Engelschs Knrsas SpartTersenigmg Texel. Toor landbouwers, vee houders, tuinbouwers. prima "oevieesch. HET SFOTEAOBLOK Boekh. la. Langsveld dg Rooij. Zakpartefeuilles, KERMIS. Suikerwerken De landbouwboekhouding van de Gier. Fa. Laogcvtild de Rooij. Deze week verkrijgbaar slechts 40 cent. EÏËKKOLËN. Het Klavergewas, le snee Koolraapzaad. Keuzen bloemkuulplanten, Een flinke Dienstbode gevraagd. Firma Langeveld de Rooij. Gemengd Nieuws. in plaats van DondsrcUs: 5 de eerstvolgende ies VRIJDAG 6 JUNI, 'savouda half acht. S 8- S. Belangrijke Voetbalwedstrijd ie Pinksterdag Toer Combinatie „Intiem en Trekvogels" Amsterdam Texel I. Entree 30 cent. Kinderen 15 cent. Zitplaatsen 15 cent. 2e Pinksterdag Korf bal wedstrijd Texel H. K. C. Combinatie. Entree 20 cent. Kinderen 10 cent. Zitplaatsen 5 cent. Gedurende de a. s. kermis is voor een tweetal ingezetenen een standplaats be schikbaar voor een uitstalling van (geen Nougatartikelen). Gezegelde inschrijvingsbiljetten in te leve ren ten gemeentehuize voor 10 Juni 1924. Uitbetaling naar vetgehalte aan kaasfabrieken f 0,20 Vroege aardappelen en teelt van velderwten f 0,15 Hoenderteelt 0,26 Rust Roest dl. I 0,70 dl. II 0,52 dl. III 0,58 Beleefd aanbevelend, A.dr. MOS K. ONTVANGEN (THE SPIDER) 100 vel stevig, dun briefpapier voor Heden in lossing prima Eierkolen a f 1,90 per H E. Aanbevelend, J. O. RAB, TE KOOP van „Jakob Hinsland" nabij Den Burg groot 1,76l/a H.A. Moet gemaaid zijn 15 Juni, betaling 1 Nov. 1924. Inschrijvingsbiljetten op zegel voor a. s. Maandag 9 juni, 12 uur Joh. A. EELMAN, Hoeve „Patrimonium" nabij Oosterend. Engelsche Roodkoppen a f 2,— per K,G. 25 cent per 50 stuks. M. S. LANGEVELD, Burg. A. GARR1TSEN, Martha's Hoeve. in prijzen van f 1,65 tot f 4,10. 'n Fraaie weddenschap. Bij een uitstapje van een troepje school jongens uit München. nam een der jon gens de weddenschap aaa achter elkaar 20 bananen op te eten en dan 2 liter bier te drinken. De jongen won de wed denschap, doch overleed twee uur later. De rattenvanger wn Rozenburg. Het is aan den heer P. Kleijwegt Az. te Rozenburg gelukt in een jaar tijd i 5 April '23 tot 15 Aoril '24) 761 ratten te verdelgenmeest volwassen exem plaren. Onze polderwerken. Deze maand maakt Z Exc. Liang Shih Yi, oud-ministerpresident van China, vergezeld van eenige Cbine3sche ingenieurs en van leden der Caineesche legatie, een reis in enkele Euroreesche landen ter bestadeering a.m. van inpol deringswerken Zaterdag bezocht hot gezolsciiao daar toe in den voormiddag de werken tot afsluiting vau bet Amsteldiep (dijk tus schon Wiériogen en Van Ewijcksluis), onder leiding van den directeur generaal der Zuiderzeewerken, terwijl ia deu na middag onder leiding van den hoofdinge nieurdirecteur van den Rijkswaterstaat, de zeedijk te Petten werd bezichtigd, waarna per auto een uitgestrekte toer werd gemaakt door de Schermer en Beemster en de Purmer en verder langs den Waterlandscüen Zeedijk, waarbij ook het e'ectrisch poldergemaal bszuiden Monnikendam en het stoomgemaal te Schellingwoude werden bezichtigd. De Willem-Barmdtzschool op Ter schelling. Wegens inkrimping van het onderwijs aan bovengenoemde school is door de gemeenteraad eervol ontslag verleend aan een tweetal onderwijzers. Een vrouwenrechtbank. Dezer dagen is het voor de eerste maal in Rusland voorgekomen, dat bij de be handeling van een rechtzaak rechtbank, openbaar ministerie en verdediging uit sluitend uit vrouwen bestonden Dit was namelijk het geval bij de behande ling van een zaak tegen een boerenvrouw, beschuldigd van mishandeling van een kind, te Jaroslav. R K. Universiteit te Nijmegen. 28 Mei is gepromoveerd aan deR.-K. universiteit te Nijmegen tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de heer Rein van der Velde, geboren te Sappeneer. Dit was de eerste promotie aan deze universiteit. Een verlagingdie een verhooging wordt. De parlementaire redaktour van „De Stand." schrijft Hoe ougelooflijk het ook klinke, het bleek ons, dat voor een betrokkene soms een verlaging van wedde eon verhooging kan beteekenen. Men vertelde ons ('t is uit zeer betrouw bare bron dat er iemand is, die op een der Rijkskantoren een kleine bijbetrek king vervalt en daarvoor een vergoeding geniet van f 75 pur jaar. Nu komt de salarisverlaging en de man, die gehuwd is, moet 5 pCt. van zijn salaris missen, f75 wordt dus nu f71,25. Maar neen, dat wordt het niot, want het betreffende Kon. besluit bepaalt, dat na korting het verkregen bedrag tot op f 10 naar boven wordt afgerond. Voorden betrokkene wordt h9t nieuwe salaris dus niet f71,25, maar f80. Een aanstaand variéiéioonder Op do Feiieroor te Eindhoven werd Woensdagmiddag een voerman van een steenfabriek in deze gemeente, door een auto overreden. Een der wielen ging den man over de borstkas. De man bleek in het geheel niet gekwetst en vervolgde zijn weg alsof er niets gebeurd was. Bestrijding van Distels. Onze lezers behoeven slechts een brief kaartje te zenden aan het Landbouwkun dig Bureau van bet Kalisyudicaat, Booth- straat te Utrecnt, en zjj ontvangen geheel gratis een boekje waarin aange toond wordt boe men onkruid, (distels b.v.) met suk.-es kan bestrijden door de doelmatige toepassing van fijngemalen Kaloiet.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6