Motorschip Maria Groote sorteering. - Lage prijzen. Fa. S. A. KANNEWASSER Zonen Kanaalweg 149, Helder DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. 100.000 ORANJE DROOGVOEDERBAKKEN N.V. RERTEL'S OLIEFABRIEEEN, AMSTERDAM. Aanbesteding. het maaien en schoonmaken van den tochtsloot, Sr s, Texelstroom naar PurmerencL K. AC KEMA houdt Woensdag 3 October a.s. spreekuur met ARTS te Texel Maandag twee uur naar Purmerend en Woensdag nam. vijf uur naar Leiden. FEUILLETON? GRATIS JAC. DE BOER FOTOGRAAF Octrooi aangevraagd. wogvoederba* dezer voor Ochtendvoeder voor Pluimvee worden gratis ge leverd ter herinnering aan het REGEER1NGSJUB1LEUM van |H. M. KONINGIN WILHELM1NA. Deze metalen droogvoederbak onderscheidt zich van den houten droogvoederbak door het navolgende: 1. hij neemt slechts lji van de ruimte in. 2. hy is muizenvrij en een sieraad van het kippenhok 3. de kippen kunnen hieraan hare kammen niet beschadigen. 4. hy voorkomt voedervermorsing door de kippen. 5. het Ochtendvoeder kan hierin niet blijven hangen en niet verontreinigd worden. 6. de bak kan bevatten voor ca. 3 dagen genoeg Cleveland's Eggsmeal voor 25 kippen 7. de eenvoudige droogvoedermethode staat op den bak afgedrukt, zoodat een ieder, die voor goede en rein gehouden hokken zorgt, met groot voor deel kippen kan houden. Met het droogvoeren van het Ochtendvoeder werden 30 eieren per kip in 't jaar méér verkregen dan met nat Ochtendvoeder. Daarbij waren de eieren grooter en het vereischte veel minder werk. Zend postwissel van f 9,— en wij leveren U franco naaste Spoorstation of franco wal over één veer 50 kilo inclusief zak Cleveland's Eggsmeal met gratis droogvoederbak. U kunt ook bestellen door uwen Leverancier of Vereeniging. Cleveland's Eggsmeal bevat 25 procent Liebig's Vleeschmeel en 8 prima lichtverteerbare meelsoorten en heeft een gehalte van 34 pet. Eiwit en 8 pet. Vet. Hiermede werden sedert 1893 de meeste eieren verkregen ook in den ruitijd en in den winter. Cleveland's Eggsmeal blijft maanden lang goed, zoodat ook de klein-kippenhouder van deze aanbieding kan profiteeren en daar door circa de helft der voederkosten kan besparen bij grooter eieropbrengst. Op de Boerderij wordt veelal nog, alleen Mais of Graan gevoederd omdat het nat aanmaken van het Ochtendvoeder teveel werk vereischt en men verkrijgt weinig eieren, vooral in den ruitijd en winter wanneer deze duur zijn. Cleve land's Eggsmeal in deze droogvoederbak gevoederd en des namiddags Graan of Mais vereischt. minder werk en is niet duurder dan het voeren met enkel Graan of Mais, omdat de kippen er minder van noodig hebbenimmers Cleveland s Eggsmeal bevat 4 maal zooveel en lichter verteerbare eiervormende stoffen dan graan, en men verkrijgt hiervan geen vette kippen maar het dubbel aantal eieren per jaar en vooral meer eieren in den ruitijd en winter en sterke, gezonde dieren. Landbouwers breekt nu eens met de oude gewoonte om uitsluitend graan aan uwe kippen te voeren, waarin ze een te kort krijgen aan eiervormende stoffen vooral in den ruitijd en *in den winter en een teveel aan zetmeel waardoor ze vet worden. Neem nu eene proef met dezen gratis droogvoeder bak en Cleveland's Eggsmeal, dat uwe kippen sterker maakt en spoediger en leggende door den rui brengt. Wij garandeeren U dat U veel meer eieren van uwe kippen zult ver krijgen en met minder werk en lager voederkosten. Wij verkregen van 6 Barnevelders in vollen rui in de maand Augustus j.l. nog5, 4, 3, 3, 4, 2,_ 4, 5, 5, 4, 4, 3, 4, 3, 4, 4, 3, 4, 4. 5, 3, 5, 4, 5, 6, 2, 5, 6. 2, 6, 4, totaal 125 eieren. Jonge Barnevelders waren 5]/3 maand oud aan den leg en de Leghorns op een leeftijd van 473 maand. Deze sierlijke Oranje Droogvoederbak mag op geen boerderij, in geen enkel kippenhok en in geen winkel ontbreken. Men verkrijgt hierdoor en met Cleveland's Eggsmeal MEER EIEREN - LAGER VOEDINGSKOSTEN - MINDER MOEITE Het Bestuur van den Polder het Burger- Nieuwland, zal trachten aan te besteden door den polder, van den Koogerweg tot aan den tocht in Waal en Burg, in één perceel op te leveren voor 15 October a. s. Inschrijvingsbiljetten op zegel worden ingewacht Maandag 1 October 1923, des middags 12 uur, in café „Den Burg". Het bestuur voornoemd, B. C. BAKKER, Voorzitter. P. C. KOORN, Secretaris. vaart Maandag 1 Oct. Vertrekt 1 uur. C. METS Zoon. Tandtechniker, 8—V/i uur. Adres: Mej. D. SCHUMAKER Weverstraat 419, Burg—Texel. vaart H. KEESOM. Keizerstraat 75 HELDER. mmm EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 22) Nadruk verboden. Daar Festenrath echter al zijn geld, zijn papieren en pistolen steeds bij zich droeg, liet het hem vrij onverschillig, of men de sloten, die hij alleen voor den schijn maar op slot deed, opende of niet. Integendeel, hij scheen tevreden met zijn ontdekkingen, want hij knikte meermalen goedkeurend met zijn hoofd. Toen schreef hij aan zijn rentmeester en bestelde daarna eieren voor zijn avondeten. De waard bracht ze hem zelf. „Hebt u dat lawaai beneden in de gelag kamer gehoord in denafgeloopen nacht'?" vroeg Vliet. „Geen syllabe!" antwoordde de kapitein. „Nou, dan slaapt u ook als een osriep de waard verbaasd uit. „Dat doe ik ook antwoordde Festen rath. „De voorjaarslucht maakt mij altijd ver moeid en bovendien, wat gaat mij dat ka baal daar beDeden aan „Dan zou men u bij wijze van s'preken wel uit uw bed kunnen dragen," merkte Vliet op. „Als iemand er plezier in zou Lebben, waarom niet hernam Festenra'ch 1; ichend. „Vandaag ben ik zoo doodmoe uzou voor het huis wel kanonnen laten losbran den, dat zou me niet wakker maken." Vliet, die den kapitein van terzijde eens had aangekeken, en die al weer half dron ken was, mompelde eenige moeilijk ver staanbare woorden half binnensmonds en verliet het vertrek. Festenrath nuttigde eenzaam zijn avondeten, denk ende aan den tijd, dat misschien een ander vriendelijk wezen aan zijn zijde zou zit teD, en zyn zorgen en gedachten met heui zou deelen daarna staarde hij nog la ngeu tijd door het raam naar buiten en ging klokslag 10 uur naar bed. Hij was hedenavond inderdaad zeer moe en het kostte hem dan ook geen geringe inspanning om niet in slaap te vallen. Hij was half gekleed naar bed gegaan, in de rechter hand hield hij een pistool en in de linker een stuk stevig touw. Zoo lag hy daar, luisterende naar het vaag soms tot hem doordringende gesprek in de gelag kamer, soms ook een beetje induttend, want hij kende zijn nat'uur en wist, dat het minste geruisch hem zo u wekken. Beneden werd het stil. De torenklok van Hertogenrade kondigde elf slag en aan, daarna het midder nachtelijk uur. Het moest bijna één uur zijn toen hoorde hij geritsel bij de deur die vanuit Festenrath's kamer in een aan grenzend vertrek leidde. Deze deur was gesloten, maar de sleutel mankeerde en Festenrath had er ook niet om gevraagd. Hij hoorde, hoe er een sleu tel in het slot werd gestoken en tamelijk geruischloos werd omgedraaid. Festenrath haalde diep en zwaar adem, bijna snurkend, zooals iemand, die heel vast slaapt. De deur werd geopend en er kwam iemand zachtjes binnen. De kapitein vermoedde wel, dat het Vliet was, hoewel het pikdonker in de kamer was. Op dit oogenblik kwam hij op een gevaarlijke gedachteVliet kon mo gelijkerwijs wel eens niet alleen komen, misschien hadden zij het zelfs op een moord voorzienMaar neen, de binnenkomende scheen alleen te zijn. Hij stond een tijdlang stil om te luisteren. Festenrath bootste nog steeds een slaper na. De nachtelijke gast sloop daarop naar de tafel, waar Fes tenrath irf de afsluitbare schuifla gewoon was zijn beurs en zijn zakboekje te bewa ren, zooals hij Vliet eens had verteld. De schuiflade maakte een zacht, piepend ge luid toen Vliet haar opentrok. Maar op hetzelfde oogenblik kreeg de nieuwsgierige vreemdeling een slag op zijn hoofd, zoodat hij geheel verdoofd ineen zakt en tien se conden later waren hem de handen met het touw op ziju rug gebonden. Festenrath ging rustig naar de tafel, waarop vuurslag, tonder en een zwaveldraadje lagen en stak licht aan. Toen de kaars brandde, zag de kapitein den nog steeds bewusteloozen Vliet op de vloer liggen. Hij ging naar hem toe, over tuigde zich dat de waard geen wapens bij zich had en dat het touw zijn handen ste vig omkneld had, daarna schudde hij den versuften man op wien de plotselinge schrik een even diepen indruk had gemaakt als de slag, gooide hem wat water in het ge zicht en wreef zijn voorhoofd. Vliet sloeg de strakke, ontstelde oogen op en staarde den kapitein aan als een gebonden, ,boos aardige wolf. Het scheen pas langzamer hand tot hem door te dringen, water met hem gebeurd was, hij keek het vertrek eens rond en scheen te verwachten dat Festen rath, die rustig met de pistolen voor hem stond, hem zou aanspreken. Maar Festen rath kon geduld oefenen. Hij scheen zich te verlustigen in de grenzenlooze verbazing en ontsteltenis van den waard, glimlachte kwaadaardig wat anders niet zijn ge woonte was en zweeg. „Voor den duivel en er volgde nog een flinke vloek over Vliets lippen „U hebt mij bedrogen „In hoeverre, mijn jongen?" vroeg de kapitein spottend, „Met dat slapen steunde Vliet, die zich van dien vuistslag nog maar niet scheen te kunnen herstellen. „Ah zoo, je dacht dus, dat ik werkelijk zoo vast sliep?" hernam Festenrath. Neen, ik bemerkte je bedoeling en er was me veel aan gelegen eens nader met je kennis te maken. En dat genoegen is me nu te beurt gevallen. Wat zal ik met je doen, inyn jongen Geef me zelf het adres maar op, waar ik je moet brengen „Je bent een echte duivelbromde Vliet, wiens blikken als gebonden aan de oogen van den kapitein hingen, die hem geen oogenblik uit het vizier verloren. „Laat me gaan, of „Nu? Ik wacht!" zeide Festenrath na een korte pauze. „Je durft me zelfs nog te dreigen „Je bent je leven niet zeker, als je me uitlevert," zeide Vliet, die thans een beetje op zijn verhaal scheen te komen. „Mijn vrienden zullen je wel krijgen, als je me verraadt „Om je vrienden bekommer ik mij net zooveelantwoordde Festenrath, terwijl hij verachtelijk over zijn vingers blies. „Ik heb wel met andere menschen te doen ge I had dat merk je wel. Dus, wat zal ik met je doen Zal ik je aan den muur vast binden en de politie halen Voor een ieder, die den kapitein kende, zou het, wanneer hij hem thans had kun nen zien, geen oogenblik twijfelachtig zijn geweest, dat deze hier slechts een rol speelde. Zijn gelaat vertoonde iets zeer kwaadaar digs, wantrouwends, misnoegds. Maar Vliet kende hem nu juist niet en voor dezen speelde hij zijn rol voortreffelijk. „Je bent een ware duivelbromde Vliet wederom. „Maar het zal je ingepeperd wor den „Daar ben ik toch nieuwsgierig naar zeide de kapitein. „Jn ieder geval heeft de duivel je dan nu toch te pakkenMaar sta eerst eens op!" voegde hij eraan toe en meteen tilde hij den waard als een een veertje omhoog en plakte hem op een stoel neer, dat het kraakte, zoowel in de voegen van de stoel als in de ledematen van Vliet. (Wordt vervolgd - en inderconfectie.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4