LIJST van BOEKWERKEN in PRACHTBAND, voorhanden io BOEKHANDEL Fa. LANGEVELD DE ROOIJ. iüMÏG ia BOK.RUiïBRS. Verder nog voorradig een groote verscheidenheid van Kinder- en Prentenboeken, F aiJILLETON. In den prijs van f 3,90. In den prijs van f 3,75. In den prijs van f 2,90. In den prijs van f 2,75. In den prijs van f 2,50. In den prijs van f 2,25. In den prijs van f 1,75. In den prijs van f 5,90. In den prijs van f 3,90. In den prijs van f 3,25 In den prijs van f 2,90. In den prijs van f 2,75. In den prijs yan f 2,50. In den prijs van f 2,40. In den prijs van f 2,25. In den prijs van f 2,00. In den prijs van f 1,75. In den prijs van f 1.50. In den prijs van f 1,20. In den prijs van f 0,80. In den prijs van f 0,60. De Lilliput Bibliotheek in linnen band prijs f 1,25 zelfde serie gecart. f 0.65. ROMANS. Verder in prijzen vanaf f 1,50. Meisjesboeken Top Haeff In den Dop Meisjesboeken Willy Pétillon Moeders oudste Louise Feith Het huis bij den toren Meisjesboeken E. Wijsman Goedkoop Up den rand van 't nest Tine o. Berken Ons zonnetje A. uan Graaf-Wüpperman Bakvisc.hjes S. flndriessen Vera Charlotte Niese Het Driespan Fischer De jongste van het Klaverblad Louise Fetzer Gabriëlle Meisjesboeken Lilian Turner Drie nieuwe kameraden Ethel Turner Een gewichtige dag Het wonderkind Broer Kate Douglas Wigain Het gele huis Meisjesboeken Schotje Meisjes van de H.B S. E. Wijsman-Goedkoop Mies en Loes ft. C. Kuiper Een lastige dochter Elsje Alleen in 'n kleine stad Anneke Duindoorn Ver van huis Felice Jehu Het onderwijzeresje Wies ongeluk Een geniaal zestal Haar zusters Meisjesboeken Nanda Miep Hofland Ella Vemor Sonja Edith Heide Ed. van Brederode Meisjesboeken P. J. flndriessen Het Heidebloempje Suse flndriessen De familie v Herpen Suze la C'napelle-Roobol Mevr. Gastendijken haar nichtjes Henriëtte Blaauio Vriendinnen Onder één dak Loe en Jettie Melatie uan Jaua ADgeline's beloften henriëtte Rappard Hetty Annie van' Walen Een gezellig thui3 flletta Hoog Alleen in 't nestje C. Joh Kieuiet Het badreisje van Oor Slung Het slot op den hoef Hermanns Dot Mertens Ella Vémor Clubgenooten Corry het Zwaluwhuis T. Brinkgreue-Wicherink De van Dalentjes Voor het eerst van huis Thérèse Houen Het kostmeisje Stella Mare Schoolvriendinnen Joh. uan Woude Van knop tot bloem Truida Kok Mijn twee vriendinnen Herinanna De zusjes v. d Berken hoeve N. uan Hichtum Afke's tiental Bertha Clément Koningin Roza Jongensboeken. Dr. Karl /Aay Old Shatterhand als detective Jongensboeken. P. Louuierse Geïll Vaderl. Geschiedenis E. Molt Geïll. Wereldgeschiedenis G. Holle De zoon v. d. Berenleider Jongensboeken. Joh Fabricius Eiko v d Reigerhof Chr. u. flbkoude Pietje Bell Jongensboeken. Chr. u. flbkoude Jolig strandleven. Dickie Pool De waterratten Jongensboeken. /Viarryat De kleine wilde Jongensboeken. Edmondo D' flmicis Jongensleven M. Verster-Bosch-Reith Een woelige bende Mark Twain Tom Sawyer's reisavonturen De lotgevallen van Huckleberry Finn E. Molt De kruisvaarders Napoleon F. de Sinclair De wandelende driekleur C. Joh. Kieuiet In woelige dagen Okke Tannema De club op reis Fulco de Minstreel Farrar Een schooljongen W. de Vletter Lieveke Harms Jongensboeken J Leeuiis Hermans luchtreis Jongensboeken. W H. Kieuiet Het boek v. Jeremias J. Eystein De verrassing v. Wezel Dr. C. J. Söhngen Leonnatius J. H. u. Balen Dwars door Afrika P. Visser De zoon van den Wapensmid Taco de Minstreel Helden der kust T. J. Pajeken Het testament v.d invalide Chr. u. flbkoude Kruimeltje fl. C C. de Vletter De jonge koning Jongensboeken, fl. C. C. de Vletter 1000 dagen in de lucht Jonathan Swift Gulliver's reizen Jongensboeken D. fl. Poldermans De avonturen van Jan Kodde De Katuil fl. M. u. d. Linden Jan Bloemer Joan fl Hieuwen'nuis Het einde van een jongensoorlog D. Dijkstra In strijd om de vrijheid Het Zigeunerkamp N. W. C. Kuyk Henkie dnip N. W. C. Kuyk Cor Bruyn Johan Been Koen uan Dam R. fl. J. Zieck T. C. Bridges J. G. Kramer Ch. Krienen G. ten Napel C. Joh. Kieuit Van Woerden Pop Chr. u. flbkoude W. P. de Vries E Molt Toch naar zee Een wandeltocht met avonturen De club der jonge Kaninefaten Langs den waterkant Een reiskameraad uit de 17e eeuw Mijn jongensjaren Met de Friesche bende op reis Martij n Crusoë Op de vloot van Admiraal Verhuell De avonturen van vier pretmakers Twee echte jongens De jolige duinpan Loe Hollandsche Jaap Bosco De Zwerver Jaepie Jaepie De twee neven Jongensleven Pietje Bell Instituut Sparrenheide Tim en Tom De kapitein van Murat Om en op den Uilenberg Dieryc de schrijnwerker Jongensboeken fl. Daudet Frans de Leeuw Jongensboeken L uan der Meer Mare en zijn oom P Elzer Willem v. d. molenaar Chr. u. flbkoude Bert en Bram Bob zonder zorg Willems Verjaarsgeschenk 1 - Een ongeluksvogel De twee broeders H. W. Sonnega Een Amsterdamsche jongen Brouwer Vriendschap Volharding bekroond Knoop Van twee vrienden Jac. u. Veenendaal De sleutel v h. sticht W. Wijker De nieuwe jongen R. L. Lubberts Bram Tervoort Op de Heeze Arnold en zijn vriendjes E L. de Bruin In eri om de boschhut J. H. u. Balen De Panterkat De geheimzinnige eilanden Onder deZeeroovers Berentand J. Schutter Op den goeden weg J.G.Kramer Dertien jaar krijgsgevangene flletta Hoog Koninginnetje Een gelukkig viertal Johanna Een prettige vacantie Marie Honig Een klein, klein jok kentje G. J. Visscher Elke maand een ander dier Meisjesboeken C. Joh. Kieuit Onder verschillende meesters Tine Gobius Lientje H. Brinkgreue Op Zonneheuvel Hermanna Kasteel Rompersburgen Op den Seventop T. Brinkgreue-Wicherink De zusjes Breesma H. Blaauw Weer veilig thuis Het geheim v. tante Saar Vriendinnen Suze uan Lingen Toeties avonturen Jongensboeken Schmidt Het lammetje en de glimworm Alphonsus De kanarie en het duifje Jongensboeken Louwerse Janmaat en zijn vriendje UitdenFranschentijd - Uit den ouden tyd Van verre en nabij Moeders dag De zon breekt door H. J. Hana De verdwaalde bal Louise flhn-de Jong Snaveltje Pik aan de deur Tine Brinkgreue-Wicherink Lize en haar vriendje Een dure les Netty's eerste school- dag Agatha St. Nicolaasavond Heuuelman De Oostersche prins Joh. H. Been Kerstvertellingen Winteravond vertellingen Thérèse Houen Blondine Eindelijk vrij. Den vijand tegemoet Minister Tom Ridder Weetniet Markies van Carabas Tot 't einde getrouw Gullivers reizen Sindbad de zeeman Dapperheid beloond De schrik der zee In den prijs van f 7,50 Jeanne Reyneke u. Stuwe Huize ter Aar Gelukkige menschen In den prijs van f 4,90. Top Naeff Oogst In den prijs van f 3,50. Gunnar Gunnarson De zwerver Florence Barclay De Rozenkrans In den prijs van f 2,90 Georg flsmussen Het zwijgen der doodeD C. de Jong uan Beek en Donk Hilda van Suylenburg In den prijs van f 2,50. Augusta de Wit Orpheus in de dessa De godin die wacht Verborgen bronnen Het dure moederschap Henri Borel Het zusje Het jongetje Wijsheid en schoon heid in China fl. J. Zoetmulder Naar het einde Nieuwe wegen Felix Timmermans Anna Marie Het kindeke Jezus in Vlaanderen P. H. u. Moerkerken De bevrijders Gerard u. Eckeren Donkere 'machten Annie Hada Ina Boudier-Bakker Het beloofde land Machter De ongeweten dingen Anna uan Gogh Kaulbach Getijden Rika EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 39) Nadruk verboden. De kneebt keek dm kapitein rustig in de oogen en antwoordde gedurende eenige oogenblikken in 't geheel niet „En waarom wilt u dat eigenlijk vroeg hij toen „Wel, omdat ieder eerlijk man aan zulke schandelijke misdaden 'n eind wil maken, antwoord ie Festenrath ongeduldig, „en bo vendien, omdat ik hoop onder deze ellen- digen nog iemand te ontdekken op wieu ik het speciaal voorzien heb. Du3 wil je me trouw eti eerlijk dienen? Gevaar is er voor jou niet bij. In de eerste plaats zou het er om te doen ziju om te weten te komen, waar de bokruiters vanavond ver gaderen. Vliet heeft mij het Elzenboscbje als vergaderplaats opgegeven Maar ik weet, dat het niet waai is Hij vreest,dat ik de bende zou kunnen verraden. Hij zal mij naar een andere plaats brengen en die zou ik graag willen weten. „Maar dat is toch niet van zoovee[ be lang," merkte de kneebt nadenkend op. „Ais de schurken eenmaal weten, dat u niet tc vertrouwen is, dan wordt u om zeep gebracht, dat is nogal glad." „Och, als ik maar wist, waar zij werke lijk bijeenkwamen, dan had ik een mooi plannetje!" antwoordde de kapitein. „Hoe lang heb ik tijd om u dat te be richten vroeg de knecht. „Hoe eerder, hoe beter, maar in het uiter ste geval om zes uur vanavond," zeide Fes tenrath. „Ik denk, dat ik u voor dien tijd wel zal kunnen inlichten meende de knecht. „En je zoudt in ieder geval bereid wezen, om mijn plannen te helpen verwezenlij ken „Dat zou er van afhangen," sprak de knecht voorzichtig „Gevaar is er zoo goed als niet aan ver- boaden." „Och dat is nou het minste waaraan ik denk," zeide de knecht glimlachend „In de eerste plaats zal'ik eens zien, of ik de plaats te weten kan komen. Het Elzen boschje is het niet. Daar komt nu, in het voorjaar, geen mensch door." „En hoe is je naam beste vrind vroeg Festenrath. „Peter Joshem." „Wat? Een zekere Joshem Willem heette hij was ook korporaal in mijn compagnie „Dat was mijn oudste broer, die indertijd bij Gieszen viel, toen u den bajonetaanval deed op de Fransche kanonnen en die ook werkelijk veroverde, waarover wij huzaren, die een ilankaanval wilden doen, eigenlijk een beetje afgunstig waren. Ja. hij ruste in vrede! Hij was vol over uw roem!" „Victoria!" riep Festenrath geestdriftig uit, die zich thans met meer bedwingen kon. „Dat is een braaf soort! Nu ben ik gerust „De knecht gaf hem snel een teeken, want op de binnenplaats verscheen Vliet met eenige boeren. Festenrath deed alsof hij druk bezig was zijn paard onderzoeken en herstelde zich eenigszins. Want de ge dachte, dat hem thans, bijna'op het aller laatste oogenblik, zulk een bondgenoot ten deel was gevallen, had hem opgewonden gemaakt. Hij voelde nu ten volle, dat hij zich vanaf dit oogenblik geweldig zou moe ten bebeerscben, wane hij was door een soort koortsachtige opwinding aangegrepen, zooals dat gewoonlijk het geval is aan den vooravond van gewichtige gebeurtenissen. Hij bleef opzettelijk zoolang bij zijn paard, dat hij streelde en onderzocht, totdat de knecht den stai had verlaten en Viiet op den drempel verscheen. Toen zei hij, dat hij eens naar zijn bruine had willen zien, dat het dier tot zijn gioote vreugde m voor- treffelijken staat verkeerde en dat hij er stellig goed aan zou doen, het nu te ver koopen,- want eigenlijk had hij zoo'n duur paard in 't geheel niet noodig. Vliet, die reeds flink „ontbeten" scheen te hebben, gaf hem in alles gelijk en Festenrath be gaf zich daarna naar zijn kamer. Nauwelijks was hij binnengetreden, of Bokelmann verscheen. De politierechter was blijkbaar eenigszins verlegen met zijn houding en ook Festenrath, die hem iD 't geheel niet verwacht h; 1, ontving hem met een zekere bevreemdin; Het viel stellig nkt te ontkennen, dot le inlichtingen, die Bokelmann reeds had ontvangen en die waarschijnlijk door meerdere „ophelderin gen" gevolgd waren, den goeden en braven, doch eenigszins angstigen man confuus ge maakt hadden. Hij verzette er zich met alle kracht tegen, om in Festenrath den eersten den besten avonturier te zien, maar zijn ambtelijk gerechtvaardigd wantrouwen en de zonderlinge voorstellen, die de kapi tein hem den vorigen dag had gedaan, sche nen bem toch voorzichtigheid te gebieden. Aan den anderen kant maakte Festenrath zich bezorgd, dat de rechter met den een of ander over de zaak zou khnnen spreken, die met de bokruiters in verbinding stond. Hij was vast besloten, zonder den rechter te handelen. Over de Riedenburgs sprak Bokelmann met geen enkel woord en een uitnoodiging voor het middageten nam Festenrath niet aan. „Zoudt u Vliet in hechtenis nemen, als ik u daaiom vroeg zeide de kapitein plot seling midden in het gesprek. „En welke redenen zoudt u daarvoor aan voeren vroeg Bokelmann ten zeerste ver rast „Slechts deze, dat hij mij misschien van- nachtbij de uitvoering van een onderneming, waarvan het doel wel bekend is, in mijn bewegingen zou kunnen belemmeren," merkte de kapitein op. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4