Tandarts Ansingh Tan der Graai Co.'s bureaux voor den handel Spoorboekjes I li UW' 41TIE1U ©@1® SPOEDCURSUS KOMKIES in „Hotel de Lindeboom" een woon- en winkelhuis De boerenplaats in Spang Hypotheek. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsiniormatiën. Bij inschrijving te huur voor 6 jaren Boekhandel Parkstraat. Bij inschrijving te huur voor 6 jaren Advert wpi) doel verkoopen. FEUILLETON Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven N. V. Amerikaansche Strijkinrichting. Luister eens is Donderdag 18 December van 's morgens half n tot's middags i uur te spreken Geld beschikbaar voor le Hyp. voor posten vanaf f 10.000,-. Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. HELDER GLANZEND strijkgoed, VAKKUNDIGE afwerking Vertegenwoordigers voor Texel: Dames GEZ DIJKSEN, Burg. WACHT U VOOR NAMAAK, I VAN DAM <S Co. politie, enz. Volledige opl. ex. 1925; 150 kommiezen noodig. Vraagt gratis prosp. m. lijst v. gesl. en dankb. „Examenboek" Komm. f 1,20 na inz. postw. Bur. v. Schr. Lessen, Transvaalstraat 39, Leeuwarden. Hoofdgracht 61. Helder Te huur gevraagd of woonhuis geschikt voor winkelhuis. in 't centrum van den Burg, Huurprijs f 7,per week. Aanbiedingen Bureau van dit blad. van het R. K. Armbestuur van Oosterend op Texel, groot 16,58,90 H. A. Gesloten biljetten op zegel van 50 cent met vermelding van geboden huur per jaar en opgave en onderteekening van twee soliede borgen worden ingewacht tot 6 Januari 1925 bij Notaris MULDER, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. Gunning voorbehouden. het goud dee zee Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 40 De wereld raakte er niet over uitgepraat. Maar hoezeer zy zich er het hoofd ook over brak, zy kon niet ontdekken, wie deze beursgreep had uitgevoerd. Mannen die over milliarden te beschikken hadden, moesten het in ieder geval geweest zijn. Een groot blad rekende toch uit, dat bij oppervlakkige schatting in deze beide dagen niet minder dan 93 millioen pond aan het rollen waien gebracht De winst op deze transactie taxeerde het blad op bijna vierhonderd millioen. Want de prijs voor ongeslepen diamanten was toch binnen drie etmalen verdubbeld, die voor paarlen zelfs tot het vijfvoudige gestegen. En het meest raadselachtigemen wachtte een week, men wachtte twee, drie wekem maar geen paarl dook weer op. Zij waren en blevenspoorloos verdwenen, evenals de menscheu die ze gekocht hadden Arnold Slingers eerste groote triomph. Michael was weer dag en nacht onder weg. Rotterdam was het centrum, vanwaar de overal opgekochte juweelen werden af geleverd. Lewin nam ze hier in ontvangst en Michael bracht ze per auto naar Berlijn Wel twintig ketr moest hij deze route afleggen,' daar bij niet mocht riskeeren, op iederen tocht zoo veel mee te nemen Midden in den nacht giüg het dwars door de velden de grens over en dan met een vaartje van 70 K M naar Berlin. De kostbare lading lossen, een paar uurtjes slaap en weer terug Hij reed altyd zelf, maar op aandrang van Lewin nam hij tenslotte een metgezel mee Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat Brieven letter H P. Bureau van dit blad. De boerderij „Noord-Haffel" groot 21 21 60 H.A, wei- en hooiland benevens een woon huis met schuur en boet gunstig gelegen bij den Hoornderweg. Gesloten biljetten op zegel van 50 cent met vermelding van geboden huur per jaar, en opgave en onderteekening van twee soliede borgen worden ingewacht tot 23 Dec. 1924 bij Notaris MULDER, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. Gunning voorbehouden hij door bovenmatige inspanning aan het stuurwiel in slaap viel Eindelijk was het laatste kistje in het pantsergewelf, dat in de villa in de Tiergartenstraat speciaal was aaDgelegd, opgeborgen. Michael had Renate gedurende den laat- sten tijd nauwelijks gezien. Nu en dan eens een paar minuten op het bureau. Hij had ook niet veel met haar kunnen bespreken. Een of twee rqaal bracht zij hem de groeten van haar vader over. Bijzonder stil en terughoudend scheen zy hem te zijn geworden. En dat gevoel werd iederen keer, dat hij haar zag, sterker. Haar oogen keken niet meer zoo helder en vi y in die van dengene, die tegenover haar stond. En vergiste hij zich niet, verbeeldde hij het zich niet? Vertoonde zich om haar mond niet een fijne, nauwelijks merkbare lijn Maar de rusteloosheid, die' zijn taak met zich bracht, liet hem zoo weinig tydover, dat hij niet in de gelegenheid was. na te gaan, wat de oorzaak van dezen trek om haar mond, die van stil verdriet getuigde, kon zijn. Wanneer hij achter het stuurrad van zijn 90 PK. zat en in duizelingwekkende vaart langs den weg suisde, dacht hij onophoudelijk aan den droevig geworden blik van de mooie grijze oogen en de haast onmerkbare lijn van stil leed om den trotschen mond. Eens op een dag had Michael een zendiDg juweelen gebracht. Iiij had ze afgeleverd en was daaiop naar zijD hotel teruggekeerd. Arnold Sanger had ze als steeds in ont. vangst genomen en was thans bezig iederen edelsteen afzonderlijk met de daarbij behoorende bescheiden te controleeien bij welke bezigheid Lea haar hulp verleende Dat wa3 altyd een aangenaam en op windend werkje, Voor beiden. Zij speelden Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 8,— 11.2,30 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkcagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 13 19 Dec. 1924. Rijwielen 4,17 uur, rijtuigen 4,47 uur. graag met millioenen. Eu millioenen en nog eens millioenen wa ren het zeer zeker, die er door hun handen gingen. Zij lieten deze glinsterende steenen als koele waterdruppels langs hun bevende vingers glijden. Draaiden dan alle electri- sche lampen in de kamer aan en keken met welgevallen naar het spel der honderd duizend weerkaatsingen. Den een of anderen byzonder schitterenden ring schoof Lea soms om haar vinger en draaide hem met begeerige blikken heen en weer. Renate was daarbij tegenwoordig en liet hen heide spelen als kinderen. Over haar bezat deze betoovering geen macht. „En te bedenken, dat dit alles aan ons toebehoortriep Arnold Sanger uit. „Behoort het ons werkelijk toe vroeg zij daarop. Sedert dien tijd speelden Arnold Sanger en Lea niet meer met de fonkelende edel- steenen. Als een ijskoude douche hadden deze woorden op hun begeerte gewerkt. Zij voelden zich terneergedrukt, beschaamd. Met moeite dwongen zy zich tot kalmte en onverschilligheid. Zonder daarover ooit met een woord te spreken. En toch volgens afspraak, rangschikten en registreerden zij de kostbaarheden, die Renate met haar groot eenigszins stijf handschrift in het daarvoor bestemde boek inschreef. Arnold Sanger kon zich evenwel niet zoo beheerschen als Lea. Toen zij op een der volgende dagen wederom aan denzelfden arbeid wareD, zei hij „Je vat ook alles zoo ernstig op,Renate." Deze woorden waren zelf schertsender wijze bedoeld Maar haar fijn gehoor bemerk te daar duidelijk het verwijt in. En tege lijkertijd bespeurde zij, dat om Lea's mond een verachtelijk glimlachje speelde. Dit oogenblik liet het eerste spoor van den zorgelijken trek om haar mondachtei, die Michael zoo. veel te deDken gaf. Kort daarop verscheen Michael met een lading paarlen. Renate was boven in de huiskamer bezig, toen hy de villa binnen ging. Daarom zetten Arnold Sanger en Lea zich alleen aan hun gewonen arbeid. Er bestaat niets verleidelijker, niets magnetischer dan paarlen. Zij schitteren niet, vallen niet zoo sterk op als edelsteenen Maar haar witte glans is als een sprook jesachtig gordijn, geweven uit zachte, betooverde kleuren. Zij branden niet, zooals de diamant, zij zijn rustig, stil. Maar er straalt een verleiding van uit als van een diep, helder water, waaruit bekoorlijke waternimfen haar blanke armen vol verlan gen uitstrekken. Uit New-York kwam deze zending, Tiffann en ander collega's onder de Ameri- kaansche juweliers hadden ze geleverd en er waren kettingen onder, voor welker prijs de dames van de 5e Avenue verbleekten. Het prachtstuk was een twee meter lang snoer, waarvan de grootste paarl niet veel kleiner dan een duivenei was Ais verstomd staarden zij naar deze sprook jesachtige pracht, In Lea's oogen begonnen zonderlinge lichtjes te dansen Haar handen beefden, toen zij bet kostbare snoer uit het étui lichtte en tegen het licht hield „En zoo iets moeten wij nu maar in onze kelder gaan begraven!* fluisterde zij. Haar stem klonk onnatuurlijk en heesch van ingehouden opwinding. Arnold Sanger stond voor haar en zei niets. Hij zag, dat deze opwinding haar geheele lichaam doortrilde. Hij meende het kloppen van haar hart te hooren. Hij zag haar neusvleugels trillen, zag ook de zonderlinge lichtjes in haar oo/en. De zonde zelf De andere, zijn vrouwBlond, koel, moedigOf zij ook zoo in gloed kon geraken Met een plotselinge greep rukte hij den paarlenketting uit Lea's handen. Wordt vervolgd. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Datum 18 19 20 21 22 23 24 ï/o uur later.) Dec. Hoogwater 12,39 1,26 2,23 3,31 4,45 5,48 6,45 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet 6.49 Zondags I 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6.13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. B. JAXON DEELMAN. ARNHEM. HET VOORDEELIGST in 't gebruik. Wekelijksche aflevering. Wanneer gij lusteloos of moedeloos zijt; wanneer gij lijdt aan algemeene zwakte geen eetlust; dadelijk vermoeid; slecht slapen; wakker worden met hoofdpijnduizelig of benauwd. Neem dan eens des morgens, na uw ontbijt, en des middags, een uur voor den maaltijd, één eetlepel SANGU1NOSE; en gij zult heel spoedig de goede gevolgen ondervinden. De Sanguinose wordt door de zwakste gestellen verdragen. Zij versterkt uw bloed en maakt bet rijk; voedt daardoor uw zwakke zenuwstelsel en verschaft U een algemeene levensopgewektheid. Honderden duizenden in ons land hebben er de goede gevolgen van ondervonden. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. SANGUINOSE kost per flesch f2,— 6 fl. f 11,12 fl. f21. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en 1. Moerbeek, den Burg; en Joh. Dros. Oudeschild. Het aanbevelen van een artikel is alleen goed, indien bet artikel aanbevelenswaardig is. beveel bet dan ook door advertentiën in de „Texelsche Courant" aan.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4