W. VAN DER ZEEP ZONEN, Motorschip Maria Motordienst Texel-Rotterdam. naar Rotterdam, Groote sorteering. - Lage prijzen. Fa. S. A. KANNEWASSER Zonen Kanaalweg 149, Helder 8TEKEOSCOPEN f JJ« I^iek Marmeren Schoorsteenmantels, Prima Slijpsteenen in verschillende maten, Speciaal Grafsteenen, Monnmenten, Spo®r- ea Bootdienst FEUILLETON. Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Leiden. Ingezetenen van Texel. goed gesorteerde Magazijnen Alle soorten bruine Boterpotten Fa. S. J. PRINS Go. 5 minnten van de Boot. Doet Uw voordeel en komt eens bij ons kijken. vertrekt Dinsdag a s. IN ELKE KEUKEN WOUDA'S TARWEBLOEM „PAREL" in verschillende prijzen. Fa. Laapveld de Eooij. STEENHOUWERS -- HARLIN GEN, Leveren uit voorraad tegen lage prijzen. vaart van glas, porcelein en aardewerk, Emaille, Zinkwerken, Huishoudelijke artikelen, Luxe artikelen, Galanteriën, Speelgoederen, enz. enz. vanaf f 17,— tot f 700,—. vanaf f 1,— per stuk. in hardsteen, marmer en graniet, vanaf f 15,- per grafsteentje met 50 letters. NIEUWSTE MODELLEN, VLUGGE LEVERING, SOLIED WERK. Magazijnen Harlingen, Leeuwarden, en Wieringen. HOOGWATER reede van Texel. Zomettijd. Donderdag 19 Juni v.m. 11,02 Vrijdag 20 .11,52 Zaterdag 21 12,43 Zondag 22 1,08 Maandag 23 2,— Dinsdag 24 2,54 Woensdag 25 3,50 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7Vs uur. Voor postwissels, kwitantiÊn, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Auto-diensten. BurgHaven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Dienstregeling 1 Juni 1924. Vertrekuren van de Boot Op Werkdagen Vertrek Texel 6.— 8,— 11.— vm 2,30 nm5,30nm Vertrek Helder: 7,—vm. 9,30 vm. 12,—'smidd. 4,15 nm. 6,45 nm. Op Zon- en Feestdagen Vertrek Texel 6,vm 11,vm 5,30 nm. Helder 9,— vm 12,—'srnidd. 6,45 nm Vertrek en aankomst der treinen van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 H.22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6.13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 10) Het was elf uur, toen zij de zoogenaamde kansel, een klein rotsplateau aan den voet van den Engelenberg bereikten. Von Leinin- gen stelde voor, hier een oogenblik te rusten, daar zij nu onmiddelijk voor het gevaar lijkste! gedeelte van de klimpartij stonden. „De rotswand is. zooals u ziet, wel wat erg steil," zeide hij met een opvallend ge dwongen poging, om op zijn gewonen op gewekten toon te spreken, „en we kunnen deze moeilijkheid alleen overwinnen door het smalle paadje te volgen, dat u hier tegenover ons ziet beginnen, Op vele plaat sen is het nauwelijks breed genoeg voor een damesvoet; maar er bevinden zich overal spleten en gleuven in het gesteente, die iemand het beklimmen mogelijk maken, voor zoover enfin, voor zoover zij niet onder onzen last bezwijken. Maar wij zul len er wel komen Het is geen goede 'bergbeklimmer, die zich niet op zijn touris- tengsluk verlaat." Werner Marold zag op naar de st-ile bovenaan bepaald overhellende rotswand H. KEESOM. «III .M—■■III— Wanneer gij Helder bezoekt komt dan een kijkje nemen in onze Prachtcollectie in alle afdeelingen en spotgoedkoope prijzen. Ziet de Etalages. Diepe en platte borden 12 ct. Boterhambordjes 12 ct. Blauwe Boterham bordjes 15* ct. Mooie Theeserviezen met 12 kopjes met goud-rand .koopje f2,99. Schoolschriften 3 cent. Prachtige kop en schotels 15 ct. groote vanaf f 1,40. Inmaakflesschen 30 ct. Blauwe Boterpotten in alle maten. Groote collectie Bierglazen vanaf 6 ct. Drankglaasjes 121/» ct. Groote dubbele stukken Huishoudzeep 10 ct. Sponzen, Boenders, Bezems 39 ct. Stoffers 29 ct. Spotgoedkoope prijzen. Kruisweg 175/6 Spoorstraat 17, hoek Spuistraat PLAATSMAN en wierp dan een snellen blik in de onmee- doogend aan hun voeten gapende, verschrik kelijke diepte. Toen zeide hij „Wanneer ik over de tallooze gevaren aan dezen tocht verbonden, beter ingelicht was geworden, dan zou ik u hierheen waar schijnlijk niet gevolgd zijn, mijnheer von LeiningenMaar daar van een terugkeer nu natuurlijk geen sprake meer kan zijn, stel ik tenminste de voorwaaide, dat wij bij het passeeren der rotswand de rollen omdraaien. Ik geloof een goeden kijk op de vastheid of broosheid van het gesteente te hebben, waarop het hier vóór alles aan komt, en ik zal daarom voorgaan „Zooals u wilt, doctorMaar denkt u er wel aan, dat het uw wensch is en niet de mijne." „Het komt niet in mij op, u ook maar eenige verantwoording op te leggen voor iets, wat mogelijk zou kunnen gebeuren. Maar ik wil, voor wij ons weer op weg begeven, een vraag, waarop u mij als man van eer naar waarheid moet antwoorden." „Dat klinkt erg gewichtig. Vindt uzelf ook niet, doctor, dat de situatie momenteel zich niet erg tot dergelijke besprekingen leent „Ik kan niet vinden dat zij daartoe slech ter geschikt is dan een andere. Ik zou van u willen weten, mijnheer von Leiningen. in welke betrekking u staat tot mejuffrouw wordt meel gebruikt, maar het is niet hetzelfde welk. Met bakt U de heerlijkste panne koeken, flensjes, beignets, poffertjes, terwijl het als bind middel voor saucen ook voor treffelijk Is VRAAGT UW WINKELIER Dames- en Kinderconfectie. i ■.U'/:U 'L'üXV'.' >V,t' /'v; v. V Magda Seyfried." „In welke betrekking? Mijn hemel, in de aangenaamste, die u zich maarden ken kunt. Ik acht die dame zeer hoog en ben een vurig bewonderaar van haar schoon heid. Het maakt mij gelukkig't voorrecht van haar gezelschap te genieten." „U weet heel goed, dat mijn vraag anders bedoeld was. En ik hoop, dat u mij niet verder met gezegden in 't algemeen zoekt te ontwijken, wanneer ik u zeg, dat ik be sloten ben, die dame tot mijn vrouw te maken „Ahliet Leiningen zich in blijkbare verrassing ontvallen. Met haar goedvinden wanneer het tenminste vergund is, zulk te vragen „Juffrouw Seyfried heeft mij een recht gegeven om aan haar wederliefde te ge- looven." „Werkelijk Metondubbelzinnigewoor den „Met woorden, die naar mijn overtuiging niet verkeerd opgevat kunnen worden. Of kunt u aan dezen brief een andere verkla ring geven?" Hij had het schrijven, dat Magda in Ro senheim voor hem achtergelaten had, uit zijn rugzak genomen en gaf het aan zijn metgezel. Het was Dr. Marolds onverzet telijk besluit, aan den onwaardigen toestand, waartoe hy zich zoo lang had laten dwingen, een einde te maken en een beslissing uit te lokken, tot welke onaangenaamheden dit ook mocht leiden. Von Leiningen had haastig naar de brief gegrepen en hem snel doorgelezen. De uit drukking van zijn gelaat scheen geheel onveranderd, toen hij hem teruggaf, alleen in zij n oogen vertoonde zich een eigenaardige flikkering. „Ik feleciteer u, doctor," sprak hij toen. ,U zult te benijden zijn, wanneer u uw doel bereikt hebt." „Wanneer ik het bereikt heb - Hebt u misschien de bedoeling, mij daarin te dwarsboomen „NeenTusschen ons kan toch ten slotte niets anders beslissen dan de wil van de dame in kwestie, die wij och, waarom zou het niet gezegd mogen wo?den? die wij beiden liefhebben. En ik geef u mijn woord, doctor, dat alleen baar wil geschieden zal. Vindt u het nu goed, dat wij onzen tocht voortzetten En staat u er nog steeds op, vooraan te gaan „Javerklaarde Werner Marold beslist. „Ik zal in de eerste plaats dat kleiDe uit stekende gedeelte daar bovenaan zien te bereiken, terwijl u hier voorloopig op deze plaats achterblijft. Daar boven kanikdan wel het touw voldoende vastmakenu kunt dan veilig en wel volgen." /Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4