Gemengd Nieuws. gebracht. De gezochte trachtte door het Kanaal over te zwemmen te ontkomen, maar hij werd, aan den anderen kaot aangekomen, gearresteerd. Het bleek te zjjn de 33 jarige S. H., lid van een bij de politie zeer beruchte familie. De mishandelde heer was intusschen stilletjes naar huis gegaan. Wie hij was weet men niet. De politie wil ook graag kennis maken met hem en roept hem daarom op, voor haar te willen verschij nen. Ford-auto tegen een groenteioagen. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor 2 is in de Brugstraat te Breda een ernstig ongeluk gebeurd. Een Fordautomobiel bestuurd door den 17 jarigen L. de B., uit Aalst, die niet voldoende rechts hield, reed tegen een groentewagen van den 42-jarigen koopman S. De wagen vloog het trottoir op en overreed daar den eigenaar, die levensgevaarlijk gewond werd. Met een drievoudigen bekkenbreuk is hij naar het St. Ignatius-ziekenhuis vervoerd. Waar onze eieren blijven. Het Nederlandsche weekblad voor den handel in kruidenierswaren meldt, dat in de afgeloopen week naar Engeland zijn verscheept 2,095,200 eieren. Geestelijken bij reddingspoging ver dronken. In de nabijheid van Arles maakten twee jonge geestelijken een wandeling met een aantal kinderen van een patro naat. Tegenover het Cbateau-desSa'oles in de Rhöne wilden enkele kinderen baden. Een jongetje van 11 jaar zonk echter in de diepte weg. Een leerling die in de nabijheid was beproefde hem te redden, maar verdween ook in de diepte. Een der geestelijken sprong nu de kinderen na en wist beiden te grijpen. De kinderen klemden zich echter zoo danig aan hem vast, dat hij, niettegen staande hij een goed zwemmer was, niet meer de macht behield over zijn bewegingen. De andere geestelijke begaf zich toen ook te water, maar vermocht de drenke lingen niet eens te bereiken. Alle vier verdronken. Inbraak met weinig resultaat. Voor aenige dagen is ingebroken in de boerderij van het gemeenteraadslid G. van Leeuwen te Zoeterwoude. De dieven hebben een schrijfbureau uit de woning naar een in een kuil gelegen mestvaalt gesleept waar z\j getracht hebben het te openen. Blijkbaar beschikten zij over zeer primitief gereedschap, want slechts enkele der laadjes hebben ze kunnen openen. Voorzoover kon worden nage gaan, wordt alleen een portemonnaie met eenig geld vermist. De Langendijker Groentencmtrale. Aan de veiling der Langendijker Groentencentrale is over de maanden Juni en Juli voor een bedrag van f 1,085,658 geveild, een som, die nog nimmer is bereikt. Voor sommige groenten, als bloemkool en nep worden prijzen besteed, die fabelachtig hoog zijn. Ook de prijzen der vroege aardappelen waarvan de campagne thans is afge loopen, zijn uitmuntend geweest. Varkensziekte. Het aantal grootere en kleine var kens, in het Oostelijk deel der provinciën Groningen en Drenthe aan de varkens ziekte in de laatste weken gestorven, wordt op 600 geschat. Thans vermin dert de ziekte. Een lijk gevonden te Schoutoen. Sedert 2 Augustus werd te Ellemeet op Schouwen een daar logeerende jonge dame vermist, die aan het strand had zitten lezen. Alleen het boek werd teruggevonden. Thans is haar lijk door visschers aangebracht. Het lag op de Zeehondenplaat. Vermoedelijk is de ver ongelukte van een strandhoofd afgeslierd, want de voetsporen wezen destijds in die richting. De staatsgronden onder Rilland Bath. Men schrijft aan de N. R. Ct. Bjj de gehouden verpachting van staats gronden in den ten vorigen jare bedijk ten polder ten Zuiden van den Scheldedam is voor buitensporige bedragen ingeschre ven, hoewel de pachttermijn 6 jaar is. Besteed werd f 250 [a f 300 per H. A. Hoewel de hooge pachten, het vorig jaar in dezen polder gemaakt, niet wer den goedgemaakt door het eerste oogst jaar, duurt desondanks de pachtwoede voort. Veenierkstiften naar Athene Naar de bladen uit Athene berichten, zal men, om bedrog bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen te voorko men, elk kiezer die gestemd heeft, zijn vinger laten doopen in een tiDktuur die 24 uur lang zichtbaar blijft. Het voorstel hiertoe kwam van de zijde der oppositie. Uitvoer 'van jonge hanen en jonge kippen naar Duitschland. Door de krachtige pogingen van den heer B. van Asperen Vervenne, rijks- pluimveeteeltconsulent, zal binnenkort worden aangevangen met geregelden directen uitvoer van jonge hanen en oude kippen van verschillende stations in Zeeland naar Berlijn. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct.: De letterkundige Ernst Friedrich had zich heden voor de Berlijnsche rechtbank te verantwoorden wegens beleediging. Het proces begon met eenige vertraging en toen bleek, dat Friedrich weer weg was gegaan met achterlating van het volgende briefje„Het heeft mjj te lang geduurd, ik had een razenden honger en ben gaan ontbijten. Over een kwar tier ben ik weer terug." Een kwartier later verscheen hij inderdaad weer en toen heeft de rechtbank hem wegens onbehoorlijk optreden tot 3 dagen hech tenis veroordeeld. Een motor-tramwagen verbrand. Te Leiden is vlak bij de remise een motorwagen van de electrische tram Scheveningen-Leiden, de laatste die des avonds uit Scheveningen was ver trokken, door een defect in de isolatie van den weerstand in brand geraakt en geheel verbrand. De schade wordt op ongeveer f25,000 geraamd, doch wordt door verzekering gedekt. Het verbrande motorrijtuig behoorde tot het type gele wagens, zooals sinds de opening van de lijn Leiden Katwijk in gebruik waren. Op reis. Boertje (voor 't eerst op reis gaande tot ambtenaar voor het loket): „Mag ik een kaartje?" „Waar gaat u heen Boertje (nijdig wordend)„Waar bemoei jij je mee? Dat zal ik toch zelf wel weten Botsing. Op den Nieuwen Zeeweg te Bloemen- daal zijn twee motorrijders in botsing geraakt. Een hunner, een Duitscher, kreeg kwetsuren, evenals een Duitsche dame, die op de duo zat. De gewonden werden per auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij werden verbonden. Uaarspeldenpolitiek. Voor een poosje brak er in Amerika plotseling een campagne uit tegen de vrouwen en de meisjes, die bobbed en shingled haar droegen. Dames met page kopjes konden zich nergens meer veilig vertoonen, en in enkele steden marcheer den zelfs vrijwillige patrouilles rond, die zoodra zij een kortharige dame zagen, met voetzoekers begonnen te werpen. Het effect was natuurlijk, dat de dames de haargroeimiddelwinkols en de haar speldenwinkels bestormden, alsmede de pruikenleveraars. Achteraf blijkt de heele campagne op touw gezet te zijn door de haarspelden fabrikanteo, wien het begon te ver drieten, dat hun bedrijf een perlole van slapte doormaakte. met 'n lintje bevestigd, in het knoopsgat te hangen. Het belastingmerk moet aan de fiets bevestigd zijn. In verband met de desbetreffende berichten in de dagbladen wijzen wij er nog eens op dat binnenkort de termijn verloopen is, dat de politie en belasting- kommiezen een oogje dicht doen. Dan loopt ge de kans op een bekeuring met daaropvolgende boete. Voorziet u dus tijdig van 'n plaatje 1 De heer K. Dikstaal, vrdeger hoofd der school te de Koog, thans in gelijke betrekking te Enkhuizen, staat als no 2 op de voordracht voor hoofd der le ge meenteschool te Alkmaar. Paardenkeuring. We weten niet of het weer van 1.1. Maandag zijn invloed op de aanbieding ter keuring heeft doen gelden doch dat het niet bevorderlijk is geweest voor de belangstelling in deze keuring, staat wel vast. Het weer was Maandagmorgen niet gunstig, de aanvoer niet groot en de belangstelling daaraan evenredig. Voor de verplichte hengstenkeuring werden aangeboden twee hengsten n. 1. Wilko, No. 207 N. S. tg., eigendom van de hengsten vereeniging Texel en Beppo No. 145, N. S. tg., eigendom van de heer Nic. Dros, Eierland Ze werden beiden goedgekeurd. Om in het stamboek te worden op genomen werden twee merries aange boden. De eene werd finaal afgewezen, de andere kan het volgende jaar opnieuw worden aangeboden. Bij de daarop volgende premiekeurin gen werd een aanhoudingspremie van f 100, toegekend aan de hengst Wilko bovengenoemd, van de hengstenvereeni- ging Texel, terwijl een tweejarige merrie van de h9er M. Kuip, de Westen, met f 10,— werd geprimeerd. Volksfeesten te den Burg. Maandagavond waren een 25-tal Bur gers in Hotel Texel bijeengekomen om besprekingen te houden over mogelijk te vieren volksfeesten in den Burg Als voorloopig bestuur traden op de heeren de Wilt en Gude. Een van de eerste moeilijkheden die er te overwinnen waren was het for- meereu van een bestuurde heer de Wilt toch weigerde met beslistheid de voorzittersfunctie te aanvaarden. Tenslotte werd tot vice-voorzitter be noemd de heer J. Roeper Cz., tot pen ningmeester de heer Kelder, terwijl de heer Gude sekretaris bleef. In het voorzitterschap werd voorloopig niet voorzien. Er werd besloten dat er dit jaar inder daad feest gevierd zal worden in den Burg, en wel, na langdurig beraad, cp 17 September. De omvang en duur van deze feeste lijkheden zal in hoofdzaak afbangen van de opbrengst eener kollekte die binnen enkele 'dagen door een aantal jonge dames tot dit doel langs de huizen ge houden zal woiden. Verschillende plannen werden in den breede besproken. Met nadruk werd er op gewezen dat het programma eens een paar nieuwe nummers naast de oude beproefde moest bevatten. Als zoodanig werd genoemd ringsteken op de motorfiets, waarbij dan de dame op de duo zit, verder schoonrijden met paarden onder de mao, ringsteken met paarden ook onder de man, enz. Kinderspelen zullen er natuurlijk ook zijn, terwijl ook dit jaar, gezien het sukses van verleden jaar, een etalage wedstrijd gehouden zal worden. Om dit niet enkel tot de winkeliers te beperken, zal ook een gevelwedstrijd, enkel voor niet-winkeliers, gehouden worden. Tenslotte zal wederom een fakkel optocht het besluit zijn. Onnoodig te vermelden dat het fanfarecorps zijn, bjj feestelijkheden totaal onmisbare, mede werking van harte toezegde. Hooibroei. Op de boereplaats van P. Keijser Cz., Harkebuurt nabij Oosterend, moest 1.1. Maandagaveud de motorbrandspuit weer zijn hulp verleenen ontj erger te voor komen. Ook hier was hooibroei de oorzaak, het gevaar voor zelfontbranding was ditmaal zeer groot: bij boriDg toch wees de thermometer een bediag boven de 100 graden aan, terwijl, zooals mis schien bekend is, reeds bij 70 graden Celsius gevaar voor brand bestaat. G dukkig was het broeien slechts tot een klein gedbelte van het hooivak be. perkt gebleven, zoodat met het spitten en verder verwerken van een zestal wagens hooi het gevaar geweken was. Omstreeks middernacht was alles weer afgeloopen. Onweer op Texel. Het buitengewoon zware en langdurige onweder dat hedennacht ons eiland van 's nachts twee uur tot des morgens 6 a 7 uur teisterde, heeft twee branden en verschillende kleinere ongelukken ver oorzaakt. De bliksem sloeg in Tien hoven in een boerenplaats bewoond door de heer G. Looij, welke plaats, nu wij dit schrijven, in lichtelaaie staat. Aan redden valt niet te denken. Onder den Hoorn staat een hooischelf in brand. Verder sloeg de bliksem in de radio-installatie van Hotel Texel en langs het dak van Gez. Graaf. Ook bij Vlessing's Kleedingmagazijnen sloeg de bliksem op de electrische geleiding in de badkamer van bet woonhuis, ver nielde alle zekeringen en glaswerk, ging door het huis en de zaak en sloeg in 't Stoffelsglop in de grond. Ook bij P. J. Bremer aan de Atlas is het ingeslagen, gelukkig zonder brand te veroorzaken Een dochtertje des huizes echter werd bewusteloos geslagen en bleek later een lichte verwonding aan de hals verkregen te hebben. Verdere bizonderheden ontbreken nog. Oudeschild, 18 Augustus. Kinderballonnetje gevonden. Hedenmorgen werd door den heer Kroes een ballonnetje gevonden, waar aan een kaartje met opschrift Nova-Vita Feest. Oost-Knollendam. Afz. Hester de Haas Kinderballon-W edstrijd. De nieuwe eierenveiling te Schagen. In aansluiting op een vorig bericht ontleenen wij nog het volgende, omtrent de eierveiling, aan de Schager Courant „De officieele noteering naar het ge wicht luidt als volgt Eieren 55-56 gram f 6,80 per 100 Eieren 56 59 gram f7,— per 100 Eieren 59-60 gram f 7,35 per 100 Eieren 60-62 gram f 7,40 per 100 Eieren 60 65 gram f 7,80 per 100 Middelmarkt f 7,35 per 100. Het is wel gebleken van belang te zijn, dat de eieren goed gesorteerd ter markt gebracht worden. Kleine eieren bij kleine, groote bij groote, witte bij witte en bruine bij bruine, dus niet alles door elkaar. Indien een aanvoerder zooveel heeft, dat een goede sorteering door te voeren is, dan zal dat bepaald loonend blijken, omdat er door de koo- pers op gelet wordt en de beste eieren de hoogste prijs opbrengen." Voortaan zullen wij in ons blad slechts de middelmarkt, in dit geval dus f 7,35, opnemen. Ergens in Amerika. „Hoe kom je aan dien bult op je hoofd „Ik werd geopereerd aan den blinden darm." „Wat?" „Ja. Ze hadden geen chloroform genoeg ten gaven me een klap met een hamer op mijn hoofd." De dienstbode van den Kolonel. Dienstbode van den kolonel vraagt uit het raam aan den schildwacht„Zeg Jan, is de melkboer al voorbij Schildwacht^Dat, weet ik niet." „Nou waarvoor sta jij daar dan." Gevecht in den nacht. Nu eenige dagen geleden des nachts te 2 uur zag een surveilleerende agent van politie voor het Statenplein te Gro ningen, dat een heer door een arbeider werd mishandeld. Hij trachtte den arbei der te arresteeren, doch deze nam, na bedreiging den agent te zullen neerschie ten, de vlucht naar een klein scheepje, dat tegen een groote Duitsche aak in bet F-<mskanaal lag. In vereeniging met inmiddels toegeschoten politiehulp tracht te de agent den man daar te vatten, doch de geheele familie, die op 't scheepje thuis behoorde, verzette zich daartegen. Er ontstond een gevecht, wairbij de politie genoodzaakt was van de vuur wapens gebruik te maken. De zuster van den vervolgde, de 18-jarige A. H, kreeg e9n schot in de borst Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis over H yperprism. Hyperprism heette het muziekstuk waarmede het Britsche radiostation 2LO ons eenige dagen geleden gelukkig maakte, en het werd geleverd door de navolgende instrumenteneen wijnvat met erwten en bespannen met kalfsvel, knallende zweepen, Indische trommels en Chineesche lawaaibussen, leeuwen- gebrul imitators, castagnetten, syrenen en een smidshamer, die voortdurend op een aambeeld sloeg. Van storingen was geen sprake meer. Ziekte in de aardappelen. Men meldt uit Langendijk Iu vrij hevige mate is in de laatste dagen de ziekte in de uitgestrekte aardappelvelden opgetreden. Het gevolg ervan is vooral, dat de export in ernstige mate wordt belemmerd, daar er nog steeds, ook al zijn ze oogenschijnlijk goed uitgezocht, zieke exemplaren blij ven in de ter veiling aangevoerde par tijen. De kooplieden kunnen ze daarom niet als ziekteviij aan het buitenland verkoopeu.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2