Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel jeukende uifstó HERFST ea WINTER 1923. De Nieuwste Modellen Dames- en Kinderkleeding Ochtendvoeiier. Postzegelverzamelaars! Een koopje! postzegel-album voor f 4,75. VOEDERBIETEN, SCHOUW. DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. onontbeerlijk voor vaklieden, leerlingen middelbaar onderwijs, enz. voorhanden bij Pinna Langeveld de Hooij. PREMIE ROMAN CADEAU. BOUWLAND, puik beste aardappelen, Luxs-zakpotlooden briefopeners, Fa. Langeveld de Roojj. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Zaterdag 20 October a.s- FEUILLETON. 5 Het Nieuwe Modeblad Naaimachine als hoofdprijs Notaris MULDER zal op Vrijdag 19 October (niet op Woensdag) Texelsche Ram, TE KOOP staande Burger-Nieuwland, levering laatst dezer maand, prijs billijk. Jb. EELMAN Az., Burg. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke polders op Texel brengen ter kennis van de inge landen, dat de Schouw op het maaien en zuiveren van de tochtslooten en de cenen, van bobbels, kroos en riet, is bepaald op De nalatigen verbeuren een boete van f 1.— en bij herschouw van f 3,—. Texel. 17 September 1923. Het College van Dagelijksch bestuur voornoemd, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris. Een paar druppels D.D.D. het middel voor eczeem, uitslag, jeuk, zijn vol doende om die huidaandoeningen volkomen te onderdrukken. Een verkwikkende slaap zal U een aangenaam ontwaken geven; gij zult U frisch en opgewekt ge voelen en het leven zal U opnieuw toelachen. De genezing begint met het eerste gevoel van ver lichting. Bedenkt, dat daar maar een paar druppels D.D.D. voor noodig zijn. Begin vandaag nog de behandeling. Hoofdagent B. MEINDERSMA, Den Haag, van wien uitgebreide brochure voor huid- lijders gratis te verkrijgen. Prijs f 0.75 en 2.50 per fl. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D.D.D.-eeep a f 1. - Voor Hïïsdaandoensngen EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 26) Nadruk verboden. Festenrath verontschuldigde zich nog maals wegens zijn ongelegen komst en volgde toen den chirurg naar zijn kamer, waar hij Carsten aantrof, een groote for- sche man, met een gunstig voorkomen, van wien den kapitein niets anders opviel dan de scherpe, onderzoekende blik, waarmee hij door hem werd ontvangen. „Een kennis van den heer Bokelmann," zeide Kirchhoff tot Carsten. „Een Jinnenhandelaar uit Westfalen dezelfde, die, zooals ik u al vertelde, Carsten, met Bokelmann den dief wilde grijpen en daarbij gewond werd." Festenrath stalde zijn geheelen voorraad uit en een tijdlang waren de mannen ver diept in het^ bewonderen en onderzoeken der stalen. Kirchhoff vond alles voortreffelijk en zeer billijk en gaf Festenrath een belangrijke be stelling op. Ook Carsten droeg hem een kleine order op en vertrok daarna. „U moet ook mijn toekomstige schoon moeder, mevrouw Biedenburg, de stalen laten zien," zeide de chirurg. „Let u dan maar goed op, wat het meest in haar smaak valt. Ik zal dan daarvan bestellen." Festenrath pakte zijn collectie weer bij elkaar en nam KirchhofFs uitnoodiging, om bij, hem het ontbijt te gebruiken, niet aan, met de woorden, dat hij nooit gewoon was te ontbijten, daar dit hem zijn eetlust voor den middagmaaltijd benam. De chirurg vertelde toen, dat hij nu direct naar Vliet moest, wiens koe ziek was geworden. voor vindt U in 2 X Per maand verschijnend95 cents per kwartaal ]STeerland's goedkoopste en meest populaire mode-tijdschrift, Nieuwe Abonné's, die onderstaand bestelbiljet rechtstreeks toe zenden aan de Uitgevers-Maatschappij „Neerlandia", te Utrecht, ontvangen terstond een spannenden Ook kunnen zij gratis deelnemen aan een alleraardigsten wed strijd, welke wordt uitgeschreven in één der eerstvolgende nummers, waarbij een wordt uitgeloofd, alsmede nog 100 FRAAIE PRIJZEN. Aan Uitgevers-Mij. Neerlandia, te Utrecht. M. H. Ondergeteekende, kennis genomen hebbende van uw bijzondere aanbiëding in de Texelsche Courant, verzoekt een abonnement op „Het Nieuwe Modeblad" tegen den prijs van 95 cents per kwartaal (f 1,25 franco per post) met als cadeau een spannenden Premie-Roman. Hoogachtend Naam Woonplaats11 „Men moet hier van alle markten thuis zijn!" riep hij lachend uit „Zelfs voor paardendokter moet ik spelen en zieke hon den en katten genezen. Maar de menschen zijn er eenmaal aan gewoon, zoodat ik hun ook niets weiger Hij verliet daarop met Festenrath het huis, vergezelde den kapitein een eindweegs en richtte zijn schredpn daarna naar de woning van Vliet. Festenrath keek hem met een eigenaardigen blik na en voelde toen plotseling naar zijn borstzak. Ja, hij had zijn papieren bij zich. De pistolen wa ren in zijn wijden mantel, dien de jongen behalve het pak nog droegwant het weer was triest en er dreigde regen. De pistolen zou' Festenrath niet gaarne thuis gelaten hebben zoo ver vertrouwde hij Vliet toch niet. De kapitein begaf zich in de eerste plaats naar de woning van Bokelmann. Hij trof den rechter thuis, maar het scheen hem toe, dat deze hem met een zekere voorin genomenheid tegemoet trad en niet gemak kelijk op den vertrouwel jjken toon, die an ders tusschen hen heerschte, scheen te spreken, Hij vroeg den rechter heel open hartig naar de reden hiervan. Maar Bokel mann ontweek deze vraag lachend. „Wel, hoe ver bent u nu met Vliet ge komen?" vroeg hij toen „Zoo ver, als ik voorloopig wilde komen," antwoordde de kapitein. „Heel veel wordt mij nu reeds duidelijker en u zult meer dan verrast zijn. Gelooft u, dat de dief, die den rentmeester 2800 gulden- heeft ontstolen, deze nog in zijn huis verborgen houdt?" „Een zonderlinge vraagriep de rechter uit. „Hoe kan ik dat weten Ik ken helaas den dief niet." (Maar u zoudt toch niet ontevreden zijn, als u een deel van het geld, dat u zoo edel moedig ter beschikking van den rentmees ter hebt gesteld, weer zoudt terugontvangen, niet waar?" vroeg de kapitein. „Zeer zeker nietriep Bokelmann. „En u hebt zelf immers ook nog 1000 gulden bijgedragen „Daar zal ik mij vooreerst niet om bekom meren," antwoordde Festenrath. „Welnu, laat u dan de woning van den slotenmaker Carsten doorzoeken - hij is de diefWelis waar kan ik natuurlijk niet weten, of hij het geld nog heeft. Waarschijnlijk heeft hij' reeds met degene, die hem de opdracht tot den diefstal gaf, gedeeld. Bokelmann deed een stjip achteruit en keek Festenrath aan, alsof deze niet goed bij zijn hoofd was. „Wat? De slotenmaker Carsten?" riep hij ontsteld uit. „Dat is een van onze aan zienlijkste, achtenswaardigste en meest ge- eerde burgersHoe durft u zoo iets te zeggen, waarde heer! Ik begin aan u te twijfelen „U herinnert zich zeker wel, wat ik u van die beide mannen heb verteld, die eenige dagen geleden bij de eenzame kapel de bij zonderheden over den te plegen diefstal be spraken," zeide Festenrath. „Ik heb nu meer dan eens de stem van deze Carsten gehoord, ook zijn gestalte komt geheel en al overeen met die van den man, dien ik daar bespiedde. Ik geef u de verzekering bij is de dief en niemand anders." Wederom staarde derechter den kapitein een oogenblik aan, alsof hij er aan twijfelde, dat hij wel goed gehoord had. „Neenriep hij toen. „Nu hebt u zich toch leelijk vergist,- waarde heer. Zulk een schande kan ik niet op mij laden, hoewel het mij natuurlijk heel wat waard was, indien ik mijn mooie guldens weer terug had. De heele stad zou den spot met mij drijven en mijn heele r ram zou naar de maan zijn. Carsten eei spitsboef, een bok ruiter Neen, oet zoo goed zou ik bij de 'savonds 7'/o uur in het café „Den Burg' te Den Burg voor het Algemeen Weeshuis publiek verhuren voor 3 jaren de volgende perceelen als: 2,00.00 „Westelijk Groenstuk" in Waal en Burg. 1,75,30 „Smallestuk" achter de haven. 1,43,80 „Weezenland" L (proefveld) nabij Oudeschild. TE KOOP een 1 V3-jarige ingeschr. beste en 2 ingeschr. Stierkalveren. Bij H. van HOORN, Wieringerwaard. Te koop voor den winter (Red Star) f 5,— de H.L. a contant. P. DROS Nz., Pietershoeve, Cocksdorp. In voorraad bij O. Rentenaar, den Burg. Union-uitgave. 402 bladzijden, in sterke schroef band, in groote verscheidenheid voorhanden, in prijzen vanaf f 0,40 tot f 5,50. Lakcachets en Penhouders, Brief wegers, Vloeidrukkers, Postzegel- bevochtigers, Postzegeldoosjes, Presse-papiers, Inktpotten, enz. enz. monniken in het klooster, of bij den predi kant, of bij den chirurg Kirchhoff of bij Riedenburg zelf een huiszoeking kunnen laten houden „En toch houd ik mijn bewering vol," zeide Festenrath ernstig. „Ja, dat kunt u doen, waarde heerMaar zoolang ik geen ander bewijs heb, dan uw oor, dat zich toch in ieder geval wel ver gist kan hebben, zal ik mij wel waken om zulk een belachelijken stap te doen, Waar hebt u dan Carsten toch gezien of ge hoord Festenrath vertelde hem van dien avond, toen hij nog bij de weduwe Mertens in woonde en bij het raam staande de gesprekken der voorbijgangers had afgelui sterd, en van de juist plaats gehad hebbende ontmoeting bij Kirchhoff. Maar Bokelmann lachte hem uit. „Neen, neen, u meent het wel heel goed," zeide hij. „Maar ik ken hier mijn men schen. Carsten geniet een zoo gunstige reputatie, als weinig burgers Hij is schooi en kerkvoogd. Ik zou het verwijt van lichtzinnigheid op mij laden, als ik op grond van zulk een vage aanklacht een achtens waardig man in opspraak zou brengen. Men is ten zeerste verbitterd tegen de bokrui ters. In den afgeloopen nacht is een koop man weer op onverklaarbare wijze 600 gul den ontstolen. Het volk zou razend wor den, wanneer men het thans een verdacht persoon aanwees, en zelfs Carsteij, hoe aan zienlijk en geacht hij ook is, zou waarschijn lijk gelyncht worden. En daartoe leen ik mijn hulp niet ,U zult nog wel eens aan mijn woorden denken zeide Festenrath rustig. „Belooft u mij in ieder geval uw ondersteuning, voor 't geval ik u bepaalde gegeveis om trent andere personen verst-ek?" (Worct vervolgd RicMer's Praetision Passerdoozen

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6