2e Paaschdag BAL een 6-peraoonsbrik Gemengd Nieuws, Uilslag van gehouden Moopingcn. Marktberichten. Predikbeurten. UITVOERING der Chr. Zangvereeniging „Hosanna" Leger des Heils Tot Dinsdagavond Mantels en Japonnen Tuinbouw Vereen. Texel. Rijwielen en Onderdeelen J. van den BERG, de Waal. over de brug aan de zeedijk. worden er bij de beer geen ,e zengen meer toegelaten. Een fabrieksvoorraad sigaren. prima sigaren een sportkar, I Streng verboden Op verzoek vestigen wij gaarne de aandacht van onze lezers en lezeressen, op de advertentie in dit nummer, betref fende de zanguitvoering van de Chr. Zangvereeniging „Hosanna" te Oosterend, Maandag a.stweede Paaschdag, in de Ned. Herv. Kerk aldaar, 's avonds 8 uur. Op Maandag 2e Paaschdag zullen de heilsoldaten uit Helder, een bezoek brengen aan Texel. Een zangkoor van 30 leden en een flink muziekkorps zullen een mooi programma van Paaschliederen en muziek ten gehoore brengen. Om half elf wordteen openlucht-meeting gehouden te Oudeschild, n.m van 2 5 uur zang en muziek op verschillende pun ten van den Burg terwijl de dag besloten wordt met een samenkomst in het Evan gelisatie lokaal Eben-Haezer, welke om 7 uur aanvangt Ook in die samenkomst zullen zang en muziek een groote plaats innemen, Terwijl door verschillende spre kers het woord gevoerd zal worden. Ingez. Rheumatiek en spierpijn Spoedige verlichting van de pijnen en weldra genezing door Sanapirin-Tabletten (Mijn- hardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en Drogisten. Noodlottig ongeval. Op den Amsteldijk te Amsterdam, voor de begraafplaats Zorgvlied, is de 65 jarige heer H C Veltman, gepensioneerd bureauchef van de grilde der rechtbank aldaar, die juist de begrafenis van mr. Simons had bijgewoond, onder eeu ach teruitrijdenden auto geraakt. Zeer ernstig verwond is hij overgebracht naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis onder het vervoer daarheen is hij overleden. De politie hoeft tegen de chauffeur proces verbaal opgemaakt. - Een arrestant gestorven, die in zijn opsluiting vergeten is. Te Baarn heelt zich, naar het „tö D." me d', het navolgende tragische geval voorgedaan. Io den nacht van 25 op 26 Maart werd door deo Baarnscbe politie nacht verblijf verleend aan oen zwerver, die zouder onderdak door de gemeente zwierf; deze man was geen inwoner van Baarn. De beambte der politie, die den zwer ver opsloot in een arrestantenvei b'ijf, herft verzuimd van die opsluiting ker nis te geven, en daarbij tevens vergeten den zwerver weder uit het arrestanten verbijt te ontslaan, toen die des anderen daags had behooren te geschieden. Zoo doende werd de man in zijn politiever- blijf geheel vergaten en aangezien dit verbijt niet noodig was voor de volgende dagen, weid de cel niet meer geopend na den 26oo Maart. Pas j.l. Donderdag, 10 April kwam de politie weer voor het eerst in de be wuste celdaar ontdekte zij toen den zwerver die dood in het arrestanten- verblijf lag 'o burgemeester stelde dadelijk eeu gestreng onderzoek in en gaf van bet gebeurde kennis aan den olflcier van justitie te Utrechtop diens last werd het lijk van den zwerver Daar Utrecht vervoerd voor gerechtelijke sectie. De uitslag dezer sectie is nog Diet bekeud. De vraag doet zich voor, of de dood bij den zwerver misschien reeds is ingereden, onmiddellijk na zijn op name bij de politie, das nog in denzeifden n icht zijner opsluiting in de cel Want wanneer de zwerver in den loop van 26 Maart bemerkt zou hebben, dat men hem in zijn verblijf vergat, zou hij allicht door bonzen op de deur of ander- zins te kennen hebben gegeven, dat hij daar opgesloten zat en zou dit leven in de cel de aandacht hebben getrokken. Men heeft echter na den nacht van 25 op 26 Maart geen enkel teeken van leven iü deze cel jtneer bespeurd. En daarom is de vraag gerezenis de man misschien reeds deuzeltden naoht over leden. Dit punt zou bij de lijksectie bijzonder onderzocht worden. Vvordt die vraag door de sectie ontkennend beantwoord, dan komt natuurlijk de schuld van 's mans dood tenvolle te drukken op de politiebeambte, die ten deze nalatig is geweestnaar alle waar schijnlijkheid zal tegen hem een justitieele vervolging worden ingesteld wegens het veroorzaken van dood door schuld. Naar de „Tel mededeelt, is de sectie up net lijk van Pi t Richter te Utrecht thaus atgeioopeu. Vuorloopig meent men te kunnen vaststellen, dat de on gelukkige tiet gestorven is tengevolge van een ziekte. Ook is het niet waar schijnlijk, dat de dood is ingetreden in de eerste dagen na de opsluiting. De maag bevatte ongeveer niets. Wie zenuwachtig is, onrustig en overspannen, en een kalm, ge zond mensch wil worden, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuwsterkende Mijnhardt's zenuwtabletten. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. De Paaschzon rijst. De Paaschzon rijst aan d' oostertrans, En schenkt met reine, milde glans, Haar onverwelkte stralen Die stralen, rein en schoon van gloed, Verkondigen aan ons gemoed, De schoone Paaschverhalen. De Paaschzon rijst uit donk're nacht, De Paaschzon roept u teer en zacht, Ontwaak I van uit uw droomen, Ontwaak sta op I verwin den dood I Gij, die daar streed voor zondaarsnood, Met U zal 't Godsrijk komen! De Paaschzon rijsthet groen van 't veld Verruimt den blik terwijl 't ons meldt, Van bloemen in de dreven; De regendrop de bloemenkleur De lentemacht de balsemgeur Verkondigen nieuw leven. Nieuw leven, wat de Paaschzon biedt, Verblijdt het oog van 't menschdom niet, Bij 't heerlijk schoon aanschouwen? Gewis geen sterv'ling voelt zich koud, Wanneer hij 't bloemenveld aanschouwt, Dan voelt hij 't hoogst vertrouwen De Paaschzon rijstuit donk're nacht Het Paaschfeest dat ons tegenlacht, Het spreekt van hooger leven; De man der smarte heengegaan, Doch dood, noch graf, kon Hem weerstaan, Zijn geest blijft ons omzweven. De Paaschzon rijst uit donk're nacht En 't licht dier zonne ons gebracht, Wil ons van Hem doen leeren Dat Zijne geest Hem eerbied loont, Dat Zijne geest dan in ons woont, Zoo blijven wij Hem eeren I ljmuiden, 19 April 1924. Chr. C. VISMAN. door de Notarissen Mulder te Texel en Rab te Utrecht op Woensdag 16 April in café den Burg, voor de erven Mevr. Wed. C. Rabjz. a. Een woonhuis met bijhoorende schuur tjes en erf in de Weverstraat te den Burg, groot 1 Are 36 Centiaren. Kooper Jb. Schaatsenberg Wz. f 3000, en b. Een woonhuis met erf naast voor gaand perceel. Kooper C. L. van Schaarenburg f 1375, door Notaris Mulder op Donderdag 17 April in café den Burg, voor de heeren H. en K. Beumkes. no. 1 Een nieuw gebouwd woonhuis met twee perceelen weiland in P.H. Polder aan den Hoofdweg samen groot 1,53,70 H.A. no. 2 Twee aaneen gelegen perceelen bouw- en weiland aldaar samen groot 2,15,40 H.A. no. 3 Een perceel weiland, groot 6,11,80 H.A. Kooper Jan Beumkes Jz. f 10250, no. 4 Eenige perceelen bouw- en wei land met daarop staande gebouwen in pol der 't Horntje, &men groot 9,37,47 H.A. Kooper Kasse Beumkes Hz. f 4975, Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 12 tot en met 18 April 1924. GEBOREN Jan Aris, z. v. Willem Ceendert van den Berg en Hendrica Eelman Jacobus, t. v. Witse van Sijp en Anna Cornelia van den BergMarretje Anna, d. v. Simon Witte en Fenna Vegt; Carel Marie, z. v. Dirk Eberhard Wil helm Carel Boswijk en Clauwersina Maria Ritmeester. ONDERTROUWDAntonius Everardus Richardus van Frankenhuijsen en Cor nelia Anna Reij. GETROUWD Andries de Visser en Dirkje Burgman; Pieter Bakker en Pietronella GeusJan de Beurs en Martha Klasina Suzanna Rab. OVERLEDEN: Dirk Blom, 70 jaar, gehuwd met Antje van der Wijk. Purmerend, 15 April. 610 Runderen waaronder 185 vette koeien f 1,85 a f 1,95 p. K.G. Gelde koeien 200 a 450 Melkkoeien 200 a 450 6 Stieren. 85 Vette kalveren per Kg 1,60 a 1,70 943 Nuchtere kalveren 10,a 36, 9485 Schapen 35,— a 54,- 517 Vette varkens per K.G. 0,62 a 0,67 101 Magere varkens 16,- a 36,- 284 Biggen 14,— a 20, Kipeieren 5,50 a 6,50 Schagen, 17 April. Uit de Schager Crt. 60 Vette koeien 300 a 475 35 Gelde koeien 160 a 385 50 Kalfkoeien 250 a 450 81 Vette varkens 0,60 a 0,68 174 Biggen 9,a 15, Boter 1,70 a 1,90 Kipeieren per 100 5,50 a 6,50 (Zomertijd.) Zondag 20 April 1924. (Ie Paaschdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Extra collecte Zending. Waal, v.m. half elf ds. v. 't Hooft. Extra collecte Inw. Zending. Oudeschild, n.m. half 3 ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. half 11 ds. Brümmer. Collecte voor de Inwendige Zending in N. Holland. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Collecte Evangel, in N.H. 's av. 7 uur ds. Janzen H. Avondmaal. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. Collecte voor noodl. kerken en personen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Collecte Doopsgezinde Weezen. Maandag 21 April (2e Paaschdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Extra collecte. Koog, v.m. half 11 ds. v. 't. Hooft. Extra collecte Inw. Zending. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Brümmer. Collecte voor de Inwendige Zending in N. Holland. Oosterend, v.m. 10 ds. Janzen. Cocksdorp, nam. 3 uur ds. Janzen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Collecte Doopsgezinde Weezen. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Koster. DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. 120 Mannen zoowel als vrouwen hebben on der zenuwachtige, beproevende omstandig heden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van ge vatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urine zuur, de nieren worden ondermijnd door de groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen als: hoofdpijn, duizeligheid, zenuwoverspanning, urinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kunnen door verwaarloozing ont staan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerkiDg, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden, enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in .apotheken en drogist zaken a f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 29 AD VERTENTIEN, De Heer en Mevrouw BOSWIJK Ritmeester geven kennis van de geboorte van hun zoon CAREL MARIE. Den Burg, Texel, 16 April 1924. GEBOREN: ANDREAS JOHANNES, zoon van W. RIJK. A. RIJK-du Porto. Den Burg, 17 April 1924. ONDERTROUWD A. E. R. van FRANKENHUIJSEN en CORNELIA A. REIJ. Weerselo 1S Den Burg, Texel 18 Apnl Receptie, Zondag 4 Mei a.s. 35 uur te Den Burg, Texel. Huwelijksvoltrekking 6 Mei a.s. op 2de Paaschdag 's avond? 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Oosterend. Programma's, tevens bewijs van toegang verkrijgbaar bij de ingang a 25 cent. Het Bestuur. Maandag 21 April. 2e Paaschdag v.m. half elf Openlucht-Samenkomst Oudeschild. n.m. 2 tot 5 uur straatzang en muziek door zangkoor en muziekkorps, Den Burg. 'sav. 7 uur Samenkomst in Eben-Haëzer. Toegang 10 cent. in de Zeven Provinciën Oudeschild. A. van KETEL. een prachtige collectie Aanbevelend, A. M. SMIT, Hoogeratraat 37. Aanvang der eierenveiling i v.m. half elf. Het Bestuur. Bij Vonnis der Arrondissements-rechtbank L te Alkmaar, d.d. 10 April 1924 is ARIE EELMAN Jz., koopman, wonende te den Burg op Texel, verklaard in staat van FAILLISSEMENT, met benoeming van den j E.A. Heer Mr. Dr. N. MULLER, rechter in genoemde rechtbank tot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende tot curator. Alkmaar. Mr. Jb. ZEIJLEMAKER Jnz. Curator. Steeds ruime voorraad melkbussen, emmers, petroleum stellen, puntdraad, kippengaas, enz. enz. vindt U bij Beleefd aanbevelend. b Zwakke borst? AKKER's ABDIJSIROOP De toegang tot hofstede Dorpzicht is alleen geoorloofd ra W. REUVERS. 1! Door het heerschen van mond- (t en klauwzeer H. DUN, Grietjeshoeve, Texel. Door buitengewone omstandigheden heb ik een zéér groote partij te mijner beschikking, welke ik aan parti culieren na ontvangst postwissel ad. f5,80 of rembours in kisten van 100 stuks (Per mille f55,toezend. (Deze adv. wordt slechts 1 X geplaatst) JAN ADRIAANSE A*.n., Commissionair Molenstraat 2, Helder. TE KOOPft een ton, een kachel en een kleine hond, beste rattenvanger. Adres te bevragen bureau van dit blad. j{ overpaden te maken of eieren te zoeken op de landerijen in eigendom of gebruik bij Wed. P. Smit C. Witte Cz. A. Koorn Jbz. C. Koorn Jbz, K. Bakker Az. D. Bakker Cz. J. Zoetelief H. W. Smit P. Koorn Jbz. R. Witte Jnz. Jn. Witte [Dz. Gebr. v. d. Werf Dz. Tegen billijken prijs te koop J. ROEPER, „de Veen". 419 1924. I il Versterkt borst en keel met de slijmoplossende, krachtige

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2