Woensdag 4 Juni 1924, No. 3217 Bijblad van de Texelscke Courant Abonneert U op de Texelsche Courant. INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten. ADVERTENTIEN. Maandag 9 Juni, 2e Pinksterdag van Mond- en Klauwzeer. Volgens aangifte van den betrokken vee houder is mond- en klauwzeer bijP. Grisnich, P. H. Polder. Texel, 3 Juni 1924. De Burgemeester van Texel, BUYSLNG DAMSTE. Veemarkt Leiden. Vrijdag 30 Mei werden aangevoerd 476 vette schapen prijs f 44 tot f 58, f 1,64 a f 1,78. 6458 lammeren prijs f 13 a f32. Men verzoekt ods de aandacht te willen vestigen op de iu dit nummer voorkomende advertentie van de zang uitvoering van het Chr. Mannenkoor „Asaf", op de 2e Pinksterdag. Leger des Heils. Op Maandag, 2e Pinksterdag zullen de Heldersche heilsoldaten een bezoek brengen aan Texel, vergezeld van een flink muziekkorps en zangkoor. Om half e f vm wordt de eerste samenkomst gehouden te Oudeschild nam. te drie uur een groote openlucht- zang- en muziek uitvoering bij de Fon teinsnol in de Dennen en 's avonds half acht een sluitings samenkomst in Eben Haëzer te den Burg. De samenkomsten zullen geleid wor den door een der mees't vooraanstaande olficieren van het Leger des Heils, en zang en muziek zullen in eik der'bijeen- komsten een groote plaats innemen. Wijkverpleging. Gedurende de maand Mei kwamen de volgende giften in lam. B, den Burg 10, "W. K. Oudeschild 1,50 L. den Hoorn 5,— C. D. Wz., Oosterend 10,— Hierbij nog een paar limericks; een Texelsche en een buitenlandsche. Wie maakt er eens een op Oo3terend de CocksdorpWaalenhurg en Oudeschild? Hoe gekker hoe mooier. Eeu limerick mag natuurlijk wel toevallig waar zijn (zooals die van de broodmachine en, misschien, deze over oas park, maar 't hoeft heelemaal niet Een man kocht 69n paar ons amandelen Hij wou met zija dochtertje wandelen. Maar dat viel hem niet licht Want 't Park was hier dicht Hij wist niet hoe nu te gaan handelen. G. L. Een metselaarsbaas uit den Dolder Had af en toe last van den kolder. Laatst vroeg-ie z'n vrouw Een stok en een touw En ging zitten visschen op zolder. Ant. Bon. Het bestuur van de Sportvereeniging „Texel" bericht ons, dat zij er in ge slaagd zijn om een sterke voetbalcom binatie uit Amsterdam naar Texel te krijgen, n.l. Intiem en Trekvogels. Men is nu nog in onderhandeling met een comb, van de Stormvogels uit IJmui- den en eeu Zaanscho Toer Comb, voor de 2e Pinksterdag. Geachte Redactie 1 Mag ik beleefd verzoeken om een plaatsje iu uw veelgelezen blad Of schoon schrijven van ingezonden stukken mijn beginsel niet is, wil ik den heer Z. toch voor deze maal van repliek dienen. Een mogelijk volgend schrijven zal ik onbeantwoord laten. Wel, mijnheer Z, U schijnt u<v neus, of beter gezegd uw oogen, te stooten aan iets wat niet op den openbaren weg thuis behoort. Nu mijnbeer Z, dat ben ik volkomen met u eens En u vraagt of daar geen andere regeling kan getroffen worden Ook dat kaD, mits de heer Z. niet boos kjjkt wanneer hij dan misschien een verhoogd belastingbriefje thuis krijgt. Want, aangezien de bedoelde hoogste fuQctionaris met twe9 handen geschapen is, en niet met vier, en zijn dienst geen 8, maar 16 uur p3r dag is, zoo zou de dienst met nog eeu minnetje met paard eu wagen uitgebreid moeten worden, indien al dat oud roest wat do heer Z. opnoemt, en dat eigenlgk bg de oud- roestkoopman thuis behoort, opgehaald zou moeten wordea. Oeza uitbreiding van den dienst zou als gevolg hebben verhooging van belas ting, en, waar nu iedereen schreeuwt om bezuiniging, en de heer Z. deze leus ook wel toegedaan zal zijn, daar raad ik de heer Z. aan zich ter oplossing van deze kwestie te vervoegen daar waar zulks behoort, nl.bij het hoofd onzer gemeente inplaats van met ingezonden stukken te geuren. En dan voortaan teekenen met uw volle naam eu uiet mit, Z.van schuile vinkje spelen ben ik niet thuis. U, geachte Redactie, dankend voor de plaatsing „De geachte hoogste functionaris met de dictatoriale neigingen." Geachte Redactie 1 De oude Texelsche wegen met hare kromme lijnen en bochten mogen aan trekkelijker genoemd worden dan de rechte en eentonige banen ia de later aangelegde polders. Het kan echter niet worden ontkend, dat met het tegenwoor dig snelverkeer enkele bochten werkelijk gevaar opleveren voor de veiligheid. Dit is dan ook beslist het go val met de bocht bij de boomendijk, zooals uwe abouné opmerkt. Toch acht ik het onnoodig ook uit een zuinigheidsoogpunt, deze weg maar linea recta te nemen. Wanneer ten eerste voor een beter uitzicht de boomen op den dijk worden gehakt, en ten tweede de ongeveer drie M. breede berm bij den weg wordt getrokken, dan zal het gevaar geweken zijn en met heel wat minder kosten dan uw abonné dit voorstelde. Met dank voor de plaatsing W. [Diskussie gesloten.] Red. Zondag 8 Juni 1924 (le Pinksterdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Collecte voor de Zending. Waal, v.ni. 10 uur ds. v. 't Hooft. Collecte voor de Zending. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Brüinmer. Den Hoorn, 'sav. 8 uur ds. Brtlmmer. Zendingscollecte. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. Zcndingscollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. Zendingscollecte. n.m. 3 uur dezelfde. Zendingscollecte. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. Extra collecte Doopsgez. Zendingsver. Maandag 9 Juni (2e Pinksterdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Extra collecte. Koog, vm. half 11 ds. v. 't Hooft. Collecte voor de Zending. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Brümnier. Zendingscollecte. Oudeschild, Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. half 11 ds. Schellenberg. Zendingscollecte. H. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Extra collecte Doopsgez. Zendingsver. Den Hoorn, vm. half 11 ds. Koster. in de Geref. Kerk te Oosterend, 's avonds half acht Uitvoering van het Chr. Man nenkoor „Asaf" met medewerking van het Chr. muziek gezelschap „Excelsior". Programma's tevens bewijs van toegang h 25 cent verkrijgbaar bij G. BREMER Cz., G. DROS Pz., C. TIMMER Jz. en G. KUIPER. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5