S 1 Sportvereeniging Texel. Autobus Cocksdorp Piano's. Orgels, Pianola's en Grafanola's Spoorboekjes Fa. Langeveld de Roo(j. IO Deurwaarder 0. G. GUDE, een complete Buisboedel, Notaris MULDER, diverse inboedelgoederen een lading Schuimaarde, s. s Texelstroom naar PurmerencL Donderdag naar Leiden vertrekt 8 nar. FOTOKAARTEN eerste lammerenmarkt weer voorhanden Vermist een schaap dienst 1 Juni 1924, 26 Cent. iAV Colbert-Costuums (prima blauw Vicuna) 19,20, 23,75, 28,80 INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten. Marktberichten. 6. SUIST. $u?ee Zie/en, één oedacJïte - ,l11 A.D YERTENTIEN. publiek verkoopen publiek verkoopen A. s. Maandag in lossing waarvan nog een partijtje disponibel, Aanbevelend, J. JAC. RAB. rijdt voortaan Woensdags naar boot 8 uur. Terug 5 uur en half 8. "Vertrekt 1 uur. Vraagt even prijzen van YOLKSKLEEDINGmagazij n Gr. BRAMLAGE, "Weststraat 11. Colbert-Costuums 7,20, 9,60, 12,80, 15,20, 19,80, 21,40. Broeken 1,99, 3,20, 3,60. Stroohoeden 49, 68, 99, 139 cent. Zeker tot veler spijt is de voetbalwed strijd op Hemelvaartsdag (tusschen Texel I en Batavier I) niet doorgegaan. Van de Batavier waren slechts een zestal spelers aan de boot gekomen. Giften Witte Kruis. Jac. v. H. Burg f 2,50, K. D. Kz.Oudeschild f 2,— voor de T. B. C.-bloem uit Eierland f 2.95. Xlle Texelsche Zendingsdag. Uit alle dorpen van ons eiland waren ze saam- gekomen, de honderden, die op Hemelvaartsdag 's middags zich vereenigden in de omgeving van de Fonteinsnol. Heerlijk was het in de den nen bij dat schitterende zomerweer, een tikje warm maar toch niet overmatig, en dank zij het autobus-verkeer konden vele niet-fietsenden, voor wie anders de afstand wel wat te groot zou zijn geweest daarvan nu dankbaar profitee red Daarvan, van de mooie natuur, èn van het geen het Zendingsfeest te genieten gaf. Om en bij drie uur had zich reeds een talrijke schare verzameld om het spreekgestoelte en van alle kanten kwamen ze nog toeloopen toen Ds. Schellenberg de samenkomst opende met het laten zingen van het Ie lied van het programma. Daarna ging Z.WEerw. voor ineen kort gebed, om vervolgens een inleidend woord te spreken naar aanleiding van Jes. 35:7 .het dorre land zal tot staand water worden." Na hem kreeg de heer A van Dijk, Oud-Zen deling der Ned. Zend. Ver. het woord, die zeer onderhoudend sprak over „De Soendanees van den zelfkant in zijn geloof en leven." Met groote aandacht werd zijn rede beluisterd door de zeer velen, die zich nu rustig om den spreker gegroepeerd hadden in de schaduw van het dennenbosch. Van het kwartiertje pauze, dat nu volgde, werd ijverig gebruik gemaakt om door het drin ken van 'n glas limonade of het verorberen van 'n sinaasappel zich wat te verfriss~hen, maar toen daarop de heer P. P. Hartendorff, leider van de afdeeling Haarlem der Nederl. Midder nachtzending begon te spreken over het onder werp „Wat openbaar maakt, is licht" was de aandacht al weer spoedig onverdeeld. Waar kan dat ook anders waar hij uit zijn rijke, droeve ervaring zulke aangrijpende staal tjes meedeelde van de ontstellende gevolgen der zonde in het leven vooral ook van de jonge menschen in onze dagen Met klem en ernst waarschuwde hij dan ook de Texelsche vaders en moeders voor de gevaren, die voor hun kin deren verbonden zijn aan het bezoek van bios coop en danszaal. Eén uur van onbedachtzaam heid is oorzaak dat men jaren schreit. Toen daarna Ds. Janzen van Oosterend nog 'n kort woord ten besluite gesproken en een dankgebed gedaan had ging men na het zingen van een gemeenschappelijk lied rustig uiteen. Ook onze 12e Texelsche Zendingsdag mag alzoo weer goed geslaagd heeten. Het bestuur van de Sportvereeniging „Texel" bericht ons dat a.s. Zondag alhier voor de nederlaagwedstrijden uitkomen tegen Texel II—Helder lil en tegen Texel 1—A.V.V. 1. Met de Pinksterdagen krijgt „Texel" naar alle waarschijnlijkheid bezoek van een le en 2e klasse combinatie uit Amsterdam (Intiem en Trekvogels) zoodat dan de voetballiefhebbers een mooie en spannende wedstrijd wacht. Men zie verder de advertenties. Oudeschild. Deze week werden van jhier verzonden 6428 lammeren, 37 koeien, 18 kalveren, 43 varkens, 23 schapen, 2 paarden. De Cocksdorp 27 Mei. Hedenmorgen vergaderde de afdeeling Eierland van de Holl. Mij. van Landbouw in het lokaal van deu heer Zoetelief alhier. De notulen der vorige vergadering werden door de secretaris gelezen en zonder aan merkingen goedgekeurd. Na de voorgelezen stukken volgde reke ning en verantwoording door den penning meester. De kas sloot met een voordeelig saldo van f94 31. Voor de aftredende bestuursleden de h h. C. Stoepker en A Breesnee, die niet her kiesbaar waren, werden gekozen de h.h. C Wetsteen en C. Roeper, die hun benoe ming aannamen. Te ruim 11 uur verschenen leeraar en leerlingen van de paardencursus ter ver gadering Van de 24 leerlingen hadden 23 tiouw de cursus gevolgd. Aan deze leerlingen werd nu een diplo ma uitgereikt. Tot den leeraar sprak de voorzitter woorden van tevredenheid over diens onderwijs, waarna de leeraar de af deehng Eierland dunk'e voor haar steun, die vóór en gedurende de lessen noodig was geweest. Namens de leerlingen dankte de heer J Roeper den leeraar voor het geno ten onderwijs en de afdeeling Eierland voor de medewerking. Hierna sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie! In uw blad van 21 Mei 1.1. schreef ikeenige regelen over onze Texelsche wegen. Tot mijn genoegen deelt in uw blad van 28 Mei een uwer abonnees mede dat hij 't rr.et mij eens is, behalve op één punt n.l. het wegnemen van alle bochten uit de Texelsche wegen. Ik zou genoemde abonnee even willen op merken dat hij niet goed heeft gelezen. Waar ik n.l, schreef: „tenslotte wil 't mij toeschijnen dat bochten als bij Waaldam (Boomendijk) waar de weg zoo mooi rechtuit kan en idem bij Molenbuurt en ook nabij de weg naar Ongeren, om enkel de weg Burg— Oosterend maar te noemen, ten spoedigste moeten worden rechtgemaakt," daar is het toch, meen ik, wel zeer duidelijk, dat alleen bedoeld is het verbeteren van gevaarlijkeen zeer lastige bochten en is 't geheel niet de bedoeling om alle bochten uit de wegen te nemen. Dit zou m i. volstrekt niet noodig en haast onuitvoer baar zijn. Met dank voor de plaatsing, Uw abonnee. Geachte Redactie 1 Een Texelaar zal niet licht klagen over zijn eiland. En veel reden daartoe heeft hij dan ook niet. Gemoedelijk leeft men er met elkaar; en, treft men er geen groote rijkdom aan, schrijnende armoe wordt er ook weinig geleden er heerscht welvaart op Texel. En waar welvaart is, daar is men tevreden daar moppert en critiseert men niet graag. En ook dat is een geluk. Maar dat behoeft toch niet zoo ver te gaan, dat men maar toestanden Iaat voortbestaan, die absoluut niet onvermijdelijk zijn, die zelfs zeer gemakkelijk zijn te verbeteren. Want dan ont aardt de tevredenheid in gemakzuchtige sleur. Hebt u nooit eens opgemerkt, dat langs som mige wegen hier kleine vuilnisbeltjes zijn aan gelegd Roestige blikken en bussen, oud ge ëmailleerd, kapotte fietsen, potdeksels en stuk ken van afgedankte kachels en fornuizen, afge dragen schoenen en meer dergelijke fraaiheden dragen er allesbehalve toe bij 't mooie van den weg te verhoogen en de wandeling daarlangs te veraangenamen. In andere gemeenten vindt men langs de buitenwegen borden met strenge verbodsbepalingen tegen het verontreinigen der bermen met vuilnis en afval. Hier niet. Zit dat soms in de in het volk vergroeide zin voor „meierblissen?" Dat geloof ik toch niet. In elk geval, men ageert er heel weinig tegen. En toch moest dat eigenlijk anders. En dat kan. Moet dan 't gemeentebestuur strenger be palingen ertegen uitvaardigen Moet de politie er dan maar scherper op toezien Asjeblieft nietl Dat zou hetzelfde zijn ongeveer als een koe verbieden haar stal vuil te maken. Neen, men moet het kwaad bestrijden met het middel, dat er voor aangewezen is. En dat is zorgen dat de menschen hun rommel niet langs den weg behoeven te brengen, doordat de ge meentereiniging doet zooals het behoort en alles, maar dan ook alles, wat de menschen als vuilnis kwijt willen, ophaalt. En nu zit hier de kwaal, dat onze geachte hoogste functionaris bij de gemeentereiniging zoo'n beetje dictatoriale neigingen bezit op zijn gebied, en slechts asch, stof en dergelijk afval, en den inhoud van een der onmisbaarste onzer emmers onder het aitikel „vuilnis" gelieft te rangschikken. De rest noemt hij minachtend „rommel" en die neemt hij niet mee. Zoodat je met je oud blik en emaille, je afgedankte fiets en je kapotte fornuis, je afgescheurde be hangsel, enz. enz., blijft zitten, totdat het o, boos vergrijp! langs den openbaren weg belandt. Is hieraan niets te doen Kan men niet zorgen dat de gemeentereiniging ook werkelijk de gemeente .reinigt?" U, geachte Redactie, dank voor de plaatsing en m'n excuus aan wie hier misschien wat boos kijkt. Ik meen 't zoo kwaad niet; even min als hij, hopen we. Z. Mond- en Klauwzeer. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat het mond - en klauwzeer is geconstateerd bij het vee van T. Zegel P H. Polder en C. Zijm Jz. Koogerweg. Texel, 30, Mei .1924. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 24 tot en met 30 Mei 1924. GEBOREN Grietje Tine, d.v. Jan Omisen Maartje Bakker. Guurtruida Maria, d.v. Jan Schraag en Catharina Smit. ONDERTROUWDJan Kikkert en Bertha Cornelia Dros. GETROUWDKlaas de Ridder en Catho- lijntje Geertrui Verberg. Dirk Jacobus Roeper en Janna Geertruida van Mal- degem. Willem Gerardus Bakker en Antje F.elman. OVERLEDENSimon Dogger, 78 jaar, weduwnaar van Neeltje Plaatsman. Zondag 1 Juni 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Maandcollecte. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Koog, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft. Oudeschild, n.m. half 3 ds. Schellenberg. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Briimmer. Maandcollecte. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. 1,30 p. K.G. 175 a 475 175 a 475 Purmerend, 27 Mei. 697 Runderen waaronder: 150 vette koeien f 1,af Gelde koeien Melkkoeien 12 Stieren. 80 Vette kalveren per Kg 1,30 a 1,50 539 Nuchtere kalveren 10,a 36, 536 Schapen 40,a 60,— 1038 Lammeren 18,a 28,- 741 Vette varkens per K.G. 0,52 a 0,60 79 Magere varkens 14,- a 24,— 272 Biggen 12,— a 18,— Kipeieren 5,50 a 6,50 Schagen, 28 Mei. Uit de Schager Crt. 50 Vette koeien 300 a 637 41 Gelde koeien 275 a 400 20 Kalfkoeien 350 a 525 371 lammeren 20.a 32. 52 Vette varkens 0,56 a 0,61 Biggen 10,— a 20,— .Boter 1,70 a 1,85 Kipeieren per 100 5,— a 6,— HOEDT U BIJTIJDS. 112 Kou, tocht, griep, koorts, enz. veroor zaken tal van nieraandoeningen. De nieren moeten dan den bijstand missen van de andere bloedreinigende organende huid poriën, longen en ingewanden. Bij de dub bele inspanning en vaak verwaarloosd, is het geen wonder, dat de nieren het afleg gen. Dan is het tijd om een niergenees middel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumathiek, ischias, spit, blaasontsteking, nierzand, nierwaterzucht, niersteen voor komen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peil te houden, oefen uw ledematen en spieren en zorg voor een goede bloedsom loop Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 26 GETROUWD D. J. ROEPER en H. G. VAN MALDEGEM die mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Akenbuurt 28 Mei 1924. Heden overleed te Loenen aan de Vecht, na een lijden van 41/. jaar, onze geliefde Echtgenoote, Dochter, Zuster en Behuwdzuster, MARIA VLAMING, Echtgenoote van Dirk Griffioen, in den ouderdom van 37 jaar en 5 maanden. Namens de Fdmilie, G. VLAMING Bz. Oosterend, Texel, 29 Mei 1924. Dankbetuiging:. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij 't overlijden en de teraarde bestellingvan onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jb. TUINDER betuigen wij hierbij onzen hartelijken dank. Inzonderheid aan de WelEerw" Heer Ds. v. 't Hooft voor de troostwoorden tot ons gesproken, aan Dr. van der Vegt en Zuster Meijer voor de onvermoeide hulp en verder aan buren, dragers en kleedoplegsters en vooral aan het Bestuur van de 30 Gemeen schappelijke Polders voor de onbezorgde oude dag en verder aan den heerDijt voor de waardeerende woorden aan de groeve gesproken. Uit aller naam A. KOOPMAN—Tuinder C. KOOPMAN A. TUINDER. De Waal, Texel, 31 Mei 1924. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling, zoowel van buiten als in de gemeente, bij onze 40-jarige echtvereeniging onder vonden. A. BAKKER en Echtgenoote. Cocksdorp, 30 Mei 1924. Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben geteekend door MICHIEL WITTE Dz., worden verzocht hiervan, voor 15 Juni a.s. kennis te geven aan M. ZIJM Sz., Witte Engel, Texel. Zondag 1 Juni vm. half twaalf Texel II-Helder III namidd. 2,15 Texel I-A.V.V. I. Entree 20 ct. per wedstrijd. Zitplaatsen 5 ct. per wedstrijd. te TEXEL, zal op Vrijdag 6 Juni a. s., des middags te 12 uur (oude tijd) ten verzoeke en ten huize van aen Heer M. van Boven, Hoofd weg, Eierland, waaronder Kabinet, 2 Kachels, 2 Tafels, Stoelen, enz., alsmede 18 kippen met hok een boetje, etc. etc. zal op Vrijdag 6 Juni 1924, voormiddags 10 uur in het huis, bewoond geweest door Mej. Maartje Boon wed. D. Roeper te den Burg, Waalderstraat no. 275 waaronderkabinet, secretaire, verschillen de modellen penant- en andere kastjes, klokken, tafels, stoelen, schilderijen, keuken gereedschappen en aardewerk, bedden met toebehooren, koperwerk enz. vaart Maandag a.s, D. METS. V" v FA. LANGEVELD DE ROOIJ. in de Muziek- en Instrumentenhandel Parkstraat. Beleefd aanbevelend gemerkt met roode stip op den rug, con- tröle-nummer 3406 (rechteroor). Inlichtingen verzocht door B. DROS, Eierland.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2