Nieuwe voorraden Zakpotlooden Portretlijstjes Portefeuilles, Boekhandel Langeveld de Rooij in groote verscheidenheid, in verschillende soorten én prijzen. zakcouverts, inktstellen, inktpotten, postzegeldoosjes, vloeidrukkers, sous-mains, briefopeners, briefwe gers, vulpenhouders, datumstem pels, presse-papiers, enz., enz. De ex-Kroonprins. De ex-kroonprins is Dinsdagavond 6 uur behouden op zijn buitengoed in Silezië aangekomen. De journalisten die van hunne belangstelling blijk gaven kregen de ex-kioonprins niet zelf te spreken. Uit de mond van majoor Muldner von Mulbeim kregen zij te hooren, dat de kroonprins blij was, zich bij de zijnen te bevinden. BLj de heden te 's Gravenhage ge' houden .examens, slaagde voor 3de stuur man groote stoomvaart onze plaatsgenoot de heer Joban Scbmidt. De directeur vau het post- en telegraatkanroor te deu Burg deelt mede, dat te'dè Cocksdorp oen publiek teie fooistation is gevestigd ter vefvanging van het bulptelefoonkantoor. Daardoor is de openstelling voor het voeten van gesprekken verruimd deze is thans van 8 uur v.m. tot 7,3i)nm. De Cocksclorp, 16 November. Hedennacht strandde ter hoogte van de „Slufter" een tweemast lichter. De bemanning van de reddingboot is na&r de strandingsplaats verrokken. Het gestrande schip is gebleken te zijn de Duitsche lichter Wilhelm, ge laden met jjzer, gesleept van Rotterdam met bestemming naar Bremen, De lichter is vaünacht achter de sleëpboot weggeslagen, drie leden van de bemanning lieten daarbij het leven. De overigen, vijf in getal, waren van middag juist met de reddingboot van de Krim van het schip gehaald, toen die boot om'sioeg. Allen hebben er het leven afgebracht, docjb twee leden van de bemanning der reading&öbt ptLjmn lid van de bemanning van hët'gestrancfè schip, die alle drie ohder de omgeslagen boot waren geraakt" hebben daarvan meer of minder ernstige gevolgen onder vonden. Kinderoogen. Bij het pasgeboren kind is het oog meestal vérziend. In de eerste levens dagen kan het kind niets duidelijk onder scheiden en 'is het oog bijzonder gevoelig voor licht. Een ieder kent het effect van het oog, wanneer men eenigeo tijd plotseling in de duisternis vertoefde en dan plotseling in het licht ziet. Het oog van den pasgeborene nu is pijnlijk voor het licht, otnda.t het (jaaraan niet gewend js. Daarom moet. men er voor zorgen, dat pasgeboren kindeiren beschut worden, in de eerste dagen1 vooral, tegen zon licht en kunstlicht- Doet men dat niet, dan kan men veel schade aan de oogen berokkenen. Gedurende den scbooltiji moeten de oogen zorgvuldig worden be hoed Voob 9 ver werk en misbruik. Dè statistieken schoolkibdereü hebben bewezen, dat SJ5-30 pet. der kinderen een slecht gezicht hebben, dat toegeschre ven wordt aan de slechte houding in de banken bij lezen en schrijven, aan slecht licht, slecht voedsel en ondervoeding. Daarom is het onderzoek door school artsen een zegen, die $oor de vroege ontdekking van het kwaad, cloor het voorschrijven van de ju,istè briilen, zor gen, dat de verminderde gezïchtscherpte .niet erger wordt. Een kind, bij' hetwelk niet ontdekt wordt, dat er een afwijking der oogen bestaat, zal achterlijk blijven in zijn klassezelfs de gezondheid kan er onder lijden. Aardig is het waar te nemen, hoe de kinderen, bij wie men den juisten bril voor de oogen doet, verwonderd staan te kijken. Het is alsof zij de wereld anders zien. Zijn ze eenmaal in het bezit van een bril, dan moeten de oogen minstens eenmaal per jaar gecontroleerd worden. f 1 Er zijn vele kinderen die na een tijd den bril weer kuiinen weglaten. Den laatsten keer <jat we in Afrika waren, zijn we ook den Nijl opgeweest, vertelde de gast. Ah, juist sprak de gastheer. En had u nog a). een mooi uitzicht, toen u boven was Gele punten van een clivia duidt op een b9gin van sterven. Men geve de plant nieuwe aarde met een weinig bloemenmest. Het citroensap reiüigt het bloed en werkt heilzaam op de slijmvliezen. WerkgeverMaar ik weet niet of ik genoeg voor u te doen heb. WerknemerO, dat doet niks. Als het salaris maar genoeg is. Typhus te Edam. Het aantal typhus-patienten te Edam wordt steeds grooter. Dinsdag zijn weer 4 gevallen geconstateerd. Dr. Mol, direc teur van den Keuringsdienst van Waren in het distiict Alkmaar heeft thans persoonlijk een onderzoek ingesteld. De draad des doods. Te Breskens kwamen twee paarden voor een wagen gespannen, in aanra king met' een op den grond gevallen draad van de electrische geleiding. De dieren werden onmiddellijk gedood. De bestuurders bekwamen geen letsel, Kranten zoo fijn mogelijk gesneden, zijn uitstekend voor het vullen van kus- 'sehs.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4