N°. 3755. Zaterdag 27 October 1923: 37'" Jaargang. Siemws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdieast ËBHBEBCANC DER BOKRUITERS" Binnenla»d Gemengd Nieuws, LIFEBUOY FEUILLETON. ott blad verschijnt Wueasd&g- en Zaterdagmorgei Advertentiën daags voor de uitgave vóór 4 aar nam POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. ABONNEMENTEN ex AiSYERTENTIEN worden aangenomen bi) Üitg. Timma LANGfEVïLlé DE ROIJ, Parkstraat, BoanorTnxa» HOOGWATER reede van Texel. Donderdag 25 Oct. v.m. 8,58 Vrijdag 26 9,28 Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van den Commandant der Vrijw. Landstorm afd. Hoorn om vergunning tot het aanleggen van een schietbaan voor lichte mitrailleur op de perceelen kadastraal bekend in sectie G, nos. 189,190 en 192. Op Zaterdag den 3 November 1923, des middags te 12 uren zal ten Raadbuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor bet gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeliDg toe te lichten. Texel, den 20 Oct. 1923. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 26 October 1923. Rammenfokstation. Oudeschild. heeft de vrouwen m Amerika geleerd hoe zij hare schoonheid kunnen behouden Zuivere, ongebleekte roode palmolie geeft LIFEBUOy de ROODE kleur Verhooging van de automobieleu- belasting. In een ingezouden stuk in de Stan daard worden bezwaren te berde gebracht tegen het invoeren van een rijwielen belasting en wordt de vraag gesteld of het niet beter zou zijn, dat de belastiüg op automobielen werd verhoogd tot het bedrag dat de rijwielenbelasting zou op brengen. De redactie van het blad schrijft onder dat stuk Wij vermoeden zoo, dat de auto's in allerlei vorm hun beurt óók wel zullen krijgen. Door den caféhouder D. te Maas tricht, werd uit een blikken kistje ruim f 1000 vermist. Men verdenkt een paar jongens, die in de nabijheid zijn gezien. Dat is te beproeven. Wie last heeft van koude voeten, moet vóór het naar bad gaan, de voeten in koud water houden en met een bad handdoek droogwrijven tot ze gloeien. ELSCHE COURANT. Abonnemenltpr yjt per 3 maantXen, oor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prj/i der zldMrfenfiénj Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend, Licht op Van Zaterdag 27 Oct. tot en met Vrijdag 3 November. roor rijwielen 5,10 uur, voor rijtuigen 5,40 uur 26 Zaterdag 27 Zondag 28 Maandag 29 Dinsdag 30 Woensdag! 31 9,59 10,30 11,03 11,39 12, Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. Tl, uur. Voor postwissels, kwltantifin, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur aterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 7 October 1923. Vertrekuren van de Boot. Dagelijks 'ertrekTexel 8,— vm. 11,— v.m. 2.30nm Helder 9,30 vm. 12,—midd. 4.15 nm Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam, fertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,326 9,04 6.49f 9-04 7,30 sneltrein 9.04 10,04§ 12,10 12,40 2,54 2.04ft 4.40 3'54" «V 4,15§ -WO 7,25 9.31 Donderdag naar Schagen een markttrem, ver- ek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder, ertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,19$ 8.35 7;57§ ?,37 9,11 l1»21 12.28§ 2,41 3 04 5>49§ ,?'05 9il6 ".05 11,21+ 12.57 Niet op Zon- en feestdagen Alleen op Zon- en Feestdagen. Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. I Nadruk verboden. ,Dat zal naar ik hoop spoedig anders orden," antwoordde de kapitein glim- chend. „Bovendien zou het achterdocht innen opwekken, indien men mij al te ng in uw gezelschap zou zien." „De overste berustte mokkend in de on- irmijdelijke scheiding, wenschte hem van irte veel geluk en schudde hem hij het scheid krachtig de hand. Festenrath keerde thans rechtstreeks naar iets huis terug. De waard stond hem eds op te wachten en begroette hem met n vertrouwelijk en sluw lachje, dat den pitein nu niet bepaald aangenaam aan- ed, maar dat hij noodgedwongen goeds- oeds moest opnemen. ,Ik heb u straks wat te zeggen, fluisterde iet geheimzinnig. „Mag ik bij u op' de tner komen?" „Natuurlijk," antwoordde Festenrath. ifat krijgen we vandaag te eten „Ja, jonge konijnen hebben we vandaag et," antwoordde Vliet. „We eten ejwten INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Tot brigadier der rijksveldwacht alhier, is met ingang van 26 October bevorderd, de heer J. C. Karsen, thans rijksveldwachter-brigadier- titulair te Sijbekarspel. Wanneer de voorzitter van bovengenoemde vereeniging, de heer J. Tukker te ongeveer kwart over 8 de vergadering opent, kan hij aan slechts enkele personen het welkom toeroepen. Het slechte weer was zeker wel oorzaak, dat er zoo weinig leden aanwezig waren. Na opening doet de secretaris, de heer S. Keijser Jbz. voorlezing van de notulen der voor gaande vergadering, welke zonder eenige wijzi ging worden goedgekeurd. Op verzoek van de voorz., doet de heer J. Sijp, inspecteur der vereeniging, mededeeling met spek. Als ik geweten had, dat mijn heer de kapitein mij vandaag de eer wilde aandoen „Wie?" vroeg Festenrath verwonderd, terwijl hij den waard met groote oogen aan keek. „Och, ik bedoelde mijnheer Meisner," verbeterde Vliet met een vertrouwelijken grijnslach. „Ik hou niet van erwten met spek," zei Festenrath. „Kook voor mijn middagmaal maar vier eieren, dat is mijn lievelingskost. En als je ze mij boven brengt, dan kunnen we samen verder praten. En met die woorden ging hij naar zijn kamer. Toevallig kon Vliet zich niet ver sproken hebben, zijn heele gezicht had te duidelijk verraden, dat hijeen of ander zéker wist Dus was zijn persoonlijkheid inderdaad geen geheim meer. Enfin, hij moest afwachten, wat Vliet hem daarom trent nader zou meedeelen. Festenrath had zijn vroegere kleine voor zorgsmaatregelen niet verzuimd, want er was hem zeer veel aangelegen, Vliets ka rakter te besludeeren. Maar hij vond alles precies zoo, als hij het 's morgens had achtergelaten. De waai d scheen niet in het Vfrtrek geweest te zijn, do sleutelgaten wa ren tenminste niet aangeraakt en verder j bevond alles zich in orde. over de rammen, dit jaar verkocht. Hieruit blijkt, dat er weder goede resultaten bereikt zijn en dat er enorme prijzen, o.a. f 125,—, f 80,— en f 75,— voor die rammen zijn besteed. Hierna volgt de reglementswijziging. Enkele artikelen worden veranderd, andere vervallen, en het reglement aldus gewijzigd met algemeene stemmen goedgekeurd. Door aanneming van dit nieuwe reglement wordt aan de eigenaren meer vrijheid gegeven, waar zij hun ooien wil len brengen enz. en is mede gewijzigd de ter mijn van bedanken als lid der vereeniging. Volgt verkiezing voor een lid commissie van beheer in de plaats van de heer R. P. Keijser die niet herkiesbaar is. Bij tweede vrije stemming wordt de heer M. Zuidewind benoemd. Deze ter vergadering aanwezig, verklaart de benoeming aan te nemen. Daarna doet de secretaris voorlezing van de scheerrapporten. Naar aanleiding hiervan deelt de voorzitter mede, dat aan de leden dezer dagen de rapporten zullen worden toegestuurd, zoomede een advies waar hun ooien ter dekking te brengen. Besloten wordt de vergoeding voor schapen, van den vasten wal, welke hier ter dekking worden gebracht, te stellen op f 10,—. Voor schapen van Texel is het dekgeld bepaalt op f2.het voergeld op f 1per week of 15 cent per dag. In de rondvraag, stelt de heer Jb. Keijser Sz. de vraag, of er dit jaar geen élite-ooien zijn bijgekomen. De heer Sijp deelt daarop mede. dat er dit jaar geen ooien voor èlite-ooien in aanmerking zijn gekomen. Niemand meer iets te vragen hebbende, sluit de voorzitter met een woord van dank aan de opgekomenen, ook aan de pers, de vergadering. Wij vernemen van welingelihhte zijde, dat de opening der nieuwe school voor Chr. Volks onderwijs te den Burg zal plaats hebben op Dinsdag 30 October a.s. te 2 ure. Deze week werden van hier verzonden 133 varkens; 45 lammeren, 4 koeien, 12 kal veren, 16 schapen, 1 paard. Anne kleine. Zaterdag is het driejarig zoontje van den heer WensiDk te Apeldoorn, dat met eenige groote kameraadjes in de nabijheid van het ouderlijke huis in de Alexan drinalaan speelde, onder een wagen ge komen, waarvan het paard op hol was geslagen. Het kind kreeg twee wielen van den wagen over het lichaam en werd onmiddellijk gedood. Zijn spc aimakkertjes wisten nog bijtijds het gevat r te ontkomen. Daar het bijna middag was, duurde het niet lang, of Vliet trad de kamer binnen Festenrath ontving hem zeer koel en met een zeer onverschillig, gesloten gelaat.Klaar- blijkelijk wachtte Vliet erop, dat de kapitein hem vragen zou stellendoch deze be waarde een volkomen stilzwijgen en infor meerde aLeen maar naar de koe, „Daarmee gaat het al veel beter," zei de waard. „Oaze chirurg is een handige kerel, hij verstaat zijn vak, dat moet röen hem toegeven Maar ik wilde u immers wat ver tellen, mijnheerMeisner „Nou, vooruit dan maar 1* zeide Festen rath rustig. „U weet nog wel, dat ik den slotenma ker Carsten by den chirurg ontmoette," ging Vliet voort. „Beiden vroegen ook naar u en ik moest nauwkeurig vertellen, wat uw doen en laten was." „Ook 's nachts, als zekere menschen bij mij inbreken?" vroeg Festenrath. „Ik zal wel oppassen," antwoordde Vliet. „U hebt daar met die geschiedenis van deD rentmeester bij mij argwaan opgewekt en ik weet nu tamelijk goed, waar ik aan toe ben en waarom een van ons nooit vooruit kan komen. Want de vette beetjes houder de groote heeren voor zich en sindsikdat weet, zou ik ze graag aan den ee: sten der besten galg willen zien bengelen Maar ei oeiEvE.RSZE.epnv VIA ARPtfiGEM Fabrikanten van lux en Tvnnk was dan sprake van u en Carsten meende, dat u er uitzag als een soldaat en hy ge loofde vast dat hij u vroeger al eens gezien had en dat u een kapitein was. Ik moet eerljjk bekennen, dat het mjj ook toeschijnt alsof u geen linnenhandelaar was. Maar aangezien ik niets wist, kon ik dus ook niets zeggen en al had ik iets geweten, dan had ik waarschynlyk toch niets ge zegd." „Hoe gedroeg de chirurg zich onder het gesprek?" vroeg Festenrath. „Hy deed net, alsof hem de zaak in het geheel niet aanging, maar ik merkte wel, dat hy met Carsten onder één hoedje speelde en hem alles had voorgepraat. Toen kwam het gesprek op den diefstal bij den rent meester. Carsten zei, dat de zaak verraden moest zyn en wel door u, want u had den rechter Bokelmann vergezeld en een van de dragonders had verteld, toen hij te diep in het gJaasje had gekekenlaatst, by de gehouden vergadering van de bokruiters, had men één man ontdekt en naar de wacht geleid, en den volgenden dag was u voor het eerst in Hertogenrade gezien, zonder dat men wist, vanwaar u gekomen was en waar u uw intrek had genomen moest dus ook by de eenzame kapel zijn geweest en daar iets gehooid hebben van den aan slag tegen den rentmeester. Dat wilde ik u maar even vertellen (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1