Tan der Graaf Co.'s bureaux voorden handel Motorschip Maria N EEL'S een prachtige kwaliteit BANK-POSTPAPIER, voor de Schrijfmachine. Dnnzen van 250 vel 4' post 20 bü 28 c.M. f 1,30 1000 vellen voor f 5.—. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handeisinfomatiën. Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Lelden. Keizerstraat W2-63, Helder. Grootst gesorteerd Heeren- en Jongens- kleedingmagazijn hier ter plaatse. de prima Nieuwe Hollandsche Haring. s, s. Texelstroom naar Formerend Wij hebben ontvangen uitnemend geschikt Fa. Lange veld de Rooij» FEUILLETON. vaart Weder gearriveerd vaart JVEaandag a,s, "Vertrekt 1 uur. D. METS. HA H. KEESOM. Jongens Norfolk-pakje, leeftijd 5 tot 12 jaar f 4, Sport Costuums, van sterke Eng. stof. diverse kleuren en prima afwerking en geheel gevoerd, voor den leeftijd van 9—16 jaar, f 9,— stijgend 50 ct. per maat. Blauw Kamgaren-Costuums, in diverse modellen, bij ons slechte f20,24, 30, 35, 44, 46 tot 60. Dames- en Heeren wol Gabardine Mantels en Jassen f 18, 22, 25, 31, 37, 40, 42>/2. Bruin met rood streepje f 17, 18J/o. 21, 29, 31, 33, 36. Dames- en Heeren Gabardine Mantels en Jassen in alle kleuren f 18, 22, 25, 27, 33, 35, 40, 45. Laken Costuums I en II rij, 20, 27, 30, 35, 43, 50. Costuums in donkere fantasie stoffen, f 9.50, 11.50, 15, 17, 20,22.7», 25> 27, 30, 35, 40, 42, 50. 55. Whipcord-Costuums, prachtige kwaliteit beige en bruin enz. Wij garandeeren voor eiken prijs en brengen de grootste keuze in Jongens- en Heerenkleeding. Vraagt zichtzending en vergelijk onze prijken, die 20 pCt. lager zijn dan elders. Zondags tot 12 uur geopend. Vraagt Uw kennissen die bij ons kochten, of het naar genoegen was. Beleefd aanbevelend P. VLAS Pz., Oudeschild. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V» uur later.) Datum 10 11 12 13 14 15 16 Jufi Hoogwater 2,54 3,53 5,02 6,14 7,1» 8,21 9,15 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Burg—Koog v.v. Van Burg: 1,— 2,30 5,15 n.m. Van Koog: 1,40 4,40 6,30 n.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot napi. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 5 Juli 11 Juli 1924. Rijwielen 9,51 uur, rijtuigen 10,21 uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m. Van Harlingen Woensdag en Zaterdag 10,30 vm. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 20) De binnenkomst van Dr. Rainer noodzaakte hem, zijn biecht te onderbreken. Misschien ook zou hij reeds binnen enkele minuten door zijn zwakte daartoe gedwongen zijn want de inspanning van het spreken had hem, ondanks veel onderbrekingen totaal uitgeput en het angstzweet parelde in groote druppels op zijn gelaat. Ik kon den pastoor helaas niet meebren gen," aldus wendde Dr. Rainer zich na een snellen blik op den gewonde totdezuster, die bij zijn binnenkomst uit haar knielende houding was opgerezen. „Hij heeft zich reeds voor het aanbreken vau den dag naar Kühgaiten gespoed, om de oude Walburga voor het laatst te be dienen en hij kan voor den middag nauwe ljjks terug zijn." Ofschoon hij slechts half luid gesproken had, had de stervende toch den inhoud van zijn woorden begrepen, en hij geraakte daar door klaarblijkelijk aan een heftige opwin ding ten prooi, hoewel die zich slechts nog openbaarde in het pijnlijke trekken van zijn geiaat, want de macht zich te bewegen, had hij totaal verloren. Daar boog de zus ter zich voorzichtig over hem heen, en terwijl zij met zachto hand zijn vochtig gelaat afveegde, fluisterde zij „U moet daarom niet moedeloos worden. De Heer zal voorden berouwvollen zondaar een zachte rechter zijn. Wilt u, dat ik voor deze getuigen herhaal, wat u mij van nacht toevertrouwd hebt Slechts door een blik vermocht Leiszner in dit oogenbiik zijn toestemming kenbaar te maken, maar de zuster had hem noch- thans begrepen. En terwijl zij zich wendde tot de beide mannen, die sprakeloos dit schouwspelgade sloegen zeide zij De zieke heeft nog een zwaardere schuld op zijn geweten dan hij tot nu toe bekende. Verblind door zijn haat en door geldzucht heeft hij zijn hand tegen een medemensch opgeheven. De man, met wien hij gisteren de bergen ging beklimmen, is niet door een toeval in het oDgeluk gestort, maar weid het slachtoffer van een misdaad." Dr. Rainer kon een uitroep van schrik niet onderdrukken, de postbeheerder echter stond als vastgenageld en sprakeloos. Wat hij hier te hooren kreeg, scheen op het oogenbiik ten minste ver boven zijn be grip te gaan. „Vermoordherhaalde de arts met een gelaat vlammend van opwinding en toorn. „Maar waarom om Godswil, waarom De zuster wilde hem antwoorden, maar een geluid, dat moeizaam van Leiszners lippen kwam, deed haar zwijgen. Nog een maal raapte de stervende zichtbaar al zijn krachten bijeen, om zijn bekentenis zelf te voleindigen. „Marold ontving een brief met geldswaar de," fluisterde hij, „in tegenwoordigheid van mij en Magda 'n brief met vijftienduizend gulden. En omdat hij omdat bij juist over een bergtocht gesproken had dien hij wilde ondernemen schoot mij als een bliksemstraal de gedachte door't hoofd dat ik dat ik hem kon vergezellen op zijn tocht en mij het geld zou kunnen toe eigenen, wanneer hij wanneer hij - bij de bestijging schijnbaar door een onge luk om het leven zou komen. Ik stelde hem voor, met. hem mee te gaan op den Weisztop, waarvan de gevaren mij maar al te goed bekend waren - en hij bij nam mijn voorstal aan. Maar ik zou het toch nog niet gedaan hebben ik ik zou niet eens met hem meegegaan zijn, wanneer Diet zij mij daartoe aangevuurd had nadat ik nadat ik zwak genoeg geweest was haar mijn plan te open baren. Hij had haar de vijftienduizend gulden in bewaring gegeven en zij mocht alles houden, indien hem iets mocht over komen. En ik ik stelde haar voor, dat wij met deze som de vlucht zouden nemen. Maar zij wilde daar niets van hooren. Hij zou ons laten vervolgen zeide zij. En hij hij zou haar dan in het geheel geen rust meer laten. Daarom was het beter, wanneer hij wanneer hij ophield te leven. En zoo zoo werd ik door haar gedwongeD, den tocht te aanvaarden, want ik deed tenslotte toch altijd alles wat zij van mij verlangde. Maar toch kreeg ik weer berouw over mijn gruwelijk voor nemen toen wij onderweg waren en ik zou het misschien ook nog niet ten uit voer gebracht hebben, wanneer hij wanneer hij mij niet een brief had laten lezen een brief, waarin zij hem over haar liefde voor hem sprak. Wij wij waren juist op hel punt hetbenedengedeelte van den Engelswand te beklimmen en hij stond er beslist op, vooraan te gaan - en toen toen ik het touw vasthield toen ik als 't ware zijn leven in mijD hand had toen trok ik hem van het smalle paadje af met een enkelen ruk en daarna omdat het touw niet ge broken was - zooals ik stellig verwacht had toen sneed ik het door. zoodat hij beneden in in de diepte verbrijzelen moest." De oude Hann-Tobi had met groote spau ning naar de dikwijls bijna onverstaanbare woorden geluisterd, en nu boog hij zich hijgend over hem heen. „Van den Engelswandzegt gij -En zij zoeken hem in de spleten achter de Jocheralpen Ook op dit punt hebt ge dus gelogen „Ik ik wilde niet, dat zij dat zij hem vonden. Hij had hij had immers - nog in leven kunnen zijn." Met een harde slag viel in d6 volgende seconïe de deur achter den postbeheerder in het slot. Hij verlangde er niet naar, de verdere bekentenissen van de stervende aan te hooren hij was slechts vervuld van die eene gedachte, dat de mannen uit Atters de overblijfselen van den ongelukki- gen Dr. Marold zochten op een plaats, waar zij die nooit zouden vinden. En het scheen, alsof alle veerkracht, alle energie uit zijn jonge jaren teruggekeerd was, zooals hij du door het huis liep om alle beschikbare krachten bij elkaar te trommelen, zijn bo den naar alle richtingen uitzond en zooals hij beneden in het kleine kantoortje een telegram opgaf aan den wreed in zijn slaap gestoorden telegraafbeambte. Niets kon hem in zijn ijver stuiten en toen Dr. Rainer met een ernstig gelaat bij hem kwam, om hem mede te deelen, dat de verongelukte daarbinnen juist den laat- sten adem had uitgeblazen, zeide hij stroef en kortaf: „Dat is mijn zaak niet meer! Dat behoort aan het gerechtLevend of dood met een moordenaar heb ik niets uit te staan*. IX. Wederom lag de schitterende glans van een heerlijken zomerdag over het Lengen- bacher dal, toen de lustig schallende klank van den posthoorn aan Hann-Tobi de komst van nieuwe gasten verkondigde. Znoals hij het als een goede waard sedert tiental len van jaren gewoon was, kwam hij naar buiten, om de zoo juist aangekomenen te begroeten. Het geheele gezelschap bestond uit slechts twee personen, die uit het voorste gedeelte van de logge, gele diligence stapte: een deftige heer met langen, don keren baard en een bekoorlijke jonge dame met mooi bruin haar en een smal, bleek maar fijn gevormd gezichtje. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4