N°. 3822, Zaterdag 21 Juni 1924; 37"' Jaargang. ieuws- en Advertentieblad. BRUINZUIDEWIND A.J.P& MOTORDIENST TEXEL-AMSTERDAM via de ZAANSTREEK, tweemaal per week. woinge,ruime nansopjes ALESIANA. Texelsche Berichten. Keelontsteking OU blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Advertentlön daags voor de uitgave vóór 4 aar nam. Pr#d«r Adurtenhin; IloevceI moei Ie /ros/ hef niet om ze schoon ie houden f DE LEVER'S ZEEP MIJ. VLAARDINGEN. liUULjUCJ Abannementtprb* per S maandeni Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging dei porto's. Losse nummers 3 cent. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. COURANT. Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. POSTCHEQUE- en QIRODIENST.(No. 652. ABONNJSMSNTBNan ABVBRTBNTiEN worden aangenomen i»8 de Uiig. fua.k h A.NGEVBLB* 0K ft O O IJ, Parkstraat, Boa» op T x a Licht op Van Zaterdag 21 Juni toten met Vrijdag 27 ]uni. voor rijwielen 9,56 uur, voor rijtuigen 10,26 uur Voor Hoogwater Spoor- en Bootdienst, enz., zie men 4e pagina van dit blad. de brand, neervleien in een makkelijke stoel en zoo toeluisteren. Het gesproken woord was verwonderlijk dui delijk. Woord voor woord, ja, we zouden haast zeggen komma voor komma kon men de hoog geleerde redenaar volgen. Als hij een grapje tapte kon men het publiek mee hooren lachen; precies acht uren deed de Hilversumsche toren klok acht zware slagen door de kamer aan het Schilderend op Texel weergalmen, en, toen na IV. De kroon op het werk. Men kon het in den Burg merken, zoo de eerste week in Juni, dat er wat gaande was. Jong en oud had het over de Alesia en 't heette dat-ie er nu toch werkelijkaf zou. Weliswaar geloofde in z'n hart zoowat geen enkele Texelaar het, maar toch.... toen het de 4e Juni bekend geraakte dat een aantal sleepbooten uit Terschelling en van 't Nieuwediep order had gekregen zich naar de Alesia te begeventoen vroeg men toch zoo hier en daar eens wanneer het aan 't strand hoog water wasen de een na den ander trok de Westermientsche bosschen in, en vandaar door't Westerslag naar het strand. Langzamerhand groeide de menschenmenigte daar aan, totdat ten slotte half Texel in de meest schilderach tige houdingen tegen de duinen en op het strand neergestreken was. En aan boord? Ook daar heerschte groote spanning. Zou nu eindelijk, na zes maanden ploeteren, het werk met sukses bekroond worden? En achter de buitenste branding, daar lagen de sleepbooten voor anker. Eerst de Drenthe met z'n twee pijpen, verder de Cycloop, Texel, Volharding, en daar tus- schendoor het kleine Assistentje, met de stoomblazer Dolphijn. Deze laatste zou, wegens z'n geringe diepgang het anker, waaraan de sleeptros bevestigd zat, lichten. Als men nu maar spoedig verbinding tus- schen de Alesia en de sleepbooten tot stand kon brengen, dan zou het zeker lukken. Driewerf jammer, het heeft die dag niet zoo mogen zijn. Het liep alles tegen, het anker wilde niet gauw genoeg gelicht zijn, de sleeptros van de Cycloop brak en einde lijk was het goede tfj verloopen. Wel was de Alesia ruim 53 meter zeewaarts gegaan, wel gaf men de hoop spoedig vlot te ko men nog lang niet op, maar toch bracht deze middag velen een teleurstelling. En ook de volgende dag ging het niet; ook toen schoot men wel een eind in de goede richting, maar toch kon ook nu de Alesia z'n element niet bereiken. Nog een zware sleepboot, de Nestor uit IJmuiden, werd opgekommandeerd. En toen, des Vrijdagsmorgens, terwijl zoowat niemand op 't strand was, toen ging de Alesia er zoo stiekum van door. Om 8 uur slaagden de Texel, Volharding, Drenthe en Cycloop erin, haar vlot te brengen, gezamenlijk brachten de sleep booten het gestrande schip nu tusschen de banken door, eerst om de Noord en toen over de buitenste banken heen, en het was gebeurdMen kon nu gelijk ieder ander normaal schip, koers zetten naar 't Nieuwediep, vergezeld door de booten van Wijsmullerde Texel en Volharding keer den weer naar Terschelling terug. Het pleit was beslechthet gestrande stoomschip dat er nooit weer af zou, was vlotgebracht Van de Directeur v. h. Post-en Telegraaf kantoor te den Bur;j, ontvangen wij de volgende mededeeling: Met ingang van 19 Juni is het Post-en Tele graafstation te den Hoorn ook geopend voor den telefoondienst. W, J Na nog wat stoeien, waar het schoonc nachtgoed zoo onder lijdt, gaat het kindje slapen, Hoe grappig zien de kleintjes er mee uit. Zc staan nog niet erg stevig op hun voetjes en vallen nog al eens een keertje, waarbij ze het dan altijd noodig schijnen te vinden zich zoo vuii mogelijk te maken, voor ze overeind krabbelen. Toch kunnen de moeders al die kleertjes weer schoon krijgen. Rinso, het voor treffelijke, nieuwe zeepproduct maakt het hun zoo gemakkelijk mogelijk, het over vloedige, vette sop weekt al het vuil los. Slechts erg vuile plekken moeten zachtjes met de handen gewreven worden. Het zwoegen aan de waschtobbe be hoort tot het verleden, wanneer ge Rinso begint te gebruiken. Neemt eens proef! Koopt nog heden een pakje 1 Redevoering van Professor Treub aan't Schildereind alhier. 1.1. Dinsdagavond zou Professor Treub een redevoering houden. Waar Aan 't Schildereind hier Dan had men er toch wel meer van ge hoord. Neen, des professors tastbare persoonlijkheid zou ergens in Hilversum als we het wel hebben op 't raadhuis aanwezig zijn, bij de een of andere officieele ontvangst. Maar het door hem te spreken woord zou in alle plaatsen van ons land, en desverkiezendc ook daarbuiten, gehoord kunnen worden door een ieder die maar een stel koperen draden op z'n dak, en een geleerd en ingewikkeld apparaat in z'n huiska mer had staan. Nu is het lang geen pretje om bij zoo'n offi cieele redevoering tegenwoordig te moeten zijn. Wordt het verhaal aan tafel afgestoken dan moet je fatsoenshalve je biefstukkie wel laten staan en met een ernstig en belangstellend ge zicht naar de redenaar luisteren: is het bijeen officieele ontvadgst dan moet je als-maar in de houding staan Nu was dat echter heel wat beter. De heer de Wilt aar, 't Schilderend alhier had onsuit- genoodigd naar de professorale redevoering te komen luisteren, en we konden ons nu rustig, in 't daagsche jasje, en met een pijp tabak in afloop het applaus ons wat te hard in de ooren klonk, draaiden we slechts een knopje om en.... het was uit. Voor wie nog niet geheel in aethergolven verward is, blijft het een wonder. Radio. Onze plaatsgenoot, de heer H. Bruin, derde stuurman, is geslaagd voor het Rijkscertificaat Radiotelegrafie. Zanguitvoering in het Park. Naar wij vernemen zal de Texelsche Zang vereniging 't Gemengd Koor een openlucht- uitvoeri.-.g geven, op Donderdagavond a.s., in het Park te den Burg. Badplaatsengids. Wij ontvingen ter aankondiging een handig boekje, genaamd„'n welke badplaats zal ik mijn vacantie doorbrengen Het is geschre ven door de heer J W. Kockx, directeur van „Mij. Noordzeebad Egmond". Evenwel is het boekje een algemeene badplaatsgids voor heel Nederland, er koint dan ook een flink artikel over Texel in voor, grotendeels ontleend aan de gids V.V.V. Ondrschi'cl. Deze week werden van hier verzonden 28C6 lammeren, 7 koeien, 8 kalveren, 51 varkens en 2 paarden. mi catarrh, bronchitis, schorheid. Gebruik AKKER's Ging de luclit in met een vlieger. Ia Japan hadden twee mannen een groote vlieger gemaakt van 12 bij 9 voet. Een sterk touw werd gebruikt om den vlieger op te lateD. Eeu joDgen van 12 jaar ging mee om den vlieger te zien opgaan. Om een of andore reden bonden de mannen het vliegertouw aan een riem, die de knaap om zijn middel droeg. Op een onbewaakt oogecblik ontsnapte bet touw aan de banden van de mannen en voordat zij kans badden om het touw weer te grypen, werd do iongen meege voerd de iuebt in tot ocui hoogte van 30 voet, en toeo brak bet toriw. Oe jrcgeu viel dood en (ie mannen wei Jeu gearresteerd voor doodslag.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 1