Agenten gevraagd MELANGE BOTER „De Vergulde Koe", te Helder. Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel HERFST en WINTER 1923. De Nieuwste Modellen Dames- en Kinderkleeding DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. PREMIE ROMAN CADEAU. Tuin- en Landbonwzaden. STRUIK Go. Maandag 12 November a.s. stemming van 3 Hoofdingelanden Johan D. Roeper Jacz. en Cornells Keijser Hz. Dirk Rruin Jacz. Vraagt bij onderstaande Winkeliers de welbekende AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Hij, die met veel succes, Zijn zaken wil vermeeren. Die moet van tijd tot tijd Ook eens flink adverteersn. FEUILLETON. Het Nieuwe Modeblad Naaimachine als hoofdprijs van de Margarinebereiding voor den verkoop onzer eerste kwaliteit Hoogste provisie, dus mooie bijverdienste in den winter. Zaadliandel Enkhuizen. Het Dagelijksch Bestuur van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel" brengt ter kennis van de stem gerechtigde ingelanden, dat op van voormiddagsj 10 uur tot namiddags 3 uur in café „Den Burg" aan den Burg zal worden overgegaan tot de voor het bestuur van het Waterschap, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stem briefjes zullen worden uitgereikt. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van hoofdingelanden, de heeren terwijl tevens moet voorzien woiden in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Texel, 15 October 1923. r Het College van Dagel. best. vnd., J. S. DIJT, Voorzitter. B38SS8" 3 Jac. KIKKERT Nz.,[Secretaris. -5^ te Oudeschild Wed. S. Eelman A. Kees J. de Vries te den Burg A. H. Dros Wed. Busselman te Oosterend Joh. v. d. Slikke te Cocksdorp Wed. G. v. d. Kooij P. J. Riemens Rio-Grande te den Hoorn Jacob Duinker Mej. de Jager te Zuid-Ei erland D. Lagerveld Uw jeuk verdwijnt als bij tooverslag bij de aanraking vart het geneesmiddel D.D.D., een kiemdoodende vloeistof, die door de huid dringt en de ontsteking-verwekkende bacteriën doodt. Dat is het heele geheim van zijn geneeskracht. Een paar druppels zijn al voldoende om de hevigste jeuk onmiddellijk te doen bedaren en dat is het begin der genezing bij: Eczema, jeuk,- uitslag, beenzweren, korsten op het hoofd, ringworm, baardworm, dauwworm, netelroos, gordelroos, psoriasis en andere huid aandoeningen. Hoofdagent B. Meindersma, Den Haag, van wien uitgebreide brochure voor huidlijders op aanvraag gratis verkrijgbaar. Prijs f 0.75 en f 2.50 p. fl. bij alle apothekers en drogisten. Koopt heden nog een proefflesch. Vraagt ook de genees krachtige D.D.D-Zeep èfl.—D.D.D.-Shaving-stick f 1.25 en D.D.D-Huidcream k f. 1.50 per pot. EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 28) Nadruk verboden. Ik kan mij niet voorstellen, dat u hier een leventje leidt als een ve'rwende prins. Gis teren ontmoette ik Bokelmann nog, die mij vertelde, dat u nog altijd op den loer lag. Ik wensch van harte, dat u geluk mag hebben en dat u het geheim ontdekt;dan kregen wij tenminste ook werk aan den winkel, al was het dan ook maar vervelen den politie arbeid. Maar u ziet er heelemaal niet naar uit, alsof u op het goede spoor bent - u .trekt een heel zuur gezicht! Maar ga zitten, kameraad - hier in mijn eigen huisje en nu de jongen er uit is, mag ik u zoo wel noemen en drink u een glas Markobrunner een aalpastei heb ik vandaag weliswaar niet, maar een stuk Edammer Festenrath dankte beleefd, verzocht ech ter den ouden officier, die zelf eeD hartver sterking zeer noodig scheen te hebben zich wat hem betrof niet in het minst te laten storen. Eindelijk nam hij, om den oude niet uit zjjn humeur te brengen, een glas wjjn en liet den ruwen krijgsman eerst behoorlijk uitrazen over het verwenschte verblijf in dit galgennest en dergelijke, want eerder zou hij toch niet tot een verstandig gesprek komen, dat wist hij zeker. Zoo was het ook werkelijk en toen de oude sol daat z\jn gemoed eens flink had gelucht, vroeg hij vanzelf, of soms een bijzonder «loei den „kameraad" tot een bezoek genoopt had. „Overste," antwoordde deze, „u zult zich de tamelijk zonderlinge omstandigheden nog herinneren,'waaronder wij met elkander hëbben kennis gemaakt. Het leek mij toe, alsof u dadelijk een oprecht vertrouwen in mij stelde en dat deed mij veel genoegen. Alleen het feit, dat u en de heer Bokelmann mij onvoorwaardelijk hun vertrouwenschon ken, gaf mij aanleiding de rol op mij te nemen, die ik hier momenteel speel en stel lig niet voor mijn plezier." „Zeer juist!" zeide de öude [heer. „In u kan men zich niet zoo gemakkelijk ver gissen 1" „Ik dank u zeer," antwoordde Festen rath. „Maar mijn taak is veel moeilijker, veel ingewikkelder geworden, dan ik dacht. Zeer zeker ben ik op het spoor, zelfs op een zeer goed spoor; maar ik moet zeker heid hebben, anders gelooft mij nooit meer iemand, dat mijn aanwijzingen op waar heid berusten, want het gaat hier om per sonen, diemaar genoeg 1 Twee dingen moet ik goed in het oog houdenin de eerste plaats wil ik deze schurkachtige bok ruiters ontmaskeren "en ik hoop, dat dit mij zal gelukken bovendien heb ik, zooals u weet, een geheimen vijand hier, die ver moedt of weet, dat ik in de buurt ben en die mij uit den weg wil ruimen, als het moet zelfs met geweld. Deze geheime vijand dien ik nu eveneens meen te kennen - - werkt mij zooveel mogelijk tegen. Hij tracht mij bij diegenen in een verkeerd dag licht te stellen, die mij tot nu toe hun ver trouwen geschonken hebben Ik moet hier dus, omdat ik een onbekende persoonlijkheid ben, zeer op mijn hoede zijn. Het zou kun nen gebeuren, dat juist op het beslissende oogenblik uit wantrouwen mij de noodige hulp geweigerd werd, die ik ter uitvoering voor vindt U in 2 X per maand verschijnend95 cents per kwartaal Neerland's goedkoopste en meest populaire mode-tijdschrift, Nieuwe Abonné's, die onderstaand bestelbiljet rechtstreeks toe zenden aan de Uitgevers-Maatschappij „Neerlandia", te Utrecht, ontvangen terstond een spannenden Ook kunnen zij gratis deelnemen aan een alleraardigsten wed strijd, welke wordt uitgeschreven in één der eerstvolgende nummers, waarbij een wordt uitgeloofd, alsmede nog iOO FRAAIE PRIJZEN. Aan Uitgevers-Mij. Neerlandia, te Utrecht. M. H. Ondergeteekende, kennis genomen hebbende van uw bijzondere aanbieding in de Texelsche Courant, verzoekt een abonnement op „Het Nieuwe Modeblad" tegen den prijs van 95 cents per kwartaal (f 1,25 franco per post) met als cadeau een spannenden Premie-Roman. Hoogachtend Naam- Woonplaats van mijn moeilijke en waarschijnlijk niet gevaarlooze onderneming volstrekt Doodig heb. Daarom heb ik den volgenden wensch Hier zijn mijn papieren, mijn pas en eenige andere gewichtige documenten. Wilt u deze voor mjj bewaren, opdat ze mij niet juist op een oogenblik worden ontstolen, dat ik ze noodzakelijk moet gebruiken Wilt u zich gedurende enkele dagen met de bewaring dezer papieren belasten?" „Ik kan u niet geheel en al begrijpen, wat uw geheimen vijand betreft," antwoord de de oude overste. „Dat komt waarschijn lijk, omdat u mij niet alles openhartig hebt verteld of mij misschien zelfs niet mag ver tellen. Maar met het bewaren uwer pa pieren belast ik mij met het grootste ge noegen, dat spreekt natuurlijk vanzelf. U spreekt overigens zoo ernstig, alsof er wer kelijk gevaar voor u dreigt." „Zoo is het ook, overste," zeide Festen rath rustig. „Onder de papieren bevindt zich zelfs mijn testament. Bewijst u mij in ieder geval nog een dienst, door uw naam als bevestiging hier onder den mijnen te plaatsen, om voor zoover noodig later als bewijs te dienen, dat het testament door mijzelf is geschreven De oude dragonder ischudde het hoofd, doch hij onderteekende zonder aarzelen. „Nu nog iets 1" zeide Festenrath. „Zult u mij hulp zenden, ingevalik daarom vraag Het geval zou zich kunnen voordoen." „Stellig, kapitein daartoe ben ik immers verplichtriep de officier uit. „Ik wil daarmee alleen maar zeggen, dat ik heel graag had, indien het wantrouwen, dat tegen mij gezaaid is en dat in de eerst volgende dagen reeds bei mgrijke resultaten zou kunnen hc-bben, ooi niet op u van in vloed was en u soms oy een zeker oogen blik zou doen aarzelen. Misschien heb ik geen hulp noodig. Maar de mogelijkheid bestaat toch, dat ik de talrijke en vastbe raden bende der bokruiters niet zonder bi stand zal kunnen ontmaskeren. „Reken maar op mij 1 Ik zal u niet in den steek laten!" riep de overste uit, hem de hand reikend. Festenrath greep de hem aangeboden hand en drukte haar met warmte. „Dat verwachtte ik van u," sprak hij be wogen. Ik dank u hartelijk. Ookuzoudt zeer verrast zijn. Maar u zoudt meer ge loof aan mijn woorden hechten dan die ander, en dat is mij voldoende. Overigen gelukt alles mij misschien beter, dan ik momenteel verwacht; ik vraag alleen hulp ingeval de nood aan den man mocht ko men 1" „Afgesprokenriep de overste. „Deze papieren zijn veilig bij mij. En wanneer mijn hulp inroept „Hetzij onder den naam vanFestenrat'n hetzij van Meisnervulde de kapitein aan. „Dan ben ik te uwer beschikking 1" sprak de wakkere overste. „En hoe staat het met de jonge dame?" „Zjj weet tenminste, dat ik hier ben en met welke hoopvolle verwachtingen ik steeds aan haar denk," antwoordde Festenrath „Het verdere verloop moet ik laten afhan gen van het noodlot en van het resultaat van mijn onderneming. En nu overste, nogmaals mijn hartelijken dank Ik moet thans gaan „Uw plicht roept u helaas 1" riep de oude dragonder spijtig uit. „U bent de eenige mensch hier, met w\en ik zoo ech; naar hartelust kan piaten. en juis;u magikniet kennenW.v.v.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4