N.J .WOUDA'S W. VAN DER ZEEP ZONEN, SÏESEOSCOPEN i- en Kinderconfectie. Groote sorteering. - Lage prijzen. Fa. S. A. KANNEWASSER Zonen Kanaalweg 149, Helder rS S\apetoos/fe/(y in verschillende prijzen. Fa. Langeveld de Rooij. s» s. Texelstroom naar Purmerend. Notaris Mulder De boerenhofstede „Locristij" DE FAMILIE Marmeren Schoorsteenmantels, Prima Slijpsteenen in verschillende maten, Speciaal Grafsteenen, Monnmenten, FEUILLETON. 'Wil II11 •C?<a MEELFABRIEK- SNEEK.1 STEENHOUWERS - HARLIN GEN, Leveren uit voorraad tegen lage prijzen. vaart Maandag a.s. Vertrekt 1 uur. A ll'lirni.-jmilFj zit om de tafel in afwachting van wat moeder zal opdienen. De geur, uit de keuken, heeft het al eenigszins verraden. Door het gebruik van Wouda's Zelfrijzend Bakmeel is er altijd een verrassing, want daarmee bereid men het heer lijkste gebak en de heele familie gaat tevreden van tafel. Juist wat moeder altijd graag wil. Vraagt uw Winkelier. |2 vanaf f 1,— per stuk. in hardsteen, marmer en graniet, NIEUWSTE MODELLEN, VLUGGE LEVERING, SOLIED WERK. Magazijnen Harlingen en Wieringen. D. METS. 1 Overspannen Zenuwen F Onrust en alle andere gevolgen van OVERPRIKKELDEZENUWEn? \Heem een koken HUtlHA RDT'5j Zenuw-feb/eMen 7Scf. BIJ APOTH. EH DROGISTEN VraaQ vooral de echte voorzien van den naam MIJNHARDT zal op Woensdag 23 Juli 1924, des voor middags 11 uur in het café „Den Burg" publiek verkoopen Van den heer A. GUILJAM met nieuw gebouwde schuur, arbeiders woning, benevens diverse perceelen bouw en weiland, alles gelegen aan en nabij den Postweg te Eierland op Texel, kada straal bekend Gemeente Texel Sectie A, no. 1979, 2492, 2495, 2497, 2499, 429, 430, 2491, 2646 en 2648, te zamen groot 26 Hectaren, 97 aren, 90 centiaren, te veilen in 3 perceelen en gecombineerd. Inlichtingen en kaartjes verstrekt Notaris MULDER voornoemd. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Vo uur later.) Datum 17 18 f9 20 21 22 23 Juli Hoogwater 10,04 10,51 11,37 12,23 1,— 1,30 2,15 Treinenloop HelderAmsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek,? 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6.13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags ',04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,— 5,30 uur van Helder 9,12,6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,J5. Burg—Koog v.v. Van Burg: 1,— 2,30 5,15 n.m. Van Koog: 1,40 4,40 6,30 n.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 19 Juli 23 Juli 1924. Rijwielen 9,37 uur, rijtuigen 10,07 uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m. Van Harlingen Woensdag en Zaterdag 10,30 v.m NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 23) En wat al die beelden licht en warmte en innigheid gaf, dat was jij, mijn liefste jij steeds weer! Ik wandelde met je over een veld, prijkende in teere lenteglans ik zat hand in hand met je in een ge zellig kamertje, dat ons tehuis was, onze kleine wereld, en alleen van ons Ik hield je in mjjn armen en voelde den zachten druk van je mond op den mijne. En toen ik ontwaakte, toen ik de steile, onbeklim bare rotswand weer zag aan mijn linker zijde en den onpeilbaren afgrond aan mijn rechterzijde, toen was er van het geluk mij ner droomen toch nog zoo'n warme licht glans in m\jn hart achtergebleven, dat ik met een glimlach mijn oogen kOD sluiten, om ondanks alle lichamelijke smarc gedul dig te wachten op het laatste insluimeren dat mij na een korte bedroeving den langen den heerlijken vrede zou brengen Ik heb het, op mijn woord, niet gewensebt dat moedige mannen hun kostba.ar leven terwijl misschien een liefhebbende vrouw en kiDderen in angstige spanning op hen wachtten op het spel zouden zetten, om db korte rest van miin bestaan nog een paar uren of dagen te Verlengen. Daar liet. echter de wil van het noodlot was, dafc het zoo geschiedde, berustte ik ook daarin in dee moedige lijdzaamheid. Goede menschen heb ben zoo kort voor het einde nog veel voor mij gedaan, ik kan hen niet anders meer danken dan in onmachtige woorden. Geen van die woorden echter zal warmer en inniger zijn dan die, waarmee ik jou danken wil voor de zalige, troostrijke droo men op mijn rustplaats tusschen de rotsen. En zooals je bij me geweest bent toen ik mij door alle anderen verlaten en vergeten moest denken, zoo zal je ook bij me zijn, op het oogeublik van het laatste scheiden, waarnaar mijn moede ziel zoo verlangt, zoo als de vermoeide zwerver hunkert naar de rust van een gastvrij onderdak, welks vriendelijk verlichte vensters hij reeds in de verte ziet schitteren. Vaarwel, mijn liefste, mijn troost, mijn laatste zonnestraalEn ween niet om mij, maar gun mij de rust en den vrede, waar naar ik zoo vurig verlang Nog lang. nadat hij alles gelezen had, bleef professor Bergmann met afgewend hoofd bij het venster staau en toen hij zich eindelijk weer tot Heleue wendde, glinsterden de tranen nog in zijn oogen. „Kom zeide hij zacht Nu geloof ik ook, dat wij er goed aan doen, wanneer wij dadelijk naar hem toe gaan En hij verliet met zijn zuster op wier gelaat nog steeds een glans van stil geluk lag, het vertrek om den weg te vragen naar Werner Marolds ziekenkamer. Sedert het oogenblik, dat Helene zich voor de eerste maal over het bed van den zwaargewonde gebogen had, om zijn bleeke lippen te kussen, was er in zijn toestand een bijna wonderlijke verandering ten goede gekomen De bescheiden Lengenbacher arts was na-( tuurlijk met liefde bereid geweest, de behan deling van den patiënt te deelen met den beroemden Noordduitschen collega, den als autoriteit erkenden chirurg. En vol oprechte bewondering had hij van dag tot dag de in 't oog vallende gunstige uitwerking gade geslagen van de door den professor toege paste methode Maar hij zette toch misschien in overgroote vereering voor de kundigheid van zyn collega veel als verdienste op diens rekening, wat met meet recht toegeschreven moest worden aan de jonge verpleegster, door wie de ordezuster in de zorg voor den zieke was afgelost geworden En die kleine misrekening was hem wel te verge ven, want van de geneesmiddelen, die door Helene als het ware onbewust werden aan gewend, stond immers in geen enkel weten schappelijk leerboek iets vermeld. De korenvelden in het Lengenbacher dal waren al lang afgemaaid, en tot aan de grens der bosschen beneden waren de berg hellingen al met sneeuw bedekt, toen de drie laatste zomergasten van den brave Hann Tobi afscheid namen. Maar het was een afscheid, waarbij men niets dan vroo- lijke gedichten zag, ofschoon toch heel duidelijk ook een lichte ontroering viel waar te nemen in hun vroolijke groeten. Het was zijn beste equipage, die de postbeheerder van LeDgenbach voor de ver- trekkenden had laten voorkomen; hij zelf was met zyn sterke armen den bleeken man, die by het loopen nog heel zwaar op een stok moest leunen, bij het instyggen behulpzaan. „Dank, beste Hann Tobi, dank!" zeide Dr. Werner Marold bewogen, zijn woorden vergezellend met een warmen handdruk. „Op uw bergen zal ik met mijn stijve been wel moeilijk weer kunnen klimmen. Maar terugkomen - terugkomen zal ik zeker. Want al moeten wij dan ook op bevel van dezen onverbiddelijken professor onze huwelijksreis naar het warme, zonnige Zuiden maken met de zwaluwen zijn wij toch weer hier. Want zonniger dan hier, waar ik mijn geluk weergevonden heb, is het toch zeker nergens in de heele wijde wereld." Een lieve, kleine hand nestelde zich zacht in de zijne. Dan nog eenmaal een groeten en wuiven van beide kanten. Een lustig zweepgeknal ,en de vroolijke klank van den posthoorn, die de lange koetsier zelden met meer gevoel geblazen kon hebben dan op dezen herfstmorgen was het laatste, Het hartelijke afscheid was voorbij en uit de stilte van het rustige dal ging het in gestrekten galop weer terug naar het volle, woelige leven. Dat de schoone duivelin, die hen zooveel bitter leed berokkend had, nog eenmaal hun weg zou kunnen kruisen, daarvoor vreesden de beide gelukkige jonge menschen niet meer, want Magda was spoorloos verdwenen en alle tot de politie behoorende hulpmidde len waren machteloos gebleven, haar ongeëvenaarde vrouwelijke sluwheid en haar machtigste wapen haar verderfiijke schoonheid, te overwinnen. EINDE.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4