Sportvereeniging Texel. I. GRUNWALD, f Speciale flfdeelingDAMES- en KINDER-CONFECTIE. X Wegens verbouwing beste aardappelen Briketten. fa. Langmld ids Rooi j Zaterdag 10 Nov. 1923, No. 3759. Wiakelleieii, f 0,90 Bijblad van de Texelsche Courant ADVBRTENTIEN. Sociëteit „De Vriendenkring." te de Cocksdorp. Holder der Confectie-Afdeeling zullen wij ingaande Maandagmorgen al onze vooirradige Dames- en Kindermantels, Demisaisons, Ulsters, Motorjekkers, enz. nitverkoopen. PH. VLESSING, den Burg. Verkiezing Kamer van Koophandel. Notaris MUL DER, Een perceel bouwland mot datrop nieuw gebouwd huis en schuur Twee perceelen bosch Notaris MULDER eenige perceelen bouwterrein en een percel land, Het verschil in prijs is reusachtig, maar niet in kwaliteit Rundvleesch. Notarissen Mulder te Texel en Stumpel te Lelden, hotstede Katwijk met 30,32,70 ïlect land eert heerenfiets Noteeiing C. R. Keijuer Eerste kwaliteit Roomboter Edammer Kaas Prima Melange en Margarine Versche Karnemelk. Stemming 30 Gemeenschapp. polders REIJEK Gz. KEIJSER en Jb. Klz. ROEPER eeu kippenhok met loop en ee.Q perceel bouwterrein, Kanaalweg 71-74 f 22700,-. Co. Bij J. SCHRAMA van De Cocksdorp, 6 November. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 2 tot en met 9 Nov. 1923. GEBOREN: Willem Cornelis, z.v.Maarten Jan Veeger en Anna Cornelia Veeger. ONDERTROUWDMarius Dirk Dijt en Gizella Egerhazij. OVERLEDEN: Marretje Smit, oud29jaren dochter van Cornelis Smit en Antje Rab. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). 1 lak centuur, 1 kluw sajet (gedeponeerd bij A. Brans te Oosterend.) Heden overleed na een kortstondig lijden, voorzien van de H. H. Sacra menten. der Stervenden, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante, DORA, in jden jeugdigen leeftijd van 16 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, THIJS WITTE. Den 'Burg, Texel, 9 Nov. 1923. Feestelijke vergadering op Zaterdag 17 November, 's avonds ten half 8. Leden hebben recht op introductie van 2 dames en 1 heer. De heer tegen betaling van f 1.25. Het Bestuur. Personen beneden 18 jaar geen toegang. Zondag 11 November 's morgens half 12 TEXEL I—J. V. C. Kindermantels, Mantels, Mantelcostumes, Japonnen, 'Blouses, Costume-Rokken, Regenmantels, Kinderjurken, Peignoires, Hoeden, Bontwerken, Bontmantels. Op de reeds lage prijzen zullen wij nog een EXTRA KORTING toestaan. De Voorzitter van het Hoofdstembureau maakt bekend, dat de stemming voor de vervulling van vijf plaatsen in de afdeeling Kleinbedrijf is vastgesteld op Dinsdag den 27sten November 1923. De ingediende candidaatstellingslijsten liggen voor de in geschrevenen in het Handelsregister aan het Secretariaat der Kamer ter inzage. De Voorzitter voornoemd, C. BOSMAN Gz. zal op Donderdag 22 November a. s., na afloop van de veiling (toeslag) van de hofstede „Katwijk" in café „Den Burg" te Den Burg op Texel publiek verkoopen a. voor den heer W. Warnaar te Sas- senheim," in den polder Eierland te Texel, kadaster Sectie A no. 2490 en 2528 groot 5.21,45 Hectaren. en b. voor den heer Jb. Pz. Kuiper c.s. gelegen aan den Koogerweg in 't Kooger- veld te Texel kad. Sectie H. no. 1761 en 1765. Samen groot 1.17.90 heet. te Texel, zal op Vrijdag 23 November 1923 des voormiddags 11 uur in het café „den Burg" te den Burg op Texel publiek verkoopen zeer gunstig gelegen aan den nieuwen weg tusschen Waalder- en Schilderweg achter de Zeevaartschool te den Burg op Texel, te veilen in 14 perceelen ter plaatse afge bakend, te zamen groot 1.19.20 Heet. Inlichtingen en kaartjes te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris. Aanbevelend, C. VISSER. berichten, dat de in den Prins Hendrikpolder te .Texel, in totaal is ingezet op slechts De toeslag blijft bepaald op Donderdag 22 November Ja.s., voorm. 11 uur in het Café „den Burg" te den Burg op Texel. Vermist sedert vorige week Donderdag (merk Union.) Inlichtingen verzoekt W. RIJK. van AF OUDÈSCHILD Platte mais Laplata mais Chevaliergerst Gerst blanke Murwe lijnkoeken Suikerkoekjes (incl.) Zaansche Voorslaglijnkoeken Amerik. lijnkoeken Palmpittenkoeken Sesamkoeken Haver Witte erwten Gemengd kippenvoer Noord-Holl. Paardeboonen Tarwe Tarwezemelen (incl.) Liebig's Vleeschmeel bij afname va een baal Phosforzure Voederkalk Alles per 1C3 K.G. den Burg, Texel, 12 November is vanaf heden verkrijgbaar Schildereind 403. Beleefd aanbevelend. Stemt met ons de Heeren mannen die toch. zeker op de hoogte van den tijd zijn. VELE KIEZERS. TE KOÖP C. SAR1S, Driehuizen. As Maandag en Dinsdag in lossing per schipper Zuidewind, Aanbevelend, J. C. RAB, Schildereind. Telef. 42. lETSns V'EDER ONTVANGEN de bekende keurige Het oordeel van ten Amerikaan Van Si: Henry Luke is de volgende ui' spraak „Er worden fortuinen besteed aan a^rUnt.ö», doch die zii keu in nel r iet ege i"ver de fortuinen, die ze oporen Om aan lianen of wit katoen, dat lang heeft gelegen, de heldere kleur terug te geven, moet men aan het laatste spoelwater een weinig witte terpentijn of wijngeest toevoegen. Mevrouw (tot haar dienstmeisje): Maar Rika, wat bezielt je nou? Met je vrijet in het salon? Rika (onDOOzel): Maar mevrouw, u hebt me toch gezeid, dat ik in geen geval m'n vrijer in de keuken mocht hebben. Met een ton de wereld rond. De heer Jan Vet, uit Amsterdam, die met een vat de wereld rond wil draaien, heeft ziju vat Zaterdag tusschen Roosen daal en Eshchen over de grens gerold, op weg naar Antwerpen, vanwaar h(j naar Brussel zal voortkuieren. Welk een enorm grasjaar 1923 ge weest is, kan hieruit blijken, dat oen stuk land te B;> uderadoel (Friesland) thans voor de 5e maal wordt gemaaid. Commissaris van Politie: Waarom heb je aan den agent eon verkeerden naam opgegeven? Beschuldigde: Och, moneer, ik was zoo verbouwereerd, dat 'k niet eens meer wist hoe ik heette. De vermeende inbreker. Te Laren ontving de politie een dezer dagen omstreeks middernacht telefonisch bericht, dat er ergens een inbreker be zig was. Een huisvrouw in de Naarder straat, was opmerkzaam geworden door gestommel in de schuur. De politie stelde onmiddelijk een onderzoek in en inder daad werd op den schuurzolder een man aan getroffen. De dienaren van Herman dad brachten hem naar het bureau. Daar bleek hij te z()n: een werkloosjongmeDscb uit Huizen, tevens.... vrijer der dienst bode. Hij had tijdelijk geen kosthuis en het hem zoo teeder minnende dienst meisje had het niot over haar hart kun nen verkrijgen, haar schat in den kou den Novembernacht buiten te laten. De politie ontfermde zich over dezen ver liefden jODgeliug en hielp hem tevens aan werk, zoodat het avontuurtje nog gelukkig voor hem is afgeloopen. Nog laat onweer. Zondagavond is de bliksem in don mo len van den Goeseko9sterhem polder bij Sneek geslagen, de molen stond in min der dan geen tijd ln lichten laaie De molen brandde geboel uit. Eveneens sloeg de bliksem in een wo- Ding te Sneek. Te HarliDgen sloeg de bliksem in een hoekhuis aan de Zuiderhaven Brouwer straat Eeu der muren viel om. Brand werd niet veroorzaakt en niemand werd getroffen. Aan de zijde van de Brouwer straat stonden eenige menschen te schui len voor den plasregen. Gelukkig bleven ze ongedeerd. Terwijl de motorhersteller Ter Braak to Haaksborgen, met een dorsch- machine werkzaam was, geraakte bij tusschen de kamwieleu bekneld. De mau liep erustige i. neuïingen op. Zijn toe stand is hoogst bedenkelijk. Van 1 Januari tot 3) September j.l. is te Amsterdam bij do politie aan gifte gedaan van 225 bernoviDgen. Vol gens Ue Amsterdamscbe Politie werd in dat tijdvak geroofd f54 73,; 18 Indische guldens; 21.56 1 800 mark; 209.027 francs; 16S dollar.-; 3 90 kionen; 1873 lire en 270 pond. Omgerekend in Holla'ndsch geld dus totaal ongeveer f. 10 000. Voorzichtig met stoven. De 18-jarige L entje V, uit Huizen was 's avonds laat op haar warme stoof ingedut, toen zij plotseling met schrik bemerkte, dat b- r rokkm in brand waren geraakt. G llende vloog zij de straat op en gelukkig wnen er nog menschen bij de hand om haar de kleeren van het lijt te rukken. Hoewel zij ernstige brandwonden bekwam is baar toestaud bevredigend. Die kaatsen wil, enz. Een professor zou een rede houden over dwazen. De president, die hem zou inleiden, begon aldus: „Vrienden, we zullen thans een inde hooien over dwa zen, dooreen derzulkon (hier stopte bij even)die dit ouderv/erp grondig kennen". De professor begon: „G -achte vrien den, ik b^n niot half z dwaas a's uw pies i n1 (eau'tj U w.l doen ge- loove i. Hedenmorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in de landbouwschuur van hoeve Locristy te Eierland. De schuur ging geheel in vlammen op. Het woonhuis bleef slechts ten deele gespaard. Verzekering dekt de schade. Hedenavond hield de IJsclub Eierland haar algemeene vergadering, welke zeer slecht be zocht was. Besloten werd, ijs en weder dienende, weder om een wedstrijd op schaatsen te houden en bij strengen winter ook een liefdadigheidswed strijd te orgaeiseeren. Voor de aftredende bestuursleden de h.h. Garr tsen, Boogaard en Buijs werden gekozen de h.h. J. Reuvers, L. Kok en H. van Heer- waarden. A ii- 10,50 11 10,- 16,- 16,50 13,— 13.— 7,25 12,— 10,50 13, 12, 13,50 11,50 7,50 22,— 14,— 1923. Adres N. MAAT, Te koop gen."

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 5