Texelsclie Courant van Zaterdag 22 Nov. 1924. ODFO/V TWEEDE BLAD. 'tls alles muziek. Wales Antbraciet. Vraagt mijn prima Geldersche worst, Predikbeurten. Oe sterkste clob H R.C. II Huishoudelijke vergadering „Nut en Genoegen" Rederijkerskamer „Uitspanning door Inspanning9' „De Kribbebijter" Na afloop Bal. Bezoekt Texel I—H.R.C. II. Ijzerhandel FRANSZEGELKz Komt eens kijken. Ooze St. Nicolaas etalage is gereed Houthandel FRANS ZEGEL Kz. Oodeschild. Timmer- en Heinindiout, prima Wales Antliraciet prima Wales Antliraciet Opnieuw ontvangen geschikt voor Sint-Nicolaas cadeaux. 't Is mooi, 't is schitterend. Een pracht Waschmachine f 37,-. FRANS ZEGEL Kz. Wegens vertrek een komplete inboedel een Brood- Koek- en Beschuit- bakkerij met geheele inventaris. een partij voederbieten. Voederknollen. voederknollen Noteering C. R. Keijser Co. Ijzerhandel FRANS ZEGEL Sint Nicolaas Marsepein en Chocoladeletters ADRIAAN LAP, Schildereind. 50 mud beste aardappelen en 1000 takkebossen. Gemengd Nieuws INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kenuis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. Kuijpers te den Hoorn om vergunning tot het oprichten van een smederij, waarin als drijfkracht zal worden ge bezigd een benzinemotor van 27a P. K. op bet perceel gelegen te den Hoorn, kadastraal bekend in Sectie F. No. 1633 Op Vrijdag den 5en December 1924, des middags te 12 uren zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 21 November 1924. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUTSING DAMSTE. Stremming verkeer. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat de rijweg langs den zeedijk vanaf Nieuwe- schild tot den Spangerweg in verband met aan dien weg te verrichten werk zaamheden op Donderdag 27 en Vrijdag 28 November a. s. voor het verkeer met rij- en voertuigen gesloten zal zijn. Texel,, 21 November 1924. Burgem. en Weth. voornoemd, BUYSING DAMSTE, De Secretaris, JONKER. KORRESPONDENTIE. Om 2 cent. Aan alle lezers die verhuizen gaan of pas verhuisd zijn. Het gebeurt nogal eens dat wij een Texelsche Courant van de post terugkrijgen met de mededeeling dat de geadresseerde verhuisd is. Zooals misschien bekend is worden drukwerken en kranten tegenwoordig niet meer nagestuurd, zooals vroeger, maar worden zij, als onbestelbaar, teruggestuurd aan de afzender. ODze administratie moet dan maar zorgeu voor een verbeterd adres, de lezer gaat een of twee keer des avecds onder de wol zonder z'n Texelscb Courantje gelezen te hebben en dat alles om 2 cent. Want vele abonnees weten klaar blijkelijk nog niet, dat zij voor slechts 2 cent per stuk aan alle postkantoren handig-ingericbte briefkaarten kunnen krijgen, waarop zij hun naam, beroep, oud- en nieuw adres, en datum van ingang der verhuizing kunnen vermelden. Wanneer het eens weer voorkomt, denkt u er dan om? Het is voor u en voor ons gemakkelijk. Ook de abonoees die er wè om den keu hun veranderd adres op te geven, kumien met bet bovenstaande hun voor deel doen al te vaak toch ontvangen wij 'n simpele adreswijziging op een 7lA cents kaart, daarmee doet ge het Rijk een extra voordeeitje van 57» cont toekomen en dhr hoeft toch niet. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 15 tot en met 21 Nov. 1924. GEBOREN: Tine Klasine, d.v. Jan de Jager en Cornelia Kuijper. Dirk z. v. Simon v Klaij en Antje Groot. ONDERTROUWD Jacob Druif en Antje Stoepker. GETROUWDGerrit Bakker en Johanna Hendrika de Waard. GEVtNDEN VOORWERPEN (Gedetoneerd ten raadhuize). 1 manchet, 1 medaillon, 1 handschoen, 1 ceintuur, 1 rozenkrans. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Zondag 23 November. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Koster. ADVERTENTIEN. JACOB DRUIF en ANTJE STOEPKER hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben 4 December aanstaande. Kerkelijke inzegening door de WelEerw. Heer Ds. Buskes, te Oosterend. ESandnd! Texel' 21 Nov" 1924 Eenige kennisgeving voor Texel. Voor de vriendelijke belangstelling bij gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest betuigen wij bij dezen onzen hartelijken dank. H. W. KEESOM N. KEESOM-Dijt. Den Burg-Texel, Nov. 1924. Aan allen, die hebben medege werkt tot het welslagen v. d. Sport dag op 16 Nov. onzen oprechten dank. De Feestcommissie. in de comp. afd. van Texel I komt Zondag, 12 uur op het Sportterrein een wedstrijd spelen. de Waal Texel opDinsdag 25 November, 77° uur in het café „Bellevue". Het Bestuur. Den Burg. Uitvoering op Zondag 30 November a.s. 's avonds 8 uur in Hotel „Texel". Opgevoerd zal worden blijspel in 3 bedrijven van Max Reiman en Otto Schwarz. Toegankelijk voor Donateurs met hunne dames (op vertoon van Don. kaart,) meerdere dames ad. f0,75 per persoon. Personen beneden 16 jaar beslist geen toegang. Plaatsbespreken op den dag der uitvoe ring van 12—1 uur. Het Bestuur. Zondag 12 uur De wedstrijd van de competitie Zwart emaille ronde kachel f 16,50 Groene Sternkachel 32,50 Haller petroleumkachel 10,50 Waschkachel 9, - Kolenemmers 1,20 Schuitje kolenbak 1,35 Haller petroleumstellen (Emaille) 1 pits 2 pits 3 pits 4 pits f2,40 f3,80 f4,50 f8,75 Snelkoker 1,30 Petroleumkan 5-Liter 1,25 Gepolijste en gegalvaniseerde kachel pijpen en ellebogen, kachelbeunen, poken, tangen, turfbakken, doofpotten, enz. Beleefd aanbevelend. Wij hebben dit jaar een prachtsorteering Piano's, Tikpiano's Trommels en Grammaphoons. De plaatjes van de kinder-grammaphoons zijn heel mooi en allemaal bekende liedjes, zooalsSinterklaas kepoentje, leg wat in mijn schoentje en zie ginds komt de stoom boot uit Spanje weer aan. Dit is natuurlijk voor de kinderen het meest welkome ge schenk. Muziek- en Iustnimentenha dt-1 Parkstraat Wij zijn ruim gesorteerd in prima waarvan de prijzen extra laag zijn. Voor opruiming een partij kort geschaafd en geploegd, waarvan de prijs bizonder laag is. Verderkippen- en varkenshokken, krib ben, ruiven, schuilen, voerbakken, riken en gecreosoteerde heiningpalen. Vraagt eerst onze prijzen. Maandag, Dinsdag en Woensdag in lossing per schippers de Wit en Klein „Great Mountain" afmeting 25/»s f4,30 per H.L. „New Dynant/Pontyberem" afmeting 3%o f4,10 per H.L. Aanbevelend, J. C. RAB. Telef. 42 Schildereind. Stalen van ribfluweel vanaf fl,per el. Stalen van tafel- en beddenlinnen, welke •gratis met monogram geborduurd worden. Groote keuze zakdoekjes en vele artikelen Aanbevelend Wed. Jac. BOON, Warmoesstraat. Vo/ Hl Och, och, wat toch een verschil, de Grammaphoon van vroeger en die van thans. Geen neus- of bij-geluiden meer. 't Gekras is weg en je hebt geen pech en als ik dan deze plaat eens had en die andere mooie van Kom mijn schat, de Troubadour, de Traviata en een voordracht, of Iachplaat van Albert Bol, dan hadden de kinderen ook nog eens lol. Muziek- en Iustrumentenhandel Parkstraat. van uiterst solide constructie voor slechts Wij leveren waschmachines reeds vanaf f 22,—. Aanbevelend uit de hand te koop Te zien en te bevragen Hofstede Lochristy. Terstond te koop Te bevragen bij W. BRUIN Dz., den Hoorn, Texel. Te koop Jac. KIKKERT Nz. Te koop 40,000 K,G. puike gave (koolrapen) af te halen van hofstede „Gent" in Eijerland. (Ook bij kleine partijen). Te bevragen bij H. FLENS, den Burg. van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 12,50 Prima gerst gezuiverde blanke 13,50 Suikerkoekjes (incl.) 19, Murwe kotk 18,50 Zaansche Voorslaglijnkoeken 15.50 Arnerik. lijnkoeken S K 15,75 Grondnotenkoeken 16,— Cocoskoeken 13,75 Palmpitkoeken 11,75 Sesamkoeken 15,75 China Paardeboonen gezuiverd 13,75 Raapkoeken 10,50 Haver 12,50 Voertarwe 14, Gemengd kippenvoer 14,50 Witte erwten 13,75 Tarwezemelen (incl.) 9,50 Phosforzure Voederkalk 15,50 Vieeschtneel 26, Prima voerwikken 12, Pelmeel 17,25 Katoenzaadmcel 16,— Turfstrooisel per pak 2,50 Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 24 November 1924. Harmonicagaaa Kippengaas Heiningdraad Puntdraad Gloeidraad Draadnagels Krammen IJzeren Palen enz. enz. Enorme voorraad. Lage prijzen. Ondergeteekende is weder ruim voorzien van verschillende soorten van de grootste tot de kleinste in concur- leerende prijs. Chocoladeartikelen, banket enz. Beleefd aanbevelend Te koop aangeboden Stalhouderij Julianastraat. eigen fabrikaat, overtreft alle andere soorten. Neem proef. Aanbevelend, J. G. DROS Szv De F VII in Indië aangekomen. Uit Indië is een dringend telegram ont vangen dat het Fokker-vliegtuig F VII te Medan (Nederlandsch Oost-Indië) is aan gekomen: De aardbeving op Java. De Koningin heeft naar aanleiding van de verwoestingen te Wonosobo, aange richt door de jongste aardbevingen op Java, f2000 doen storten in het Snoei oe- fonds, dat bestemd is tot leniging van den nood, veroorzaakt door dergelijke natuurrampen in de koloniën. Een merkwxardig geval van zelfmoord' Uit Columbia (Obio), 18 Nov. 1 e politie stelt een onderzoek in naar de doodsoorzaak der echtgenoote van den hoer C. V. Sbaetley, dominee bij de Christelijke Luthersche kerk, wier stof felijk overschot in het keukenfornuis gevonden word. Men gelooft dat zij zelf moord heeft gepleegd, door in het fornuis te kruipen en daarna de deuren te sluiten. Stakingen in Engeland aangekondigd De vrees, in sommige kringen na den val der arbeidersrageeriug geuit, dat men thans een tijdperk van stakingen tege moet zal gaan, schijnt bewaarheid te worden. B-halve een staking dei machi nisten, dreigt toans ook een staking der elfcc'riciieitsaiboideis van de Lo< densche centrales, die bij den algemeeren bond van eltc'Tc tensaibeideis zijn aange sloten.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5