W. VAN DER ZEEP ZONEN, A N.J.WOUDAS De FORD-Vrachtwagen nderconfectie Groote sorteering. - Lage prijzen. Fa. S. A. KANNEWASSER Zonen j Kanaal weg 149, Helder j Maarten Smit, Ford-Importeur. Moegras. HET GOUD DEE SEE SPEKPANNEKOEK Adverteeren doet verkoopen. Grafsteenen, - Monumenten, Marmeren Schoorsteenmantels, FEUILLETON. STEENHOUWERS - HARLIN GEN, Oudst en soliedst adres voor Levering uit voorraad tegen lage prijzen. Magazijnen Harlingen en Wieringen. Vraagt teekeningen en prijscouranten bij onze vertegenwoordigers: M MEELFABRIEK - SNEEK; is bet meest gevraagde vervoermiddel van dezen tijd. Steeds uit voorraad leverbaar Ford Cars, Tractors Ford Trucks en Complete Ford Vrachtwagens. Beleefd aanbevelend. IÜSSMh VVriLfcAV V WJiWb N. MAAT Jz. Den Burg. N. SLOT De Waal. C. HUISMAN Jz. W. VISSER Cz. Oosterend. M. DE HAAN Den Hoorn. J. P. DROS Pz. Cocksdorp. 2 J. BARENDS V A Menigeen begint al te water tanden bij het hooren van den naam. Geen wonder. Het beste meel voor het bakken van stevige Spekpannekoeken Wouda's lc soort zuiver Boekweitmeel omdat het alle eigenschappen bezit, die het daarvoor uiter mate geschikt maken Vraagt uw Winkelier. 14 En door geringe onderhoudskosten en lage Benzine- en Olieprijzen ook het goedkoopste vervoermiddel. En wilt U ook de kosten van aanschaffing zoo laag mogelijk hebben, koopt dan Uw complete FORD-VRACHTWAGEN bij Ei Dames- en 1 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V» uur later.) Datum 31 Juli 1 2 3 4 5 6 Aug. Hoogwater 9,34 10,09 10,42 11,17 11,54 12,33 1,— van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11 22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.— 8,— 11.2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,5,30 uur van Helder 9,12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Burg—Koog v.v. Van Burg: 1,2,30 5,15 n.m. Van Koog: 1,40 4,40 6,30 n.m. vm. 8,30 tot nm. 3 Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 2—8 Aug. 1924. Rijwielen 9,13 uur, rijtuigen 9,43 uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m. Van Harlingen Woensdagen Zaterdag 10,30v.m Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 8 Toen viel zijn blik op de aangrenzende deur met het nummer 32 Merkwaardig deze was niet gesloten, doch liet een heel klein kiertje open. Gelijk een jacht hond, die plotseling voor 'n koppel patrijzen komt te staaD, stond hij daar als eenstand beeld. Onbeweeglijk, zijn oogen gericht op de smalle reet van de deur Hetscheen hem toe, alsof zij zich zachtjes bewoog Alsof de ademhaling van een mensch die beweging veroorzaakte. Met een enkelen sprong was hij bij die deur. Rukte haar open. Het was een dub bele deur, zooals in alle groote hotels. Een paar schoenen stonden er achter, een jas hing aan een der haken. Alles vreedzame teekens, hoogstens getuigend van de zorge loosheid van den bezitter, die verzuimde, zijn deur af te sluiten. De 2de deur was gesloten. Met ingehouden adem legde Michael zijn oor daartegen - geen enkel geluid drong tot hem door. Hij trok de eerste deur achter zich dicht en bukte zich omlaag, om te zieD, of hij geen lichtstraal kon ont dekken. Niets te zien. En toch en tochMichael voelde neen, hij wist het - achter die deur stond iemand, die hem bespionneerde. Weer boog hij zich voorover en luisterde ingespannen. En nu hoorde hij duidelijk snel en diep ademhalen, alsof iemand, die zoo lang mogelijk getracht heeft, het geluid van zijn adem te vermijden, eindelijk lucht schept Om Michael's lippen speelde een spottende glimlach. Hij bleef staan op de plaats waar hij zich bevond en wachtte. Langer dan eén tot anderhalve minuut kan geen nor maal mensch zijn adem inhouden. De man achter de deur moest zich dus straks op nieuw verraden. Juist weer hoorde Michael het zachte, maar snelle inademen van de lucht Iedere twijfel was verdwenen. Michael overlegde snel. De deur open rukken en naar binnen stormen Den vijand eenvoudig by de keel grijpen en hem zijn geheim afdwingen Michael was soldaat en als geroutineerd ordonnance-officiei verf meteier dan andere menschen. Maar hij was ook voorzichtig en sluw, bij al zijn wild opvlammende dapperheid koel en be rekenend. In deze eene minuut vanadem loos luisteren was hij het reeds met zich zelf eens over het voor en tegen. Hij kende zijn tegenstander niet. kon hem zelfs van niets beschuldigen. Alleen op grond van vermoedens zou de politie, die de ander stellig door zijn geschreeuw hierheen zou trekken, in geen geval reageeren. Integen deel, zij zou hem zelf achter slot en grendel zetten en als inbreker voor het gerecht dagen. Dus dat was uitgesloten. Zachtjes trok hij de buitendeur weer dicht en liet haar op een kiertje staan, juist zooals hij haar had aangetroffen. Hij wist nu tenminste, vanwaar een eventueel gevaar dreigde en daarmede stelde hij zich voorloopig tevre den. Hij ging naar deur 31 terug en klopte aan. Evenwel niet zachtjes, want despion op de kamer daar naast wist nu toch, dat hij er was. Direct daarop hoorde hij, dat de binnen deur geopend werd. „Wie is daar?" vroeg een stem. „Sveto," antwoordde Michael. Dat was het wachtwoord, zooals het in den brief van zijn oom was voorgeschreven. De voorste deur werd nu geopend en voor de eerste maal aanschouwde Michael den man, dien hij op bevel van zijn oom hier zou ontmoeten. Het echte type van een Amerikaan. Glad geschoren, scherp gelijnd gelaat, met een paar verstandige oogen onder borstelige wenkbrauwen. De man beviel hem. Zonder een woord te spreken, overhan digde hij hem het briefje, dat hij op zijn kamer als waarschuwing geschreven had. De Amerikaan las het en knikte. Hij beduidde hem te wachten en ging zijn kamer weer binnen. Na eenige oogenblik- ben verscheen hij met hoed op en jas aan en een aktentasch onder den arm. De deuien sloot hij achter zich dicht en nam den sleutel eruit. Toen wendde hij zich in de richting van de trap en noodigde Michael met een lichte hoofdbeweging uit hem te volgen. Deze draaide zich nog eenmaal om naar de deur van kamer 32. En wederom speelde een overmoedigen, spottenden glimlach om zijn lippen thans was de deur dicht. Terwijl Michael met den Amerikaan ken nis maakte, had de geheimzinnige bespieder zijn hol tegen een herhaalden aanval bevei ligd. „Ezel," lachte Michael verachtelijk en haastte zich den Amerikaan te volgen, die reeds de trappen afdaalde. Deze wachtte op Michael en zei „U ziet, dat de door ons in acht genomen voorzichtigheid, die u misschien eenigszins fantastisch en avontuurlijk heeft toegesche nen, niet overdreven was. Wij hebben met een wanhopige bende te doen." „Dat merk ik," lachte Michael. In dien lach lag echter niets blufferigs. Het was de zorgeloosheid der jeugd, die zich van haar kracht bewust is. De Amerikaan keek den voor hem staan- den man met scherp onderzoekende oogen aan. Michael bleef hem recht in de oogen zien. Hoe kort die onderzoek ook duurde, scheen het den Amerikaan ten zeerste te voldoen. „Uw oom schijnt er zijn reden voor te hebben gehad, om ons juist u voor deze opdracht aan te bevelen," merkte de Ameri kaan droogjes op daarop daalde hij verder de trappen af. „Ik denk, dat wij het ons in de hall maar gemakkelijk moeten maken. Daar zullen wij wel het minst gestoord worden. Gaat u daarmee accoord In zijn stem verried een zekere klank, dat hij gewoon was te bevelen en te regeleu. „Een goed idéé," meende Michael. „Gaat u maar vast naar beneden, ik zal eerst nog een paar cigaretten uit mijn koffer halen. Ik heb ze straks vergeten En zon der rooken De ander zette zijn weg voortMichael trad zijn kamer binnen, die juist tegenover de trap lag. Hij draaide het licht op en trok zijn koffer uit een hoek naar het mid den van de kamer. (Wordt vervolge

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4