Sportvereeniging Texel. Motorschip Maria Den 22 Mei a. s. Geitenfokvereeniging Zuivelfabriek „De Hoop". PUROL Maandag 10 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Lelden. Marktberichten. 10 beste zevenweeks biggen. De hulpkantoren te de Koog, Eierland en de Waal zijn met ingang van 16 Mei vervangen door stations (post-, telegraaf- en telefoondienst) Te de Waal zal voortaan dus gelegenheid worden gegeven voor telefoongesprekken. De openstellingsuren zijn: De Koog postdienst (voorloopig vastgesteld) Mei/September 8,30-10,30 2-4 6,30-7,30 October/April 8,30-9,30 3-4 telegr.- en telef.-dienst 8,30-12,30 2-4 5,30-7,30. Eierland postdienst (voorloopig vastgesteld) 8 30-9 30 3-4 telegr.-en telef.-dienst 8,30-12,30 2-4 5,30-7,30. De Waal postdienst (voorloopig vastgesteld) 8-9 2—3 telegr.- en telef.-dienst 8-11 2-3 6-7. Plantenziekten. Teneinde de aanraking met de praktijk van land- en tuinbouw te bevorderen zjjn sinds eenige jaren aan den Plantenziekten kundigen dienst (de instelling die gratis inlichtingen geeft over plantenziekten en de bestrijding van deze) correspondenten verbonden. Deze correspondenten hebben zich geheel belangeloos beschikbaar gesteld om hunne medewerking te verleenen bij de vaststelling van de ziekteoorzaak bij plan ten (waarvoor meeslal opzending van zieke planten naar Wageningen noodig is) en bij het verkrijgen van inlichtingen over toe te passen bestrijdingsmaatregelen. Ieder die zich niet direct tot het hoofd bureau van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen wendt, kan door bemiddeling van de correspondenten de noodige inlichtingen verkrijgen. Het is in het belang van land- en tuin bouw van deze gelegenheid een ruim ge bruik te maken. Als correspondent treedt op de heerJ. G. Flens te Eierland. Opbrengst T.B.C.-bloempjes. De verkoop van het Emmabloempje, in onze gemeente gehouden op de 29e April van dit jaar, bracht op Den Burg 79,77'/3 de Koog 3,80 Oosterend 12,21 Oudeschild 25,32 de Waal 7,35 den Hoorn 13, de Couksdorp 12,80 Eierland 20,37 Totaal f 174,62Vs Het Texelsche Witte Kruis verzoekt ons langs deze weg haar hartelijke dank aan de d imes, die zich met de inzameling be lastten, over te brengen, waaraan wij gaarne voldoen. Er komen zooveel postduiven aan vliegen met het mooie weer der laatste dagen, dat wij moeten besluiten, berichten daaromtrent in 't algemeen achterwege te laten. Oosterend 16 Mei. Bij het hevige onweer van gisteren werd het woonhuis van den heer J. Kuiper in polder het Noorden, getroffen, gelukkig zonder brand te veroorzaken. Alleen in de schoorsteen werd een gat geslagen. De schade, die gering is, is gedekt. De Cocksdorp. 15 Mei Tijdens het hevige onweer, dat heden nacht boven ons eiland woedde, sloeg de bliksem in de woning van den heer L. Kok te Midden-Eierland, zonder echter brand of noemenswaardige schade te ver oorzaken. De heer Kok echter voelde eenige pijn aan den arm. 's Morgens was z'narm stijf. 0oz9 lezers zullen zich herinneren, dat einde Februari in de buurt vao Winterswijk petroleum werd aangeboord. Men heeft nu getracht dit boorgat pro ductief te maken, indien dat althans niet met groote onkosten gepaard zou gaan. Dit nu is mislukt; tengevolge van de gasdruk der olie zijn de buizen platgeslagen De Rijksopsporingsdieust voor Delfstoffen bestaat nu feitelijk ook Diet moer, zoodat de minister in over eenstemming met het advies van dr. Tesch, gemeend heeft de zaak als afge daan te beschouwen. De zaak wordt nu verder aaD het particulier initiatief overgelaten. Er is reeds sprake van, dat de N9d. M iatsch. tot het verrichten van mijnbouwkundige werken de zaak ter hand zal nem9n. Robinson Crusoe's geioeer. Het musket van den origineelen Ro- binsou Crusoë zal 21 Mei a.s. te London publiek worden verkocht. Het is een oud vuursteengeweer. Op den loop staan Alexander Selkirk's naam en het jaar tal 1701 gegraveerd. Zooals men weet, heette de zeemaD, wiens lotgevallen Daniel de Foe in zijn wereldberoemd boek „Robinson Crusoë" heeft beschreven Alexander Selkirk. Wanueer jonge lieden onder verstandige leiding zijn grootgebracht, wanneer zij hun vrijen wil naiïwgezet gebruikeD, dan zullen zij het gezelschap opzoeken van diegenen, die beter zijn dan zijzelven en er naar streven dat betere voorbeeld te volgen. Een heer ontmoet een boerenjongen. Hoe heet je, beste joDgen? Net als vader. Ja, maar hoe heet je vader dan Net als ik Goed, maar hoe roepen ze je dan, als het tijd is om te gaan eten Dan roepen ze me niet. Dan ben ik er uit mezelf al bij. Impregneeren van hout door suiker. Door de methode, waarbij de te impreg neeren voorwerpen, bijv. dwarsliggers, telegraafpalen, enz. langoren tijd vertoe ven in een verdunde suikeroplossing, wordt de zich in de houtcellen bevindende lucht verdreven en worden de eiwit bevattende bestanddeelen gestremd. Gelijktijdig dringt de suikeroplossing in de poriën van het hout. Is dan de oplos sing afgekoeld, dan worden de voorwer pen eruit genomen en in een droogkamer bevryl van het nog aanklevende voebt. Om het bout teuen insecten te bescher men moet men aan de suikeroplossing giftige sub-tantios toevoegen. Het hout dat op neze wijze wordt behandeld, houdt het jaren lang uit. (Chemische Ct.) Hij was een mcisie. In een der gemeenten in den Noord oosthoek van Friesland zou binnenkort het huwa ijk «vorden voltrokken van een paar jongelui. Dezer dagen werl den bruidegom verzocht even ten gemeente huize te komen, daar man een boodschap aan hem had. Wie schetst echter de verbazing van den jongen man, toen de ambtenaar van den Burgerlijken Stand hem mededeelde, dat hij in de geboorte registers stond ingeschreven als te zijn een kind van het vrouwelijk geslacht. Eo daar het huwelijk tusschen twee personen van dezelfde kunne verboden is, werd hem medegedeeld, dat zijn huwe lijk'voorloopig niet zal kunnen worden voltrokken. Wellicbtzal eerst verbetering van de geboorteakte dienen plaats te bobben Voor den bewusten jongeman en zijn aanstaande i3 dit minder aangenaam, wijl zij nu naar alle waar- schil ni ij kb aid nog wel een paar maanden zullen moeten wachten voor zij in het huwelijksbootje kunnen stappen. Onder de kokende melk. Bij de zuivelfabriek te Dwingelo is den melkrijders Terwal en Bisschop en den melkmeter Brink een ernstig onge luk overkomen, doordat een poot onder een vergaarbak met drie duizend liter kokende melk bezweek met het gevolg, dat de bak kantelde en den kokenden inhoud over de drie genoemde personen uitstortte. Allen liepen ernstige brand wonden op. De toestand van Terwal is hopeloos. Weer dure kersen dit jaar. Naar wij uit de Betuwe vernemen, komen daar nu al Duitscbe opkoopers, die tegen goeden piijs bet komende kersengowas opkochten. De kersen zullen voor ons weer duur worden. Wijsheid van een filmdiva. De beroemdste Amerikaansche filmac trice Mary Pickford wordt dagelijks door een menigie jonge meisjes lastiggeval len, die baar schriftelijk of mondeling vragen boe men op de vlugste manier een betoomde fiimactiice worden kan. Als antwoord op deze vraag heeft zij „zes gouden regelen" voor beginnelingen laten drukken, die zij den nieuwsgierigen vraagstertjes laat toezenden Oe laatste daarvau laten wij hier volgen, di9 kan dienen voor alle jonge meDScheu, onver schillig welk vak ze denken te beoefenen. „')enk er steeds aan, dat alleen heel veel vlijt en leergierigheid u vooruit kunnen brengen, want succes is overal moeilijk te behalen." Geverfde kippen 1 Ravenstein, 15 Mei. In verband met da vele kippendiefstallen heeft een groot aantal boeren in de omtrek alhier hun kippen geverfd. De modekleur is groen. (Tel Pijnloos scheren met behulp van Purol. Een uitkomst voor hen die last hebben van schrijnen en stukgaan der huid. Handleiding gratis verkrijgbaar bij Heeren Apothekers en Drogisten. Brievenbus. Aan B. en W. van Texel. Zou het niet beter zijn, dat de pomp bij het raadhuis verplaatst werd, inplaats van de raadhuisstoep te versmallen? De kosten zouden niet zoo groot zijn als benoodigd voor de uitvoering van het in de raadzitting van 26 April genomen besluit. De verbreeding van de verkeersweg zou veel radicaler kunnen plaats hebben. De mooie breede stoep van het raadhuis, die zoo geheel bij het gebouw past, zou kunnen blijven bestaan. Purmerend, 13 Mei. 1286 Runderen waaronder: 180 vette koeien f 1,00 a 1089 Gelde koeien Melkkoeien 13 Stieren. 554 Vette kalveren per Kg 767 Nuchtere kalveren 556 Schapen 58 Lammeren 330 Vette varkens per K.G. 107 Magere varkens 256 Biggen Kipeieren Schagen, 15 Mei. Uit de Schager Crt. 66 Vette koeien 102 Gelde koeien 60 Kalfkoeien 370 lammeren 94 Vette varkens 194 Biggen Boter Kipeieren per 100 1,25 p. K.G. 175 a 450 175 a 450 1,40 10, 35, 16,— 0,64 16,- 14,— 6— 300 a 200 350 20.— 0,58 10,- 2 5,50 a 1,60 30,— 56,- 28,— 0,67 30- 20,- 7,- 550 425 525 30.- 0,64 13,— 2,20 7,- SLEEPT GIJ U 123 iederen dag naar uw werk, afgemat en uit geput door pijn in den rug Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meesten tijds is de oorzaak een nierkwaal die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls verwaar loosd, omdat zij zich zoo ongemerktjaren- lang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van 't gezin kunnen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Lec op uw nieren en houdt deze gezond. Voortdurend rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte evenals pijnlijke, ongere gelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. Eo als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeid heid, zenuwachtigheid en duizeligheid,neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te ge nezen Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 38 A.D 7ERTENTIEN. V GEBOREN FROUWTJE PETRONELLA dochter van J. KORTENHOEVEN en K. KORTENHOEVEN-Dijksen. Heemstede 15 Mei. (Eenige kennisgeving voor Texel.) D. ROEPER en H. G. VAN MALDEGEM hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrek king zal plaats hebben op 28 Mei a.s. Den Burg, Texel, 15 Mei 1924. Wegens ziekte kan geen bezoek op „Mon Plaisir" worden afgewacht. ONDERTROUWD P. C. KEIJSER Dz. en ANNA DE BEURS Sd. Huwelijksvoltrekking 30 Mei a.s. Receptie den Burg Zondag 25 Mei van 4—6 uur. Eenige kennisgeving voor Texel. GETROUWD J. H. BAKKER en M. BOERSEN die mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Spijk, Texel. Mei 1924. Zondag 18 Mei v.m. half 12 Texel 111—Geel Wit IV n.m. 2,15 uur Texel 1-Z. V.S. 3| hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders A. BAKKER at en §t A. BAKKER-Buijs Sfë hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang sy gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- te en Kleinkinderen, §3 Alkmaar, M. Hermes-Bakker. F. W. Hermes. ft Cocksdorp, A. C. E. Daalder- cv) Bakker. J. Daalder. Amsterdam, J. Gaakeer-Bakker. J. I. Gaakeer. Cocksdorp, 17 Mei 1924. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Jb. TUINDER Echtgenoot van wijlen Maaike Koudenburg in den ouderdom van 84 jaar en 9 maanden. Den Burg A. Koopman—Tuinder C. Koopman. De Waal A. Tuinder. De Waal, Texel, 15 Mei 1924. Naar aanleiding van het gesprek door Jaap en Thijs, heb ik de eer gehad, op mijn 75ste verjaardag enorm veel belangstelling te mogen ondervinden, waarvoor aan allen die daartoe hebben bijgedragen mijn har- telijken en welgemeenden dank. Groetend J. KOOIJ, Stegerweg 32, Assen. Dankbetuiging. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, JANNETJE HUIGE. In 't bizonder aan dr. Keidel voor diens onvermoeide hulp en aan ds. Van 't Hooft voor diens troostvolle woorden tot ons ge sproken mede aan buren, dragers en kleed- oplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de Familie, M. VAN BOVEN. Eierland. EIERLAND. V ergadering op Maandag 19 Mei, 's avonds half 8 bij F. Bakker. Bespreking aankoop jonge geiten. Leden, die op termijnbetaling een jonge geit wenschen te betrekken, worden ver zocht deze vergadering bij te wonen. Het Bestuur. De Algemeene Vergadering van Aandeel houders van de Zuivelfabriek „DE HOOP" is uitgesteld tot Zaterdag 24 Mei ten acht uur (nieuwe tijd). De Directeur: C. BRUIN. Verkn)qb bij Apolh.en Drogisten vaart H. KEESOM. TE KOOPm C. J. ROEPER Mz., Hollandsche weg bij Cocksdorp. i Texel iMgj iq24 Spanbroek 10 Mei "stukloopen en schrijnen der huid verbrande huid door de zon. Slukgéloopen voelen.Gebruik

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2