Operette „Prinsesje". Tandarts Ansingh hoeve Werklust Net burgerwoonbnis „Dépendance" Enkhuizer Almanakken 1925 Motordienst Texel-Rotterdam. naar Rotterdam. Motorschip Maria Vee Verloskunde j. nmmm. Prima blanke zuurkool. Texelsche Berichten, Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Zondag 23 Nov. in „Hotel Texel" Bal na. Aanvang 8 nar. in „Hotel de Lindeboom" van een Hoofdingeland Conversatielessen weer voorhanden Boekhandel Parkstraat. prima winterwortelen lnxe- en hnishondelijke artikelen, thee- en ontbijtserviezen, lederwaren, enz. Kost en Inwoning aangeboden vertrekt Dinsdag a s. Maandag; 12 uur naar Purmerend. s>s. ïexelstroom Jiffaandag 1 December uaar Purmerend. Aüvpi&eercü tiürt verkuopei. Oudeschild, 20 November. Deze week werden van Texel ver zonden 85 varkens, 7 kalveren, 6 koeien, 2 schapen. Aangevoerd werd in de haven plm. 7900 Kg. garnaloD, plm. 4300 Kg wulken, 4 baal kreukels. Rijwielplaatjes 1925. Naar men mededeelt, worden de rij wielplaatjes 19.5, reeds 1 Decembera.s. op de postkantoren vei krijgbaar gesteld. De Deensche ontwapeningsontwerpen. In bet Deensche Folketing heeft de minister van buitenlandi-cbe zaken, graaf Melikr, den internationalen en wette- lijken kant besproken van de ontwape ningsvoorstellen der reg-ericg. Hij legde er den nadiuk op. dat de beslissing daar omtrent door Denemarken zelf moet worden geoomen en betoogde, dat er geen hinderpalen van internationalen aard aan de uitvoering van het plau in den weg staan. Het statuut van den Volkenbond legt den onderteekenaars ervan geenerlei nieuwe verplichtingen tot het onderhouden van een land- en zeemacht op. Integendeel gaat het juist den anderen kant op. De minister zeide dat het vraagstuk moet worden over wogen in samenhang met de tegen woordige en toekomstige kansen op een ontwapening, die zich zou uitstrekken over de geheele wereld. Hij hoopte, dat het Deensche voorstel zal worden be schouwd als een bijdrage tot de ver wezenlijking van dit denkbeeld, al is het dan ook een bescheiden bijdrage en dat het een goeden invloed zou hebben op de internationale behandeling der kwestie in den geest, dien Denemarken voor juist houdt. Als er inmiddels nieuwe over wegingen te berde mochten komen, zal de regeering hieraan haar volle aandacht wijden en ze aan de volksvertegen woordiging mededeelen. De regeering wilde het voorstel niet overijld in be handeling brengen en laten aannemen, doch zal alle gelegenheid geven voor ampele bespreking en onderhandelingen tusschen de verschillende partijen ten einde volle klaarheid te verkrijgen ten opzichte der volksovertuiging omtrent dit belangrijk probleem. Belas tingambtenaren met pet. Aan het besluit om de ambtenaren van de ontvangkantoren van invoer rechten en accijnzen in uniform te steken, zal binnenkort een begin van uitvoering worden gegeven door hun een dienstpet te verstrekken, oenigszins afwijkende van die der visiteerende ambtenaren. Uit den liaak geschoten. Op de suikei fabriek „Wittouck" te Princenhage bij Breda, waren eenige arbeiders bezig mot het lossen van bieten, toen plotseling een zandbak van den haak schoot en een arbeider uit Etten trof. De bak kwam met zoo'n kracht op den man neer, dat deze in hoogst ernstigen toestand per brancard naar het St. Ignatius Gasthuis vervoerd moest worden, Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de bak niet op de voorgescbreveD wijze aan de daarvoor bestemde haken aan den ketting was bevestigd. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmis baar. Zij werken vlug en radicaal en ver oorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. Hoe zij naar de trein gaat. Zij komt in een vigiuuto aan het station ruim anderhalf uur voor dat do trein vertrekt. Zij is er op gesteld naast en tegen haar bagage te gaan zitt n, uit vrees dat die gestolen zal worden Zij is zwaar beladen met baar ïé'icule, parapluie, parasol, oen Hommeltje, een kleine bloempot met een plant, die op sterven na dood is, haar bia, een zakje met ullevellen, een mof en een heugel mandje (zij reist nooit zonder een léticuie tn een hengelmaudje, «n telkens vliegt zij met al die bjzittiogen naar de deur, a's er een locomotief fluit of rangeert in de meeoing d .t het haar trein is Herhaalde malen begeeft zij zich i,aar het loket eD tikt met dm kuu*p van baar parapluie tegen hst raampje, zonder gehoor te krijgen. Dan vraagt zij met veel omhaal van woorden aaD een be steller of die soms weet waarom of zij geen gehoor krijgt. Als deze haar mede deelt dat ze nog een goed uur den tijd heeft, gelooft zij aan een valstrik. Ongeloovig gaat zij weer naar de wacht kamer en vraagt met bevende stem een kop kofls, die zij gloeiend heet nuttigt, vol angst dat de trein haar zal verrassen. Na een half uur stil gezeten te hebben, ofschoon telkens opschrikkend alsdedeur der wachtkamer open gaat waagt zij zich op het perron en vraagt aan ieder een of de trein nog niet komt en waar die afgaat, en met glazige oogen ziet zij naar de groote stationsklok en vraagt aan den portier hoe laat of het is. Met ontsteltenis ziet zij hoe twee mannen op haar koffer gaan zitten dien men dadelijk in ontvangst genomen heeft. Als zij het adres maar niet be schadigen 1 En daar zetten zij de kof fer onderst boven op een handwagen - en zij heeft er nog wel opgezetRecht houden. Voorzichtig behandelen. Voor regen te bewaren. Breekbaar. Niet schudden en niet hard neergooien, 't 13 of die kerels het expres doen. Zjj be geeft zich naar hun toe en brengt hun het laakbare vau hun gedrag onder het oog. Heewel zij 't eerst present was, is zii de laatste die een kaartjo neemt en het scheelt bitter weinig of de trein gaat vlak voor haar neus weg. Eens in den trein gezeten, verkeert zij tot aan het einde dor reis in een onafgebroken doodsangst, dat zij ie een verkeerde coupé zit en in een OQbekeud land zal aankomen. Ook is zij er niet heel zeker van, dat zij niet wreedaardig zal vermoord wordenverleden week heeft zij nog zoo'n narigheid in de krant gelezen. Iedere heftige beweging van den heer tegenover haar doet haar ontstellen. Aan allen zonder onderscheid laat zij haar plaatskaartje zien, dat zij gedurende den geheeien rit kiampachtig in haar hand hou it. Gelukkig komt zij behouden aan een zucht van verlichting ontsnapt haar als zij hare familie aan 't station ziet om haar af te halen. Met een innig gevoel van dankbaaiheid verlaat zij den trein en deze is al tien kilometer ver weg voordat haar te binnen schi6t, dat zij in haar verbouwereerdheid réticule, para p'u'e, parasol, tr- mmeltje, bloempot, boa, zakje met u'evellen, mof en hengelmandje in den wagon heeft laten liggen of in 't stational was haar leven ermee ge moeid, zij zou niet kunnen zeggen waar. Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes Zondag 23 November 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vra. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.nj. 10 uur ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Janzen. Oosterend, nm. 3 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. n.m. half 3 dezelfde, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 26 November. Burg, 'sav. 8 uur Bijbellezing in het ge bouw v. Chr. Belangen. Donderdag 27 November. Den Hoorn, 's av. 7 uur ds. Briimmer. Purmerend, 18 Nov. 578 Runderen waaronder 450 vette koeien f 0,80 af 1,20 p. K.G. n8 Geide koeien 175 a 400 Melkkoeien 175 "a 400 10 Stieren. 14 Vette kalveren per Kg 1,60 a 1,80 175 Nuchtere kalveren 15,— a 47,— 1219 Schapen 45,— a 58,— 836 Vette varkens per K.G. 0,76 a 0,82 64 Magere varkens 24,- a 48,- 242 Biggen 10,— a 20,'— Kipeieren 14,— a 16,— Schagen, 20 Nov. 87 Vette koeien 300 a 550 59 Gelde koeien 170 a 370 20 Kalfkoeien 300 a 480 65 Vette varkens 0,76 a 0,82 126 Biggen 8,— a 15, Boter 2,20 a 2,40 a 2,50 E i e r v e i1i n g Schagen KipeierenAanvoer 2206 Prijs f 11,60 a f 14,30 Middelm. f 13,20 EendeierenAanvder 577 Prijs f7,70 a f8,10 Middelm. f8, Door overspanning en zorgen. 120 Mannen zoowel als vrouwen hebben on der zenuwachtige, beproevende omstandig heden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van ge vatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urine zuur, de nieren worden ondermijnd dooi de groote inspauning en spoedig volgen verschijnselen als: hoofdpijn, duizeligheid, zenuwoverspanning, urinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schoudere en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kunnen door verwaarloozing ont staan. Als uw nieren verzwakt z(jn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden, enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken h f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 29 V GEBOREN TINE KLASINE dochter van C. DE JAGERKuyper en J. DE JAGER, de Cocksdorp, 19 November 1924. Eenige kennisgeving. V GEBORENDIRK zoon van S. KLAIj en A. KLAIJ—Groot. Waal, 19 Nov. 1924. Heden overleed na een korte onge steldheid, voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA ZIJM-Dito, in den ouderdom van 86 jaar. C. ZIJM Tz. en kinderen. Helder, 18-11-'24. Eenige en algemeene kennisgeving. Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 27 November van 's morgens half i 1 tot 's middags 1 uur te spreken Te huur bij inschrijving met plm. 20 H.A. land, meest weiland, in Eierland voor 3 jaar. Inschrijvingsbiljetten met opgave van 2 borgen in te leveren bij W. JANNES, hoeve „Werklust" vóór 17 Dec. a.s. Inlichtingen bij W. Jannes en Notaris Mulder te Texel. Het College van Dagelijksrh Bestuur van polder „Waal en Burg" brengt hiermede ter kennis van de ingelanden, dat op Maan dag 8 Dec. a.s., eene stemming zal plaats hebben voor de verkiezing ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer Het stembureau zal gevestigd zijn in café „Den Burg" en is geopend op de dag der stemming van 10 uur v.m. tot-12.30 n.m. Het bestuur voornoemd J. EELMAN bz., Voorzitter W. H. LAP, Secretaris. te huur gevraagd te den Burg. Brieven letter J. bureau Nieuwe Tex. Crt. in Engelsch en Fransch f 1,50 per les. Hoofdgracht 32a, Helder. TE KOOP Het bekende Hotel-Café-Restaurant van het Strandhotel „Prinses Juliana" met bijbehoorende garage, stalling en gelegen heid voor klein boerenbedrijf. In het hotel bevindt zich een compleet ingerichte bakkerij. P. KIKKERT Zoon, Eigenaars Hotel „de Lindeboom", den Burg Texel. TE KOOP a 5 cent per Kilo. J. SPIGT, Koog Texel. H. MAAS. Ondergeteekende heeft een ruime keuze in Opruiming van eenige solide kinderstoeltjes. Wed. W. P. LAP, Weverstraat. voor één of twee personen. Brieven onder letter K. I. Bureau dezer courant. PLAATSMAN Rolmops Gemarineerde haring Bokking Stokviseu Aanbevelend H. MAAS. vaart H. KEESOM. Doo r jarenlange ervaring en grondige stu die, kan onderget. degelijke opleiding (in zes weken) en gezellig tehuis aanbieden, tegen de voordeeligste conditiën. A. J. VAN RAALTE Gediplm. Vee Verlosk. te Kampereiland (O.) vaart D. METS. PU ROL in Doozen 30.60.90ct Tube 80c' Rij ADothekors en Drogisten

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2