SCHEEPSWERF Zwolsman Workum Nieuwe Rijwielen, Bestek en Teekeningen Bezint eer gij begint! id en Eerste kwaliteit Boomen ©n Planten, Steeds ia voorraad tegen lage prijzen. J. Km AH Jbz. F EG UI LL ETON. HET SLOT DYMECK id. Gezondheid en schoonheid behoo- ren meestal samen. Zwakte, bleek heid, vermoeidheid, lusteloosheid zijn slechte gezellen op de levens reis. Maar een frissche kleur, een heldere oogopslag, oogen die tinte len van levenslust en energie zijn goede aanbevelingen, en introduc ties die iedereen kan gebruiken. Welnu, duizenden in ons vader land hebben nieuwen levensmoed en levenslust gekregen door een geregeld gebruik van de SANGUI- NOSE het bekende middel dat uw bloed verrijkt, uw zenuwen ver sterkt, en uwe algeheele levensop gewektheid bevordert. Prijs per flesch f2.—, 6 fl f 11. 12 fl f21.—. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude- schild. beveelt zich aan voor reparatie van visschersvaartuigen, Tarr en Wonson Kopperpaint voorradig. steeds in voorraad bij J. KORTENHOEVEN. Beleefd aanbevelend. Laat uw rijwiel nog voor den zomer emailleeren en nikkelen. Aanbevelend, voor het bouwen of verbouwen van uw woning, winkel of boerdery, voor gewapend beton-constructies, enz. worden billijk vervaardigd door Bouw kundig Bureau. Vraagt gratis inlichtingen bij den Corres pondent JAC. KOORN, den Burg Texel. door ILZE - DORE TANNER. Nadruk verboden. 27) Voorzichtig en toch innig bield hij haar omvat, vleide haar bevallig kopje tegen zijn breede schouder en bedekte haar oogen en mond met vurige kussen. „Henny, liefste Henny zeg toch dat het geen droom is, waaruit ik straks zal ontwaken, dat het werkelijk waar is, dat jij van mij houdt." „Altijd, zoolang ik je ken heb ik je al liefgehad, ik heb het alleen niet geweten, eerst toen ik de verloofde van den graaf geworden was en jij voor eeuwig voor mij verloren was toen pas werd ik er my van bewust. Daarom was ik zoo ODgelukkig en - je verachting kön ik niet verdragen Hij kuste haar telkeDS en telkens weer zij hadden tijd en plaats vergeten plot seling maakte HeDny zich uit zijn armen los „ik moet je immers wat laten zien, Eckart," zeide zij en bracht de beide belang rijke geschriften te voorschijn. Hij vloog de bladen door, die zij hem overhandigde, ziin gezicht werd bijna bleek van verrassing, zijn oogen werden steeds grooter van grenzenlooze verbazing „Waar heb je die papieren vandaan vroeg hij opgewonden. Maar kom, het is koud, je zoudt hier een ziekte op je hals kunnen halen, ga mee naar huisnaarmijn ouders - vader moet vóór alles deze papieren >Ydm smm: Vraagt ons aantrekkelijk geschenkenalbum 1 Meer dan ooit is het tegenwoordig nood zakelijk om bij inkoopen te weten wat men koopt. Noch een schoonklinkende naam, noch een mooie illustratie is een absolute waarborg voor kwaliteit. De huisvrouw die Sunlight Zeep koopt kan gerust zijn. De wereldreputatie van Sunlight Zeep en het feit, dat haar moeder en grootmoeder niets anders wilden hebben, zijn haar beste waarborgen. De prijs is zeer billijk, want een doos van 46 cents bevat vièr stukken die dus slechts 11 Vi ets. per stuk kosten. Huismoeders weet wat U koopt. Sunlight Zeep heeft een reputatie. lezen. Hij nam haar reistaschje en nam haar hand in de zijne. Gevolgd door Diana, liepen zy langs den smallen landweg naar den Olmenhof, terwijl Henny in opgewonden woorden van het geheimzinnige licht en haar ontdekking in de torenkamer ver telde. Toen zij het eenvoudige landhuis binnen traden kwam Eckarts moeder hen al tege moet, die vanuit het raam tot haar groote verbazing, Eckart met een jonge dame het erf op had zien komen. Zij herkende Henny dadelijk, maar dat zij arm aan arm met haar zoon aankwam, benam haar bijnaden adem. Eckart liet haar geen tijd tot een begroeting: „Waar is vader, kom binnen moeder I" In de gezellige huiskamer verhief zich de oude Wackerath van achter zijn schrijf bureau. Bijna zoo verwonderd als zijn vrouw, liet hij zijn verbaasde blikken over het jonge paar gaan. „Ik breng U hier Henny König, myn lieve verloofde," zeide Eckart ontroerd, en Henny omhelsde luid snikkend de eenvou dige, moederlijke vrouw, die de armen naar haar uitstrekte Toen de eerste opwinding en aandoening voorbij waren, nam de oude Wackerath mee de papieren, die zijn zoon hem gegeven had, in den hoek van de huiskamer op de sofa plaats en las den inhoud der documen ten met luider stemme voor „Mijn vader, mjjn arme vader," zeide hij diep geschokt, terwijl hij het papier liet zakken, „hoe heeft hij moeten lijden, hij en moeder, en dan te moeten bedenken, dat die vrouw op Dymeck zich alles heeft toe geëigend. Wanneer niet een hoogere macht Henny deze papieren had doen vinden, dan zou waarschijnlijk ons rechtmatig erfdeel naar alle windstreken verstrooid zijn ge worden. Het was indertijd heel gemakkelijk voor gravin Dymeck, die verduistering te plegen, want notaris Bachmüller is enkele maanden voor mijn oudoom gestorven. Ik herinner mij nog nauwkeurig, hoe mijn vader dat toenmaals vol spijt vertelde, want hij had hem, die altijd heel vriendschappe lijk met hem had omgegaan, nog om zy'n bemiddeling willen vragen, tot verkrijging van een klein familie-aandenken." „Maar waarom tante Klarissa het nood lottige gedeelte van het testament, dat haar verraden kon, niet vernietigde, is mij onbe grijpelijk," zeide Henny opgewonden. De oude Wackerath schudde het hoofd. „Kind, wie eenmaal een blik geslagen heeft in den afgrond van menschelijkedwalingen en misdaden, wie zich ooit eenigszins voor de strafrechtleer interesseerde, dien schijnt het in 't geheel niet vreemd. Je zult bijna altijd zien, dat de schuldige zich door de een of andere groote onvoorzichtigheid zelf verraadt En bij gravin Dymeck kwam er wellicht nog iets anders by, dat meer tot het gebied van de ziekteleer behoortde wensch, om de documenten, die toch eigen lijk haar heel6 lot inhielden, tastbaar te bezitten, ze steeds weer te kunnen zien, haar haat, het gevoel van triomf over haar wraak telkens weer opnieuw daaraan te doen ontvlammen. Kind, wie kan weten, wat er in het hart van deze vrouw is om gegaan, die vrouw, die ondanks alles en alles toch ook diep te beklagen is." Tot laat in den nacht zat de familie v Wackerath bjjeen, overleggend en bera" slagend met Henny, die zich recht thu en veilig voelde bij deze vriendelijke, har lijke menschen. Er werd besloten, dat Henny den volge den dag voorloopig naar huis zou reize om haar ouders alles te vertellen, wat in de laatste dagen gebeurd was en zu een geweldigen ommekeer in haar lev had teweeggebracht. Eenige dagen la wilde Eckart met zijn vader haar volge om gemeenschappelijk met Henny'soude over de maatregelen te beraadslagen, d er tegen gravin Dymeck genomen moeste worden. Want dat er iets gebeuren moest, om h begane onrecht te herstellen, daarover ve keerde de oude Wackerath niet in twijf" „Het verheugt my bijzonder voor julli jongens," zeide de vader tot zyn drie zoon die de groote veranderingen, die op waren, nog maar niet begrijpen konden e steeds weer het geschrift van hand tot han lieten gaan. „Jullie kunt nu je krachte~ aan grootscher werken beproeven voor moeder en mij zouden wy altijd nog wel genoeg gehad hebben, maar een zorgeloo oude dag is heel mooi, niet waar, Elizabeth ook al hebben wy Dymeck's rijkdommen nooit gemist." „En wij behoeven zoolang niet te wacb ten, Henny," fluisterde Eckart haar toe onder tafel haar hand drukkend. (Slot volgt.) J i I n"v £.v? 'j Wlu

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4