een HOEKKAST. Vrucht boomen, een beste winterjekker. TexelAmsterdam. een f inks dienstbode. Predikbeurten. Marktberichten. Doopsgezinde Gemeente Burs, Waal (lustereai Opheffing kantoor registratie en domeinen Texel. Schrale huid een zoo goed als nieuwe Brik. 1 zwart bles Merrie paard. 1 Glazenwaren (G persoons) N. V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. COUPON No, 29 J. fcOHTESMHOEVËiX, Burg. Pnik beste groene Erwten 30 ct. per K.G. S HEERSCHAP. Arretje, klakftespel en tuig. Witte Kruis. Ontvangen van A. D. Oudeschild f 1, 0 udeschild, 24 Dec. De zangvereeniging „Eigen Oefening* directeur den heer M. Kikkert van Oosterend gaf gisteren eene goed geslaagde uitvomiDg in de „Zeven Provinciën*do zaal was goed bezet. Alvorens aan het uitgebreide programma te beginnen, werd door den voorz aan alle aanwezigen het welkom toegeroepen, en werd het woord gericht tot den Directeur, welke dezen avond voor de laatste maal zou dirigeeren. Het tooneel was voor deze gelegenheid heel aardig versierd met levend groen en schilden, vermeldende de data van alle geceven uitvoeringen. De voorz. brengt den Directeur hartelijk dank voor alles, wat hij in die ruim 12 jaren voor Eigen Oefening heeft gedaan. De ver- eeniging zal veel aan haren Directeur ver liezen zegt spr., toch moet bet heengaan alleszins worden gebillijkt, met het oog op de vele moeilijke tochten van Oosterend, langs slechte wegen. Als bl(jk van waar deering wordt den Directeur een cadeau aangeboden. De heer Kikkert bedankt hierna voor de vriendelijke woorden hem toegesproken, het mooie cadeau en de prettige samen- werkiog welke hij al die jaren van de leden heeft mogen ondervinden en spreekt de hoop uit, dat de vereeniging onder haren nieuwen directeur (den heer R. Smit te Oudeschild) nog menige uitvoering zal mogen geven. Voor de pauze werden een 13 tal zang nummers gegeven voor gemengd koor, dubbel kwartet en solozang, welke allen met applaus werden beloond. Na de pauze werd gegeven „Een vrouw op schildwacht*. Dit zangspel, dat veel mooie tooneeltjes te zien geeft, sloeg ver bazend in. De rollen werden zonder onder scheid goed vertolkt Aan niemand der spelenden wordt zeker te kort gedaan, wanneer aan „Moeder Herman" en „Rosa" een pluimpje wordt gegeven, voor hunne zuivere zang en bijzonder goed spel. Ook het decor was heel aardig en de piano begeleiding in goede handen b(j mej Auni6 Visman. Lastig was het voor de zaDgers, dat er in de zaal zoo ontzettend gerookt werd. Een druk, doch gezellig bal besloot dezen zoo uitstekend geslaagden avond, die deu scheidenden Directeur zeker nog lang in aangename herinnering zal blijven. 25 Deo. Hedenavond was het Kerst feest voor de kinderen der Zondagsschool onder leiding van de dames J. Koopman en A. Visman In het kerkkebouw was bijna geen plaats onbezet. Een fraai ver sierde Kerstboom en het sparregroen op verschillende plaatsen in de kerk aange bracht gaven aan alles een ecbte Kerst stemming. Door de kindoren werd een mooie Kerstcantate uitgevoerd, een drietal leerlingen zongon een paar liederen. Door een paar Hongaarscbe meisjes werd een Kerstliedje in hun eigen taal gezongen Door mej. C. Dalmeijer van den Burg werd een mooi Kerstverhaal verteld, dat zoowel door de ouderen als de kinderen mat volle aandacht werd aangeboord. In de pauze werden de kinderen op ver snaperingen onthaald, terwijl aan bet einde aan elk der kinderen een cadeautje werd uitgereikt. Zeer zeker is een woord van dank aan de dames Koopman en Visman bier op zijn plaats, daar zij niet alleen aan de kinderen, maar ook aan ouders en andere belangstellenden een aangenamen Kerst avond hebben bereid. 27 Dec. Hedenavond prijkte voorde tweede maal een mooi versierde Kerstboom in de Ned. Herv. Kerk te Oudeecbild. De zondagsschool onder leiding van de dames Dros en Kalis vierden er hun Kerstfeest. Door de Eerw. Heer Ds Brümmer werd een mooie Kerstvertelling gedaan, waarnaar met aandacht werd geluisterd. Door de kinderen werden heel aardige versjes ge zongen, ook enkele der leerlingea, een Duitsch meisje en ook eenige meisjes der meisjesvereeniging gaven liederen ten beste. De kinderen werden versnaperingen aangeboden en de leerlingen der zondags school een cadeautje uitgereikt.Ds. Brümmer dankte allen welke hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Oosterend 27 December. Met de kinderen van de Zondagsscholen is alhier prettig kerstfeest gevierd In dè Doopsgezinde en de Hervormde kerk wareo schitterende kerstboomeu opgericht en op de gebruikelijke wijze werden toespraken gehouden en vertellingen gegeven, terwijl de kinderen volop onthaald werden. De uitgereikte pakjes waren zeer welkom en brachten veel vreugde in de versch llende huisgezinnen. Ook in de Gereformeerde Kerk werd gisteren kerstfeest gevierd. De garnalenvisschers ontvingen Maan dag hooge prijzen voor hun vangsten, zelfs tot 68 cents per K G. De visschers zijn over het algemeen niet tevreden over de uitkomsten van hun bedrijf in bet bijna afgeloopen jaar, dat veel onstuimig weer heeft gegeven. Den Hoorn. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Knijper deed met gunstig gevolg examen voor Fransche handelscorrespondentie. Tegen schraalheid en openspringen der huid. Purol in doo- zen 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. en drogisten. Strenge vorst. Te Groningen heeft het in den nacht van Woensdag op Donderdag 18 graden gevroren. Er wordt reeds druk schaat- sengereden. Mislukte overval. Een bakker, die met zijn wagen door Stratum (Noord Brabant) reed, werd op een duistere plaats door 2 mannen be sprongen. De bakker kreeg verschei iene slagen op het hoofd, waardoor bij bloe dend werd verwond. Vervolgens grepen beide mannen naar de geldtascb, doch, hoewel versuft door de toegebrachte slagen, verzotte de bak ker zich uit alle macht tegen deze ba rooving en riep luidkeels om hulp. Daar het feit in de onmiddellijk nabijheid van het bebouwde gedeelte gebeurde, kozen de aanvallers op het hulpgeroep het ha zenpad, zonder dat het hun gelukte zich van den buit, circa f 200, meester te maken. Weggeslagen. Een gedeelte van het reeds vroeger door de zee zeer gehavende strandhotel op Schiermonnikoog is thans wegge slagen. Een serre, een gedeelte van het café en de eetzaal zijn naar beneden gestort. Van het dak zijn groote stuk ken afgewaaid. Er zijn ook stukken van de duinen bij den vuurtoren weggeslagen. Ruwe en schrale huid van handen en gelaat verzacht en geneest men het beste met Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apoth. en drogisten. Zondag 30 December 1923. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Koog, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, n.m. half 3 ds. Raabe. 'sav. 7 uur ds. de Maar. Extra collecte Emeriti en predikantsweduwen. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. L. Bos Em. Predik. Apeldoorn, n.m. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Extra collecte Emiriti en predikantsweduwen. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster. Maandag 31 December (Oudejaarsdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur ds. Raabe. Waal, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Collecte voor Emeriti pred. en weduwen. Oosterend, 'sav. 7 uur ds. Janzen. Cocksdorp, 'sav. 7 uur ds Schellenberg, i Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's av. 7 uur ds. Bos Em. Predik. Apeldoorn. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur ds. de Maar. Extra collecte Emeriti en predikantsweduwen. Dinsdag 1 Januari 1924. (Nieuwjaarsdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Bevestiging kerkeraadsleden. den Hoorn, Geen dienst. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREF. KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. L. Bos Em. Predik. Apeldoorn. Schagen, 27 December. Uit de Schager Crt. 63 Vette koeien 300 a 550 6 Gelde koeien 250 a 380 10 Kalf koeien 350 a 500 82 Vette varkens 0,72 a 0,80 122 Biggen 12,— a 23,— Boter 2,15 a 2,25 Kipeieren per 100 11,50 a 13,50 INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. petroleum te mogen oprichten door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 28 December 192S. Burgem. en Weth voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. R P. KEIJSER Cz. Lo. B. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van T. Buijs te den Burg om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie D, No. 1449 een opslag plaats voor petroleum in vaten te mogen oprichten door hen voorwaardelijk is toegestaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die indertijd Diet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 28 December 1923. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. R. P. KEIJSER Cz Lo,B. CORRESPONDENTIE. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare keDnis, dat het verzoek v ;a W. L. van den Berg, te d«i Burg \luier om op perceel B, kadastraal bek ad in Sectie K, No, 1998 eer be waai plaats voor VERLOOFD RIEK FEBERWEE en V. S. M. v. d. WILLIGEN Jr. Den Burg (Te^el) 21 December 1923. Hiermede betuig ik mijn oprechten dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. v. d. Vegt en aan de Zusters Meijer, voor hun spoedige hulp en bijstand, tijdens het ongeluk, aan mijn man verleend. Verder aan alle vrienden en kennissen voor de moeite en hulp, tijdens de ziekte en bij het overlijden. Alsook aan Ds. Raabe voor de troostwoorden tot ons gesproken, aan 't Bestuur, dragers en kleedoplegsters der vereeniging N. C. G. O. V. voor de laatste eer den overledene bewezen. Ook namens de wederzijdsche jfamilie, Wed. D. OVERDU1JN—Kouseband. REFZNINGFN won en ingewacht vóór 8 Jan bij JOH. KEIJSER Dz., Hooge.-straat Burg Texel. Een onzer Amsterdamsche abonnees be jammert, dat wij in ons blad niet een woord van opwekking tot bezoek van de vergadering van Ds. Bakker plaatsten, zooals wij dat deden voor de conferenties voor niet-katholieken. Onze vaste stelregel is, dat wij dat niet doen, dan op verzoek. Voor vergaderingen, waarin sprake is van politiek of godsdienst, wijken wij daarvan nooit af. Belanghebbenden hebben daarmede reke ning te houden. Van een drietal abonnees in Amerika ontvingen wij brieven en abonnementsgeld toegezonden. Binnen enkele dagen hopen wij daarop per brief aan hun adres te ant woorden. Dit als voorloopige kennisgeving. De Uitg. Ouderdom en Gezondheid. 116 De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine bij menschen op leeftijd want terwijl som migen jong zijn op 8U jarigen leeftijd, zijn anderen oud als ze 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheids wijsheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding en zij zeggen „Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buiten sporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust.' Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijgevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zjj regelen de urinewe gen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde per sonen van rugpjjn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per doos. 28 AD7ERTENTIEN. Ingaande 1 Januari 1924 wordt de ge meente Texel ingedeeld bij het kantoor te Helder. Alle betalingen van vermogensbelasting, successierechten, domeininkomsten, boeten in strafzaken, enz. betreffende de genoemde gemeente moeten dus met ingang van 1 Januari 1924, geschieden ten kantore te Helder. i en gesprongen handen fgenezen direct en blijven heerlijk zacht en lenig met AKKER's KLOOSTERBALSF." 0 Te koop voor geschikte prijs Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop gevraagd Aanbiedingen motto „kast" bureau van dit blad. Wegens vertrek te koop A. STEENDIJK, Eierland. TE KOOP A. EELMAN Dz., Harkenbuurt. de- 5 pet. Obligatielening is vanaf 2 Januari 1924, betaalbaar ten kan tore der onderneming. DE DIRECTEUR. Vertrekt van Texel Woensdag 2 Januari. Vertrekt van Amsterdam Vrijdag 4 Januari. J. ZUIDEWIND. halfstam en struikvorm, (appel, peer, pruim, kers.) Iepen boomen, Haagplantsoen Kozen, V"aste planten, enz. Steeds verkrijgbaar bij Bruine boonen 40 ct. per Kg. Citroen boonen 50 Witte boonen 30 Grauwe erwten 60 Losse thee 115 ct. per pond Krenten 35 Appels 45 Peren 45 Rozijnen zonder pit, 30,38,40 Beleefd aanbevelend, Mevr. BAAS, Pioraplein 22, Haarlem vraagt tegen 1 Februari a.s. leeftijd niet onder 18 jaar, v.g.g.v. liefst G.G. Salaris f 240.— 's jaars. TE KOOP Wm. KOOIJ, Burg. a t {V byi niet; j.'

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2