Motorschip Maria Tandarts Ansingh Lanitiou'wcursussen. Eenwerkster gevraagd HET GOUD DER ZSE Maandag 12 uur naar Purmerend Vertrek Woensdagmiddag 6 nar naar Leiden. in „Hotel de Lindeboom" s, s. ïexelstroom naar Purmerend, Notaris Mulder pnbliek verkoopen Adverteeren ilm-t verkoopen. FEUILLETON vaart vaart Maandag a.s. Vertrekt 1 uur. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va uur later.) Datum 25 26 27 28 29 30 1 Sept.-Oct. Hoogwater 7^08 8,03 8,44 9,20 9,54 10,29 11,06 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.8,11.2,30 5,30 uur van Helder 7,9,30 12,4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,5,30 uur van Helder 9,12,— 6,45 uur Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vmi 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9 11 11 22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Licht op van 20—26 Septl924. Rijwielen 7,24 uur, rijtuigen 7,54 uur. H. KEESOM. Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 25 September van 's morgens half 11 tot 's mi ddags 1 uur te spreken D. METS. Gewone cursus voor jongens te Zuid- Eierland. Boekhouden te Den Burg. Bemestingsleer te Zuid-Eierland en Den Hoorn. Aangifte gaarne ten spoedigste. De Commissie voor Landbouw-Onderwijs. zal op Vrijdag 26 September 1924, des voormiddags 10 uur voor het huis bewoond geweest door nu wijlen den heer Jacob Bakker Pz. in de Warmoesstraat te Den Burg Eenige inboedelgoederen, schoenmakers gereedschappen, eenig leer, enz. Betaling contant. voor een paar dagen per week. Adres te bevragen bureau van dit blad. man voorstellen. Dat is toch immers dat glimlachend van de zeereis volkomen waard te zijn Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 18 Ze zijn momenteel in de Duitsche haven plaatsen zeer streng, wat den smokkelhandel in goud betreft. Hoewel hoofdzakelijk wordt gelet op hen die goud buiten Duitsch- land trachten te smokkelen Jij importeert daarentegen goud Er werd den verderen avond niet veel meer gesproken. Den volgenden morgen was de storm gaan liggen Jonas en Kar), de beide oudste arbei ders, lieten de motorboot te water, die Arnold Sanger naar Molde zou brengen. Deze zelf zat om 8 uur reisvaardig in de eetkamer en liet zich zijn ontbijt goed sma ken. De professor en Renate Vollmar hielden hem daarbij gezelschap. - Zjj schenen onder den indruk, zelfs eenigermate ontstemd over de zoo plotse ling noodzakelijk geworden reis van hun metgezel, terwijl Arnold Sanger zelf er in 't geheel niet zoo mistroostig uitzag Hij was jong, vol levenslust thans weer eens het lawaai en gejoel van een groote stad om zich heen te hooren, scheen hem de zwaarte van de opgedragen taak en de moeilijkheden Na het ontbijt gingen hij en de professor naar het depót, waaruit zij de twee kleine kistjes goud te voorschijn haalden, die Arnold Sanger zou meenemen. Zorgvuldig werden zij in de boot verborgen en Jonas, die bij de motor zat, bracht deze met een krachtige ruk in beweging. Zonder veel te zeggen, drukte de professor zijn vertrouweling de hand en wenschte hem veel succes. Renate Vollmar reikte hem de hare en hjj zag een traan in haar oogen schitteren. Een oogenblik voelde hij een warm gevoel in z(jn borst opkomen, maar hij bedwong zich. „Ik kom weer spoedig teiug en breng de twee menscheneters Lewin en zijn dochter, mee." Daarop sprong hij in de boot. Een luid gesis en voort gleed de ranke boot over de witgekuifde golven in weste lijke richting. Vollmar en Renate stonden zoolang bij den kleinen havenmuur, totdat zij de boot buiten de zeeëngte zagsn verdwijnen. Toen keerden zij zich om en gingen naar huis terug. „Maak je over hem maar piet ongerust, Reüate", zeide de professor. „Hij zal die zaak wel weten klaar te spelen." Renate schudde het hoofd. ,Ik maak mij niet bezorgd," antwoordde Daarmee wilde zij aan'haar dagelijksche bezigheden beginnen, maar haar vader hield haar terug. XII. „Renate", sprak hij, „ik zou graag iets met je willen bespreken, dat mij al lang op het hart ligt." „Zie je", begon de professor aarzelend, „het is een beetje moeilijk voor mij, om je zulk een vraag te stellen. Dat is eigenlijk alleen het recht en de plicht eener moeder. Maar ik zou toch graag willen weten, Renate hoe je gevoelens zijn ten opzichte van Arnold." Ieder ander jong meisje zou bij deze vraag al was zij nog zoo op een dergelijke vraag voorbereid geweest overeen komstig de bestaande conventies van gepastheid en beschroomdheid, tenminste een poging gewaagd hebben om in lieftallige verbazing te blozen. Renate Vollmar, die zonder een oogenblik te aarzelen, met haar vader vrijwillig dit ballingsoord had aan vaard, hield er evenwel geheel andere gedachten op na. „Ik mag hem graag lijden," antwoordde zij rustig. En zonder verdere vragen van den professor af te wachten, voegde zij eraan toe„Ik kan mij hem zeer goed als mijn gene, vader, wat u wilde weten „Ja," zuchtte de professor zichtbaar verlicht. „Heeft hij u verzocht mij daarnaar te vragen „Neen, dat nu juist niet. Maar ik geloof dat ik mij niet vergis, als ik aanneem, dat hij van je houdt. Het zou my zelfs verwon deren, indien het anders was. En, Renate duidelijk bemerkte zij zjjn aarzeling ik zou het zeer graag willen, dat je zijn vrouw werd." Renate keek haar vader op de haar eigen openhartige wijze, recht in den oogen. „Ik weet ook waarom," zeide ze. „Je bent mijn klein verstandig meisje." zei de professor en reikte haar de hand, „wij begrijpen elkander. Kijk eens, Arnold is een man met zeer veel capaciteiten. Ik geloof zelfs niet, dat ik zonder hem zoo ver zou zijn gekomen. Maar Renate, ik heb hem niet tevergeefs tien jaren onder mijn hoede gehad. Ik ken zijn uitmuntende hoedanigheden en zijn zwakheden. Als wij zoo ver gevorderd zijn, dan wij openlijk: onzen grooten strijd kunnen aanvaarden, zal hij stellig de centrale in Berlijn beheeren. 'Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4