S^0UDA>, S'i'EKEOSCOPEN Motorschip Maria De grootste worraad: in de nieuwste modellen MaateieostmaeSs Blouses enz. zoowel in de goedkoope als in de in de eenigste speelaie Pamesconf ectiezaak te Kanaalweg 71, bij het Postkantoor, HELDER. fitjiieire vindt Laat Uw bouwwerken MÜEHMEA Speciaal adres voor Notaris MULDER, hooigewas en nagras van KUNSTTANDEN. Spreekuur met Arts Wed. fiUÏKES, Stationstraat 11, Helder. Adverieemi doet verkoopen. 7 ALSVADER in verschillende prijzen. Fa. Langeveld de Rooij. Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Lelden. Baby Bleeding Dames Lingerie Kousen, Kleedjes, enz. Sr s. Texelstroom naar Purmerend Donderdag naar Leiden vertrekt 8 nnr. Abonneert U op de Texelsche Courant. FEUILLETON. I. GRUfJWALD, WOUDA'S EERSTE SOORT ZUIVER BOEKWEITMEEL "«WW ontwerpen en aanbesteden door en uitvoeren onder toezicht van bouwkundig bureau. Gratis inlichtingen en referenties bij Jac. KOORN, Schildereind, den Burg. publiek verkoopen en verhuren im vaart Wed. F. NAEREBOÜT, Keizerstraat 59, Helder. Vertrekt 1 uur. zal op Woensdag 2 Juli 1924, des avonds 7Va uur in het „Wapen van Amsterdam" te Oosterend voor Mevr. Wed. D. Gollards 1 93 50 H.A. Dijkstal 1 93 50 Dukoog 79 Lageveld A. Keijser 95 24 Onder de Fan 85 20 Ootjes Lageveld voor den heer P. Boon te Oosterend 1 30 20 H.A. de Veeren (plm. 25 Aren gezaaide klaver en gras). Tand-Techniker thuis komt van het werk, dan heeft hij trek in eten. Verstandige vrouwen zorqen voor stevige meelkost In dezen tijd van slechte aardappelen. Gebruikt voor het bakken van pannekoeken enz. ■yj IN PONDSPAKKEN Het is het beste voor het doel. H. KEESOM. vaart Maandag a.s. D. METS. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Va uur later.) Datum 26 27 28 29 30 1 2 Juni/Juli Hoogwater 4,53 6,03 7,03 7,55 8,40 9,17 9,53 van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9.04 10,05 Zondags niet 12,13 12 31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.8,11.2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op van 28 Juni—4 Juli 1924. Rijwielen 9,55 uur, rijtuigen 10,25 uur. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 18) Hij vertelde toen, dat zijn metgezel op een zeer gevaarlijke plaats, ongeveer drie kwartier boven de Jocheralpen in een diepen afgrond gestort was; tengevolge van een misstap moet hij uitgegleden zijn, waardoor het touw brak. Hij had op zijn roepen geen antwoord meer gekregen, en daar fiij toch geen hulp verleenen kon, was hij ijlings den terugtocht begonnen, om hulp uit At- ters te halen. Toen hij echter door zijn te groote baast zelf viel, schijnt de gedachte aan den andere op wonderlijke wijze uit zijn herinnering weggevaagd te zijn Of schoon het intusschen al tamelijk iaat ge. worden was, is er toch direct daarop een volledig uitgeruste reddingsexpeditie van Atters vertrokken, waarbij zich bijna alle flinke mannen uit het dorpje aangesloten hebben. Men moet afwachteD, welkresul- taat hun pogingen zullen hebben maar ik heb, eerlijk gezegd, weinig hoop misschien kunnen zy zelfs niet eens de plaats waar zijn iyk ligt, bereiken." Zy werden door de komst van Dr. Rainer, den te Lengenbachgevestigden arts, in bun gesprek ondeibroken. Op verzoek vanDr. Alexander was er direct om dieos bijstand gevraagd en beiden begaven zich nu naar den verongelukte. Zijn oogeublikkelijken toestand in aanmerking genomen en met het oog op de reeds aangelegde verbanden kon er van een grondig onderzoek nu geen sprake zijn. Maar terwijl de Lengenbacher arts zich onhoorbaar over hem heen boog, ontwaakte hij, ondanks alle in achtgeno men voorzichtigheid, uitzijn verdooving en keek met verwonderde oogen om zich heen „Bent u het, dokter Rainer?" vroeg hij zwak. „Ben ik dan al in Lengenbach De arts bevestigde zijn vraag en infor meerde vol hartelijke deelneming naar zijn toestand. Toen bewoog LeiningeD echter afwerend zijn verbonden hoofd. „Ik geloof, dat er niet veel meer van mij te maken zal zijn, DokterDie bee- beenen die beenen zijn zedanhee- lemaa! gebroken, ik voel ze zelfs niet eens - En die koude die vreeselijke koude Kon u maar wat doen, om me wat te ver warmen Men trachtte natuurlijk hem gerust te stellen omtrent zijn verwonding, die naar de meening der doctoren beslist doodelijk was, en het leek, alsof hij geloof schonk aan hun bemoedigende woorden Hij vroeg hoe laat het was, en toen men hemzeide. dat het nog enkele minuten voor midder nacht was, gaf hij den wensch te kennen, den waard van het hotel te spreken. In de veronderstelling dat her voor een of ande?e testamentaire beschikking was, haastte men zich, aan zijn verzoek te vol doen, en met een goedaardige uitdrukking op zijn gelaat kwam de brave llann-Tobi, aan zijn bed. „U moet niet boos zijn, Hann Tobi, dat ik U zooveel Hst veroorzaak," fluisterde de gewonde met een zwakke poging tot glim lachen, „en u moet mij bovendien nog een kleinen dienst bewijzen. Het is dringend noodzakelijk, dat ik juffrouw Seijfried ter stond spreek. Wilt u alstublieft één van de kamermeisjes naar boven sturen om haar te wekken? Zij weet natuurlijk nog niets niet waar? „Neen baron, zij kan niets weten, want zij is al sinds gisteravond niet meer hier De matte oogen van den verongelukte opendeD zich wijd en staarden den waard verschrikt aan. „Niet meer hier Wat wilt u daarmee zeggen „Dat zij vertrokken is, baron geheel onverwacht. Ik moest een extra rijtuig voor haar bestellen, want zij wilde beslist den nachttrein naar Italië nog nemen." Leiningen steunde dof. Wel een minuut lag hij onbewegelijk, toen vroeg hij met nauwelijks hoorbare stem „En heeft zij alles meegenomen ik be doel alles, wat zij aan bagage meegebracht heeft „Maar natuurlijk - alles, daar het niet haar bedoeling was, nog weer terug te ko men." „Neen - dat is zoo, zij zal nooit terug komen," prevelde de gewonde. „En ik had het moeten weten ik kende haar immers maar al te goed „Kan ik u soms nog met het eeb of ander van dienst zijn, baron?" vroeg de waard na eeD oogenblikje. Hij stelde deze vraag eenigszins beklemd, want de in het oogloopende verandering op het gelaat van baron Von LeiDingen, de plotseling onmiskenbaar te voorschijn tre dende kenteekenen van den naderenden dood, wekten zijn bezorgdheid op. „Mis schien kan ik voor u aan iemand schrijven of telegrapheeren." De verongelukte maakte een ontkennende beweging met zijn hoofd. „Heeft zij niets voor mij achtergelaten, Hann-Tohi? Geen boodschap geen brief zelfs geen enkele regel „Niets, baron Maar misschien heeft zij bet wel door de groote haast vergeten. Want zij was by haar vertrek zoo gejaagd, als ik het bijna nog nooit bij een gast ge zien heb." Hy kreeg geen antwoord meer. Von Leinin gen lag met gesloten oogen en verroerde zich niet, ook niet toen een van de dokters een vraag tot hem richtte. „Ik zal zien, dat ik een zuster krijg, om vannacht bij hem te waken," zeide Dr Rainer zacht. „Wij beiden, collega, kunnen immers toch niets meer voor hem doen." Hij verwijderde zich, en reeds na verloop van nauwelijks twintig minuten kwam er 'n ordezuster, een dertigjarig meisje, met een lieftallig, zacht gelaat Er waren niet v.eel verklaringen en aan wij zingen toe noodig, om haar op de hoogte te brengen van de taak, die haar hier wachtte. Ook zij besefte met den eersten blik, dat zij hier niets anders meer doen kon, dan een stervende zijn laatste lijdensuren te verlich ten, en reeds haar voorzichtige, geruisch- looze wijze van handelen, de bijna moe derlijke zorg, waarmede zij, zonder hem pijn te veroorzaken, zijn kussens opschudde, de goedige uitdrukking in haar oogen hadden al dadeliik een kalmeerende uitwerking op den stervende alleen. De postbeheerder Hann Tobi was de laatste, die na een langen, mede lijdenden blik op denschijnbaarsluimerende do kamer veliet. (W. v. v

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4