Zaterdag 29 Maart 1924, No. 3798. Bijblad van de Texelsclie Courant INGEZONDEN STUKKEN. Uilslag van gehouden Vérkoopinffen. A. de hofstede „Haria Eoeve" en B. de hofstede Sir Robert Peel Predikbeurten. Marktberichten. van INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. Jonk alhier om vergunning tot op richting van een malerij, gedreven door een ruw oliemotor van 15 tot 18 P.K. in bet perceel kadastraal bekend in sectie D, No. 2369. Op Vrijdag den lien April 1924, des middags te 12 uren zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker* als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, dieniet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 28 Maart 1924. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 22 tot en met 28 Maart 1924. GEBORENKlaas, zoon van Jacob Borg man en Aaltje Knaap. OVERLEDEN: Jan Daalder, 72jaar, onge huwd. door Notarissen Mulder en de Wijn op Vrijdag 28 Maart in Hotel Texel bij toeslag ingezet perc. 1. (Huizen met land groot 11,60,10 heet. op f9000,— perc. 2. Landerjjen groot 10,16,70 Heet. op f6000, perc. 3. Landerijen groot 3,07,70 heet. op f 1750,en Kooper perc. 1 t/m 3 A. Govers c.s. te Helder voor f 16760,— perc. 4. Landerijen groot 7,80,80 heet. op f2500,— Kooper perc. 4 Notaris J. W. de Wijn, voor f 2500, Zondag 30 Maart 1924. (Zomertijd.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Den Hoorn, nm. 8 uur ds. Brümmer. Kerkcollecte. Koog, v.m. half elf ds. v. 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur Ds. Brümmer. Bevestiging van nieuwe leden. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. Maandcollecte. 's avonds 8 uur ds. Schellenberg in gebouw v. Chr. Belangen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. J. J. Buskesjr. Voorbereiding H. Avondmaal. Openbare belijdenis. Maandcollecte. ii.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur ds. de Maar. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 2 April. Burg 's avonds acht uur Bijbellezing in het gebouw voor Chr. Belangen. Donderdag 3 April. Oosterend, 'sav. half 8 Bijbellezing. Schagen, 27 Maart. Uit de Schager Crt. 67 Vette koeien 275 a 490 15 Gelde koeien 180 a 350 35 Kalfkoeien 270 a 475 85 Vette varkens 0,62 a 0,72 147 Biggen 10,— a 15, Boter 1,70 a 1,90 Kipeieren per 100 4,— a 6, P. de Graaf van hier behaalde aan de Ambachtschool te Helder diploma 3-jarige cursus ais timmerman. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raarihuize). 1 portemonnaie. 1 pop, 1 zakmes, 1 mantel- knoop. (Buiten venu)twnord«!(ik.b«id (er Kt ie) EEN WARE GESCHIEDENIS. Op een Sinterklaasavond stapte bij een arme familie een kaboutermannetje binnen en zeide tegen de man en de vrouw, dat ze elk drie wenschen mochten doen en dat hij dan zorgen zou, dat die wenschen vervuld werden. En de vader van 't gezin deed drie dwaze wenschen, die hem even arm lieten als hij was. Maar moeder de vrouw was practischer en vroeg alleen om een koffiemolen, die je als een moderne radio maar op tafel kon zetten en waar dan van alles wat ze voor haar gezin noodig had, uitkwam. En die molen kreeg ze en als ze later koffie of thee of vleesch of brandstof of een hemd of gelijk wat noodig had, dan zei ze maar: molen maal, en 't kwam alles uit de molen. Dat was nu een zegen, alle gebrek was geweken en de regeering kon ze er niet eens inkomstenbelasting van laten betalen. Toch was het elk ook al weer niet naar den zin, want toen de oudste zoon zoover was dat hij wel wat geld wou om zijn leege tijd dood te slaan, was daarvoor niet. En de molen wou niet draaien daarvoor ook, wijl dat niet iets was, wat voor 't gezin noodig was. Toen ging de zoon varen als matroos, maar verwend als hij thuis was, beviel hem de kost aan boord niet. En toen hij voor de tweede reis weg wou, zei hijhoor eens moeder, je moest mij de molen meegeven naar zee. Je kunt voor je zelf wel een dag of lien in 't voren draaien en als dat op is, ben ik er wel weer mee terug. En zoo kreeg de matroos moeders koffie molen mee en de eerste dag buiten vond hij 't eten te laf. Er moest zout wezen. En hij zeimolen maal en er kwam zout uit. Maar nu had hij er nooit acht op gegeven, wat zijn moeder deed om de molen weer stop te zetten en draaide de molen maar door. En of hij nu al zei van molen stop of molen sta stil, of ho maar, zout genoeg, 't hielp alles geen zier. 't Zout hoopte zich op op de tafel, alle borden liepen vol. En de heele kajuit liep vol en alle leege ruimten van 't schip, en de molen draaide maar. En 't schip is gezonken en met man en muis vergaan, maar de molen draaide maar door, zoodat al het water in de zee zout er van werd. En na tien dagen, toen de zoon niet met de molen terugkwam, raakte demoe der door haar voorraden heen en wijl de men- schen 't werken verleerd hadden, on. voor zich zelf te kunnen zorgen, zijn ze op 't laatst in 't Gesticht van Weldadigheid gestorven, zoodat per slot van tekening deze toch zoo practische wensch aan 't kaboutermannetje ook niets an ders opleverde dan een zee vol zout water, wat voor niemand te gebruiken is. Maar nu was het voor die menschen op hun ouden dag toch nog maar goed, dat ze in 't Gesticht van Weldadigheid zoo'n uitstekende vadór en moeder hadden, en welke voor allerlei men schen, welke door samenloop van omstandig heden op latere leeftijd weer een soortgelijke zorg noodig zijn, ais waarop ze als kind waren aangewezen, zoo goed weten te zorgen. Ik zelf heb daarvan mee geprofiteerd toen ik tijdens een ernstige ziekte een tijd lang ter verpleging daarin werd opgenomen. En nu heb ik in de courant gelezen, dat die vader en moeder in 't Gesticht van Weldadigheid dezer dagen hun veertigjarig huwelijksfeest vieren, en wou ik van deze gelegenheid wel gaarne gebruik maken om hun mijn hartelijken dank te brengen voor de wijze waarop ze mij des tijds hebben verzorgd, met mijn beste wensch er bij, dat ze dezen heugelijken dag met hun grocte kinderschaar en van wier levens men boeken vol zou kunnen schrijven zoo gelukkig mogelijk mogen »ieren. Moge het hun voor de rest van hun leven aan niets ontbreken, waar ze er steeds op uit waren, om zoo goed mogelijk de verzorgers van anderen te zijn. U, M. d. R. mijn dank voor de plaatsing. H. BRAAM. ingezet perc. 1. Huizen met land, groot 20,04,— heet. op f21400. perc. 2. Landerijen groot 10,12,heet. op f 10000,—. perc. 3. Landerijen groot 9,92,heet. op f9200,—. en perc. 4. Landerijen groot 32,64,85 heet. op f 13000, Kooper perc. 1 t/m 4 W. J. Jochems, Wassenaar voorf 58550,—

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5