SCHOUW. Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel HERFST-en WINTER 1923. De Nieuwste Modellen Dames- en Kinderkleeding Weó met die JEUK Briefopeners, Fa. Langeveld&de Roojj. DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. J onontbeerlijk voor vaklieden, leerlingen middelbaar onderwijs, enz. voorhanden bij Firma Langeveld de Rooij. Zaterdag 13 October a s De nalatigen verbeuren eene boete van 1,—. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. SCHOUW. Zaterdag 20 October a.s FEUILLETON. Het Nieuwe Modeblad PR KM IE ROMAN CADEAU. Naaimachine als hoofdprijs Sr s. Texelstroom naar Purmerend. Doopsgezinde Gemeente Burg, Waal en Oosterend. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Eijerland op Texel, brengt bij deze ter kennis van de ingelanden van dien polder, naar aanleiding van het be paalde bij Art. 9 der keur op de Wateringen en Slooten, dat op de Schouw zal plaats hebben over de wateringen en slooten in den polder en noodigt de onderhoudsplichtigen uit te zorgen, dat vóór gemelden datum alle voor schriften als bij de keur omschreven, stipt zijn nageleefd. Texel, 10 Sept. 1923. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter. K. TROOST, Secretaris. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke polders op Texel brengen ter kennis van de inge landen, dat de Schouw op het maaien en zuiveren van de tochtslooten en de cenen, van bobbels, kroos en riet, is bepaald op De nalatigen verbeuren een boete van f 1.en bij herschouw van f 3, Texel. 17 September 1923. Het College van Dagelijksch bestuur voornoemd, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris. Lakcachets en Penhouders, Brief wegers, Vloeidrukkers, Postzegel- bevochtigers, Postzegeldoosjes, Presse-papiers, Inktpotten, enz. enz. EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 23) Nadruk verboden. Menschen als Vliet plegen voor niets grooter respect te hebben, dan voor geeste lijke vastberadenheid en lichamelijkekracht. Deze beide trof hij bij zijn gast in zulk een hoogen graad aan, dat hij reeds geheel aan hem onderworpen was. Aan tegenstand dicht hij al niet meer, doch eerder aan een list om zich uit zijn hachelijke positie te redden. „Nu, wat wil je nu eigenlijk toch met me beginnen vroeg hij, toen hij weer wat op adem was gekomen. „Ja, daar sta ik juist over te denken," antwoordde Festenrath, voortdurend zijn oogeü op hem gevestigd houdend. „Zal ik je met de beenen omhoog uit het raam han gen, als een nieuw uithangbord voor het logement, met het opschrift: De betrapte Bokruiter Toen de kapitein dat laatste woord noemde, ging er een schok door den waard en zijn mond ging half open, schijnbaar hevig ontsteld. Ook de strakke oogen open den zich wijder. Toen sloeg hij ze snel neer, want juist op dit oogenblik doorboor den de oogen van den kapitein hem bijna. „Wat hoe kom je daar by stot terde hjj. „Ik ben toch geen bokruiter?" „Jij niet?" lachte Festenrath. „Als jij het niet bent, dan is het geen mensch in Hertogenrade en tien mylenin den omtrek. Juist daarom heb ik myn intrek bij je ge nomen en ook juist daarom heb ik my de gelegenheid verschaft, om eens gezellig alleen met je te pratenHm hoe zou het je lijken, als ze je morgen de duim- voor vindt U in 2 X Per maand verschijnend95 cents per kwartaal N"eerland's goedkoopste en meest populaire mode-tijdschrift. Nieuwe Abonné's, die onderstaand bestelbiljet rechtstreeks toe zenden aan de Uitgevers-Maatschappij „Neerlandia", te Utrecht, ontvangen terstond een spannenden Ook kunnen zij gratis deelnemen aan een alleraardigsten wed strijd, welke wordt uitgeschreven in één der eerstvolgende nummers, waarbij een wordt uitgeloofd, alsmede nog 100 FRAAIE PRIJZEN. Aan Uttgevers-Mij. Neerlandia, te Utrecht. M. H. Ondergeteekende, kennis genomen hebbende van uw bijzondere aanbieding in de Texelsche Courant, verzoekt een abonnement op „Het Nieuwe Modeblad" tegen den prijs van 95 cents per kwartaal (f 1,25 franco per post) met als cadeau een spannenden Premie-Roman. Hoogachtend Naam Woonplaats schroeven eens aanzetten en je armen eens een beetje uitrekten, opdat je je brave ka meraden en in de eerste plaats, „den mees ter" zoudt aanwijzen? Aangenaam vooruit zicht, vindt je niet?" De grootte van het gevaar maakte den waard nadenkend en voorzichtig. Festenrath bemerkte dat wel. „Ik weet niets van de bokruiters af," bromde Vliet, die thans van zijn kant den kapitein nauwkeurig gadesloeg. „Als je me daarom bij de neus hebt genomen en in den val hebt gelokt, dan heb je je ver gist. Laat me dus los Ik heb niets weg genomen. Ik ben in deze kamer gekomen om een oude jas op te halen, die in de kast was blijven hangen. Ik wilde je niet wakker maken. Maak de touwen los, of ik maak alarm I" „Zoodra je een mond los durft te doen, schiet ik je een kogel door den kop!" riep Festenrath dreigend. „Denk maar niet, dat ik iemand ben, die met zich laat spotten. Ik heb bier niet voor niets nachten ge waakt om je hier te vangen en dan maar te laten loopen. Ik wilde een gelegenheid hebben, om eens alleen met je te praten. Wat ik met je zal doen, dat weet ik nog niet. bat hangt van jezelf af. Ik heb twee plannetjeshet 'eene, om je aan de over heid uit te leveren, je te laten folteren, totdatje medeleden van debende hebt aan gewezen en dan de belooning op te strijken, die de regeering voor ie ontdekking van de bokruiters heeft uitgeloofd. Wat denk je daar zelf van, is dat Diet een heel mooi plannetje „Je bent een schurk om een eerlijk man zoo in verleiding te brengen 1" steunde Vliet „Meen je dat?" sprak Festenrath ho nend. „Wat zul je mooi fluiten, als ze je gloeit nde draden onder de nagels schuiven en de duimschroeven je pijnigen, of je by de haren aan de balken hangen, of je op een gloeiende stoel zetten Vliet scheen door den drank verzwakt en futloos; Festenrath, die zyn gevangene al nauwkeurig bestudeerd had, zag hetthans aan de ontsteltenis, die er uit de bleeke gelaatstrekken van den waard sprak. „Dat vooruitzicht schynt je niet bijzon der aanlokkelijk!" ging de kapitein verder. „Wel, wat zou je er van zeggen, als ik je vrijliet, als ik je vergiffenis schonk en je bovendien nog eenige guldens op den koop toe gaf?" Vliet hief zijn hoofd op. Zjjn gezicht scheen te verhelderen en hij bromde eenige onverstaanbare woorden. „Ja zeker, ik spreek in volle ernst," her nam Festenrath. „Of ik lever je uit aan de politie, of je krygt van my nog geld bovendien, al naarmate je verstandig of dwaas handelt. En luister nu eens goed naar me. Ben je in staat om me te be grijpen „Ik luister en ik ben heel verstandig," bromde Vliet als een bitse hond, die zijn meester heeft gevonden. „Nu danJe houdt me voor een welge steld man. Dat ben ik echter niet. Ik ben geruïneerd. Wie ik eigenlyk ben en wat mijn beroep is, kunnen wij verder buiten beschouwinglaten. Myn geheele vermogen bestaat slechts uit ongeveer honderd gul den en die wil ik met je deelen, als je doet, wat ik van je verlang. Ik heb heelemaal geen plan om op die wyze geld te verdie nen zooals vroeger. Genoeg, myn omstan digheden zyn nog slechter dan de jouwe. Maar ik ben een man, die iets geleeid en veel beleefd heeft. Ik ben een zeer bruik baar persoon, maar ik heb geen zin meer, om mij langer druk te maken, ik wil heel gemakkelijk geld verdienen. Men heeft my naar hier verwezen. Bij de bokruiters, be weert men, moet veel geld te halen zijn. Maar ik ken hier niemand, die mij met ben in kenDis zou kunnen brengen of mij by vaart Maandag 8 Oct. "Vertrekt 1 uur, C. METS Zoon. Het Godsdienstonderwijs begint Maandag 8 OCTOBER, vooiloopig op de volgende uren Maandags Waal 10—11 oudere leerlingen. 11—12 schoolkinderen. Burg 3—4 oudste meisjes. 7—8 jongens 13—16 jaar. Dinsdags Burg 10—12 'smorg. voor a.s. leden Woensdags Burg 10—11 schoolkinderen 5e klas 11—12 6e en 7e klas 2—3 meisjes 13—16 jaar 8—9 oudste jongens Donderdags Oosterend 10—11 schoolkinderen 11—12 oudere leerlingen. Zij, die 't volgend voorjaar tot de gemeente willen toetreden, kunnen zich aanmelden in de pastorie Dinsdag 9 October tusschen 10 en 12 of Donderdag 11 October tusschen 7 en 9 uur 's avonds. Ds. C. C. DE MAAR. V O U kunt die jeuk doen verdwijnen dank zi] een wetenschappelijke uitvinding, die met onfeilbare zekerheid werkt, ledereen die last heeft van eczema of jeuk, zal door aanwending van de vloei bare D.D.D. een onmiddel' lijke verlichting ondervin den en een heerlijk frisch gevoel, dat de jeuk weg neemt. De;e verzachtende vloeistof dringt In de porign door en geeftdat verkwikkende gevoel hetwelk het begin der genezing Is. Begin nog heden met de beihandeling. Hoofdagent B. MEINDERSMA. Den Haag. van wten uitgebreide brochnre voor huid- lijders gratis te verkrijgen. Prijs f 0.75 en f 2.50 per ft. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D.D.D.-zeep <f - Voor Huidaandoeningen hen zou kunnen introduceeren. En dat moet jij doen 1* Festenrath, die zeer vastberaden en op besliste wijze had gesproken, ging nauw keurig de-uitwerking zijner woorden na. Eerst was er wantrouwen en verbazing op Vliet's gelaat te lezendaarna scheen het wantrouwen en de gedachte, dat hem hier een gevaarlijke strik werd gespannen, de overhand te krijgen. Hij fronste het voor hoofd, kneep de oogen dicht en floot zach tjes, alsof hij nauwelyks naar Festenrath luisterde. „Ik zie aan je gezicht, dat je den spot met me wil dry ven," hernam de kapitein. „Maar ik zeg je van te voren, dat ik jo niet los laat. Ik ben een man, die hetgeen hy zich heeft voorgenomen, tot het uiterste doorzet Of ik lever je oogenblikkelijk aan de autoriteiten uit, klaag je aa.n als een spitsboef en zeg, dat je een van de bok ruiters bent of wij worden goede vrien den en deelen in het vervolg alles met elkaar. „Praat toch niet zulk oen onzin en doe wat je wiltzeide Vliet thans tamelijk resoluut. „Maak mijn handen los, ik heb nu meer dan genoeg van die gekheid. De kamer, die je bewoont, is van mij en ik heb het recht, om er op ieder uur van den dag binnen te komen. Ik wil .de een jas halen en daarmee basta!" „Nu, zooals je wilt! zeide Festenrath rustig, ging naar de deur en opende deze. De waard volgde al zijn bew egingen met verschrikte blikken. „Wat ga je nu doen vro «gfcij ontsteld. „Den knecht roepen en d,em heer Bokel- mann laten halen," antwoo' Mde Festenrath, het schelkoord gryipend, d at .zich naast de deur op de gang bevond. Werdt vervolgd Richter's Praecision Passerdoozen f

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4