5 H.A. VLAS. Noteering C. R. Keijser Co. Finaa Laageveld de Rccij. Predikbeurten. Marktberichten. van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 1.0, Galfoxinais to,— Cbevaliergerst 13,50 Gerst gezuiverde blanke 11,50 Suikerkoekjes (incl.) 16, - Murwe koek 15,25 Zaansche Voorslaglijnkoeken 12,50 Amerik. lijnkoeken 12.75 Haver Texelsche 11,50 Gemengd kippenvoer 12,75 Kippenrijst 16,50 Paddi nieuwe oogst 16,75 Witte erwten 11,25 Tarwe 14,50 Tarwezemelen (incl.) 7,75 Liebig's Vleeschmeel 25,— Phosforzure Voederkalk 14,- Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 3 Juli 1924. TE KOOP N. DROS, Eierland. in J pi ijzen van f 1,65 tot f40 KOKKERS Bepaal met uw huisgenooten den naasten prijs voor jonge haantjes per stuk. Volgende week moet ik er 1000 leveren voor buiten land en zoo mogelijk 5000 opkoopen voor deze maand, met bijbetaling kostgeld per dag tot afhalen. Betaal steede hooge prijzen voor pluimvee en eieren afgehaald. Koop uitsluitend bij kippenhouders aan huis en zend mij uw adres of kaartje, dan kom ik koopen v. d. HEI|DEN „Veldheim". Knip deze adv. uit 1 maal geplaatst. Zondag 6 Juli 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Koog, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. half 11' ds. Brümmer. Kerkcollecte. Oudeschild, Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. H. Avondmaal, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen godsdienstoefeningen. Alkmaar, 26 juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 145 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 14,— a 15, Haver 9,50 a 11,50 Bruine boonen 28,a 30, Gerst chevalier a 13,50 Rogge 9,— a Witteboonen 30,a Kleine groene erwten a Groote groene erwten 19,— a -, Grauwe erwten 30, a Eierveiling Texel, 30 Juni. Aangevoerd werden 165 partijen, 23900 stuks. Kipeieren f 6,60 a f 8,20 per 100 stuks Eendeieren f5,50 a f 6,10 per lOOstuks. Oe eieren en het pluimvee behooren voor half elf ter plaatse te zijn. Texel, 30 Juni. 1 paarden 7 Koeien 3 Nuchtere kalveren 3 Schapen 1 Ram 448 Lammeren 6 Schrammen 32 Biggen 300,— a 400,— 17,— a 30, 40,— a 45,— 55,— 22,- a 32,— 25. - a 30. - 14.— a 17, Gevaarlijk spelletje. Te Twijzel speelde een troepje wieders op het hooi van den veehouder L G. Een meisje eu een jongen kwamen in het hooigat terecht en voor de anderen begon de pret nu eerst. In den kuil werd hooi gegooid, waarop man begon te dan sen. Het meisje wist zich van onder h^t hooi uit te werken, maar de jongen bleet en toon zijn jimmerklachten verstom den, werd ook het dansen gestaakt. Onder het hooi vandaan gehaald, bleek bij reeds bewusteloos te zijn. Het is echter gelukt den knaap weer tot bewustzijn terug te brengen. De autobus op Schiermonnikoog Naar Vas Dias meldt, deed de autobus ook op Sciiermonnikoog dezer dagen haar intree. De ondernemer van het hotel Van der Weifl heefc een autobus dienst geopend, die in een lang gevoelde behoefte blijkt te voorz'ea. Spaar het vischbroed, het zaad der J zee Ia de N R Ct. komt een ingezonden stuk voor van de Hr. G. F. Haak, Vis- scherii export te IJmuiden, over de onrust- barende achteruitgang van de visscherjj. ,We l>-zen daarin 0 m. Het is voor ieder, dia met de zee- visschertj bekend is een feit, dat de vis- sctmrij op onrustbarends wijze achtei uit gaat. Deze achteruitgang geldt niet adeen voor Holland, docu wordt ook ernstig gevoeld in Engeland, Frankrijk en Duitschland. Zij vindt de oorzaak ia de schaarschte aan visch, speciaal in de Noord- en Oostzee en is van groote be teekenis voor de toekomst. Wat nu is hiervan de oorzaak? Deze is bij velen bekend en ligt in ons moor dend sysoeom van visscben Vanuit Enge land, Holland, Duitschland, Frankrijk en de Scandinavische landen visscben dage lijks zeker twee- b drieduizend stoom trawlers met het z.g n. schrobnet, woelen m-t de' zware met ijzer beslagen visch- borden en de nog veel zwaardere be- kloste peezen den zeebodem om en ver nielen ontzaglijk groote hoeveelheden vischbro d Er is in de betrekkelijk groote zeeën letterlijk geen plekje meer, waar het vischbroed, het zaad derjjzee, veilig is en tot ontwikkeling kan komen. In bijua elks plaats van oos land, in de Dabijhoid van schoieu, kan men op speciaal geplaatste bordjes lezen „Spaar de vogels," welDU ik roep u toe: „Spaar het vischbtoed, het zaad der zee." Hy had de verkeerde voor. De jachtopzieners Linckens en Knols, heiden in dienst bij de grafelijke familie d' Ansembourg te Gulpen waren 's nachts op surveillance in do bosscben aldaar. Op het hooren van een schot van een nachtelijken strooper, scheidden zij en gingen ieder in een andere richting, naar den ka it vanwaar zij het schot geboord bad len, op onderzoek uit. Misleid door de nachtelijke duisternis, is Linckens later op Kuols aacgeloopen, beeft hem voor den strooper aangezien en, mat een b owning in da hand, wilde bij hem arresteeren. Knols struikelde en viel en Lmckens viel boven op hem. Ongelukki gerwijs is toeu de revolver afgedaan eu werd Knols door een schot onder het recbterschouaerblad getroffen Ia 't hos pitaal te Heerlen, waarheen de verwonde later werd vervoerd, is de kogel uit de schouder verwijderd Üa toestand van den gekwetste is niet geheel zonder ge vaar. Dit is de derde van de Gebr. Knols, die tijdens de uitoefening van zijn dienst op ernstige wijze verwond is geraakt. Het wordt met de onbeioaakte over wegen hoe langer hoe erger De machinist vaa een sneltrein uit Dan Haag, welke gistermorgen oven over tienen te Gouda binnenkwam, vond voor op do locomotief een hoed en eenige dealen van een schedel. Van een ongeluk had hjj niets bemerkt. Bij nader onder zoek is gebleken, dat bij den oubewaak- ten overweg te Zevenhuizen de motor rijder G G. uit Boskoop door den trein is aangereden en vermorzeld. Land- en Tuinbouw. Het Nederl. Weekblad voerden handel in kruidenierswaren meldt, dat ia de af- geloopen week 168,000 eieren naar Enge land zijn verscheept.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6