Broedeieren Cijferstempels Texel - Zaanstreek - Amsterdam. een best jan? Schot. voor prijzen in de etalage. ADV ERTENTIÏÏN. M otordienst J. I. BRUIN 0 Jz. Boekh. Fa. Langeveld de Rooij. Purmerend, 25 Maart. 421 Runderen waaronder 150 vette koeien f 1,— a f 1,20 p. K.G. 9fi(- Gelde koeien 135 a 450 zo° Melkkoeien 135 a 450 6 Stieren. 17 Vette kalveren per Kg 1,50 a 1,70 1162 Nuchtere kalveren 10,a 34,— 325 Schapen 40,a 52,— 477 Vette varkens per K.G. 0,68 a 0,74 100 Magere varkens 20,- a 40,- 193 Biggen 14,— a 22,— Kipeieren 5,— a 6, Te koop L. EELMAN, Koogerveld. Vertrekt iedere Dinsdag; om 2 uur van Texel en Vrijdag om 2 uur van Amsterdam van Wit Indische Loopeenden, stam van der Meer, eierproductie boven 200 per eend, goedgekeurd door de Rijkspluim- veeconsulent, a 20 cent per stuk. van Reekleurige Loopeenden 10 ct. per stuk van Barnevelder Kippen 8 cent per stuk. L. SCHAGEN, Oudeschild, Texel. Mond- en klamozeerbes try ding. Io de N. Tem. Ct. vestigt mr. A. G. A. ridier Van Rappard de aandacht op oen deer een landbouwer ia 6en der Belgische landbouwbladen aaubevolen middel tegen mond- en klauwzeer. Deze pi ij->t het ah geneesmiddel en als voor- behoedmid iel tegen de ziekte. Ia een chameaguefle-ich van een liter inhoud doet men 100 gram goed zuivere droge gist. Men voegt daaraan toe een kwart liter azijn en vier klontjes witte suiker. Vervoigeus vult men de fbsch met water, man kurkt deze en men bindt er een flmk touw om. opdat de kurk er niet kau afvingen Tea slotte plaatst meu de flesch gedurende twee uren op een warme pla its om den inhoud te laten gisten. Daarna geeft men bet zieke beest of dat hetwelk men voor besmetting wil vrijwarea het middel eens in. Het komt hoogst zelden voor, zegt de Bilgische landbouwer, d it m oti me3r dan 69QS hot middel m iet toepassen. Door gaans herkrijgt het zieke dier na 4 of 5 uur zijn giwonen eetlust. Antowoesteling Maaulagavoad ongeveer ha'facht werd een ageat van politie op de Qroote Markt te Haarlem geroepen door een tiental burgers, die hem zeiden, dat een daar rijd-.-n ia auto wo^d bestuurd do -r een man, die onder invloed van sterken drank verkeerde. De agent sommeerde den man te stoppen. Deze riep zulks te zullen doen, doch in plaats daarvan gaf hij veel gas en in pijl snellen vaart reed hij de S madestraat in. De agent vervolgde den autorijder op een rijwiel, dat hij van een omstander leende, maar hij moest de vervolging opgeven. Vermoedelijk door dezelfde auto werd daarna op den Kruisweg een wielrijder aangereden. Deze bekwam onbeduidende wouden aau handen en hoofd. De ver keersagent bij het Statiousplein gaf een teeken tot stoppen, doch de woesteling reed maar steeds door. De agent die niet van zijn plaats mocht, vroeg een jongen de auto per fiets te volgen. Deze vond den wagen op den Verspronckweg mot een defect aan het wiel. Toen de politie kwam was de eigenaar verdwenen. Een politie-agent vatte post om te zien of de man nog terugkwam. Om 9 uur kwam een man, die zeide. de chauffeur te zijn van den heer T. uit Hillegom. De politie gaf echter de auto niet af en de wagen werd in beslag genomen. Het varken van den Oceaan. De wijven zijn vellen van haaien En leder is vel van 'n koe, Ik zit er m'n schoentje te naaien En haal er m'n dradeke toe. Aldus zong Emiel Hallebroek in één zijner aardige liedjes, waar hij een schoen lapper sprekend invoert, die ongelukkig getrouwd is en daarom alle vrouwen over één kam scheert. Dat vlaamsche schoenlappertje heeft waarschijnlijk niet geweteD, dat er ook van haaievëllen maar dan in de letterlijke beteekenis leder wordt gemaakt en dat dit haaieleer wil men den uitvinder, ,dr. Ehrenreich gelooven, die ook bewijzen heeft om zijn bewering te staven, het runderieer verre overtreft, wat duurzaamheid aangaat. Wijze woorden. Veel geluk en vrede brengt het mede steeds overal dezelfde te blijveD en zich zelf in alle omstandigheden te beheer- schen. Wie een standbeeld verdient, heeft 't niet noodig; wie het noodig heeft ver dient het niet. Hoe meer geld een persoon of een natie bezit, hoe meer zedelijke kracht er noo dig is, om te waken tegen zijn demora liseerenden invloed. Een buitenman stapte in 'n coupé van een op vertrek staanden trein. In het compartiment had reeds een dame plaats genomen Onmiddellijk haalde de boer een reusachtige tabakspijp uit den zak en zei, zich tot zijn buurvrouw wen dend Hindert je het rooken soms O ja, heel erg 1 Nou, dan mag je wel duvels gauw maken dat je weg komt, want ik begin direct.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6