1 Van fier Graaf Co.'s bureaux voor dan handel Motorschip Maria Spoorboekjes Fa. LangevelflMe Reap. De firma H. Brenninkmeier Go. N EEL'S Staatsboscli bedrijf i 1 8 1 LEEUWARDEN, J. w. paagman, SANGUINOSE M AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Maandag 12 mr naar Formerend Donderdag 8 uur naar Leiden. dienst 1 Jnni 1324, FEUILLETON. bericht door dezen, aan bare geaebte clientèle dat de reiziger J0RR1TSMA niet meer voor liaar werkzaam is en in zijne plaats een alleszins geroulineerd en be trouwbaar reiziger (die reeds ruim 20 jaar bij ons is) U voortaan zal komen bezoeken. In de boop bet ver trouwen dat wij eene lange reeks jaren moebten ge nieten, steeds waardig te blijven, verblijven wij onder beleefde aanbeveling. Uw dw. dienaren H. BRENNINKMEIER Co. Keizerstraat U2-'U3, Helder, Grootst gesorteerd Heeren- en Jongens- bleedingmagazijn Mer ter plaatse. Bosciiwacliterij „Texel verpachten s. s. Texelstroom naar PurmereniL Donderdag naar Leiden vertrekt 3 uur. Graanraaalers, Maalmachines andere Hooibouwwerktuigen, FOTOKAARTEN eerste lammerenmarbt weer voorbanden. Zuiver Plantaardig Tonicum is een ongeëvenaarde bron van kracht en energie voor ieder, die geestesarbeid te verrichten heeft, onverschillig van welken aard. De SANGUINOSE verhoogt de werkkracht van oen gezonden mensch en geeft aan alle overvet- moeiden en uitgeputten de verloren zenuwkracht terug. SANGUINOSE wordt verkocht in groene flacons van ruim 300 gr. inhoud. SANGUINOSE kost per flacon f2.—, 6 fl f 11.—12 fl f21.—. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en 1. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude- schild. vaart H. KEESOM. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 13) Volmaakt gelukkig echter voelde hij zich nog lang niet Onophoudelijk geslingerd tusschen hoop en vrees en zelfs oogen- blikkon van hoop, gekweld door een neer drukkend gevoel van ontevredenheid met zichzelf, leefde Werner Marold naast die beide steeds opgewekte menschen, van wier gezelschap hij bij al de bijna ondraaglijke kwellingen die zij hem somtijds veroor zaakten, toch nog geen uur afstand had kunnen doen. Weer zaten ze met hun drieën aan één der ootbijttafeltjes in de serre, toeu de echt Tiroier, trouwhartige waard, met zijn im- poneerende Andreas-Hofer gestalte, binnen trad. De moedige Hann-Tobi, die tevens post beheerder van Lengenbach was, hield een dikken brief, voorzien van 5 zegels,in zijn hand en legde dien benevens een ontvangst bewijs naast Werner Marold op tafel. „Voor u, doctorzei hij gewichtig. „Om dat het zoo'n belangrijke som is, wilde ik u den brief liever zelf overhandigen." Terwijl Werner haastig het ontvangst bewijs teekende, lag den brief naast hem op tafel, en de beide anderen behoefden er slechts een vluchtigen blik op te werpen om het met groote letters geschreven op schrift te kunnen lezeninhoud vijftien duizend gulden." Zij bleven zwijgen, totdat de waard zich weer teruggetrokken had en slechts een enkele snelle blik van verstand houding was tusschen Magdaen den baron gewisseld. Maar toen zij weer alleen waren, zeide Magda glimlachend „U moet wel groote plannen hebben, doe j tor, wanneer u zich zóóveel reisgeld iaat j sturen Jongens Norfolk-pakje, leeftijd 5 tot 12 jaar f 4,—. Sport Costuums, van sterke Eng. stof, diverse kleuren en prima afwerking en geheel gevoerd, voor den leeftijd van 9—16 jaar, f 9,— stijgend 50 ct. per maat. Blauw Kamgaren-Costuums, in diverse modellen, bij ons slechte f20,24, 30, 35, 44, 46 tot 60. Dames- en Heeren wol Gabardine Mantels en Jassen f 18, 22, 25, 31, 37, 40, 42VS- Bruin met rood streepje f 17, 18]/2. 21, 29, 31, 33, 36. Dames- en Heeren Gabardine Mantels en jassen in alle kleuren f 18, 22, 25, 27, 33, 35, 40, 45. Laken Costuums 1 en II rij, 20, 27, 30, 35, 43, 50. Costuums in donkere fantasie stoffen, f 9.50, 11.50, 15, 17, 20, 22.V», 25, 27, 30, 35, 40, 42, 50. 55. Whipcord-Costuums, prachtige kwaliteit beige en bruin enz. Wij garandeeren voor eiken prijs en brengen de grootste keuze in Jongens- en Heerenkleeding. Vraagt zichtzending en vergelijk onze prijken, die 20 pCt. lager zijn dan elders. Zondags tot 12 uur geopend. Vraagt Uw kennissen die bij ons kochten, of het naar genoegen was. Werner, die den brief ongeopend ir. zijn portefeuille had geborgen, gaf zich moeite om op haar schertsenden toon in te gaan- „Waarschijnlijk vermoedt gij, dat ik een slecht geweten heb en nu op het punt ben naar Amerika of Australië te vluchten Neen, de oorzaak van deze zending is van weinig gevaarlijken aard. Het iseen legaat, dat een mijner bloedverwanten die een paar maanden geleden gestorven is, mij in zijn testament vermaakt heeft, en dat de notaris mij nu hierheen zendt, inplaats van mijn terugkomst af te wachten, wat ik veel liever had gewild." Hiermede was hetonderwerp afgehandeld, waarvoor noch Magda noch de baron ver dere interesse aan den dag legden, en men zette het zoo juist onderbroken gesprek weer op denzeifden voet voort... Werner had erover gesptoken dat hij binnen enkele dagen een grooten bergtocht wilde onder nemen en zich daartoe bijtijds van een goeden gids wilde verzekeren Hij had daar voor den Zehnerberg op het oog, wiens ge tanden top zich ver verhief boven de andere, veel lagere voorgebergten van Lengenbach. En de baron had hem levendig daarin aan gemoedigd. Nu echter mengde hij zich terloops aldus in 't gesprek Het is jammer dat u metallegeweld een gids mee wilt nemen Mij bederven deze lieden, hoe goed en dapper ze soms ook mogen zijn, geregeld het beele genoegen van zoo'n heerlijke bergbeklimming Wan neer u er mee accoord zou kunnen gaan, af te zien van zoo'n lastig en voor geoefende bergbeklimmers bij deze onschuldige toppen geheel overbodig aanhangsel, zou ik dol graag van de partij willen zijn." Zijt gij dan zoo zeker van uw zaak, mijn heer von Leiningen Ik meen toch, dat u voor de eerste maal verblijf houdt in dit gedeelte der Tiroier Alpen." „Zeker, dat is waar En op den Zehner berg, dien ik nog niet ken, zal ik me daar om ook niét licht wagen Maar ik heb mij den tweeden dag van mijn verblijf hier aan gesloten bij een touristengezelschap dat den Weisztop ging beklimmen, en ik heb toen zoo buitengewoon veel genoten, dat ik dien tocht met het grootste genoegen nog eens zou willen meemaken. Voorde tweeervaren bergbeklimmers zooals wij, die op elkaar vertrouwen kunnen, is er aan den tocht volstrekt geen gevaar verbonden." „En toch staat hier de Weisztop als een heel gevaarlijke bekend," merkte Werner op „Ik ben bij mijn vorig verblijf hier uitdrukkelijk voor dezen top gewaarschuwd. „Dat begrijp ik niet. Vanwege de rots kloven misschien Of omdat het gesteente hier en daar wat bros is? Het moet al een heel zonderlinge tourist zijn die zich daar door laat terugschrikken. Wanneer betom een fatsoenlijke weddenschap ging, zou ik het er best op wagen om geheel alleen naar boven te klimmen." „Tk zal het wel uit mijn hoofd laten, een dergelijke weddenschap met uaantegaan. Ik weet maar al te goed uit eigen ervaring, welk een baldadige lichtzinnigheid het is om een bergtocht te ondernemen zonder eenig gezelschap. Maar wanneer u inderdaad den Weisztop niet voor overmatig moeilijk en gevaarlijk houdt, dan kunnen wij wel eens over uw voorstel praten." „Natuurlijk neem ikgeenerleiverantwoor- ding op me," haastte zich de heer von Lei ningen te verzekeren. Tenslotte ken ik noch uw activiteit noch uw ondernemings geest, doctor! Een beetje tegenwoordigheid van geest en moed moet men steeds in de rugzak meenemen, wanneer men naar boven wil. Wien het alleen maar om een gemak kelijke wandeling te doen is, doet beter maar niet met zulk een bergbeklimming te beginnen." „U moet u niet door hem laten over reden, doctor," mengde zich nu ook Magda iu het gesprek. „Hetgeen voor zoo'n kracht- menseh als onzen baron slechts kinderspel is, behoeft daarom nog niet voor iedereen bereikbaar te zijn!" Het kon zijn, dat Werner misleid werd De Houtvester in de Houtvesterij „De Eilanden" te Utrecht, zal in het openbaar bij inschrijving op 13 Juni 1924, des middags te 12 uur in de Boschwachterswoning te de Koog op Texel voor den tijd van drie jaren, ingaande den dag der gunning en eindigende 19 Maart 1927, een perceel grasland, in de „Slufter- bollen", groot plm. 7,50 H.A. Gegadigden gelieven de door her, en hunne borgen geteekende en gezegelde in schrijvingsbiljetten in gesloten couvert, voorzien van het opschrift „Grasverpach ting", in te leveren uiterlijk op 13 Juni 1924, des middags 12 uur ten huize van den Boschwachter A. EPE te de Koog, die nadere inlichtingen geeft. vaart Maandag a.s, "Vertrekt 1 uur. D. METS. en tegen concurreerende prijzen. Ruil vau gebruikte machine?. Reparaties van alle soorten machines en motoren worden vakkundig uitgevoerd. Metaaldraaien, Metaalgieten, Autogeen- lasschen onder garantie van breukvastheid. Beleefd aanbevelend, Landbouw- en machine-smederij Eierland. FA. LANGEVELD DE ROOIJ. door zijn door afgunst aangewakkerd wan trouwen, toen hij een lichten klank van spot in haar woorden meende te hooren. Maar haar opmerking had hem in ieder ge val het bloed naar het hoofd gedreven, en met een haast, die duidelijk genoeg zijn opwinding verried, zeide hij „Ook zonder aanspraak te maken op dem roem van een krachtmensch, ben ik bereid den tocht met u te ondernemen, mijnheer von Leiningen! Wanneer u wilt reed.s morgen Het zegevierend lachje, dat bij deze wo or den om Magda's lippen speelde, ontsnr ,pte helaas aan Werners aandacht. De baron wierp door het venster een onderzoekenden blik naar de lucb.t. Het ziet er wel naar uit, dat, wij goed weer zullen houden. En zi\'jk een. kans moet men eigenlijk altijd benutten. .Maar ik moet er u opmerkzaam op maken, dat wij dan reeds vroeg in den namiddag van hier moeten vertrekken, om nog voor het vallen van den nacht Amberger b-jtt<! be reiken. Want als wij niet minst",ens om vier uur 's morgens met stijgen 1 ,eginnen, hebben wij weinig kans, weer vóór het vallen van de duisternis bened en bij de vluchthut te zijn. - U bent te jch volledig uitgerust? Een houweel om I ijs te hak ken hebt u overigens niet no odig, daar het hier bijna uitsluitend het be) rfivnmen van rotspunten en het overbrugg en van kloven betreft. Hij ging voort op de desku ndige manier van een ervaren bergtourist, c ,ver den voor genomen tocht te spreken, en t ,ij redeneerde met zulk een levendigheid, j a bijna harts tocht over deze bergbeklimD ïing, dat het voor Werner nu feitelijk orii jogelijk gewor den was, zich aan de afs.pr aak te onttrek ken, ook al zou hem d.e ^gegeven belofte berouwd hebben. (Woi dt vervolgd -.v S te. Au-'c V i—Mni

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4