Sportvereeniging Texel. 2e Uitvoering Kinderzang Keepe'steeltje. Verpakte waren. Huidenhandei. Een prima gebruikt ORGEL. Piano's. Orgels Edison of Grafanola roeten 1 0. MULDER, Notaris. Notaris 0. J. B. MULDE1 ten bate van de Alg. Tex Wijkverpleging. Hengsten-Associatie „Eierland" De btamboekhengst CARLOS Nutsavond Dinsdag i 1 Maart. Verder nog verschillende Vfirpalite artikelen voorradig Doet dus uw voordeel. GEBRS DROS. bet vrachtrijden A. K. JONKER Kz. Voer bieten ren put beste voerbieten Rund- en Varkensgehakt kallsliulden, sctiapentiuiden en lamshuiden, Moteering C. R. Keijser Co. Maziek- en Instramentenhande Parkstraat. Heeft U onze wereldberoemde nog niet gehoord? 0. SHOT. gaat niet door. Groote houtverkoop en boelhuis publiek verkoopen Notaris MULDER publiek verkoopen: Gift Witte Kruis. H. D. Cocksdorp f 2,50. A. W. den Burg f 2,50. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende de 2e uitvoering van Kinderzang onder leiding van Mevr. Weersma, ten bate van de Wijkverpleging op Zaterdag 15 Maart a s. waarbij o.a. door de kleinen wordt opgevoerd bet Sprookje sReep6l- steeltje." Den Hoorn, 4 Maart. Was bet weder de vorige week zoo ongunstig, dat het voor het fanfarecorps onmogelijk was, de aangekondigde taptoe te geven, nu liet b9t niets te wecscben over en te ongeveer 8 uur 's avonds arriveerde het corps alhier Begeleid door eeDige fakkeldragers en onder het blazen van een vroolijke marsch kwam het corps de dorpstraat langs. Op de terugreis werd hier en daar halt gehouden en werden eenige nummers ten beste gege ven, terwijl na een korte pauze nogmaals een rondgang door het dorp plaats had. Dat het bezoek hier zeer gewaardeerd werd, bewees de groote belangstelling. Gaarne zien we bet kianige corps weer spoedig terug. Oosterend, 6 Maart. Gisteren werden hier de laatste 100 partijen van den derden wedstrijd op het biljart (vlot brugwedstrijd) gemaakt. De uitslag van dezen wedstrijd, zeker de laatste is als volgt te prijs een gouden horloge M. Keijser, Waal 160 punten; 2e prijs twee koperen vazen Th. Reuvers 157 punten; 3e prijs 12 zilveren lepeltjes in etui N. N. 152 punten; 4e prijs een koperen sigarcnstander W. Koning 152 punten 5e prijs een fietszadel P. van Hijfte 151 punten; 6e prijs een zakportefeuille Joz. de Wolf 146 punten 7e prijs een fietslantaarn C, P. Burger 144 punten8e prijs een kistje sigaren H. Smit Tz 143 punten; 9e prijs twee handbe schermers A. Timmer 142 punten; 10e prijs een tabakspijp Sergeant v. Duinen 139 punten. Ook aan het weinige bezoek was het te mer ken, dat de nieuwigheid van dezen wedstrijd af is. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den heer Koppen uitgereikt, Door Oost wordt thans een nieuwe weg aangelegd, die voor de bewoners een zeer groote verbetering zal blijken te zijn. Wie de oude toestand des winters heeft gekend, ver baasde zich er over, dat men daar door zoo'n modderpoel elkander of den weg moest bereiken. Als nu ook nog de steiger onderhanden genomen kan worden, zullen hier veler belangen gediend zijn. De nachtwacht alhier, de heer W. Visser, die hier als zoodanig dertig achtereenvolgende jaren trouw op zijn post was, heeft tegen 1 Mei a.s ontslag gevraagd om op pensioen te worden gesteld. Ondcschild. Deze week zijn van hier verzonden: 14 paarden, 12 varkens, 13 koeien, 15 kalveren 5 schapen. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Een drieling in de koeienwereld. Bij den veehouder H. de V. onder Bozum heeft een koe drie kalfjes ter wereld gebracht, welke springlevend zijn Het eigenaardige van het geval is, uat de kalfjes zoo precies in alles op elkaar gelijken, dat men ze niet uit elkander kan houden. Belgisch Consulaat Tot Consul van België te IJmuiden is benoemd de heer H. Balfoort. Zijn res sort omvat IJmuiden, Alkmaai, Enkhui zen, Helder, Ameland, Schiermonnikoog, Terschelling, Texel, Vlieland en Wierin- gen. Het hart gevoelt beter nog wat men h6t onthoudt, dan wat men het geeft. Rheumatiek en spierpijn Spoedige verlichting van de pijnen en wel dra genezing door Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 1 tot en met 7 Maart 1924. GEBOREN Johanna en Trijntje, doch ters van Cnristiaan van Maldrgem en Martje KoogerJohannes z v. Sijbrand -Pieter Koning en Aagje Krijnen. GETROUWD Coruelis Lap en Cornelia Jonker. OVERLEDENJacob Eelman, 58 jaar, gehuwd met Corn lia van Guip. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). 1 bril. Zelfs vrouwen klagen. 114 Wij leven in een drukkenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwjjlen. Het is een feit, dat velen op een crisispunt zijn aan beland, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven- Duizeligheid en pijn in den rug zijn waar schuwingen van opkomende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rustengjj hebt gebiederd rust ontspanning en frissche lucht meer levenszonneschjjn noodig. Overwerking strfjdt met onze levens- eischenal te vaak is zij de oorzaak van nieraandoeningen by vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan alle eischen. Zij'herstellen de onge makken en onrust, veroorzaakt door nier verschijnselen als urinaire kwalen,rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen en zenuwoverspanning. Zelfs gevorderde nierstoornissen als nier- zand, nier en blaasontsteking, spit, rheu matiek, nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 27 ADVERTENTIEN. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, JACOB EELMAN Az., in den ouderdom van ruim 58 jaar. Uit aller naam, Wed. Jb. EELMAN-van Gurp. Eierland, Texel, 6 Maart 1924. Dankbetuiging. Voor de vele en treffende bewijzen van deelneming, ondervonden bij 't overlijden en de teraardebestelling onzer innig ge liefde dochter en Zuster AGATHA, betuigen wij ook namens de familie, onzen hartelijken dank. J. ZOETELIEF, Echtgenoote en Kinderen, den Burg, 8 Maart 1924. Allen die iets te vorderen hebben van- verscluildigd zijn aan- of borgtochten heb ben loopen ten laste van nu wijlen den heer CORNEL1S BAKKER Gerritszoon, te de Waal op Texel gewoond hebbend en aldaar den 20sten November 1923 over leden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den No taris G. J. B. MULDER, te den Burg, vóór of op 1 April 1924. Zondag 9 Maart v.m. half 12 Texel 1- S.V.S. 1. n.m. 2 uur Texel 11 -Adelborsten II* op Zaterdag 15 Maart, 8 uur precies in Hotel Texel, Opgevoerd wordt 0. a. 't sprookje Kaarten en Tekstboekjes verkrijgbaar bij J. PISART, Apotheek Weverstraat. Toegangsprijs 75 ct. per persoon. Plaatsbespreking op den dag der uitvoering Loting 12 uur precies. Toegangskaarten tot een beperkt aantal verkrijgbaar. BAL ISTA. is alle werkdagen beschikbaar op de hof stede „Pietershoeve" te Eierland. Dekkaarten verkrijgbaar bij den hengst- houder en bij de heeren G. .LEBER, P. DROS Bz., C. J. GEENSE en R. JOH. KEIJSER a f 11,per stuk voor leden, niet-leden f 16, Veulengeld wordt niet in rekening gebracht. Het is dringend noodig, dat de leden de associatie zooveel mogelijk steunen, door uitsluitend van „Carlos" gebruik te maken. De hengst wordt evenals vorig jaar, rondgeleid. Het Bestuur. Zondag gratis plaatsbespreken van 12—1 uur. Kaarten meebrengen. Voor NIET-leden nog enkele plaatsen beschikbaar. Java rijst per pak een 32'/2 en 26 ct. Japan rijst per pak h 1 *8 20 cent Havermout 221/, Griesmeel 18 Friesche gort 15 Alkm. 40 Groene erwten 1 L.) 45 Biskwie (Sluis) pakjes a 1 ons 20 cent (Wordt ook aan huis bezorgd Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij heeft overgedaan aan den Heer A. K. JONKER Kz.dankzeggend voor de gunst en het vertrouwen 52 jaar door hem genoten beveelt hij zijn opvolger beleefd aan. C. SMIT Cz. Hiermede bericht ik, dat ik het vracht rijden heb overgenomen van den Heer C. SMIT Cz. en hoop de gunst en het vertrouwen te mogen genieten door hem ondervonden. Beleefd aanbevelend, Den Hoorn. TE KOOP in massa liggende Achterste Minningen Spang en een deel van een put op het Marsje. S1JBR. C. EELMAN. door elkaar kost 70 ct. per pond. Aanbevelend, C. VISSER. Ondergeteekende koopt eiken dag bij zich aan huis tegen flinke prijzen. Zoekt opkoopers op elk dorp en elke streek waarvoor desverlangd geld be schikbaar. Aanbevelend, Jac. RIJK Wz., Waalderstraat. Vodden en beenen enz. tegen hoogste waarde Gelegenheid om te brengen iederen dag. van AF OUDÊSCHILD: Am. Mixed mais 12,50 Laplata Galfox mais 12,25 Chevaliergerst 12,75 Gerst gezuiverde blanke 11,75 Suikerkoekjes (incl.) 17,50 Murwe koek 17, Zaansche Voorslaglijnkoeken 14^50 Amerik. lijnkoeken 15.50 Zaansche Sesamkoeken 13.75 Palmpittenkoeken 9,50 Grondnootkoeken 15,50 Raapkoeken 7*50 Lijnkoekschilveis 15,50 Cocoskoeken 12,75 Haver 12] Gemengd kippenvoer 13*50 Kippenrijst 16,50 Paardeboonen 14,25 Witte erwten 13,'50 Tarwe 12/75 Tarwezemelen (incl.) 9,— Liebig's Vleeschmeel 23^— Phosforzure Voederkalk 14,50 Alles per 100 K.G. Beleefd verzoeken wij om spoedige terug zending der ledige zakken, den Burg, Texel, 10 Maart 1924. TE KOOP Muziekhandel Parkstraat. Steeds in voorraad Grammophoons vanaf f 25,— Mandolin vanaf f 5,—Viool, kist en strijkstok con pleet f 25,—Piano- en Orgelkrukken van f 12,50; Pianoloopers, Toetsenloopers. Beelden van Wagner, Beethoven en Moza Verder Mon dorgels en Fluiten in i prijzen. Ha rmonika's vanaf f3,75. Komt dan spoedig eens luisteren, h verplicht u tot niets. Een persoonlijk bezoi zal u overtuigen dat deze instrument muziek en zang zoo natuurgetrouw wee geven, dat geen verschil met dewerkelij heid valt te constateeren. Gratis luistere geen plicht tot koopen. Zonder eenige verplichting uwerzijds zi; wij gaarne bereid U met een machine platen te bezoeken. komen vroeg lo 1 voorjaar, koop bijtijds i een po« SPRUTOL f Verkrljgb. bij alle drogisten. Het boelhuis op Donderdag Maart a.s. van de heer Gt. Eelmai op Harkebuurt G MULDER, Notaris. wegens totale opruimiDg van de aanwezig goederen op Maandag 17 Maart, 's mo- gens te halt' elf aan de opslagplaatsen aa; den nieuwen weg tegenover de Chr. Schot te den Burg voor den heer J. Jac, Rab van gesch. en gepl. houtwaren, schroten e. schalen, rib- en balkhout, deuren, ramet dakpannen, een partij spoorhoutpalen e: kloppalen, stalschoppen, kribben, tuigei een partij ledige zakken, enz. verder ee: lU/o-jarige bruine merrie betuigd, plm. 12i kippen, eenige kippenhokken, zwadkeerder hakselmachine, boerenwagens, brik op tentassen, gierkar, enz. Vee kan worden ingebracht. Machines en levende bave worden precie 12 uur verkocht. te Texel, zal op Dinsdag 18 Maart 1924, 'smorg gens 10 uur, ten verzoeke van en op de boerenplaats bewoond door den heer K DRUIF in het Spang, 5 kalfkoeien 3 vare koeien 3 schetters 22 lamschapen 2 bruine merriepaarden 2 boerenwagens met toebehooren, driewielde kar, dresseerkar, zoo goed als nieuwe jachtwagen met portieren, zaai- machine Stella, grasmaaimachine M. Cor- mick, 3 ploegen, 2 eggen, hakselmachine, compleet rijtuigtuig met Engelsch gareel Voorts palen en draad, (nieuw) 4 nieuwe melkbussen, tuigen, gereedschappen et hetgeen meer zal worden aangeboden. zal op Woensdag 19 Maari 1924, 'smor gens 10 uur bij de boet beoosten Den Burg voor den heer Wm. KOOIJ Jnz. 1 koe begin Mei kalven 1 id. Juli 15 beste lamschapen 6 jarige schapen 1 tweejarige ram 70 kippen, meest broed '23 bakwagen met hekken, brik, dresseerkar, zoo goed als nieuw tuig, partij best hooi, kruiwagen, karn, kippenhok, enz.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2