vroege en late pootaardappelen en broedeieren. een perceel bouwterrein. Nog een week prima eigen gesmolten reuzel TE KOOP Leghorns en Barnevelders. A DOORN. Te koop gevraagd Schriftelijke aanbiedingen met opgaaf van grootte, ligging en prijs onder motto „bouwterrein" aan het bureau v. d. blad. per 5 pond f 2.50 Aanbevelend, C. VISSER. Een gezonde streek. In de gemeente Deurne wonen momen teel 85 personoo ouder dai 80 jaar, waaronder 4, die reeds 90 zijn gepas seerd. Drie van de oudjes worden dit jaar 90 en 14 inwoners van Deurne hopen dit jaar de 80 te halen. Onweer in Brabant. Tijdens een hevigen sneeuwbui, ge paard gaande met onweer, sloeg Dins dagmiddag de bliksem in den toren van de R K. kerk te Deurne. Het electrischo drijfwerk van het torenuurwerk,zoomede de electrische liohtgeleidingon raakten defect, zonder evenwel brand te veroor- zaksn. Te Liessel sloeg de. b'iksem in de pastorie, waar eveneens de electrische leiding defect raakte. Alweer een slachtoffer. Toen Dinsdagmorgen de 14-jarige A. M. te Helmond de kachel wilde aanmaken en daarbij petroleum gebruikte, ontstond een ontploffing, waarbij het meisje in brand geraakte. Hoewel de vlammen dadelijk werden gedoofd, had de on ge lukkige reeds ernstige brandwonden gekregen. Zij is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Schoolbrand. Maandag brak brand uit in een houten hulpschool in de Spijkerstraat te Arnhem tengevolge van de overmatige hitte van een kachel. De brandweer was met een straal op de motorspuit het vuur betrek kelijk spoedig meester, 's Morgens moest de school waarin geen enkel hrand- hiuschapparaat aanwezig was gesloten worden. Het lokaal, waarin de brand woedde, is onbruikbaar geworden. De heer P. komt bij een familie dineereB. Het kleine jongetje, Caarles. zit hem aan tafel aao te kijken. Eensklaps zegt het kereltje: Ik wou, dat ik u was, mjjoheer Zoo ventje-lief, en waarom dan wel Ze zetten u niet uit de kamer omdat u met de vingers eet. De Pauselijke koetsier. Naar de Maasbode meldt, is enkele dagen geledeo da oudste inwoner van het Vaticaan door den H. Vader in audiëntie ontvangen. Deze Pauselijke getrouwe, koetsier Rinaldl Jacchiui, is reeds gedurende 60 jaar in Vaticaanschen dieDSt. In 1864 kwam Jacchiui, 19 jaar oud, als voor rijder aan het Pauselijk hof. Hij reed in September 1870 dan H Vader, vóór het verlies van de Kerkelijke Staten, door Rome De oude koetsier bleef de verschillende opvolgende Pausen in de Vaticaansche tuinen rondnjd9Q en vergezelt ook nu nog Paus Pius XI op ztfu dagelijksoh ritje. Jachini, die dus reeds vijf Pausen heeft gediend, heeft zich in een „interview" o. m. als volgt over zijn meesters uit gelaten Paus Pius IX was goedig en spraak zaam van natuur, kofschoon de laatste jaren Hem dikwijls droevig stemden. Paus Leo XIII was meer de aristocraat en een groot contrast met den zacht- zinnigen Pans Pius X. Paus Benedictus XV had een vurig karakter. De tegenwoordige Paus, voor wien Jacchiui een diepe bewondering heeft, zal nooit nalaten een vriendelijk woord tot den ouden getrouwe te spreken. Een uurwerk van stroo. Dit uurwerk is 2 Meter hoog en weegt niet meer dan 2 Kilo. Het is geheel van stroohalmen geconstrueerd, het loopt reeds 16 jaar zonder dat reparatie noodig was en werd deze week te Harlingen tentoongesteld. Het vakblad voor uurwerkmakers „Christiaan Huygens" is vol lof over het werk. Het Ijjkt wel op de Etottoreu, dit gevaarte van stroo. Kolossaal geni aal I Het uurwerk wordt gedreven door een gewicht in eon korf, dat 2 tons weegt. De ketting is zonder einde en gelijk aan een ladder, zoo kunstig gemaakt, dat men, gelijk trouwens als van hot geheele werk moet vragen: welk een rijkefan tasie, hoe ban één eeavoudig man als de maker is, dit alles toch scheppen yflttion jaar, van 1892 19U7 heeft de kunstenaar, Otto Wegener te Strats. burg btj Berlijn, schoenmaker van beroep aan dit kunstproduct gearbeid. Vooral in den nacht en in vrije uuitjes heeft bjj met onbegrijpelijk geduld eu volharding bet in elkaar gezet. Een hazen-tragedie. Het vorig jaar schoot een der leden van een jachtgezelschap, dat te El&t een ter rein had gepacht, een haas, welke liep op een naburig terrein, waarvoor de jagers geen jachtvergunning hadden, vertelt het Vad. Eau jager stond deswege terecht voor het kantongerecht te E st, doch deze ver klaarde, dat niet hij, doch een zijner vrienden had geschoten. Als getuige werd gehoord een der drij vers, die, in tegenstelling met de verkla ringen vao da eigenaars van het voor de jacht verboden land en een veldwachter, mededeelde, dat beklaagde den haas niet had geschoten. Het gevolg was, dat tegen den drij ver reohtsingacg werd verleend wegens meineed Eeoige dagen bracht hij in voor loopige hechtenis door, doch de verdediger wist zijn invrijheidsstelling te bewerk stelligen. De hazen-tragedie wordt voor de recht bank thans voortgezet. Nu gaat de'straf- zaak tegen den drijver, beschuldigd van meineed en reeds voor de tweede maal is de hehandeling geschorst. Bij deze gelegenheid werd als getuige gehoord de jager, die pertinent ver klaarde, dat de beklaagde juist mededee- lingen had gedaan, omdat niet hij, jager, op den haas bad geschoten. Het gevolg was, dat de officier van justitie ter terechtzitting vervolging, wegens meineed en onmiddellijke inhech tenisneming eisohte. De rechtbank ge lastte geen an middellijke inhechtenisne ming, doch wel het instellen van een vervolging tegen den jager wegens otnineed. Eerstdaags komt deze zaak voor de rechtbank voor, waarbjj de drijver opnieuw als getuige zal worden gehoord om weer te verklaren, dat de jager den haas niet beeft geschoten, om daarna te vernemen dat een tweede strafzaak wegens meineed tegen hem wordt aan hangig gemaakt. Enzoovoarts, enzoovoorts 1 Want van de zijde van de verdediging zullen steeds 7 getuigen zjjn opgeroepen 4 jagers en S drijvers, die allen zullen verklaren, dat de jager niet heeft gescho ten. Aldus is voor de Rechtbank te ver wachten de behandeliug van 7 maal 7, dus 49 strafzaken, wegens meineed. Dit proces kan alzoo jaren duren. Jansen ontmoette op een avond partij een klein melancholiek heertje. Goedhartig als Jansen is, probeerde hij het treurige mannetje wat op te vroo lijken en doelend op een dame, die op eenigen afstand stond te praten en niet buitengewoon liefelijk van uiterlijk was, begon hjj het gesprek alaus Wat 'n mensch hél Weetu ook, hoe ze heet Het heertje antwoordde Het is mijn vrouw 1 Jansen voelde den vreeseiijken blun der maar kreeg de ingeving, om te zeg gen Wees blij, beste kerel, je moest de mijne eens zien Een zwerfster. Een rijksveldwachter heeft in het bosch onder Ellecom een 47-jarige vrouw uit Dieren aaugetroff jd, die reeds 4 dagen achter een dag en nacht in het bosch verblijf had gehouden. Deze vrouw is in een logement voorloopig onderdak ver schaft.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5