze zijn tegen woordigheid van geest en wist, als goed zwemmer, weer boven te komen, nog juist bijtijds om de sloep, die achter het schip hing, te grijpen en zich daarin te redden. Geen nieuxoe adel. Naar het „Vaderland" verneemt, is er sprake van geweest ter gelegenheid van het regeeringsjubileum een aantal mannen van verdienste in den adelstand te verheffen naar aanleiding van een paar aanvragen maar is er besloten, niet af te wijken van den regel, die is, dat alleen families die, naar de gestelde regelen, hun patricische afkomst bewij zen in den adelstand kannen worden op genomen. Wie een hand heeft, die doe, wat hij vindt om te doen Op volhardenden ijver rust zegen Ea vree met u zelf, met de wer6id, en het lot; Wordt er enkel door arbeid verkregen. Volendam's visschersvloot. Dezer dagen is te Volendam de 9e bot ter van dit jaar afgedankt, om niet meer door een nieuwen te worden vervangen. Sedert het aannemen van het wetsont werp inzake de drooglegging der Zuider zee, is de vloot te Volendam met onge veer 60 vaartuigen afgenomen. 't Gaat tocli van den grooten hoop. De Minister van Landbouw deed in zake declaraties van kosten bij de bestrij ding van veeziekten voor eenigen tjjd aan de burgemeesters een circulaire toe komen, waaruit wij het volgende over nemen „Het komt nog herhaaldelijk voor, dat de declaraties geen blijk geven dat met den eisch tot noodzakelijke be zuiniging behoorlijk rekening is gehouden. Verschillende kosten worden nog steeds te hoog opgevoerd, verschillende ont smettingsmiddelen te dnur ingekocht. Voor creoline b.v. worden prijzen bere kend van 18 cent tot f2 per liter. Ook de overige ingrediënten, zooals zeep, soda, emmers, dweilen enz. worden tot eiken prijs aanvaard, (of althans op de declara ties vermeld. Red.) De bij vroegere ge legenheden gebruikte voorwerpen ver dwijnen meestal spoorloos. Wat het toezicht betreft, blijkt meermalen, dat permanent toezicht onnoodig is. De con trole kon, door 't verschijnen op onver wachte tijdstippen tot geringe kosten worden teruggebracht. Vooral de hoeveel heid brandstof bij verbrandingen gebruikt is dikwijls buitensporig hoog. Nog steeds worden groote bedragen in rekening ge bracht voor de levering van borden, niet tegenstaande deze kosten met het invoe ren van biljetten tot aanduiding der ziekten zeer gering konden zijn. Bij de schadeloosstelling blijkt, dat voor menig maal waardelooze voorwerpen veel te hooge prijzen worden gedeclareerd." Tot zoover de minister, uit wiens schrij ven blijkt, dat op dit gebied corruptie blijkbaar hier en daar nog hoogtij viert. Hij eindigt met het vertrouwen te uiten, dat alle burgemeesters bereid zullen wor den gevonden, aan de gegeven wenken de noodige aandacht te schenken. Sch, Ct. Nederland verambtenaard 1 Dat de toeneming van het ambtenaren korps zelfs door vakvereenigingsleidors met bezorgdheid wordt gadegeslagen, be wijst een uitlating van den heer Perdok, voorzitter van decentrale vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst. In Het Vaderland,concludeert hij o.a. De ambtenaar wordt het slachtoffer van de sociale wetgeving en de toene mende Staatsbemoeiing. Het korps wordt te groot Na den oorlog is het aantal Rijksamb tenaar gestegen van 36.075 tot 45.360 mannelijke en van 3358 tot 6211 vrou welijke ambtenaren, tui. een totale ver meerdering van 7138 of IS pCt. Toen in 1914 de ocrlog uitbrak, be stond het Nederl. ambtenarenkorps uit 31.477 mannelijke en 1831 vrouwelyke. totaal 33.408 ambtenaren. In 1921 was dit korps gestadig aangegroeid tot 42 360 mannelijke en 6211 vrouwelijke lands dienaren, totaal 48 571. De toeneming bedraagt dus 15.263 oi ruim 42 pCt., dus bijna de helft. De heer Perdok rekent verder uit, dat deze vermeerdering van 15.263 ambte naren tegen een gemildeld salaris van f2000, de schatkist jaarlijks komt op een bedrag van f30 millioen. Wijdt af uw aanlacht aan datgene waarmede gij bezig zijt. it is een van de groote ge heimen om zijde met succes te wasschen. Zij is niet1,tegen ruwe behandeling bestand en moet daaromsteeds in een LUX-sop gewasschen worden, Met LUX, in tegenstelling met scherpe zeep, komt het vuil vanzelf uit het goed en-het blijft zacht en glanzend. DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPJJ - VLAARDINGEN.. Geen goede vroede vader. Tegen een sigarenfabrikant te Meppel. die tevens lid is van den Meppelschen Gemeenteraad, is proces verbaal opge maakt wegens het gebruiken van bande rolles, welke reeds eer hadden dienst ge daan. Hebben de inwoners van Breda geen geld noodig Het vorige jaar werden de Bredasche belastingbetalers verheugd door de mede- deeling, dat 1300.000 door de gomeente zou worden teruggegeven. Thans, ruim een jaar later, ligt, na herhaalde oproe pingen, nog f 80.000 bij den ontvanger onafgehaald. Een arme familie 1 Te Gennep is de vorige week over leden, het laatste lid van de eigenaardige familie Mgenaamd Faan, die evenals zijn gestorven broer en zuster, er een zonderlinge levenswijze op na hield. Het scheen zon vertelt de Tjjd dat de geaeele familie een volslagen af schuw had van water en al wat met zin delijkheid verband hield, zoodat iedereen hun nahijbaid zooveel mogelijk ontvlucht te. Buren- beweerden echter, dat de men- schan er warm bijzaten, in weerwil van hun zeer armoedige en sobere levenswijze. De vorige week, na den dool van het laatste familielid, werd van rechtswege een onderhoek ingesteld, dat tot groote verrassingen leidde. Men vond in oudo vazen hoopen bankpapier, evenals in bed, op zolder, in kasten en in een oude kous, ettelgke honderdtallen verloopen zilver bons van f 1. Ook werd bankpapier ge vonden, waaronder bankjes van f 1000, dat in een der vochtige laden in verren staat van ontbinding was geraakt. In een andere lade lagen enkele honderden gouden tientjes, zoo maar voor het weg nemen. Op de onmogelijkste plaatsen werd geld gevonden, en toen men ten slotte alles doorzocht had, bleek het ver mogen te bestaan uit f 40.000, behalve hun onroerend goed. En dat heetten arme menscben te zijn. Voor enkele maanden, toen oenige Groes b9eksche jeugdige houtventers in de be wuste goudentientjes lade eon greep had den gedaan, werd door de politie gevraagd, hoeveel de jongens hadden gestolen. En Faan antwoordde Ik weet het niet 1 De aalvisscherij in de Zuiderzee moet een ernstige concurren ;ie bet boofd- bieden tengevolge van de groote aalaan- voeren van Deensche en vooral van Duit- sche bedrijfseigenaren. De Waddenzee voor de kusten dier beide landen is een gezocht aalbroed gebied en vooral de Duitsche visschors, die in hun eigen land de bezwaren endervin len van de lage valuta vinden een aalprijs van 20cts. per pond in Holland^ch gold eon zeor goede noteering. ELSC AbOKtievtentspryt per 3 maandeni oor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. (TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. COURANT. Prjjt der AiitirtiHtïini Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Licht op Van Zaterdag 28 tot en met Vrijdag 5 October. voor rijwielen 7,30 uur, voor rijtuigen 7,54 uur HOOGWATER reede van Texel. Zomertijd. Donderdag 27 Sept. v.m. 10 56 Vrijdag 28 .11,27 Zaterdag 29 .11,58 Zondag 30 12,30 Maandag 1 Oct, 1,— Dinsdag 2 .1,25 Woensdag 3 2,09 Des namiddags Is het ongeveer een balf uur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/c uur. Voor postwisseis, kwltantlën, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 1 October 1923. Zomertijd. Vertrekuren van de Boot. Dagelijks Vertrek Texel 8,—vm. 11,—v.m. 2 30nm. Helder 9,30 vm. 12,— midd. 4.15 nm_ Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6.32S 9,04 6.49f 9,04 7,30 sneltrein 9,04 10,04§ 12,10 12,40 2,54 2.04ft 4.40 3,54" 6 4,15§ 6,40 7,25 9,31 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,19§ 8,35 7,57§ 9,37 9,11 11,21 12,28§ 2,41 3,04 6,19 5,49§ 8,05 9,16 11,05 11,21 f 12,57 Niet op Zon- en feestdagen, t Alleen op Zon- en Feestdagen, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Fabrikanten, van TWINK cn RINSO.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1