SportvereeniyiDQ Texel. Zaterdag 3 Nov. 1923, No. 3757. Hesft u 't al vernomen Bijblad van de Texeisclie Courant Marktberichten. Predikbeurten. ADVERTENTIEN. Verder hebben wjj steeds in voorraad de grootste successen die alle dagen wegvliegen repareeren en veranderen van alle soorten menbelen. van De heer C. Koning Sz., geboortig van Oudeschild, tot zijn indiensttreding bij de Posterijen te Helder in onze Gemeente woonachtig, heeft met 1 November j.l als adsistent de dienst der Posterijen verlaten. Woensdagavond vereenigden zich Direc teur en. voor zooveel mogelijk, personeel van het Post- en Telegraafkantoor te H el- in de bestellerskamer, om afscheid van de de heer Koning te nemen, naar we aar de Held, Courant ontleenen. De heer Directeur sprak de scheidende ambtenaar hartelijk toe en zei o. a. „met leedwezen de heer de Koning te zien ver trekken, omdat hij wist, dat hij in Koning een ambtenaar verloor, die in den vollen zin van het woord genoemd kon worden: een sieraad van zijn vak Daarin school niets overdreven, want Spr. had Koning leeren kennen als een bij uitstek goed ambtenaar, in alle opzichten ten volle be rekend veer zijn taak". Namens Directeur en personeel werden bovendien aan den heer K. een paar stof felijke blijken van waardeering overhandigd Oudeschild1 November. Twee paarden gespannen voor een ge- laoen wagen en thuisbehoorend op de boer derij „Grietjes hoeve", het Noorden, sloegen hedenmorgen op het haventerrein alhier op hol. Do lading kwam tengevolge van het kantelen van de wagen al spoedig in de haven terc-cht. Sen ijzeren lantaarnpaal bij de zeilmakerij van Du inker knapte af als een riet, toen de wagen er mee in aanra- kingkw5"1 R'j de Overtoorovan de weg naar de Waal, stortten de paardeu naar beneden en konden daar gegrepen worden. De materieele schade is vrfj belangrijk: persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Dezen week zijn van bier 'verzonden: 71 varkens, 91 schapen, 5 kalveren, 1 ko6 en 3 paarden. Waal 29 October. De Vereeniging „Nut en Genoegen" al hier hield heden hare algemeene huis houdelijke vergadering. De vergadering was slecht bezochtde voorz.de heer Weersma sprak daarover zijn teleurstelling uit, t09n hij de vergadering opende en de weinige aanwezigen het welkom toeriep. De rekening over het afg6loopeo jaar daarna door de penningmeester overlegd, bleek met een batig saldo van f 12.70 te sluiten. Bjj de verkiezing die volgde, werd het aftredend lid. de heer A. Kooiman herbenoemd. Be sloten werd dat eenige leden der vereeni- ging het blijspel „Zijn Zoon" in studie zullen nemen, om in 't laatst van November op te voeren. Met dank voor de aangename besprekingen werd de vergadering daarna door de voorz. gesloten. De Cocksdorp, 1 November. Terwijl de arbeider de Pwerkzaam bij een stoomdorsebmachine, hedenmorgen be zig was zakken graan op te stapelen, gleed een zak naar omlaag en kwam op de P's licbaam terecht Met inwendige kneuzingen werd by door het personeel van de dorsch machine opge nomen. Brievenbus. Gaarne zouden we langs deze weg de z.g. boven ons gestelde machten willen verzoeken om de Koogerweg vanaf Welge legen—Buitenlust eens flink onderhanden te nemen, of moeten de betrokken pfer- sonen zelf de hand aan het werk slaan, om aan de meer dan slechte toestand al daar, een einde te maken. Losloopen van honden. De Burgemeester der gemeente Texel brengt in herinnering, dat het krachtens artikel 90 der verordening van politie in deze gemeente verboden is buiten de kom men der dorpen, of zoDder behooriyk toe zicht in de kommen der dorpen, honden te laten losloopen van 1 November tot 1 Mei. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Texel, 1 November 1923. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Eierveiling, 29 October. Aangevoerd werden 75 partijen, 3286 stuks* Kipeieren f 12,40 a f 13,40 per 100 stuks Eendeieren f 7,70 a f 8,—. oude kippen 0,80 a 0.85 Purmerend, 30 October. 784 Runderen waaronder: 450 vette koeien f 0,90 a f 1,25 p. K.G. Gelde koeien 175 a 450 Melkkoeien 175 a 450 12 Stieren. 30 Vette kalveren per Kg. 1,40 a 124 Nuchtere kalveren 10,— a 1085 Schapen 25,— a 422 Vette varkens per K.G. 0,76 a 42 Magere varkens 20,- a 325 Biggen 14,— a Kipeieren 11,50 a Schagen, 1 November. Uit de Schager Crt. 84 Vette koeien 300 a 530 289 Gelde koeien 225 a 400 5 Kalfkoeien 325 a 475 35 Vette varkens 0,72 a 0,80 97 Biggen 8,a 20, Boter 2,25 a 2,45 Kipeieren per 100 10,50 a 12,50 1,60 40,- 52,- 0,80 36,- 22,- 13,50 Burg, Zondag 4 November 1923. HERVORMDE GEMEENTE, 's av. 7 uur ds. Raabe. Kerkhervorming. Maandcollecte. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Voorbereiding H. Avondmaal. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Dankuur voor het gewas. Oudeschild, v.m. 10 ds. Raabe. Oosterend, n.m. 3 uur ds. Brümmer. Cocksdorp, n.m. half 3 ds. v. 't Hooft. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Candidaat L. Hoorweg Jr. van Hilversum. n.m. 3 uur dezelfde. Daarna vergadering met de manslidmaten (Beroepingswerk.) DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 26 Oct. tot en met 2 Nov. 1923. GEBORENCatharina Agnes, d. v. Jacobus Kager en Agnes Blokdijk. OVERLEDENDieuwertje Bakker, oud 76 jaar, weduwe van Jan Bruin. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een koralen taschje, een pijp, een hand schoen. Zondag 4 ISTovambor v.m. half 12 TEXEL U-HELDER IV. n.m. half 3 Z.V.S.-M.V.V. (Mok.) het nieuwste succes door WILLY DERBY gezongen is weer bij ons binnengekomen, 't refrein hiervan is De Amerikanen zingen van bananen en heel Holland pisangt mee, 't publiek houdt eenmaal van rare dingen en zingen graag de laatste woordjes mee. Moeder ik kan je niet missen, Het Moederhart, Het Weesje Het Ouder-* graf, Tabó Nonja, Ik blijf je trouw, De wereld der blinden, Kerstliedje, De macht van het kind, enz. te veel om op te noemen. Dan hebben wij voor de fijnproevers een paar schitterende Marschen en Walsen voor strijk en blaasorkest, Solo's voor viool en piano, Trio's voor viool of fluit en harp. Komt eens luisteren, ga eens op uw ge mak bij ons in de zorg zitten en luister eens met aandacht, ik zal voor U afdraaien wat u wenscht, eh wat U boeit. Gratis luisteren. Geen plicht tot koopen Muziek- en Instrumentenhandel Parkstraat. Ondergeteekende beveelt 'zich beleefd aan voor het ^Tevens te koop: een sierlijke Naaitafel, en een solied Slaapkamerameublement, bestaande uit: ledikant, waschtafel en nachtkast. (Ook afzonderlijk.) JOH. EELMAN, de Waal. 322

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 5