Gemengd Nieuws. den als zij geen drieguldens-plaatje aan hun flets hadden. Te beginnen met a.s. Vrijdag wordt er dus, óók hier op Texel, niet meer gewaarschuwd. Wie dus geen plaatje heeft wordt bekeurd eu moet minstens het dubbele betalen, bovendien bestaat er kans op inbeslagname vau de flets. Men zij dus op z'n hoede 1 Dan wordt er nog de aandacht op gevestigd dat de kostelooze rijwielplaatjes strikt persoonlijk zijn. Met andere woor den wanneer de vadir een kosteloos rijwielplaatje krijgt, dan mag niemand aDders meer op die flets rijden. Oproep aan eenzame jonge mannen. Het is niet onze gowoouLe onze kuiom- mou gratis open le stellen voor zaken die feitelijk in de adverlectierubriek thuis behooren. Toch kunneü do omstan digheden wol eens ertoe dwingen van die overigens zeer gezonde zakenbegiDsel af te wijken. Zoo'n geval doet zich nu voor De hier volgende mededeeling toch is van zoo groot belang voor de trouw lustige maunen van heel Texel, ja nog buiten de stranden van ons eiland, dat wij er zeker verkeerd aan zouden doen, terwiile van geldelijk voordeel, haar achterwege te houden. Nu eenige weken geleden toch werd door een der inwoners van don Hoorn aan het strand een flesch gevonden, bevattende een gewichtig dokument, ge schreven in de Engelsche taal. Voorzoo ver het nog te ontcijferen was (een gedeelte toch is door het zeewater be schadigd) laten wij het hier volgen, in de oorspronkelijke taal, met onze vertaling eronder. Voor de echtheid van het dokument staan wij volkomen in. To any lonely man. I am about 19 and in search of a husband, to look after care for me. I have about 2(J0 pouud in the Bank of Lloyds Ltd. Please communicate with Miss Joyce of Geo Newnes Ltd. Patterns... «11 Southampton, 81 Strand LONDON. Yours Joyce Friendly P.S. Hoping to hear from you Hier volgt de vertalig: Aan elke eenzame man. Ik ben ongeveer 19 jaar en op zoek naar een echtgenoot om me te verzorgen en te vertroetelen. Ik heb ongeveer 200 pond (f2400) op de N.V. Lloyds Bank staan. Schrijf alstublieft aan Miss. Joyce van de N.V. Geo Newoes, Pattern 811 Southampton 81 Strand, London. De Uwe Joyce Friendly. P.S. Ik hoopvan U te hooren Het is alleen jammer dat er geen datum bijstaat, zoodat thans nog niet met zekerheid gezegd kan worden hoe oud die 19-jarige schoone thans wel is. Ten gerieve van onze trouwlustige jonge Texelaren hebben wij ons onmiddellijk met bet opgegeven adres in verbinding gesteld, zoodat wy spoedig hopen in staat te zijn nadere bijzonderheden over dit interessante geval te kuDuen publi- ceeren. Gift Witte Kruis. D. P. den Burg f 1,60. De averechtsche bezuiniging. In verband met zoodanige verandering in hun dienstvak, dat hun weikzaam- heden overbodig zullen worden is weer aan negen directeuren van postkautoren eervol ontslag verleend, w o. onze vroe gere plaatsgenoot, de heer C Zijm, thans directeur van het postkantoor teZutphon en aan elf directeuren van post- en telegraafkantoren, w.o. de heer H. van 't Hot te Kampen, vneger directeur van het post en telegraafkantoor alhier. Ds. Bussemaker, vroeger predikant bii de Doopsgezinde gemeente te [den Hoorn, tbans te Zijidijk, heeft een op hem uitgebracht beroep naar Hindeloopen en Koudurn aangenomen. Volksfeesten. Maandagavond vergaderde do gemengde kommissie voor de Volk-feesten op 17 .September wederom, ditmaal in de „Oranjeboom". De oesprekingen omtrent de te houden spelen droegen nog een eenigszins voor lopig karakter in dier vooge, dat in beginsel wel een lijst van de te houden spelen is opgemaakt, docb dat in een volgende bijeenkomst door Bet dag. be- stuur een welomschreven en in bijzon- d>-iheden aflatend programma ter be spreking zal worden ingediend. o eialigewedslrij i heeft tbans reeds i o doende deelnemers om door te kunnen gaan, i-cnoon verwacht werd, dat nog veieo zcb zouden opgeven. Texel I—Onderzeedienst. Deze voetbalwedstrijd is, uiottagen staande het feit, dat do Ondei zeedienst goed voetbalspel to zien gaf, een sukses voor Texel I geworden, wat hoofdzakelijk wel hieraan te danken was, dat Texels voorhoede in uitstekende toestand was. Het slot was 8-4 voor Texel. Een groot succes. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Sam. Vlessing Pnzn., thans te IJmuiden, mocht deze week een groot succes boeken. Op het muziekconcours te Midden- Beemster behaalde het muziekgezelschap „Concordia" onder zijn leiding in de afdeelirig Uitmuntendheid de eerste prijs, (met lof der juiy) met het maxi mum aantal punten (180) en in de eerewedstrijd tusechen de eerste prijs- winners, de eerste eerepijs met het maximum aantal puDten (80). Verder een medaille, uitgeloofd door H.M de KoniDgin voor het hoogste aantal be haalde punten benevens een extra-prijs, toegekend aan het korps dat de mooiste klank en stemming had. Wij kunnen niet nalaten de heer Vlessing te komplimenteeren. Het maximum-aantal punten te behalen voor het verplichte nummer en het vrije nummer beiden en nog wel in de af- deeling uitmuntendheid, is zeker een buitengewone prestatie. Het Texelsche schaap. Op de te Alkmaar gehouden vergade ring van de vereeniging voor de schapen fokkerij heeft de heer E. Govers een mededeeling gedaan over genomen weideproeven, waaruit bleek, dat zoowel met weideschapen als met vette lamme ren het type Texelsch boven de gekruiste rassen is te verkiezen. Oosterend. Opbrengst collecte Zeeuwsche visschersweduwen. Namens de Visscherij vereeniging „Be tracht het Goede" werd hier een inzame ling gehouden voor de nagelaten betrek kingen der verongelukte Zeeuwsche visschers. De opbrengst der lijsten bedroeg f 165,15. De Cocksdorp. Reddingboot. Bij de kortgeleden hier gehouden oefeningen met de reddingboot was o.m. tegenwoordig de vroegere burgemeester van Texel; de heer E. G. Gaarlandt. Na afloop onderhield de beer G. zich enkele oogenblikken met de bemanning van de boot, daarmede blijk gevende van zijn voortdurende belangstelling in Texel en zijn bewoners. Ds. D. E. Boeke, vroeger predikant alhier, thans evangelisatie predikant te Scbagen, vertrekt 1 Sept. a s. naar Heemstede, ingevolge zijn benoeming tot secretaris voor het binnenland bij het Ned. Bijbelgenootschap. Fijne schoenen. Ge kunt fijne schoenen mooi zacht en glanzend houden door ze dagelijks mot eiwit of vaseline in te wrijven. Het eiwit, dat in de schalen achterblijft is daarvoor reeds voldoende. Gevaarlijke redding. Toen dezer dagen de petroleumventer van de „Automaat" te Simpel veld (Limb.), zijn waar bij een afnemer in huis be zorgde, sloeg het paard, dat voor zij a voertuig was gespannen, plotseling op hol. Een der kinderen, op den bok van dat wagentje gezeten, kon er nog bijtijds af/ het kleinste evenwel was niet in staat dit voorbeeld te volgen. In huive ringwekkende galop rende het paard in de richting der kerk. Ongetwijfeld zouden het steeds angsti ger voorthollende dier en het iu doods angst gillende kind bij den scherpen bocht tegen den kerkmuur zijn verplet terd, hadde niet eeu toevallig daar fiet sende vreemdeling d9 tegenwoordigheid van geest en den moed gehad, oogen- blikkelijk hulp te bieden. Onverwijld liet bij zijn rijwiel in de steek, sprong voor het hollende paard en greep onverschrokken de teugels. Over eeu afstand van ongeveer twintig nieter werd de redder meegesleurd, maar nog juist, bijtijds kon hij met alle kracht inspanning bet dier tot staan brengen. Na zich indei baast van het stof te heb ben ontdaan, nam da edelmoedige redder zijn rijwiel weer op en voorde inmiddels toegesnelde omstandeis wisten wat er gebeurd was, vervolgde hij zijn weg. („L. K.") Niet op auto's klimmen. Vrijdag klommen een paar zoontjes van een bewoner van het O.terspad te Zaandam op een vrachtauto. De chauffeur joeg eeu der jongens er af, terwijl de ander door den schrik op de straat viel en een sleutelbeen brak. De vader be klaagde zicb bij het politiebureau over de handelwijze van den chauffeur. Het vervalschen van rijwielplaatjes. Da eerste eisch inzake üen diefstal van een rijwielplaatje is door de Bredasche rechtbank gesteldehij luidde 3 maanden gevangenisstraf. Is de zomer voorbij Uit Amerongen wordt aan het Utr. D. geschreven Zondag heeft onze gemeente bezoek gehad van een gezelschap lucbtvindeis nu eens geen padvinders. Een 50-tal ooie vaars verzamelden zich Zondagmorgen boven de heerlijkheid Amerongen, maak ten rondvluchten over de uiterwaarden en het dorp, scbaardeD zich op den boven sten torentrans en hielden allerlei oefe ningen. Vele inwoners merkten de dieren op en vroegen zicb af, wat die conferentie beteekenen moest. De ooievaarsfamilie van het kasteel Amerongen was er ook bij, zoodat het voor de hand iigt te veronderstellen, dat de conferentie door deze familie was bij eengeroepen. Zondagavond bemerkte men, dat er Dog verscheidene lepelaars op den toren bijeen waren, zoodat wel aangenomen mag worden, dat de verzameling voor de afreis reeds eeu aanvang heeft genomen. Een regeeringscommissie uit Argen tinië heeft verleden week in Oostfries land 20 beste melkkoeien opgekocht, die 20 dezer verzonden werden. Heelemaal niet erg. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de 18-jarige zoon Wilhelm van den ex-kroon prins bij een Hamburgscbe expoitfirma in betrekking is gegaan. Voorzichtig met benzine. Te Haarlem is de 47-jarige vrouw O. M R B., die handschoenen met benzine wilde schoonmaken, in de nabijheid van een brandend gascomfoor, in brand ge raakt en aan de gevolgen overleden. Er zijn menschen, zoo volkomen onaansprakelijk voor hotgeen zij zeggen, dat het redetwisten met hen vergeefsche moeite is. Te Gerève heeft de beeldmooie vrouw van een industrieel haar gezicht met vitriool verminkt om haar jaloerschen man geen reden tot ijverzucht meer te geven. Hij maakte Uaar herhaaldelijk zulke scènes, dat haar moeder hem eeDige tijd geleden had aangeklaagd. De man werd vrijgesproken omdat zijn vrouw de feiten, in de beschuldiging genoemd, loochende. Zij hai toen al gezegd „Mijn man zal niet lang reden meer hebben jaloerscb te zijn. Ik kan toch niet helpen dat de mannen mij mooi vinden en mij dat zeggen 1 Binnenkort zal ik leelijk zijn en dan word ik gelukkig." Zij „O, Tom, ik had een heerljjke taart gebakken en ze in de vensterbank gezet om af te koelen. En nu heeft de hond ze opgegeten." Hij „Huil maar niet kind, ik weet wel iemand die ods een auderen hond zal geven, als Fik sterft." Met de autobus er vandoor 1 Maandagmiddag omstreeks vijf uur kwam te Bergen een zoontje van B. aan den Kogendijk op het denkbeeld eens een auto te besturen. Hij had juist met de 1ste Auto-omuibusonder- neming den rit van uit Alkmaar mede gemaakt en toen da chauffeur zicb bij het eindpunt Stationsstraat even ver wijderde om water te halen, zette da jongen zien achter het stuur en zag kans met de bus wag te lijden. Het ritje was echter niet van langen duur, want aan het einde van de Stationstraat reed hij tegen een telefoonpaal, waardoor de auto tot staan kwam. De jongen kwam met den schrik vrij, de auto bekwam van voran aauzionljjke schade, terwijl de telefoonpaal werd vermeld en de draden afbraken. Men kan zich den schrik van den cbauff ur voorstellen toen deze zijn auto niet moer op de standplaats aantrof. Tegen den jeugdigen autobestuurder is door de politie proces verbaal opgemaakt. (A. Ct.) Reinigen van koffers en tasschen. Echt onvervalscht leer behandelt men op de volgende manier: Met behulp van een kortharige kwast wrijft men een dik schuim van een stukje goede zuivere zeep en wat lauwe melk. Een eerste vereisebte is dat men het schuim zoo stijf mogelijk make, want nat mag het leer eigenlijk] niet worden. Met een fla nellen lapje en een beetje schuim wrijft men het leer flink af. Men moet er vooral op letten, dat geen randen ontstaan, omdat dio leelijke sporen zouden achter laten. Is het leer schoon, dan wordt het droog gewreven. Eerst als alle sporen van vocht verdwenen zijn (dus vooral ni6t overhaast te werk gaan wrijft men het leer dunnetjes en gelijkmatig in met was. Is het waslaagje in het leer ge droogd, dan poetst men het met een schoonen flanellen doek op, totdat het glimmend is. Is het voorwerp, dat men wil schoonmaken, buitengewoon vuil, dan herhaalt men de zeepsopbewerking eenige maleD. Oude aardappels. Oude aardappelen willen wel eens zwart worden bij het koken. Om dit te voorkomen heeft men slechts een eet lepel melk aan het water toe te voegen. Zedelijkheid en vrouwenkleeding. Niet alleen de Katholieken binden de strijd aan tegen de tegenwoordige vrou wenkleeding. Wij lezen althans in de N. R. Ct.: De opperrabijn van Polen heeft een in krachtige termen gestelden open brief geschreven, waarin hij protesteert tegen de toenemende onzedelijkheid in de vrouwenkleeding. Bijna ongelooflijk. Dat er vele menschen, niettegenstaande herhaalde waarschuwingen nooit wijzer worden, is bekend, Wat wij thans gehoord hebben, schrijft het Volk, grenst echter aen het ongelooflijke. Er is te VlissiDgen een vrouw (of liever was, want de vrouw is intusschen overleden), die lijdende was aan een borstkwaal en daarvoor behandeld werd door den natuur-geneeskundige B. uit Rotterdam. Deze geneeskundige had de vrouw sinds eeDige maanden onder handen, doch de geweosebte genezing bleef uit. Er was volgens hem nog slechts één middel en hier komt het ongelooflijke. De vrouv moest genezen worden door eeu jongen hond. Dezen hond moest on middellijk na de geboorte de hals worden afgesneden en dan moest het dier verder opgesneden. Daarna moest het kadaver op de woode der vrouw worden gelegd en daarop 24 uur blijven liggen. Deze raad van den natuur-geneeskundige werd opgevolgd. De vrouw is nu Vrijdag j 1. overleden na ontzettend te hebben gele den 6n zonder dat haar verder eenige medische hulp was verleend. Kan bet erger zoo vragen wij nog eeus. De politie kwam het verhaal ter oore en de „natuur-geneeskundige" B. is te Rot terdam aangehouden en naar Vlissingen overgebracht. De justitie zal hier nu wel kennis van nemen en wij zullen daarvan allicht nog wel meer van hooren. Een Perzisch stoomschip in de haven van Terschelling. Dezer dagen arriveerde in de haven van Terschelling het Perzische stoom schip „Pablavi" van Euzeli, op reis van Bremen naar Perzië (via Brest), wegens een defect aaD de machine. Een onhandige soldaat. Op de politierechtbank te Aken heeft een Belgisch soldaat eeu revolver, welke als stuk van overtuiging dienst deed, zoo onhandig opgepakt, dat er een schot afging. De kogel trof een sergeant-ma joor in de borst, tengevolge waarvan de man overleed. Tusschen de tuinwallen en de schapen. Jan P. Strijbos schrijft in de Telegraaf over Texel Niemand schijot hier haast te hebben, de „skepen" op de weidjes tusschen de „tuinwallen" niet, de kippen op het erf niet, de boer die zijn varkens gaat voe ren, de smid op den hoek niet. Alles gaat waardig eD kalm. En dat is juist wat ons zoo rustig stemt. Je denkt niet meer aan je werk, bent er eens beelemaal uit. De eerste dagen kostte bet me wel eens moeite, zoo niets om handen te hebben. Maar nu kan ik, zonder

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2