Motorschip Maria JN EEL'8 Speciaal adres voor f irma LangeveDl de R.ooij MAARfSiiT «If Koegras» Baby Bleeding Barnes Lingerie Housen, Hleedjes, enz. Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Leiden. Keizerstraat ••2-63, Hekier, Grootst gesorteerd Heeren- en Jongens- bleedingmagazijn bier ter plaatse. De toepassing der wet op de INKOMSTENBELASTING op de LANDBOUWBOEKHOUDING. T heeft heden voor Den Helder, Koegras en Omstreken (grenslijn Nieuwesluis, Groote Keeten), Texel en Wieringen als eenigsten Importeur voor den verkoop van Ford Cars, Fordtrucks en Fordson- Tractors in genoemd district aangesteld, Handelaars in Ford Products binnen dit district gelieven zich tot bovengenoem- den Importeur te wenden. FEUILLETON. Wed. F. NAEREBOUT, Keizerstraat 59, Helder. Adveri.eer«n doul verkoopen. vaart Regelen voor de belastingopgaven, samengesteld door de vergade ring van Belasting-Inspecteurs te Alkmaar, 4-11-1923. - H. KEESOM. ff?».-jjU mmamtixacen,jJtu^u»£A* Jongens Norfolk-pakje, leeftijd 5 tot 12 jaar f4,-. Sport Costuums, van sterke Eng. stof. diverse kleuren en prima afwerking en geheel gevoerd, voor den leeftijd van 9—16 jaar, f 9,— stijgend 50 ct. per maat. Blauw Kamgaren-Costuums, in diverse modellen, bij ons slechte f 20,24, 30, 35, 44, 46 tot 60. Dames- en Heeren wol Gabardine Mantels en Jassen f 18, 22, 25, 31, 37, 40, 42>/s. Bruin met rood streepje f 17, 18'/3. 21, 29, 31, 33, 36. Dames- en Heeren Gabardine Mantels en Jassen in alle kleuren f 18, 22, 25, 27, 33, 35, 40, 45. Laken Costuums I en II rij, 20, 27, 30, 35, 43, 50. Costuums in donkere fantasie stoffen, f 9.50, 11.50, 15, 17, 20, 22.Vo, 25, 27, 30, 35, 40, 42, 50. 55. Whipcord-Costuums, prachtige kwaliteit beige en bruin enz. garandeeren voor eiken prijs en brengen de grootste iSy®*» keuze in Jongens- en Heerenkleeding. Vraagt zichtzending en vergelijk onze prijken, die 20 pCt. lager zijn dan elders. Zondags tot 12 uur geopend. Vraagt Uw kennissen die bij ons kochten, of het naar genoegen was. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Vu uur later.) Datum 3 4 5 6 7 8 9 Ju fï Hoogwater 10,26 11,— 11,36 12,13 12,54 1,15 2,02 Treinenloop HelderAmsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. AanVomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkni.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12 31 2 52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3.05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- cn feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 28 Juni—4 Juli 1924. Rijwielen 9,55 uur, rijtuigen 10,25 uur. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 18) Buiten wendde hij zich tot den Lengen- baeher arts: „Een goed mensch jammer voor hem! Maar wanneer ik aan den an dere denk, die nu buiten tusscben de rotsen ligt, dan gaat mij dat nog veel meer aan het hart. Die had u moeten kennen, dokter niet zooals hij nu geweest is want zoo heb ik hem zelf niet herkend, maar zooals hij een paar jaar geleden was, gedurende zijn eerste verblijf hier. Een pracbtmensch zeg ik u. Ik weet niet, wat er in dien tusscbentijd met hem gebeurd is, maar zoo als hij nu hier was, zoo in zichzelf gekeerd en treurig gestemd ik geloof bijna, dat het hem onverschillig zou hebben gelaten, wanneer hij vooruit geweten had, dat deze tocht in de bergen zijn laatste op deze wereld zou zijn geweest. Nog beheerschten de grijze schaduwen der morgenschemering het Lengenbacher dal, toen er zacht aan de slaapkamerdeur werd geklopt, waarachter de postbeheerder nog rustig sliep. Hij hoorde echter het kloppen direct en vermoedde direct waar het om ging. Wat is er De baron EeD oogen blikje geduld ik kom zoo." Buiten begroette hem, zooals hij het niet anders verwacht had, de stille ordezuster. wier gelaatstrekken reeds lang opgehouden hadden, haar gemoedsgestelheid te weer spiegelen. „Dus het is afgeloopen?" vroeg de waard. „Is het uit met hem „Nog niet," luidde het rustige antwoord. „Maar het loopt snel ten einde En hij wenscht u nog iets te openbaien, voordat h(j sterft, ik heb op zijn wensch ook om den pastoor en den dokter gezonden, maar voor zij hier kunnen zijn, zal het misschien al wel te laat zijn. En u moét hem aan hooren, want hij heeft een zware schuld op zijn geweten." „Een zware schuld De baron, die altijd zoo vroolijk en opgeruimd geweest is?" „Hij is niet degene, voor wien hij zich uitgegeven heeft geen baron, maar een bedrieger en een dief, die door de Duitsche justitie vervolgd wordt. Hij heet Robert Leiszner, en de dame die als een juffrouw Seyfried bij u gelogeerd heeft, is zijn Wet tige echtgenoote. Niet de gedachte aan zijn dood die nabij is, maai de woede en de smart over haar trouwelooze vlucht zijn de oorzaak, dat hij nu voor het einde nog alles wil bekennen." De goedf Hann Tobi was door deze mede- deelingen, die hij op den korten weg Daar de ziekenkamer ontving, niet weinig ont steld, maar hij had in zijn hoedanigheid als waard al teveel menschen van verschil lenden aard leeren kennen, dat dit verras sende nieuws hem geheel zijn kalmte zou kunnen doen verliezen. En hij vergat niet, dat het een stervende was, naar wien hij zich thans begaf. Toen hij de onrustig flik kerende oogen van den in den afgeloopen nacht verschrikkelijk afgevallen man met een uitdrukking van verterenden angst op zich gevestigd zal, kostte het hem moeite, om aan zijn gezicht de gewone rustig - vriendelijk uitdrukking te geven, en hem met werkelijke deelnemiDg naar zijn toe stand te vragen „Met mij gaat het goed, Hann—Tobi," klonk het toonloos vanuit de kussens, „juist zoo goed, als ik het verdieD. En nu moet u mij niets meer vragen. Ik heb u n 1 laten roepen, om u ODgevraagd alles te vertellen." En terwijl de zuster in stom gebed aan het voetenein 'e van het bed neerknielde, moest HannTobi aan het hoofdeinde gaan zitten om de gefluisterde biecht van den armen gewonde aan te hooren. Hij ver stond misschien niet alles, wat de zooge naamde baron hem daar openbaarde, maar hij prentte ook datgene, wat hij niet dade lijk begreep, goed in zijn geheugen, omdat hij na de mededeeliDgen van de zuster zeker wist, dat de justitie hem daaromtret naderhand inlichtingen zou vragen. Ja, het was een bedrieger en dief, een inbreker, die onder het masker van een voorname persoonlijkheid iD zijn hotel ge logeerd en met meesterlijke hand zijn rol gespeeld had. En niet een of ander toeval had hem hierheen gevoerd, maar het op meerdere ervaring gegronde vertrouwen, dat een door het gerecht vervolgde vluch teling nergens veiliger was dan in een toevluchtsoord voor zomergasten, waar steeds touristen komen en gaan en waar slechts heel zelden iemand om inzage van zijn papieren gevraagd wordt. Gedurende eenige dagen had hij zich met zijn vrouw in München verborgen gehouden, omdat het hem bij volledig gemis aan eenige pa pieren voorloopig te gewaagd leek, naar het buitenland te vluchten. In overleg met zijn echtgenoote kwam hij toen tot het besluit, om te trachten in een vermomming naar Tirol te reizen, om zich daar in het stille dal van Lengenbach verborgen te houden tótdat hij met zekerheid kon aannemen, dat zijn daad en het verzoek tot aanhou ding van hem en zijn vrouw een weinig in het vergeetboek zou zijn geraakt Hij zelf had zich, door zijn gelaat te schminken, door een valschen witten baard cn door het aannemen van een eenigszins gebogen houding, het aanzien van een gebrekkigen, ouden man gegeven terwijl zijn vrouw heur haar, dat zij goudachtig rood geverfd had, toen z(j als tooneelspeelster haar triomfen vierde en dat in het signalement als een bijzonder kenteeken aangegeven was, door kunstmatige behandeling weer zijn oor spronkelijke, diepzwarte kleur teruggegeven had. Niettegenstaande deze ingrypendo verandering in hun uiterlijk voorkomen, hadden zij het toch voor te gevaarlijk ge houden, samen te reizen en waren daarom overeengekomen, ieder in een afzonderlijke afdeeling van den D-trein te reizen, en voor alle zekerheid kaartjes tot Verona te nemen. Het was een toevallige samenloop van omstandigheden geweest, dat de jonge vrouw op het station in München plotseling een vriend uit baar meisjestijd had ont dekt, Dr. Wernei Marold, die volgens haar vaste overtuiging evenmin iets van haar optreden als tooneelspeelster als van haar huwelijk kon weten. En het resultaat van een snel genomen besluit was geweest, dat zij in deD trein zijn gezelschap had opge zocht, opdat het dan den schijn zou opwek ken, alsof zij de reis onder zijn geleide maakte. Het kleine handkoffertje echter, in welks dubbelen bodem de bij het bank bedrog buitgemaakte som verborgen was, had zij bij zich gehouden, teneinde datgcld voor het geval haar echtgenoot, ondanks zijn vermomming toch ontdekt en gearres teerd mocht worden, voor inbeslagneming te behoeden. Door toevallige gegevens moest deMün- chener politie toch op het juiste spoor der vluchtelingen gebracht zijnwant reeds aan het eerste station, in Rosenheim, was er een commissaris van politie, vergezeld door een agent in uniform in den trein ge komen, blijkbaar met de bedoeling alle cou pe's te doorzoeken naar het vervolgde paar. Het gevaar was daardoor in een zeer critiek stadium gekomen, want men kon veiligaannemen.dat iedere reiziger, die er ook maar eenigszins verdacht uitzag, naar zijn papieren gevraagd zou worden. De voormalige actrice echter verloor ook in dit hachelijke oogenblik haar tegenwoordig heid van geest geen moment. 'Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4