ASDA Fa. R EIJGELAAR Zoon. Motorschip Maria ASDALINE je ware spenenzalf Dames- en linderconfectie. Laat Uw bouwwerken Mantels, Mantel-Costumes, Japonnen, Blouses, Costuum-Hokken ens. I. GRÜNWALD - Helder. Sr s. Texelstroom naar Purro erend. Donderdag naar Leiden vertrekt 8 nar. Het eenigste met succes werkende Bevruchtingsmiddel voor Koeien. Harllnger Steenhouwerij Natnursteenwerken Grafversieringen Schoorsteenmantels Süjpsteenen, enz. Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Leiden. Ad verteeren doet verknopen. FEUILLETON. 'é&m Buitengewone groote sorteering Ingezetenen van Texel. goed gesorteerde Magazijnen Alle soorten bruine Boterpotten Fa. S. J. PRINS Go. 5 minuten van de Boot. Doet Uw voordeel en komt eens bij ons kijken. Spreekunr met Arts Wed. BUYKES, Stationstraat 11, Helder. Gevestigd Zoster A. M DE BRUIJN WOUDA'S ZELFRIJZEND BAKMEEL Speciale Afdeelingen «j,On££ vaart Maandag a.s. Vertrekt 1 uur. D. METS. Overal verkrijgbaar. Te Oudeschild bij A. KEES, Eierland bij K. DE BOKX. Voor engros wendde men zich tot J. VLAS Czni, Oudeschild. Vraagt inlichtingen bij onze Agenten o! rechtstreeks aan ons adres. vaart H. KEESOM. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 14) .En het had er bijna den schijn van,dat hjj er werkeljjk spijt van had. Want h(j bleef in tegenstelling met de spraakzaam heid van den baron zeer stil, en bepaalde zich slechts tot de volstrekt noodzakelijke antwoorden. Telkens keek hij met zonder ling nadenkenden en peinzenden blik naar Magda's schoon, rustig, opgewekt gelaat. De jonge dame scheen het onderhoud van lieverlede te gaan vervelen Zij moest een paar maal de zucht tot geeuwen achter haar zakdoekje verbergen en eindelijk zeide z(j „De heeren hebben toch zeker voor het namiddag is, nog tijd genoeg om alles te bespreken. Maar daar ik er nu toch al toe veroordeeld ben, uw aangenaam gezelschap gedurende twee lange dagen te moeten ontberen, mag ik toch wel tenminste één van u beiden nog voor een uurtje in beslag nemen. Misschien beschouwt u een wande ling naar de „Roten Wande" als een nut tige vooroefening voor uw klimpartij van morgen, doctor Werner was direct bereid, en de heer von Leiningen deed geen pogingen, om hun beiden zijn gezelschap op te dringen. Met eenige schertsende woorden nam hij af scheid van Magda en verklaarde, dat hij naar zijn kamer ging om nog eenige brie ven te schrijven De beide anderen gingen in den heerlijken morgen naar buiten om van de krachtige berglucht te geDieten. Ook nu nog bleef Werner opvallend stil en verstrooid En eerst toen Magda na meer dan een kwartier wandelen den wensch 40 CEHSTT PER DOOS. Bij afname van 12 stuks ineens 35 cents per doos. Overal verkrijgbaar. Te Oudeschild bij A. KEES, Eierland bij K. DE BOKX. Voor engros wendde men zich tot J. VLAS Cz., Oudeschild. Kanaalweg 71-74 bij het Postkantoor. te kennen gaf, op een bank aan den weg wat uit te willen rusten, vroeg hij midden in hun tot nu toe onverschillig en moeizaam voortgesleept gesprek „Zou je mij een groot genoegen willen doen, Magda?" In den laatsten tyd had zij de gewoonte aangenomen hem steeds op een plagende, schertsende wijze te antwoorden. Ditmaal echter was zijn toon te ernstig daarvoor geweest. Ed zjj zeide dan ook vriendelijk: „Zeker wanneer het tenminste niet iets bepaald onmogelijks is, wat je van me verlangt." „NeenJe hebt me immers, sedert wij elkaar weer gevonden hebben, geleerd om bescheiden te zijn in mijn eischen - Ik wilde je alleen vragen om dit hier voor mij in bewaring te nemen, tot ik met von Leiningen van mijn bergtocht teruggekeerd ben." Hij had het verzegelde couvert uit zijn portefeuille genomen. Magda echter maakte een afwerende beweging. „Waarom moet ik datin bewaringnemen vroeg zij „Het geld zal in de kast van den eerlijken Hann Tobi zonder twijfel veel beter bewaard zijn dan bij mij." „Het zal bij jou net zoo min verloven gaan als bij Hann-Tobi," antwoordde hij aar zelend „Maar ik ik heb er mijn bijzondere redenen voor. het liever in jouw handen te zien." „En die redenen zijn? Magikdievan je vernemen „Kijk eens het zou toch kunnen zijn ik reken er wel niet op, maar men moet toch steeds de mogelijkheid in overweging nemen - het kon toch wel gebeuren, dat ik dat ik eens niet terugkeerde - en in dat geval „O, wat zijn dat nu voor redenen Wan neer je den tocht voor zoo gevaarlijk houdt, waarom zeg je dan niet eenvoudig tegen den baron, dat je er bij nadere beschouwing toch maar liever van afziet? Wanneer je het wat pijnlijk vindt om hem dat te zeg gen, wil ik het ook wel voor je doen." „Neen neen onder geen voorwaarde 1" weersprak hij haar haastig. „Je begrijpt mij verkeerd, wanneer je gelooft, dat ik eenige angst gevoel voor mjjn leven. Ik denk aan de mogelijkheid van een ongeval niet anders dan men denkt aan de moge lijkheid van een spoorwegongeluk wanneer men een reis onderneemt. En wanneer't nu in jouw macht staat, mij voor deze hoogst onwaarschijnlijke gebeurtenis gerust te stellen, waarom wil je je er dan tegen verzetten om aan mijn verzoek te voldoen?" „Maar ik begrijp niet, in hoeverre het tot jouw geruststelling kan dienen, dat geld juist in mijn handen te weten." „Vergun mij dan het je uit teleggen. Je weet dat ik geen naaste bloedverwanten heb alleen nog een paar heel ver verwij derde familieleden, die ik nauwelijks bij name ken. Aan hen zou bij mijn overly den het kleine vermogen te beurt vallen, dat ik in mijn vaderland achtergelaten heb, en zjj ontvingen dan meer, dan zij op grond van onze verre verwantschap zouden dur ven verwachten. Deze som echter, die ik zelf geheel onverwacht in mijn bezit ge kregen heb, zou ik in het veronderstelde geval, niet in hun handen willen zien, maar ik - wees er niet boos om Magdaik zou je willen vragen om het te beschouwen als een kleine erfenis, die ik je achtergelaten heb." Thans scheen haar toch het oogenblik gekomen aan het gesprek een minder erns tige wending te geven. „Een soort testament dus I" zeide zij lachend. Vergeef me, maar ik gevoel me heusch niet in staat, die gansche geschie denis zoo tragisch op te nemen. De baron heeft zijn kostbaar leven en de vele kleine Wanneer gij Helder bezoekt komt dan een kijkje nemen in onze van glas, porcelein en aardewerk, Emaille, Zinkwerken, Huishoudelijke artikelen, Luxe artikelen, Galanteriën, Speelgoederen, enz. enz. Prachtcollectie in alle afdeelingen en spotgoedkoope prijzen. Ziet de Etalages. Diepe en platte borden 12 ct. Boterhambordjes 12 ct. Blauwe Boterham bordjes 15 ct. Mooie Theeserviezen met 12 kopjes met goud-rand |koopje f2,99. Schoolschriften 3 cent. Prachtige kop en schotels 15 ct. groote vanaf f 1,40. Inmaakflesschen 30 ct. Blauwe Boterpotten in alle maten. Groote collectie Bierglazen vanaf 6 ct. Drankglaasjes 127° ct. Groote dubbele stukken Huishoudzeep 10 ct. Sponzen, Boenders, Bezems 39 ct. Stoffers 29 ct. Spotgoedkoope prijzen. Kruisweg 175/6 Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. ontwerpen en aanbesteden door en uitvoeren onder toezicht van bouwkundig bureau. Gratis inlichtingen en referenties bij Jac. KOORN, Schildereind, den Burg. Gedipl. Kraamverpleegster. Koogerweg, den Burg. Billijke conditiën. genoegens, die het hem nog zal geven, veel te lief dan dat hij dat alles lichtzinnig op het spel zou zetten. Onder zijn bescher ming weet ik je zóó zeker, dat ik er wel voor zal oppassen misbruik te maken van je momenteel edelmoedige stemming." „Maar je wilt het geld toch wel in bewaring nemen nietwaar of wei ger je dat ook „Wanneer het werkelijk zoo'n groote ge ruststelling voor je is nu, dan wil ik dat wel doenMaar het is toch wel vroeg genoeg, wanneer je het mij bjj je vertrek overhandigt. Anders heb ik mis schien ook nog het ongeluk om't onderweg te verliezen. En mijn vermogen is helaas niet toereikend om je dat verlies te ver goeden." Hij stemde toe, maar toen zij aanstalten maakte om op te staan, hield hij haar tegen. „Neem me niet kwalijk - maar dat was nog niet alles, wat ik je voor mijn vertrek wilde zeggen. Heeft de proef nog altijd niet lang genoeg geduurd, waaraan je me tot op heden onderworpen hebt, Magda? Kun je me nog steeds niets anders op mijn weg meegeven dan deze wreede hoop op een onzekere toekomst „Neenantwoordde zij met bijna hardi klinkende stem, en haar gelaat werd plot seling weer ernstig. „En wanneer het soms j6 bedoeling is, het mij opnieuw weer las tig te maken, dan moet ik je verzoeken,, mij mijn weg alleen te laten vervolgen Ik haat deze scènes, waardoor ik mij toch nooit of te nimmer tot een overijld besluit laat brengen." „Het was mijn bedoeliDg niet, je toteen overijld besluit te dwingen," antwoordde- hij rustig. „Laat ons er maar niet verder over spre ken (Wordt vervolgd i zelfs de grootste en donkerste verdwi)nen door één pot SPRUTOL Verkrijgbaar bi) alle drogisten nui|, 9s -f v-*t- haeft niet anders dan vrienden, in tegen stelling met een gladde aardappel. Wilt U heerlijke aannakeeken bakken, gebruikt dan IN PONDSPAKKEN. Het Is het fijnste meel voor allerlei gebak In dezen tijd van dure aardappelen, terwijl het bovendien goedkoop Is! VRAAGT UW WINKELIER v:?;V:-W;-c. -

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4