Sportvereeniglng Oosterend. Algemeene Jaar vergadering 5 mooie pinken en een klamp best hooi. N oteering C. R. Keijser Co. BINNEHLAHD. Gemengd Nieuws, Predikbeurten. Marktberichten. Prima Koe- en Paardenhooi, TEXEL 22 April 1924 Paaschbezoek, Het verkeer tusschen ons eiland en de vaste wal was gedurende de Paasch- dagen weer verbazend groot, al was het weer niet bijzonder uitlokkend. Door het Heilsleger werd Maandag het aangekondigde bezoek gebracht, dat in de namiddaguren vrij wat vertier in ons dorp gaf. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de M U.L O. school alhier, komen voor 1. Mej. R. A. Mees van Hilversum 2. Mej. O. van Ook van Helder 3. Mej. A. M. Kuiper Aan het Rott. Nieuwsblad ontlee- nen wij onderstaand Wandelaar. Lastpost van wat even haast heeft, Soms versper je heel een straat, Als je zonder om te kijken Dwars Door den verkeersweg gaat. Schrik Van alles wat op wiel9n Zich verplaatst door Rotterdam, Van de sleepers en de fietsers. Van cbauff mrs, koetsiers en tram 's Middags dwaal je langs 't Slagveld Of je aan het visschen bent Wandelaar, Wees niet zoo koppig, Let op den verkeers agent Bij de meeste ongelukken Is het eigen schuld. Al je domme zorgeloosheid Kan niet langer meer geduld, Als de beenen zijn gebroken, Komt hetIngezonden Stuk En we wijten weer 'n ander Heel het ongeluk. Wandelaar Zie waar je gaat, Ieder wil zijn stukje straat, J. H. SPEENHOFP Een trouw diertje. Een jongen te Soest heeft een duif, welke zeer aan zijn jongen meester ge hecht is. Toen eenige dagen geleden de jongen naar school ging, vloog de duif mee. De school ging aan en de duif bleef buiten. Geen nood. Duitje maakte een verkenningstocht om de school en had spoedig een openstaand venster gevon den. Zij vloog daardoor naar binnen, nam bij haar kleinen eigenaar op de bank plaats en bleef daar rustig zitten tot de les was afgeloopen, om dan op dezelfde wijze telkens een eindje verder vliegende op den telefoondraad, weer mee naar huis te gaan. Den volgenden dag was de jongen on opgemerkt naar school gegaan. De duif, hem waarschijnlijk missende, wist echter spoedig de school terug te vinden en hetzelfde herhaalt zich nu eiken dag. De verhongerde man. In de Donderdag gehouden Raadsver gadering van Baarn is op voorstel van den voorzitter met 9 tegen 5 stemmen besloten de interpellatie-Noordboff over de verhongering van d9n opgesloten zwerver R. te weigeren, wat een heftige discussie tengevolge had. De burgemeester deelde mede, dat het justitie onderzoek Dog niet heeft uitge maakt, waaraan de zwerver is gestorven. De bestaando nachtverblijven zijn buiten dienst gesteld en er zullen andere in het politiebureau zelf worden inge richt. In de cellen komen electriscbe schellen, zoodat er verbinding naar buiten zal zijn. De burgemeester legde er evenwel den nadruk op, dat de bestaande toestand niet onvoldoende was, maar dat het gebeurde alleen aan nalatigheid moet worden geweten. De snelheid van een gasballon. Een Utrechtenaar liet op 12 April des namiddags om zes uur een ballonnetje op, zooals die op de gastentoonsteliing werden uitgegeven met het opschiilt: „Kookt op gas." Hij had er aan beves tigd een kaartje, waarop hij zijn naam en adres vermeld had, met verzoek, hem mede te doelen, waar en hoe laat de ballon was neergekomen. Een dezer dagen ontving hijdemede- dteiing van iemand uit Drachten, dat hem denzelfden avond, des avonds om negen uur iets voorbijsuisde. Hij ging kijken, en vond in een sloot het baton- netje, met het kaartje. Deze ballon heeft de reis van Utrecht naar Drachten dus in drie uren volbracht. Begroeide muren. Aan de N. Rott. Courant schrijft de heer B. von Brucken Fock, te Goes Het zal uwe lezers waarschijnlijk in teresseeren, in aansluiting met h6t artikel „Begroeien van muren" in 't Avondblad der N. R. Crt. van 12 dezor, het oordeel van een aantal bekende architecten over dit onderwerp te vernemen. Een dozijn jaren geleden toch heb ik reeds een enquête over deze quaestie ingesteld, aangezien klimop enz. een schoonheids materiaal bij uitnemendheid is en een met klimop begroeid huis, al is het nog zoo weinig architectonisch verzorgd, steeds een lieflijken indruk maakt, daar de aesthetische fouten er door worden verdoezeld en ten plattelande het huis door de klimopbedekking a h w. samen groeit met de groene omgeving. En dan volgt het oordeel van zeven vooraan staande mannen, die het er bijna alle over eens zijn, dat de klimplanten de muren niet vochtig maken. Wet op de dividend- en tantièmebe- lasting. Onderscheidene leden d«r E >rste Ka mer waren van oordeel, dat de wet op de dividend- en tantièmebelastiog onrecht vaardig werkt en oorzaak is van groote onoprechtheid in het zakenleven, aldus het voorloopig verslag der Eerste Kamer op de begrooting van Financiëo. Een groot deel van Nederlands ver mogen staat thans proformaopaandeelen. Deze leden achtten spoedige wijziging in het systeem vau belastingheffing ten op zichte van de naamlooze vennootschap pen wenschelijk. Wijziging van de belastingwetgeving is noodig, opdat niet alleen ten gevolge van de belastingen de vennootschappen onder firma verdwijnen. Vrijdagavond is tusschen Delden en Goor een auto uit Enschede, waarin tien jongelui zaten, tegen een boom ge reden. Een der inzittenden brak een been, een tweede beide beenen, een derde werd de borstkas ingedrukt. De toestand van de beide laatstbadoelden is ernstig. Roeken tegen een kat. Wandelaars op het terrein van het Engelsch koninklijk Paviljoen Brighton zijn van een interessant geval in de die renwereld getuige geweest. De wandelaars hoorden plotseling het luid gekras van een aantal roeken. Spoe dig bemerkten de voetgangers een zwarte kat, die zich langzaam omhoog werkte naar een boomtop, waar verscheidene roekenparen hun nest hebben. Hoe hooger de kat klom, des te luider werd het gekras der vogels Toen scheen er iets te zullen gebeuren want verscheidene roeken namen op de takken nabij de nesten plaats. Als op een wachtwoord vlogen zij eensklaps op den indringster aan, welke een sprong naar een der vogels deed eu viel. Tien voet lager kwam het beest op een tak terecht, maar voor het goed en wel zat, volgde een nieuwe roeken aanval. De kat viel weer en kwam op den grond. Triomfantelijk krassend, vlogen de roe ken naar den boomtop terug, terwfjl poesje zich met beschaamde kaken uit de voeten maakte. Ware woorden. Wilt ge weten, boe sterk ge zijt, bestrijd dan uw zwakheden. Van den tijd kan men veel leeren, maar niet altijd te rechter tijd. Als wij meer goede boeken lazen, zou den er minder slechte worden uitgegeven. Beter kunnen tien geleerden hun wijsheid verbergen dan e n stommerik zijn onwetendheid. O verreden. Te Wyckel (Fr.) is een vrouw uit een woonwagen, moeder van 6 jonge kin- dereD, door een auto oven eden. Zij was op slag dood. Vrijdagmiddag werd een 4-jarig meisje uit het Laakkwartier, dat plotse ling wilde oversteken, op bet Ci omvliet plein te Oen Haag door een autobus van de lijn Noordpoldeikade-Gedempte Burgwal gegrepen eo neergesmakt. Tijdus het vervoer per auio naar het Ziekenhuis aan de Zuidwal overleed de kleine. Zeearend gevangen. Nabij St. OdilieDberg hebben twee landbouwers een zeearend, di°, jacht makend op een patrijs, in een dennen bosch verward raakte, bemachtigd. In den krop van den roofvogel werd een geheele patrijs gevondeD, die het dier heelhuids had opgeslokt, zooals het aan de kusten met visschen doet. Het was een 2V» tot 3-jarige man-arend, de vlucht was 2.14 M, de lengte ongeveer 90 cM. Insulinde.oefenschool. In bet Hbl. betoogt Dr. C. J. K. van Aalst het volger de Ik zou willen dat elk jongmensch, dat in den handel gaat of is, in de gelegen heid werd gesteld, Indië te leeren kennen; want dat geen land op welk gebied dan ook zooveel mannen van beteekenis op levert als het onze, schrijf ik toe aan den invloed, die er van onze koloniale bezittingen uitgaat. Eo daarnaast meen ik, dat wij het te danken hebben aan ons Hollandsch klimaat, hetwelk de hoofden koel, het verstand nuchter houdt. Als onder de vier of vijf menschen, die over höt lot van de geheele wereld beslissen, drie Hollanders waren, zou alles er heel anders uitzien. RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 26 April 1924, des namiddags te drie uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge- mèente. Texel 22 April 1924. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling: Mond- en Klauwzeer. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat in het tijdvak van 19 tot en met 22 April mond- en klauwzeer is geconstateerd bij het vee van T. Koorn de Westen, Mej. A. M. Keijser den Burg en van S. J. Djjksen, Buitenlust, nabjj den Burg. Texel, 22 April 1924. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. (Zomertijd.) HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 23 April. Burg 's avonds acht uur Bijbellezing in het gebouw voor Chr. Belangen. Zondag 27 April 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Koog, v.m. half elf ds. v. 't Hooft. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. Den Hoorn, 'sav. 8 uur ds. Raabe. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. H. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. H. Schuurmans van Sneek. Waal, v.m. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. half elf ds. Koster. Avondmaal. Alkmaar, 18 April. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 867 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 11,— a 13,50 Haver 11,— a 12, - Bruine boonen 28,— a 43, Gerst chevalier 13,— a Rogge 11,75 a 12,50 Paardeboonen 13,— a 14, Kleine groene erwten a Groote groene erwten 13,— a 22,50 Grauwe erwten 45, a 63,— partijen, 35000 Eierveiling, 22 April. Aangevoerd werden stuks. Kipeieren f 5,10 a f 6,40 per 100 stuks Eendeieren ft5,10 a f 5,40 per 100 stuks. Purmerend, 22 April. 183 Runderen waaronder 80 vette koeien f 0,90 af 1,25 p. K.G. 40 Gelde koeien 175 a 400 Melkkoeien 175 a 400 5 Stieren. 37 Vette kalveren per Kg 1,50 a 1,70 772 Nuchtere kalveren 10,a 34, 293 Schapen 40,— a 50,— 471 Vette varkens per K.G. 0,64 a 0,67 80 Magere varkens 16,- a 28,- 268 Biggen 14,— a 20,— Kipeieren 5,a 6,50 Als gij last krijgt van hoofdpijn, gedrukt heid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele doses Foster's Maagpillen hebben een ver rassende uitwerking. Zjj beteren lever stoornissen en genezen galzucht, verstop ping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65 in apotheken en drogistzaken. 309 ADVERTENTIEN, GETROUWD 1ES VLESSING en H. van BIENE die uitsluitend langs dezen weg ook namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Burg, 17 April 1924. GETROUWD P. BAKKER Dz. en P. GEUS die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden. Ongeren, n.b. den Burg, 17 April 1924. Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, J. HUIGE, in den ouderdom van 67 jaar en 4 maanden. Namens Echtgenoot, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen M. van BOVEN. Eierland, 21 April 1924. op Woensdag 23 April, 's avonds 8 uur Het Bestuur. TE KOOP Tevens aan hetzelfde adres Broedeieren van Witte Leghorntoom, goedgekeurd door de Pluimveeteeltconsulent, prijs 10 et. per stuk. Jn. KEIJSER Augz. TE KOOP a f2,— per pak van 55 K.G. A. BAKKER Az., Koogerstraat, Burg. van AF OUDESCHILD Galfox—Am. Mixed—Laplata mais Chevaliergerst Gerst gezuiverde blanke Suikerkoekjes (incl.) Murwe koek W.L. Zaansche Voorslaglijnkoeken Amerik. lijnkoeken Grondnootkoeken Haver Texelsche Gemengd kippenvoer Kippenrijst Witte erwten Tarwe Tarwezemelen (incl.) Gedroogde Spoeling Liebig's Vleeschmeel Phosforzure Voederkalk Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 24 April 1924. 12,50 13,— 11,25 17,50 16,50 13,75 14.— 14,25 12,25 13,- 16,50 12,- 12,50 9,- 10,25 24,- 14,50 1. Installatie raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring begrooting 1924 en finan- cieele regelingen oan het jaar1923 uan het Algemeen Weeshuis. 4. Intrekking besluit benoeming F. Euers tot onderwijzer. 5. Benoeming onderwijzeres aan de M.U.L.O. school. 6 Opneming kinderen uan N. Gomes in het Weeshuis. 7 Subsidie aanurage uoor schoolreisjes. 8. Versmalling stoep uoor het raadhuis. 9. Aanleg en verbetering uan straten. 10. Aankoop uee-bascule. 11. Financieele regelingen.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2