Buitengewone Prijsvraag N®, 3767, Zaterdag 8 December 1923; 37>kf Jaargang. üienws- en Advertentieblad. TWEEDE BLAD. Het beste niet te goed PRIJZEN voor de winnaars f 250,— 25 paar Voetbalschoenen 10 Voetballen. Dit Spel vol afwisseling, moeilijke problemen en fraaie spelcombinaties is verkrijgbaar bij de meeste winkeliers in chocolade- en suikerwerken in nagenoeg alle voornaamste plaatsen van liet land, tegen betaling van 10 cents per spel. Na inzending van postzegel a 10 cents aan de Reclame Afdeeling der <V9. V. 1/erkoopkantoou van Gacaoproducten, ïïeerengraclit 12, Amsterdam, ontvangt U het spel franco toegezonden. De bekende scheidsrechter, de Heer J. Mutters, heeft geheel belangeloos de spelopgaven, waarnaar dit voetbalspel gespeeld wordt, samengesteld. Daarom mag geen voetballiefhebber ontbreken tflt ïlal vcrschflm Woensdag, en Sstcerdarraonres Aiivertuntiëu daags voor do uitgave vóór t aur nam. ABONNEMENTEN 0ü ABYERTENTIEN worden aangenomen bti d Vitff. fiaxê. LèKdïYfiL»* 1» 8 K 0 OII, Farkstraat, Bono orTixi Sint Nicolaas. Donderdagavond word Uitgeest verrast met een bezoek van St. Nicolaas. De goede Siut, gelogeerd bij de firma Gebr. Bisscboff te Krommenie, meende ook zijn jonge vriendjes te Uitgeest van zijn aan wezigheid te d09n blijken. Gezeten op een bruin paard en vergezeld van zijn trouwen knecht, deed hij, omstuwd door een joelende kinderschaar, zijn intocht langs de dikbssneeuwde straten. Een alleraardigst tafreeltje speelde zich aan den Middelweg af. Tijdens een kort oponthoud schoolde een troepje bengels samen op eanigen afstand van den Sint. De knapen waren van een leeftijd, waarop hun geloof in den Goed heiligman een ietsje begiut te wankelen. Ze kneed den ijverig sneeuwballen, en wierpen verlangende blikken op den Bisscbops- mijter. „Durf jij V vroeg er één met een veêlbeteekenende hoofdknik in de richting van Sint's steek. Ik wel', zegt een pienter ventje. ü"r is toch geen Sinterklaas". Z'n groezelhandjes omklemmen een nauw ca omvatten sneeuwbal. Hij zet zich schrap en mikt nauwkeurig op den mijter. Zwarte Piet heeft lucht van h6t geval en is vol aandacht. Even lichtte het in zijn kijkers en zijn roetgezicht vertoont een nauw-merkbaren negergrijns Dan gebeurt het. Een sneeuwbal ploft met doffen smak tegen de steek van den nietsvermoedenden Sint. De steek wan kelt. Een oogenblik was de situatie pijnlijk, doch de mijter herstelde zich. Plots springt zwarte Piet met katachtige beweging op den gooier toe en grijpt hem in de kraag, waarop met breed gebaar Sint den booswicht voor zich verlangt. Piet hijscht den dreumes op het paard, voor St. Nicolaas. De beDgel gilt oorverdoovend, omstanders gieren het uit. Op ernstige wijze onderhoudt St. Nicolaas den snoodaard over zijn misdaad en na het onvermijdelijke „ik zal 't nooit weer doen" werd den ge vangene vrijgelaten. Schreeuwend en als een pijl uit den boog maakte hij zich uit de voeten. Er was geen twijfel mogelijk. Hij geloofde Ergerlijk. In de pastorie der Herv. Gemeente te Nijehorne (Fr.), pas door den rechtzinnige predikant ds. Pijnacker Hordijk tegen den zin der vrijzinnige meerderheid be trokken, zijn bij avond de glazen inge gooid. Op straat werden daarna d.ze predikant en een ambtgenoot gemo lesteerd. De laatste loste ter zelfverde diging een revolverschot, dat de jas van een der aanvallers doorboorde. De politie stelt een onderzoek in. De onbewaakte overwegen. Gisrermiddag even voor de aankomst van den trein van Zwolle om 2.26 werd vooreen nietbewaaktenoverweg te Hoer de een kar met paard door dien trein aangereden, zoodanig, dat de kar geheel verbrijzeld werdman en paard bleven echter ongedeerd. Te Aalten heeft Dinsdag op de spoor lijn Bocholt Borken een ernstige spoorweg ongeluk plaats gehad. Een landbouwer, die zich met zijn familie per wagen naar de kerk te Berken wilde begeven, kwam bij het oversteken van de spoorbaan in aanrijding met den van Borken komenden trein, met het noodlottige gevolg, dat de wagen door den trein een eind werd weggeslingerd. Een zcverijarig dochtertje weid door de locomotief gegrepen en op slag gedood. De landbouwer zelf brak eenige ribben, terwijl zflu vrouw een been brak. De andere kinderen kwamen er met eenige lichte verwondingen af. De gewonden werden onmiddillijk naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk moet worden geweten aan het feit, dat de landbouwer door den dikken mist den trein niet heeft zien naderen. Tel. Ongeluk bij het bobsleeën. üp ,,'t Kopje" bij Bloemendaal is op de sneeuwlaag geéobsleed dat het een lieve lust is. Het leek er wel klein Zwit serland, maar het is niet geheel ODge vaarlijk, omdat voldoende toezicht ont breekt en de toeschouwers berekend moe ten zijn op eigen veiligheid. Een der bobsleeêrs, meldt de Msb., kwam in bot sing met een 21-jarigen mamuit Haarlem die zoodanig met het hoofd op den grona kwam te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen en uit het linkeroor bloedde. Dr. v. Beusekom constateerde hersen schudding en liet hem overbrengen naar het Groote Gasthuis te Haarlem. Zijn toestand baart zorg. be Vesuvius werkt roeer. De hooidkrater van den Vesuvius is plotseling woer in werking getreden Een stroom lava is over den rand naar omlaag geloopen. Prof. Malladra, de directeur van bet observatorium, die den krater heeft onderzocht, schatte de dikte van den lavastroom op dertig voet. In den nacht van Z iterdag op Zondag was een roode gloed, die uit den krater opsteeg, mijlen ver in het rond z'chtbaar. De top van den krator is g-huld in een dikken nevel. -r Hef moet je maar gebeuren. In den trein van Amsterdam naar Amersfoort, die 's avonds tegen halfzes Weesp voorbijsnort, loopt ook een postrjj- tuig mee, waaruit voor Weesp bestemde postzak moet worden geworpen. Dit be hoort te geschieden even voorbij de per ronoverkapping, waar zich in den regel geen reizigers bevinden. De postconduc- teur wierp, zoo schrijft de Tel., Zaterdag avond echter den postzak iets te vroeg uit Let postrijtuig, zoodat de zak in volle vaart neerkwam tusschen de zich op het perron bevindende reizigers, die op den even later komenden stop trein stonden te wachten. Een hunner, een joDgeman, kreeg den zak op zijn lichaam en werd met zóó'n kracht neergeworpen, dat hij op slechts eenige centimeters af- staod van den voorbijsnellenden trein terrebt kwam. Do jongeman was geheel overstuur, doch kon later, zonder verdar letsel, naar Bussum reizen. Aan het telegraafkantoor. Juffrouw (aan het loket, opziende van een telegramformulier): Wat staat daar, mjjnheer BoerDat gaat u niks an. Ze kennen mijn schrift daarginder wel. Slaapdronken Toen v. T., te Hoogmade (bij Leiden) die op zolder sliep, 's morgens een luik wilde openen, viel hij naar beneden. Enkele uren later overleed hij. Te Hilversum kantelde een autobus doordat zo togen een trottoirband reed, waardoor de as van één der achterwielen brak en de bus kantelde. Een dame, mej. R., uit Bussum, schoot voorover en bekwam een ernstige'beenfractuur. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en Jolt. Dros, Oudeschild. TEXSLSCHE COURANT. Abennemenltprvi ptr 3 maande*. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. d*r AdrcrtentitH, Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekena. POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. Voor onze gezondheid is het beste niet te goed want onze gezondheid is ons kapitaal en voor een goed deel ons geluk. En nu kunt gij, zonder een bepaalde kwaal, toch aan algemeene zwakte lijden, die het leven dikwijls tot een last maakt. Zulke slapte gaat dikwijls samen met een bleeke kleurhoofdpijn, hartkloppingen, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlust, misselijkheid, prikkelbaarheid, gebrek aan energie. Tegen die algemeene verslappingstoestanden helpt geen enkel middel zoo radikaal als de SANGUINOSE. Want de Sanguinose versterkt en verrijkt het bloed wekt de eetlust op; bevordert een algemeene levensopgewektheid en tast met vaste hand de oorzaak aan van die algemeene zwakte, die het leven tot een last kan maken. SANGUINOSE kost f 2,— per fl.6 fl. f 11.— 12 fl. f 21,—. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. WACHT U VOOR NAMAAK. Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. i-Au ";r» v nnarawRcrna

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1