Uitstoomen - Voorjaarsgoederen. De kaart van Nederland Van der Graaf Co bureaux voor den han Huidenhandel, GRATIS een LUXE DOOS BONBONS voor onze abonné's. „Het Nieuwe Modeblad" Abonneert U op de Texelsche Courant. FEUILLETON. HET SLOT DYMECK Sneeber Stoomververij en Ghem. Wasscherij D. HOEKSEMA Zn Tel. 235 van F. BRUINS met vliegensvlugge plaatsbepaler Voor kantoor en huis onmisbaar. Geheel op linnen f 4,50. Voorhanden in Boekhandel Langeveld de Booij. dat hij zeer hooge prijzen bet voor alle soorten wrak vt Aanbevelend, Gb. COEVER AMSTERDAM (boofdkantooi ROTTERDAM BROSSE Incasso's van achtersta en betwiste vorderingi Handelsinformatiën. kaltshulden, schapenliuidt en lamshuiden, Schrijf- eu Eekenmachines] H. J. WITTE, Weverstraa Adverteeren doet verkoop - U':'. H. H. Veehouders Onze Lezeressen kunnen zich thans op zéér voordeelige wijze abonneeren op (2e uitgave,) hetwelk wij verkrijgbaarstel len voor den uiterst lagen prijs van 0,95 cents per kwartaal, of f 1,25 franco per post. HET NIEUWE MODEBLAD, 2 X per maand verschijnende, geeft op het geheele gebied der dames- en kinderkleeding de allernieuwste modellen. Het is onmisbaar voor iedere huisvrouw. Als bijzondere (attractie voorhet komende seizoen wordt aan de eerste duizend nieuwe abonné's, welk zich thans voor minstens één kwartaal abonneeren en ten bewijze daarvan een postwissel van f 1,25 zenden aan de Administratie dezer Courant gratis toegezonden naar keuze óf premie A. Een luxe doos Bonbons öf premie BEen doos Hopjes met Een doos „Ons Merk" alles eerste kwaliteit, fabrikaat der wereld bekende chocoladefabrieken BENSDORP Co. Bovendien cadeau 1. Het voorjaarsnummer van 15 Maart. 2. Overdruk van een boeiende roman en welöf „De Erfgenaam van Dan- nenwalde" öf: „Een geheimzinnige verdwijning. Daarenboven kan iedere abonné deel nemen aan een aardigen wedstrijd, welke in den loop van 1924 zal worden gepubli ceerd, waaraan verbonden 100 PRACHT- PRIJZEN o.a. een Naaimachine. Zend dus omgaand een postwissel van fl.25 aan de Administratie dezer Courant en vermeld daaropVoor abonnement mode blad, alsmede of men premie A dan wel premie B verkiest. Zij, die de courant niet per post ontvan gen, en dus ook het Modeblad van den eigen courantbesteller kunnen bekomen, be komen, behoeven slechts een bedrag van f 0,95 per postwissel over te maken. DE UITGEVERS. door ILZE - DORE TANNER. Nadruk verboden. 22) Zij adresseerde en verzegelde den brief en besloot, hem den volgenden morgen heel vroeg aan den tuinman ter bezorging te geven de eenige gedienstige geest op Dymeck, dien zij vertrouwde. Den dag van morgen zou dan allicht de laatste zijn, dien zij op Dymeck doorbracht. Het was laat geworden, haar horloge wees elf uur, toen Henny klaar was en volgens haar gewoonte ging zij nog eenmaal naar het venster om naar den toren te kijken. En zij kromp ineen daar was het werkelijk weer, het geheimzinnige licht. Z(j was nog geheel gekleed als zij eens den moed vond, den geheimzinnigen torenbezoeker te beluisteren Haar hart klopte zoo luid, dat zij de slagen meende te hooren. Er waren toch geen spoken,dezaak moest immers op een heel natuurlijke wijze op gehelderd worden, en misschien kon zij werkelijk tante Klarissa een dienst bewij zen Een zoo groote dienst dat zij ten laatste wat verzoenender gestemd zou zijn? Henny trok in groote haast haar schoenen uit, opende onhoorbaar haar kamerdeur en sloop naar de met ijzer beslagen gang deur. Een oogenblik nog stond zij er bevend voor, toen draaide zij voorzichtig de sleutel om, schoof den grendel terug en gleed naar buiten op het platvorm, de deur voorzichig achter zich dichttrekkend. IJzig voelde zij de koude van den stee- nen vloer door haar kousen heen. het was, alsof de kilte door haar geheele lichaam trok en bevend van koude en opwinding drukte zij zich dicht tegen den muuraan. Daar zag zij ook al, dat het licht zich j weer bewoog, en daar kwam het uit de deur van de torenkamer en langzaam de Gordijnen, tafel- en vloerkleeden, theekleedjes, dekens, vachten, dames- en Heerenkleeding, enz. enz. in beslist onberispelijke afwerking. Goederen worden aangenomen te den Burg bij Mej. PEREBOOM—Kooiman. Te de Cocksdorp bij Mej. KIKKERT—Kortenhoeven. steile, korte trap af. En bestonden er dan toch spoken Henny had bijna luid geschreeuwd van ontzetting een lange, schrale, zwarte vrouwengestalte, een flikkerende fakkel in de hand, kwam langzaam aanzweven door de gang. Als gehypnotiseerd keek Henny naar die donkere gedaante, en haar hart, dat eerst zoo razend SDel geklopt had, stond nu bijna stil dat was dat was immers tante Klarissa in eigen persoon, die daar aange loopen kwam Eén oogenblik voelde Henny een groote verlichting, en zij schaamde zich bijna over haar kinderachtige vrees. Ze durfde nau welijks adem te halen, totdat tante de deur van de zaal opende, waarin de portretten der voorouders hingen, en daarachter ver dween, de gang in diepe duisternis achter zich latend. Snel sloop Henny naar haar kamer terug ontkleedde zich haastig en kroop met angs tig kloppend hart in bed. Het licht liet zij evenwel branden. Ze beefde nog steeds en het hoofd dui zelde haar. Wat ter wereld kon tante Klarissa be wegen, zich bij nacht en ontij naar da toren kamer te begeven. Was het de een of andere ziekelijke nei ging, die haar daartoe noopte, of verborg zij daarboven iets geheimzinnigs? Door 't voorval dat zij daareven had beleefd vergat Henny bijna haar eigen verdriet, totdat 't toch weer plotseling tot haar doordrong, wat haar morgen te wachten stond. Die gedachten lieten haar niet meer los, en ze wentelde zich rusteloos om en om. Eindelijk tegen den morgen viel zij in een onrustigen sluimer, gestoord door ver warde, benauwde droomen, en reeds vóór zeven uur was zij alweer klaar wakker. Zij kleedde zich isnel aan, sloeg een doek om en begaf zich haastig met den brief voor graaf Roleneck naar den tu.in. Zij trof er den tuinman reeds aan en bereidwillig, vriendelijk grijzend, en toen hij het adres las, nam hij den brief in ontvangst. Henny liet zich als gewoonlijk, de koffie op haar kamer brengen, en toen zij hoorde, hoe Schroth haar deur afsloot en naar be neden ging, sloop zij nog eens naar de torenkamer. Nu de heldere herfstzon door de schiet gaten gluurde en weerkaatste in de kleine vensterruiten van den toren, had de gang niets geheimzinnigs meer, en het kwam Henny zeer onverstandig voor, dat zij zich gisteravond zoo bang gemaakt had. Nog eenmaal genoot zij van het schoone, verre uitzicht over de prachtige omgeving en keek nog eens rond in het kleine vertrek dat haar dadelijk zoo goed bevallen was, toen tante Klarissa het haar voor de eerste maal had laten zien. Maar wat was dat? Henny bevond zich heel dicht bij een der muren en ging met haar hand langs de steenen. Daar was zoowaar een steen vooruitge schoven, en toen zij hem aanpakte, liet hij gemakkelijk van de anderen los. Tot haar grenzenlooze verbazing keek zij in een nis, en daarin stond een klein, ijzeren kistje, gelijk aan dat, waaruit tante Klarissa het sieraad had genomen, dat zij haar geschon ken had. Met van opwinding bevende handen nam Henny het kistje op en bëkeek het van alle kanten. Het was opvallend licht, en er stak geen sleutel in, maar toen zij het deksel aanpakte, liet zich dat heel gemak kelijk oplichten, en tot haar verwondering zag Henny er niets in dan oude, vergeelde papieren met groote, stijve letters. Hoofdschuddend wilde zij het deksel weer sluiten en het kistje op zijn plaats zetten, toen haar oog viel op een duidelijk en goed geschreven naam „Jürgen von Wackerath Henny trilde van opwindine Wat was dat Wat hield zij hier in handen Was dat iets, wat de Wackerath's betrof? Zij moest lezen wat daar stond, tot iederen prijs. Zij was op het punt, het bovenste papier uit het kistje te nemen, toen zij duidelijk geratel van wielen hoorde een wagen reed het voorplein op. Zou dat graaf Roleneck al zjjn Het was Ondergeteekende maakt {met deze be in hoofdzaak voor koeien en paar Ondanks belastering mijner concu betaal ik alles a contant. Slagerij en Huidenhandel Den Burg-Te N.B. Tevens te koop 14 beste bloedvar Ondergeteekende koopt eiken dag zich aan huis tegen flinke prijzen. Aanbevelend, Jac. RIJK Wz., Waalderstra: Vodden en beenen enz. te hoogste waarde. Gelegenheid om te brengen iederen nieuw en gebruikt (met garantie) levert uit voorraad, zeer billijk in ieder geval een rijtuig, dat daar stilhield en geen boerenwagen. Henny gooide het deksel dicht, zett steen op de ledige plaats in den muu haastte zich, het kistje onder haai verbergend, naar haar kamer terug. Zij had nauwelijks tijd, om haar vo; onder haar linnengoed in de kast te 1 stoppen, toen zij ook reeds Koenraads sci den de trap op hoorde komen, en dad( daarop klopte hij aan haar deur „Mevrouw de gravin laat de freule zoeken, direct beneden te komen." Toen Henny door de prachtige gat liep, de trap afdalende naar de laagste dieping, om zich naar de kamer vanl tante te begeven, wist zij dat er nu ingrijpende ommekeer in haar leven plaats vinden. Om nu nog vluchtig overleggen, hoe zij zich houden zou,d toe ontbrak haar de gewone kalmte, v de twee laatste dagen had zij te veel windende dingen beleefd. Zij wist all dat zij nu weer geheel en al zich zelfv dat aanstonds ook tegenover haar tantt graaf Roleneck, zij alleen haar eigen ge1 zou laten spreken en stellig zou handbal Ze was nu weer Henny König, niet schuchtere meisje, dat afhankelijk was een rijke tante, die voor de verwezenlijk van haar plannen haar achternicht uitverkoren, maar de vrije Henny, dier verder bezat dan haar eigen persoonl heid. De zwakheid, die haar voor korten nog zonder strijd de verloofde van gi Roleneck deed worden, was nu overwon! door een onzichtbare, verlossende mai en aan het eenzame meisje, dat haar ei toekomst ging redden, verscheen op oogenblik een visioen. Een visioen twee trouwe oogen in een energiek br gezicht, waarvan zij de smartelijke, gen schattende uitdrukking maar niet verge kon. En direct daarop zag zij een ander be voor haai oogen, een armelijk en toch vri delijk landgoed, een rustige, zonnige ka en daarin een eenvoudige, fijne, sierli vrouwengestalte met vroeg grijs haar lijdende, verouderde trekken. (Wordt vervolgd 't --

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4