Woensdag 2 Juli 1924, 'No. 3825 t Huisknecht. Heeft U Groote Opruiming van Grammaphoons. Bijblad van de Texelsche Courant ADV ERTENTIEN. onze Nieuw Edison of Colombia Grafanola nog niet gehoord? Kom dan toch eens luisteren, het kost U niets. B. JANSEN alle soorten speelgoederen, parapluies en lederwaren, theeserviezen enz. enz. Muziek- en Iostrumentenhandel Parkstraat. Prima Gerookt Paardevleeych Nette zelfstandige Huishoudster gevraagd het hooi Abonneert U op de Texelsche Courant. van Schoolreisje. Het schoolreisje met 80 leerlingen van de o.l. scholen te Oosterend, Oost, Zuid- en Midden-Eierland is bijzonder goed geslaagd ook door het mooie weer dat den geheelen dag bleef. Alles was uitstekend voorbereid, waarvan hoofdzakelijk de eer toekomt aan den heer C. A. Keijser, van Midden-Eierland, die alle correspondentie heeft gevoerd. De overtocht per boot en met de trein slaagde best en even 9 uur was men reeds in Amsterdam. Dicht bij hel station lag een boot gereed waarmee men door de havens heeft gevaren om er groote schepen en dokken te kun nen zien. Daarna werd gevaren door de Prinsengracht, zoodat men vele groote ge bouwen kon bekijken en nabij Artis kwam men aan wal. Toen de dierentuin in, waarin men veel zag wat den kinderen hoogstens bij name bekend was En 't zijn niet alleen apen en papegaaien, die als scherpe beelden in de jeugdige kinderzielen achter gebleven zijn Men heeft in dezen mooien tuin veel gezien en genoten en dat de honger er door opgewekt werd, zouden de kelners uit Artis kunnen getuigen, die gezorgd heb- den. dat er een goed gemeenschappelijk maal gereed was. Netjes hebben alle jeug dige gasten zich gedragen en ze hebben gegeten naar hartelust. Hierna volgde een glanspunt van het programma, n.l. een bezoek aan de Brand weer. Allen weiden gelaten binnen de remise, waar alles er zoo mooi en glimmend uitziet en de uitlegging was er practisch en duidelijk. Verder werden op de binnenplaats omringd door hooge gebouwen, verschil lende oefeningen vertoond. Een der spuiten werd naar buiten gereden en in een oogen- blik stond de hooge brandladder, uit vier ladders bestaande, boven de huizen uiten in minder dan geen tijd was een der mannen tot op de bovenste sporten geklommen Daarna werd voorgesteld, hoe men met één kleinen ladder de bovenste verdieping in zeer korten tijd weet te bereiken, en dui delijk werd het, hoe op deze wijzemenschen- levens gered kunnen worden. Verder gaf de spuit water, wat in een oogenblik kon gebeuren, omdat zoo'n spuit een waterhoe- veelheid van een paar honderd liter mee voert, om bij gevaar dadelijk water te kunnen geven. Nauwelijks had men dit gezien, of de brandschel liet zich hooren en verbaasd heeft men zich, dat de brandweermannen in zoo'n oogenblik blauwe kiel enz. voor het brandcostuum met helm konden ver wisselen en plaats konden nemen op de motorwagens De deuren vlogen open en onmiddellijk reden vliegensvlug twee spui ten weg, om spoedig weer te keeren, want er was geen brand, het was alles tereere van de bezoekers Geen wonder dan ook, dat hartelijk dank gezegd werd voor alles, wat men voor de Texelsche jeugd heeft willen doen, zooveel had meD er niet van verwacht. Tenslotte werd nog een lange rit gemaakt met een uit twee wagens bestaande tram waarna de terugtocht naar Helder werd aanvaard. Daar lag de extraboot „De Dageraad" op het gezelschap te wachten, dat te 9,45 weer op den Texelschen wal door vele nieuwsgierigen begroet werd. Men kan met groot genoegen op de mooie reis terug zien, mogelijk gemaakt door veler hulpen financieelen steun, waarvoor hier hartelijk dank gebracht wordt. Oosterend 30 Juni. Een brief per flesschenpost bezorgd. Door schipper Drijver is in het vischnet gevonden een flesch, waarin een briefje, waarop„Hartelijke groeten aan P. Fries en F. Redeker van het m/s Lara, Terschelling gepasseerd 27/3 '2i. Hoen." Heden overleed, na een langdurig lijden, voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster, ELISABETH WITTE geb. Jonk, in den ouderdom van ruim 28 jaar. Uit aller naam, D. WITTE en Kinderen. Westen, Texel, 1 Juli 1924. Op den 14 Juni overleed te Gar field N.J., onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder JACOB SMIT, Echtgenoot van Frouwtje Knol, in den ouderdom van 71 jaar en 7 maanden. Mede namens de familie, M. DOB en Echtgenoote. Clifton, N. J. U. S. A. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde zorgzame Vrouw, Moeder en Grootmoeder AAGJE BRANS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie G. EELMAN Jzn. Oosterend, 27 Juni 1924. Gevraagd een flinke jongen voor huisknecht in 't Badhotel. Indiensttreding 7 Juli, Aan te melden Hotel de Lindeboom. Gr. SMIDT. is op de kermis alhier uitgestald met Standplaats bij de Draaimolen. Wij deelen onze geachte lezers mede, dat wij in hoofdzaak onze goedkoope soorten Grammaphoons ver beneden de inkoopsprijzen op zullen ruimen, daar wij plan hebben onze zaak speciaal in te richten voor de Wereldberoemde COLUMBIA GRAFANOLA en de NIEUW EDISON FONOGRAAF. Wij zullen enkele prijzen van gewone Grammaphoons hieronder laten volgen: Grammaplioon van f25,— nu voor f 17,50 27,50 20,- n n 45, 35, 60, 45, Mandoline f5,—, Harmonika f7, Viool, kist en strijkstok compleet f 25,— Beleefd aanbevelend, G. SMIDT per stukje 90 cent per pond. Goedkoopst adres voor Spek en "Vet. Aanbevelend, 0. VISSER. in gezin van 3 personen met ziekelijke vrouw. Aanbieding F. BOENDERMAKER, Jan- zenstraat 36, Helder. Te koop voor weinig geld staande aan tollen langs de Hoofdweg in Eierland vanaf Bunders tot School. T. PLATVOET, Eierland.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5