Nieuwe Rijwielen, een 6-persoons brik Spoorboekjes Fa. Langeveld de Rooij. Van der Graaf Go.'s bnreanx voor den handel Rust roest dl. I prijs 70 cent De echte Penkala vulpotlooden 45 cents. Uitstoomen - Voorjaarsgoederen. De kaart van Nederland UNIOM Steeds in voorraad tegen lage prijzen. J. KIL JU Jbz. dienst 30 Maart 1924, 26 Cent. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Pa. Langeveld de itooij. FEUILLETON. HET SLOT ÏÏYMECK Goed onderhouden Karn en Ontroomer te koop. Rijwielen en Onderdeelen J van den RERG, de Waal. Boekhandel Langeveld de Rooij Sneeker Stoomververij en Chem. Wasscberij D. HOEHSEMA Zn Tel. 235. van E. BRUINS met vliegensvlugge plaatsbepaler Voor kantoor en huis onmisbaar. Geheel op linnen f 4,50. Voorhanden in Boekhandel Langeveld de Rooij. OP 'T KANTJE AF. VAM LOOPWIEL TOE Laat uw rijwiel nog voor den zomer emailleeren en nikkelen. Aanbevelend, Tegen billijken prijs le koop J. ROEPER, „de Veen". is weer voorbanden Hoenderteelt, handboekje uitge geven door Rust Roest f 0,26. Rust Roest dl II f 0,52 dl III f0,58. door ILZE - DORE TANNER Nadruk verboden. 28) Elizabeth von glanzende oogen kige gezin, haar ineens verjongd, misschien zullen zooveel waard als zeide zij innig. Wackerath echter zat met te midden van ditgeluk- lijdende trekken schenen „Alle rijkdommen die wij krijgen, zijn mij toch niet mijn lieve schoondochter," Het was drie dagen later, toen Eckart von Wackerath thuis bij professor König band in hand met zijn verloofde, in den kring der familie zat, en wanDeer Henny's ouders het gelukkige paar aanzagen, dankten zij in stilte God, dat haar levenslot toch een andere wending genomen had. Want dat graaf Roleneck als schoonzoon nooit dat voor hen zou zijn geworden, wat Eckart von Wackerath eens zou zijn, gevoelden zij maar al te goed. Ook de oude Wackerath was met König en zijn vrouw dadelijk zoo vertrouwd, alsof hij reeds jaren hun vriend was „U weet, dat ik eigenlijk met Eckart hierheen kwam, om met U te beraadslagen over de maatregelen tegen gravin Dymeck - deze beraadslagingen zijn niet meer noociig," zeide Eckarts vader, en toen allen bem verwonderd aankeken ging hij voort „Toen Eckart jou, lieve Henny, naar het station gebracht had, ontmoette bij dokter Döpler, onzen ouden vriend. Hij kwam naar hij vertelde, van het ziekbed van gravin Dymeck, die zich door een verkoudheid een longontsteking op den hals gehaald had gisteren hoorde ik aan de stamtafel van rechter Wellermann, dat gravin Dymeck gestorven was." „Dus is de torenkamer, waarheen haar 1666 BONESHAKER 1885 AATIONAt. 1686 CIRCLE. CyCLE T WAAROM JUIST TOT „UNION"? Omdat het Loopwiel op het laagste en de Union op het hoogste peil in de Rijwiel wereld staat. Onze jongste onder No. 9017 geoctrooieerde Stofvrije Bracket is een buitengewoon succes. Dit gevoegd bij de niet te verbeteren versterkingen van de Union maken, dat ons fabrikaat het beste ter wereld genoemd kan worden. Koopt dèèrom, een „Union" Rijwiel en geen ander. Vraagt Catalogus. Agenten in iedere plaats. 1924 UNIOM J. ROEPER, „de Veen" Texel. Steeds ruime voorraad melkbussen, emmers, petroleum stellen, puntdraad, kippengaas, enz. enz. vindt bij Beleefd aanbevelend. kosten thans slechts haat gravin Dymeck steeds weer dreef, om zich te verheugen over het bewijs van haar wraak, tenslotte toch haar noodlot gewor den," zeide Eckart, „want dat zij zich bij haar nachtelijke wandelingen in die toch tige gang deze verkoudheid op den hals gehaald heeft, is natuurlijk zoo goed als zeker." In den kleinen kring was het een oogen- blik heel stil. „Hier ontsliep een armzalig wezen," zeide Henny's moeder ontroerd, want bestaat er iets droevigers, dan alleen zichzelf te beminnen, zijn geheele leven met haat te vullen, met een haat, die zelfs tot onrechtvaardigheid en zonde verleidt „En wij kunnen tevreden zijn, dat haar onrechtvaardigheid voor de wereld niet ontdekt wordt; zooals de rechter mij zeide heeft de gravin ofschoon zij er steeds over spiak, tenslotte toch geen testament ge maakt, en zoo komen wij zonder twisten en processen toch in het bezit van Dymeck, waarop mijn goede vader reeds zijn rechten kon doen gelden. Want wij, beste Toni," Wackerath gaf Henny's moeder de hand, „zullen, daar wij de eenige bloedverwanten en erfgenamen zijn, en nu door onze kin deren nog nader tot elkaar worden gebracht, zonder moeilijkheden tot overeenstemming geraken." Mevrouw König schudde het hoofd „Toch niet, neef Wackerath, want de rechtskracht van het testament is nog steeds wettelijk onaanvechtbaar, dus zijt gij de erfgenaam van tante Klarissa „Henny wordt meesteres op Dymeck als Eckarts vrouw," zeide Wackerath, „en wat de overige bezittingen betreft, daarmede zullen wij handelen alsof dit testament niet bestond, want zonder Henny's doorzettings vermogen en moed zou voor ons Dymeck door tante Klarissa's testament verloren zijn gegaan en de papieren zouden nooit gevonden zijn." „Dat ik den moed vond, tegen den wil van tante te handelen, is op den keper Gordijnen, tafel- en vloerkleeden, theekleedjes, dekens, vachten, dames- en Heerenkleeding, enz. enz. in beslist onberispelijke afwerking. Goederen worden aangenomen te den Burg bij Mej. PEREBOOM—Kooiman. Te de Cocksdorp bij Mej. KIKKERT—Kortenhoeven. beschouwd, geheel aan Eckart te danken," zeide Henny blozend. „Wil je graag op Dymeck je tehuis heb ben, Henny vroeg Eckart, „want het was geen gastvrije plaats voor je en het is misschien een sombere herinnering aan een leven vol haat, dat zich daar afspeelde." „Waar jij bent, is mijn tehuis, Eckart, en waar eenmaal haat woonde, zal thans liefde heerschen." EINDE. i.) Wanneer de tegenwoordige stuurman ter koopvaardij het voorrecht geniet eens in aanraking te komen met een der oudere kapiteins, die nog een deel van hun leven op de zeilvaart hebben doorgebracht, dan zal het niet zelden gebeuren dat zoo'n oude zeerob al daar een zekere minachting voor het tegenwoordige zeemansbedrijf aan den dag lege. Het heet dan meestal„jullie baarde- looze jochies met je manchetjes om en je wit hallefhempie voor, jullie weten niks- niemendal van de zeevaart af. Zeelui? 't Mocht watTramkonduktersbennenjullie en anders niks. Je gaat op de brugstaan en de ouwe zeit tegen je: „Volle kracht vooruit" en daar gaat ielinks dat bochtje om, nog vijf minuten rijden halte Soerabaja, Stopen zoo tram je maar door. Nee, dan moest je in mijn tijd kommen, toen we, met de „Watersnoek," met man en muis vergingenop een beetje na Heelemaal gelijk heeft onze oude zeil- vaarder toch niet. Wilt ge een bewijs hier voor? Wij ontleenen aan „Neptunus" het volgende verhaal van „Kapitein Gardin's redding In de storm van de 30e Augustus 1923 werden op „Klupfhal" waarover kapt. Gar din het bevel voerde, de luiken ingeslagen, waardoor het schip langzaam maar zeker zonk. Een deel der bemanning was al iD een der booten gegaan doch werd niet gered. Twee der drie overgebleven booten waren stuk geslagen en de derde en laat ste kon niet meer overboord gezet worden. Men seinde draadloos om hulp, doch werd niet gehoordEindelijk sprongen de overgebleven leden der bemanning een voor een over boord We geven nu het woord aan kapt. Gardin zelf, zooals deze zijn worsteling om lijfsbe houd vertelt: Als laatste sprong ik 's middags half vijf even vóór het wegzinken van het schip, te water. De zuiging van het zinkende schip trok mij mee omlaag, en bijna was mijnlucht- voorraad uitgeput, toen ik weer boven water kwam. Van mijn schip was niets meer te zien. Ik had een zwemvest aangedaan, maar voelde reeds dadelijk, dat dit niet voldoende was om op de hooge, doorelkaarloopende zeeën drijvende te blijven. Er woei een zware storm; in de buien zeffs een orkaan, en daardoor liep er een geweldige zee. Rondom mij dreven kisten, planken, ladders, luiken en andere wrakdeelen. Ik probeerde verschillende dezer voorwerpen als hulp middel om op te drijven, maar moest het een na het ander prijs geven. Eindelijk meende ik in twee luiken het geschikte hulpmiddel gevonden te hebben, maar de scherpe kanten daarvan veroorzaakten zulk een pijn in mijn armen, dat ik bijna ge noodzaakt was ook dit op te geven. Mijn oog viel toen echter op de ingekeepte hand- greepen. Door deze vast te houder en daarbij de armen in een rechte hoek op de luiken te leggen, verschafte ik mij eindelijk de positie, die mij veroorloofde mijn krach ten te sparen. (Slot volgt) «O»-» Et VAART O RAI 51 NE.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4