Kerstfeest. Bioscoop. Madam X Brandstoffen. Zatordag 22 Dec. 1923, No. 3ÏÏ1. Verhuring sitplaatsen. Bijblad van de Texelsehe Courant Gemengd Nieuws 2de Kerstdag 's av. 8 uur Weet U wel gevraagd en bezorgd wordt zonder prijsverbooglng D. .1. BRUIN Gras-, klaver-, en bietenzaden. C, I'. H e ijs er Co. Predikbeurten. BAL NA. ADVERTENTIEN. tot hst haren van een zitplaats in de Ned Kerk te den Borg, Ontvangen voor de feestdagen. bij C VAN T0NGERL00, Binnenburg. Het Advertentiebureau Groene plaats 551 dei Burg van De directeur van het postkantoor deelt mede, dat de op Dinsdag betaal bare ouderdomsrenten in plaats van op den eersten Kerstdag en den Nieuw jaarsdag zullen worden uitbetaald op resp. Maandag 24 en Maandag 31 Decem ber. DUISTERNIS. TOCH LICHT! Als de nevel en het duister, Overal haar sporen richt; Als de rampspoed hier en elders, Zooveel droevig onheil sticht; Dan gevoelt de menscb zich treurig, Wischt een traan van 'taangezicht; Vraagt om hulp en steun van boven, Van Gods liefd'rijk Godd'lijk licht I Als een beste man en vader Heengaat, voor zijn daagsche plicht, Als hij valt door 't droevigst noodlot. Wijl hij trouw zijn taak verrichtt'; Dan is 't duister voor de weduw', Haar gezin is zoo ontwricht God I schenk haar in 't treurig duister - Hulp I én steun, én kracht én licht I Als het volk in IsFels velden, In het duister neder ligt; Als de volksgeest onbeneveld, Staag hun booze pijlen richt; Dan verlicht de trouwe herders Eene ster, van groot gewicht! En zij vlieden, en aanschouwen Bij de kribb' het Godd'lijk licht! Als de lange stormnacht huilend, Loeiend soms, veel onheil sticht, Als het duister van December, Wijkt voor 'taltijd winnend licht; Dan ontkiemt in 't menschen harte, 'n Dankb're zucht tot reine plicht, Om te laven, om te brengen Naastenmin, en liefdelicht I Als de mensch in 't duister wandelt, En verkeerd zijn schreden richt; Als de mensch zijn levenswaarde In het bontgewoel ontwricht; Dan, o menschkeer tot u zelve, Leeren wij dat liefde sticht I 't Hoogst gebod van allen menschen Eer zij Godin Godd'lijk licht Ilmuiden, 22 Dec. 1923. Chr. C. VISMAN. Provinciaal Tuinderscrediet. Bij de voorwaarden, waaronder Ged. Staten van Noordholland crediet aan tuinders verleenden, was o m. bepaald, dat geen aflossingen op oude voorschotten door betrokken credietuemers mochten plaats hebben, alvorens het crediet onder Provinciale garantie was afgelost. W e vernemen echter, dat Ged Staten dispen satie van deze verplichting hebben ver leend, zoodat hoogstens 10 pCt. van de oude schulden mag worden afbetaald. Sportpark te Helder. Te Helder is met medewerking van vele vooraanstaande personen een funds opgericht tot stichting en financieels ondersteuning van alle takken van sport. Het fonds is genoemd naar den beer van Hooyionck, die Zaterdag zijn 35 jarig jubileum als directeur van de gymnastiek en exercitievereeniging Pro Patria vierde. Hoo<7 water. Het eiland Marken is ondergeloop en. Het verkeer tusschen de buurten op het eiland geschiedt per bootje. Ook de havenbuurten te Monniken dam zijn ondergeloopen. Ernstig auto-ongeluk. Woensdagavond heeft een auto op den straatweg tusschen Zeist en De Bilt den petroleumventer P., uit Zeist aangereden. De man werd levensgevaarlijk aan het hoofd verwond en is naar het Zieken huis te Utrecht overgebracht. De chauffeur van de auto werd verblind door de lichten van een passeerende auto. Deensche vliegeniers. Dinsdagmiddag arriveerden op het vliegveld Soesterberg 4 vliegeniers van het Deensche leger met als passagier een Franschen ingenieur. De vliegtuigen, waarmede werd gevlogen, waren Potez- vliegtuigen, welke door de Deensche regeeriog in Fra'krijk zijn a fgekocht. De vliegeniers wa en jm 10 30. vocrm. te Brussel gestarera landdm pre des om 12 uur te Sje.terberg, vf.cwaarom 1,15 Daar Hamburg w rd doorgevlogen. Voor elke plek van Uw huid welke ruw is of schrijnt gebruikt men het beste Purol. In doozt.n 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. en drogisten. De knoeierijen in het Leidsche zieken huis. Het onderzoek naar de knoeierijen brengt volgens „Het Vad." steeds meer kwaad aan het licht, zoodat er nog meer arrestaties te wachten zfln. Het onderzoek neemt zooveel tijd in beslag, dat de nasponngen tot in het buitenland (vooral uitschland, dat leve ranties deed) moestee worden uitgebreid. Zijn valuta speculatie speelt een rol. Misbruik van banderolles. Over het misbruik van tabaksbanderol les publiceert de Keuringsdienst te Arn hem het volgende staaltje. Zij vernam bij haar winkelcontröle van winkeliers in dorpen deze klachten De winkeliers hadden bezoek ontvan gen van iemand, die zich uitgaf voor reiziger van een firma te Rotterdam. De reiziger kwam met een auto beladen met sigaretten en ca ieaux De doosjes sigaretten zijn voorzier vaneen belasting strook voor den verkoopprijs van 25 cents (per 10 stuks). De reiziger verkoopt ze aan de winkeliers voor f20 per 1000. Wie voor f 20 of f 30 koopt krijgt een een klok cadeau, terwijl bovendien recla me materiaal wordt versterkt. Vele win keliers zijn van deze schoonschijnende aanbieding dupe gewerden. De kwaliteit der sigaretten bleek zeer slecht terwijl de keurmeesters onder de belastingstroo- ken van 25 cent, andere belastiugstrooken van 5 centaantroffan. )e truc is dus blijk baar, dat go9dkoope doosjes sigaretten van 5 cent overgeplakt worden met be lastingstrooken van 25 cent, zoodat de waar duur kan worden verkocht I Do hoogere belasting en de kosten der ca- deaux kunnen er dus wel af. Een der keurmeesters sprak den ver- koopers zelf Deze beweerde dat hij niets ongeoorloofds deed. Op de vraag of hij zijn afnemers wel eens voor de tweede maal bezocht, waarbij hij zich dan toch aan een pak slaag bloot stelde, antwoordde de man „dat zou be: t kunnen zijn" en hij kwam dau ook niet terug. Hij ver telde voorts dat hij Holland al had „af gewerkt." na boerenknecht K. te Loosdrecht kreeg onder het voederen der beesten een geweldigen stoot van een koe tegen zijn kaak. ds man viel bewusteloos voor het dier Deer. Thans is zijn toestand bevredigend, hoewel de kaak op verschei dene plaatsen is gebroken. De fraude te Amersfoort. Wegens overneming van de belasting door het Rijk in Mei 1922 was de gewe zen ontvanger van Amersfoort, die zich in arrest bevindt, nog i ietgedechargeeid. De gemeente beschikt hierdoor over een waarborgsom van f 15 001). Steekaanbidding Ds G Broekhuizen, Geref. pred. te Aduard, deed 5') jaar geleden zijn in trede te Oldekerk, m ar werd daar niet met algeme6ne blijdschap begroet, want de jooge dominee kw.:m erzonder steek 1 Dit wereldschokkend feit, zoo vertelt ds. J. Gispen in een briefin De Bazuin, bracht de gemoederen daar niet weinig in beweging. Een dominee zonder steek, dat giDg eenvoudig niet 1 Een paar leden der Gemeente konden onder een steekloozen dominee geen Z9gen hebben en daarover werd zóó ernstig ge sproken, dat na een paar weken de steek in de hand van den jongen dominé do kerk Binnenkwam en aan den knop van den preekstoel ten aanschouwen van heel de Gemeente werd opgehangen. En toen was het goed 1 De jonge dominee droeg den steek niet, zette hem nooit op het hoofd, hield hem bij het naar den preekstoel gaan alleen in de hand en versierde deknop van den preekstoel dan met den ambteiij- ken punthoed. R. N. Een vreemde gast. Terwijl een dienstmeisje te Har.iDgen gistermorgen een mar tel van den kap stok wilde nemen, zag z\j daar te plaatse iets donkers hangen, dat bewoog. Bij nader beschouwing bleek het een vleer muis te zijn, die op on verklaarbare wijze was binnen gekomen en zich voor den winterslaap nad geneste 1 aan den kapstok, het kopje naar bi noden hangend. 't Was geen erg rust g plas-isietoch heeft m -n het diertj Di nar met rust gelaten. Een boffer. Maandagavond verloor een inwoner van Enkhuizen, die met een auto van Am sterdam naar huis ging, een tasch, onder meer inhoudende een vry belangrijk be drag aan juweelen. Na de vermissing te Enkhuizen ontdekt, werd onmiddellijk naar Amsterdam teruggereden en den weg afgezocht, zonder het vermiste echter te ontdekken. Te Amsterdam werd bij de politie aangifte gedaan, waarna nogmaals zoekende de terugreis werd aanvaard. Thans was men echter ge lukkiger en werd de tasch, waaruit niets ontbrak teruggevonden. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 15 tot en niet 21 Dec. 1923. GEBOREN Mijntje, d.v. Jacob Drijver en Pietje Trap. Grietje, d.v. Willem Dooren en Paulina van der Vis. Wilhelmina, d.v. Johan Arnold Barhorst en Antje Dijker. Jan, z.v. Pieter Willem Kooy en Maartje Smit. GETROUWD Biem van der Vis en Grietje Ellen. OVERLEDEN: Cornelia de Waard,78jaar weduwe van Hendrik Witte. Klaas Dop, 62 jaar gehuwd met Deitje Smit. Antje Gorter, 86 jaar weduwe van Simon Smit. Klaas Rezel, 82 jaar, gehuwd met Willemtje Koopman. Hu- bertus Servatius Overduyn, 41 jaar, gehuwd met Dieuwertje Kouseband. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). 1 ceintuur, 1 portemonnaie, inhoudende eenig geld, een kinderhandschoen. Zondag 23 December 1923. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.ip. 10 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. H. Avondmaal. Oudeschild, n.m. half 3 ds. Brümmer. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. n.m. half 3 Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Burg, 'sav. 7 uur ds. de Maar. Dinsdag 25 December (le Kerstdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 'I Hooft. 'sav. 7 uur Kerstfeestviering. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Janzen. Oosterend, n.m. half 3 ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds Schellenberg. Collecte predikantsweduwen en weezen. Zuid-Eierland, n.m. half 5 Kerstfeestviering Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Prof. Dr. C. van Gelderen van Amsterdam. n.m. half 3 dezelfde. Collecte voor de Zending onder de Joden DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Verkiezing van diakenen. Oosterend, 's av. 7 uur Kerstfeest. Woensdag 26 December (2e Kerstdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's av. 6 uur Kerstfeest viering met de Zondagschool in de Ned. Herv. Kerk (zie advertentie.) Koog, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. 'sav. 7 uur Kerstfeestviering. Den Hoorn, 'sav. half 7 Kerstfeest met de kinderen der Zondagschool. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. nam. 5 uur Kerstfeestviering v. d. Zondagsschool. Cocksdorp, 'sav. 7 uur Kerstfeestviering Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur prof. dr. C. v. Gelderen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Extra collecte Emeriti en predik, weduwen. Burg, 's av. 5 uur Kerstfeest. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster. Donderdag 27 December. HERVORMDE GEMEENTE. Oudeschild, 'sav. 7 uur Kerstfeest der Zondagsschool onder leiding van ds. Brümmer. Vrij zinnige Zondagschool Burg 2en Kerstdag, 's avonds 5 uur. Entree f0,25. Collecte. Hoofdnummer 6 acte (Naar het beroemde tomeelstuk.) Beperkt aantal kaarten, Bespreekt dus plaats. Op VRIJDAG 28 DECEMBER, 's avonds van 8—10 uur, zal er gelegenheid bestaan Die zijn gehuurde plaats wil behouden, behoeft niet opnieuw te huren. De Kerkvoogdij. dat op elke gewenschte dag, op elk gewenscht uur' door C. VAN T0NGERL00, Binnenburg in Kruideniers en Grutterswaren, Comestibles. vertrekt Donderdag 27 December 's morgen? van Texel. Maandag 24 December afladen. Zaterdag 29 Dec. van Amsterdam Blikjes Sardines. Bussen Roode Zalm Busjes Corned Bief 4 ons. gestampte Muisjes. Custard powder. Fransche Pudding diverse soorten Sauspoeder y, Kleine kistjes Vijgen. N. B. Koffie H. A. G. steeds versch verkrijgbaar, Volgende week in lossing Geklopte Cokes f 2,00 per H L Neutjes Kolen f2,10 D. VOS. A. WU1S. Wij offreeren vrijblijvend per K.G. Rood Rozendaalsch Klaverzaad f 1.60 Rood Brabantsch klaverzaad 1.30 Witte klaver 2.55 Lucerne 1.05 Zweedsche basterd 1.15 Gele hopperups 0.55 Westerwoldsch raygras 0.60 Engelsch raygras 0.70 Italiaansch raygras 0.70 Timothé 0.80 Beemdlangbloem 0.90 Veldbeemgras 2.— Barres van Sludstrup Origineel 1.90 Idem Nabouw 1.50 Groenkraag Jaapjespeen 0.90 Roze Jaapjespeen 1.10 Gele Eckendorfer 1.30 Verder alle mogelijke soorten gras- en klaverzaden, benevens samenstellingen voor blijvende weide. Prima kwaliteit, warkruid- vrij, gegarandeerde Kiemkracht, Zuiverheid en Gebruikswaarde. A.H.V. Condities. Vraag onze speciale prijzen voor bedui dend kwantum. Den Burg, Texel, 21 Dec. 1923. neam'abdnncomtenopd-ig- en week bladen san e ploa'st ad-vr'e 'iën. Aanbevelend, P. LIEUWEN.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 5