De besmettelijke veeziekte. Door de afdeeliDg Gouda van de Hol- landscbe Maatschappij van Landbouw is in de gisteravond gehouden vergadering besloten, in samenwerking met andere vereenigingen, de regeering te .verzoeken het vermoedelijk met longenpest be smette vee in [Drente te doen brand merken, zoodat bij eventueel smokkelen naar andere provincies, dit vee onmiddel lijk wordt herkend. Logementhouder, een bedelaar af wijzend Schaamt gij u niet, op klaar lichten dag te bedelen Bedelaar: Nu, doe maar niet, alsof je mij iets zou hebben gegeven, als het donker was geweest. Meneer, mag ik alsjeblieft een half pond boter en een stuiver kaas Moeder zal u een gulden brengen, als vader met verlof thuis is. Heel goed, Z9gt de boterboer, die aan zulke inkoopen gewend is. Maar ik wou graag nu geld terug hebben, want moeder heeft geld noodig voor de muntmeter, voegde 't meisje er aan toe. Iemand beweerde, dat een man met 7 dochters gelukkiger is dan een man met millioenen guldens, want, zei hij: Geluk beteekent tevredenheid. Een schatrijk man wil zijn bezit steeds ver meerderen en is dus niet tevreden, maar wie beeft er ooit geboord van iemand die 7 dochters had, dat hij er nog meer bij wou hebben MarieDokter zegt, dat ziekten altijd het eerst de zwakste zijde van iemand aantasten. Vriend: Heb jij niet erg vaak hoofd pijn? Naar den Zomer. „Ia den nacht van 29 op 80 Maart zal hier te lande de zomertijd ingaan a Aldus wordt heden door de Hollandshe "bladen gemeld. Tc Parijs waren officieele personen van Frankrijk, Engeland en België aan het overleggen wanneer in deze drie landen de zomertijd zou wor den ingevoerd. Ten aanzien van Neder land werd overleg gepleegd met officieele personen hier te lande. Met bovenge noemd resultaat. En róg ligt het ijs duimendik in vaar ten en slooten en de zon wordt in haar opruimingswerk zeer lastig gevallen door den nachtelijken vorst- Over eenige dagen zal de lente haar intocht houden en nog eenige dagen later krijgen we de zomertijd 1 Heerlijke troost voor ons, die 's avonds nog steeds in de kachels moeten poken. N. Har). Ct. De luidsprekende versterker. Men schrijft uit Amsterdam aan het Vad. Het komt bij meetings en groote ver gaderingen meermalen voor, dat een terrein of een zaal te groot is om door één spreker bestreken te worden. Men is dan wel genoodzaakt meer sprekers op verschillende plaatsen te laten optre deD, hetgeen veelal storend werkt. De N.V. Ingenieursbureau Bartels en Van Nie deelt mede dat zij aan dit euvel tegemoet kan komen. Op eenige meters afstand van den spreker wordt een gevoelige microfoon geplaatst, welke hei geluid van de stem opvangt, dat na duizenden malen ver strekt te zijn door luidsprekende telefoons verbonden met groote geluidtrechters, wordt weergegeven. Door de Western Electric Co. is dit systeem reeds in praciijk gebracht, oa. bij de rede van president Harding bij zijn ambtsaanvaarding in 1911, welke door 125 000 persooen, dia zich om het kapitool verzameld hadden, werd aan gehoord. In ons land zal de luidsprekende ver sterker het eerst in toepassing worden gebracht, bij bet Eucharistisch Congres, dat in Juli in het Stadion zal worden ge houden. De geluidtrechters zullen dan in het midden van het veld worden opge steld. Waarschijnlijk zullen dan ook bui ten de muren van het Stadion de spre kers kunnen worden gevolgd.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6