een best kuika<f. een paardenknecht SCHOUW, Jongens en Meisjes! Nutsbibiiotheek. Fa. Laogeveld de Rscü Het Kijk der Vrouw, Ophalen van eieren een net Dienstmeisje Prima Eigenheimers Predikbeurten. Marktberichten. Wilis ZOON het goedkoopste modeblad. Fa. Langeveld de Kooij. Tuinbouw-Pioimvee-vereeöiging, KINKHOEST kan In korten tijd genezen door DRAGANA Slijmhoest door Katara Bronchitis, Griep en Influenza door Vind feta Jicht, Itheumathiek, enz. door Comu-Balsem Redwateren door Contlne Wormen worden verdreven door Vcrmcssa. Verkrijgbaar hij Mevr. HAAXMAN-Weeland. een eenvoudige, degelijke hulp in de huishouding, No Peering C. R. Keijser Co. W aarschuwing. Zaterdag 20 September a. s Firma Laugsveld ds Roofj die nog uitgelezen boeken hebben, onze eerste kwaliteit Bijenhoning Alle boeken Uitmuntende 16 cent Ook in een kleine plaats Wereldbibliotheek te Amsterdam. wroeging, een dik uur aaneen, achter bij het hek staan, kijkend over het land of Daar de lucht, een pijpje rookend, of „beurzeod" bij de poort met d9 mannen.... Kalm praten ze in hun zangerig Texelscb, met weinig woorden kernachtig recht uit hun meening zeggend. Over het weer, de beesten, over de varkens van Bruin, het paerd van de Roeper 's Zondags den geheelen dag „hangen ze zoo wat om". „Loopen doenen me niet", zei er gisteren een. Hij woonde al veertig jaar op Texel, had vro9ger gevaren, maar was pas één keer in Den Hoorn geweest. Tal vau Texelaren ontmoette ik, die nimmer aan den „overkant" waren, nog nooit in een trein reisden. Jonge men- schen, die nog nooit de Slufter zagen, tref je telkens. Waarom ook? Ze zijn tevreden, doen eiken dag hun werk, hebben allen een zekere mate van vrij heid. Ze maken er zich niet bezorgd over indien het vandaag geen weer is om „te hooien te gaan". Hindert niet, morgen beter. Onverdorven, gemoedelijk, behulpzaam vriendelijk en gastvrij zijn de geboren Texelaren bijna zonder uitzondering. Het gebeurde vaak, dat ons, op de vraag om een dronk water, melk of koffie aange boden werd. En het doet er weinig toe of je nu komt bij een schapen boer in het Zuiden van het eiland, of bij een dagloonershuisje langs de duinen by de „Nederlanden" of wel bij een inwoner van Oosterend of De Waalover het geheele eiland ondervind je die harte lijke gastvrijheid, die ons, stedelingen, omdat het met deze deugd in de stad meestal treurig gesteld is, des te dieper treft. Een van de aardigste Texelsche dorp jes viodt ik altijd nog De Waal. Misschien komt het doordat het voor ons vogel- menschen zoo bijzonder gunstig gelegen is. Tal van Engelsche vogelkundigen van naam vonden reeds den weg naar De Waal en genoten er gastvrijheid onder het zelfde dak, waar wij nu sinds een week logeeren. Aan de wanden van de kamer, waarin ik deze regelen schrijf, hangen foto's van vogels en nesten van Miss Turner. Dr. Raven en Dr. Longstaff en van den bekenden jNederlandschen vogeltotograaf Ad. Burdet. Brievenbus-. Een van de schilderachtigste gebouwen van heel Texel is zonder eenige twijfel het Hoornder kerkje. Nu staat er in de laatst uitgekomen courant dat de kerkekamer hiervan herbcuwd moet worden. En daaronder staatbestek en teekening ter inzage. Over dit laatste nu een zeer ernstige, doch naar wij hopen overbodige, vraag tot de H.H. Kerkvoogdenhebt ge voldoende reke ning gehouden met de oude schoonheid van dit bouwwerk Moet de tegenwoordige kerkekamer door een hechtere vervangen worden, daar is niets op tegen. Maar men zie een waarschuwend voorbeeld aan ons oude raadhuis, waar tegen een oud huis een stuk in stijl begin twintigste eeuw aangeplakt is, zoodat het geheele aan zicht bedorven is. Eu het Hoornder kerkje is veel mooier en er is dus veel meer te bederven daar. Het is maar een vraag, en, als er inderdaad met het bovenstaande reke ning gehouden is, dan kan men deze vraag als ongedaan beschouwen, maar er is te veel mee gemoeid om hier te zwijgen. Zondag 31 Augustus 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's avonds 7 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Koog, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Raabe. Den Hoorn, vm. half 11 ds. Briimmer H. Doop. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. H. Doop. nam. 3 uur (nieuwe tijd) Ringvergadering C. J. V. Cocksdorp, vm. half 11 de heer de |ong van Amsterdam. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de hr. A. K. Krabbe theol. Cand. van Meppel. Maandcollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. Alkmaar, 22 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 538 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 15,50 a 17,— Haver 12,25 a 13, Gerst chevalier 13,— a 14, - Blauw Maanzaad a Groene erwten 17,— a 26,50 Eierveiling Texel, 25 Aug. Aangevoerd werden 190 partijen, 30800 stuks. KipeierenA f 7,60 a f 9,30 per lOOstuks 360 kipeieren B f 7,50 per 100 stuks. Texel, 25 Aug. 3 Koeien 300,— a 400,— 2 Pinken 175, 3 Nuchtere kalveren 17,— a 25, 54 Schapen 35,— a 40,— 159 Lammeren 20,- a 30,— 11 Schrammen 24. - a 30. - 18 Biggen 14.— a 20,— Purmerend, 26 Aug. 717 Runderen waaronder: 360 vette koeien f 1,— a f 1,30 p. K.G. 079 Gelde koeten 175 a 450 Melkkoeien 175 a 450 82 Stieren. 46 Vette kalveren per Kg 1,50 a 1,70 183 Nuchtere kalveren 10,— a 45,— 627 Schapen 40,— a 54,— 807 Lammeren 23,— a 30, 484 Vette varkens per K.G. 0,79 a 0,85 168 Magere varkens 16,- a 34,- 257 Biggen 10,— a 20,— Kipeieren 7,50 a 8,50 Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden ver kregen door Foster's Maagpillen te gebrui ken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65in apotheken en drogistzaken. 306 ADVERTENTIEN. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze Oom, JACOB BAKKER Pz., weduwnaar van Antje Kerke, in den ouderdom van 77 jaar. NAMENS DE FAMILIE. Burg, Texel, 24 Aug. 1924. Heden overleed onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, GERBRECHT KONING, na een langdurig doch geduldig lijden in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, Enkhuizen, Jb. BOON. 22 Augustus 1924 S. v. L. park 24. Enkhuizen, Autotocht Eng. kursus naar de vuurtoren uit gesteld tot aanstaande Zaterdagmiddag 2 uur. vertrekken Donderdag 28 Aug. van Texel en Dinsdag 2 Sept. van Amsterdam. Losse nummers ter kennis making h 10 cents per nummer. voor Eierlaad op te gevers bij K. DE BOX voor Koog en omstreken bij JOHAN BAKKER DzKoogerweg. Het Bestuur. TE KOOP JOH. A. EELMAN, Hoeve Patrimonium n.b. Oosterend. Gr0?r4agd tegen 1 Ociober Mevrouw NOORDIJK—Keijser Warmoesstraat. Alle artikelen van Dr. B. J. DE VRIES. Vraagt attesten. Kanaalweg 147 t. 0. de Molenburg, HELDER. GEVRAAGD flink loon, toekomst verzekerd. Brieven letter V bureau van dit blad. dagelijks verkrijgbaar van „Melle" 6 cent per kilo contant. Af pakhuis Warmoesstraat 6' a cent per kilo contant. Kleinste afname 1 zak (75 kilo) Zakken meenemen I M. D. DIJT. GEVRAAGD die zelfstandig al het werk met de paarden kan verrichten. Adres GEENSE, Wamberg. van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 11,25 Gerst gezuiverde blanke 13,75 Suikerkoekjes (incl.) 17,50 Murwe koek 17, Zaansche Voorslaglijnkoeken 14,50 Amerik. lijnkoeken S K 14.75 Grondnotenkoeken 14,75 Cocoskoeken 12,75 Palmpitkoeken 10, Haver Texelsche 12,50 Gemengd kippenvoer 14, Witte erwten 12,75 Tarwe 16,50 Tarwezemelen (incl.) 9,25 Liebig's Vleeschmeel 30,— Phosforzure Voederkalk 14,- Prima voerwikken 11,50 Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 28 Augustus 1924. Degene die de vorige week H. L. bloembollen bij mijn huis van de hoop heeft weggehaald, raad ik in zijn eigen belang deze spoedig op dezelfde plaats terug te brengen. K. VERMEULEN, Gerritsland. Zeeuwsche Bonten, 8 cent per kilo f5,— per mud. VILLA POMONA. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel" brengen ter kennis van de inge landen, dat de Schouw op het maaien en zuiveren van de tochtslooten van bobbels, kroos en riet. is bepaald op De nalatigen verbeuren een boete van f 1,en bij herschouw van f3,—. Texel, 25 Augustus 1924. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris. De mooie doosjes met Lucra- kleurkrijtjes, die maar kosten, zijn weer te krijgen bij Het bestuur van de Nutsbibiiotheek doet hiermede weer een beroep op de TEXEL SCHE ingezetenen, welke voor hen geen waarde meer hebben en verzoekt beleefd, deze ten geschenke te willen geven aan bovengenoemde instelling. De Voorzitter |b. EELMAN Az. De Secretaris Jb. ROEPER. Wederom verkrijgbaar cl f 0,80 per ponds flacons, voor ledige flacons wordt 10 cents terugbetaald. Verder verkrijgbaar bijenvolken in kasten en ledige kasten tegen billijken prijs. Gebrs. BLOM, Cocksdorp. kunt ge wel goede bookon togen billijke prfizen koopon. Leest u onderstaande lfist even door? Allicht is or wat van uw gading b(j w(j hebben al deze boeken, keurig gobonden, in voorraad. zijn uitgegeven door de E T. A. Hoffmann De gouden vaas Albertine Draayer-de Haas Vrouwen Wilhelm Haufï Sllsz, de Jood Prosper Merimee Carmen Heinrich Heino Het boek Le Grand Dostojewsky Witte nachten Iwan Toergenjew Klara Militsj. f 1,25. J. A. Simons-Mees Een paladijn Bosboom-Toussaint Een vertelling aan de kaptafel Madame de Lafayette de Prinses de Clèves Neel Doff - Dagen van honger en ellende Tolstoi Iwan de dwaas E. A. Poe Tien vertellingen I-Ienri Borel Een droom G. van Hulzen Zwervers G. Eek houd Keos Doorik. f 1.45. Peter Rosegger De Landsvorstin Iwan Toergenjew Vaders en Zonen Aart van der Leeuw Sint Veit Bernard Shaw Mensch en oppermensch G. van Hulzen Zwitserland Nico van Suchtelen Zwerftochten met de tent door Nederland von Eichendorff Uit het leven van een dagdief J Eigenhuis - De Ruige Hoeve Samuel Goudsmit Zoekenden f 1,60 Goethe Zielsverwanten 1,60 Anzengruber De Schandvlek 1,7»» Arthur v. Schendel Verhalen 1,70 M. H. v. Cam pen Bikoerim 1,85 Ilonoré de Balzac De oude Goriot 1,90 Bosboom-Toussaint - Majoor Frans 1,90 Charles Lever De avonturen van Algernon Sydney Potts 2,05 George Meredith Rhoda Fleming 2,10 Bern hard Keilerman De dwaas 2,15 Betje Wolff en Aagje Deken Histo rie v. Mej. Sara Burgerhart 2,30 Bosboom-Toussaint Het huis Lauernesse 2,30 Henri van Booven - Tropenwee 2,50 Oyriel Buysse De roman van den schaatsenrijder 2,75 Lita de Ranitz - Als de droom in in droom vergaat 2,75 Anthoon Tiry Het schoone jaar van Carolus 2,75 Louis Carbin De verliefde passagier 2,75 Le Sage De zonderlinge lotgevallen van Gil Bias de Santillano 2 dl. samen 2,80 Plenri van Booven De scheiding 3,50 Charlotte Bronté Jane Eyre 3,60 Josef Cohen Zonnedauw 4,25 f 1,05.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 3